Jump to content

Τρόποι για να ψηλώσει κανείς;


Ice_Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 482
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκτος απο την αθληση; ο θειος μου ψηλωνε μεχρι και τα 21 χρονια του! γινεται αν κανω μονοζυγο, τρωω καποιες συγκεκριμενες τροφες και τεντωνομαι;
Link to comment
Share on other sites

1.73

 

οι γιατροι ειπαν οτι η αναπτυξη μου δεν θα συνεχιστει. μου ο ειπαν πριν 2 χρονια. απο τοτε εβαλα μονο 3 εκατοστα... help!

Link to comment
Share on other sites

Κ το μονοζυγο βεβαιος βοηθαει!(το τεντομα οχι...:p)

Απο τροφες φανταζομαι οτι ειναι πλουσιο σε ασβεστιο(γαλακτοκομικα βασικα)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πλακωσου στο μονοζυγο, μπορεις να πας και σε ενα γυμναστηριο και να ακολουθησεις καποιο προγραμμα για την περιπτωση σου αλλα απ'οσο ξερω καλο ειναι να μην σηκωνεις βαρη.

Παντως και εγω 20 χρονων οταν πηγα στρατο πηρα 2-3 ποντους!!

Αυτο ομως που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι να εχεις αγωνια για το αν θα ψηλωσεις αλλο,1,73 νομιζω οτι θεωρειται φυσιολογικο υψος.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει και εγω ειμαι 1.76 αλλα θα ηθελα να ειμαι 1.80 τι να κανουμε ομως δεν γινονται παραγγελια αυτα τα πραγματα.

Λογω της ηλικιας που βρισκεσαι σε καταλαβαινω απολυτα και εγω στα 16 ημουν 1,60 αλλα μεσα σε 1 χρονο πηρα 10 ποντους.

Μην τρελαινεσαι παντως.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω και τα 193 εκατοστα μου σας καλημεριζουμε...

 

Ανεκαθεν ειχα "προβλημα"... 1,60 στο δημοτικο ειναι αρκετο δε νομιζετε...;

 

Λοιπον, το "μυστικο" νουμερο 1 ειναι το κληρονομικο! Δες τους γονεις σου και κανενα παππου γιαγια... Αν ειναι πανω απο 1,70 μην ανησυχεις, εχεις δρομο ακομα...

Αν τα γονιδια ειναι κοντα, δηλαδη μπαμπας μαμα παππους γιαγια τοτε ξεχνα το, και διαλεξε αλλο προβλημα!

Μυστικο νουμερο 2 ειναι το Ασβεστιο! Μεχρι πριν απο 2 χρονια περιπου, ΚΑΘΕ πρωι, 365 μερες το χρονο, για 24 χρονια επινα σχεδον 1 λιτρο γαλα! Το σχεδον ειναι πραγματικα σχεδον, καθοτι αφηνα λιγο στο μπουκαλι για να βαλει η μητερα μου γαλα στο καφε της...

 

Μακρυα επισης απο τα βαρη! Πολυ μακρυα ομως!

Και ναι, μονοζυγο, βολλευ, μπασκετ βοηθαν αρκετα, αλλα ειπαμε... αν δε θελει ο μπαμπας και η μαμα μαζι με παππου και γιαγια τοτε ψιλοχλωμο...

 

Τωρα για τη συμαντικοτητα του προβληματος...

Καλα πλακα μας κανεις; Πας να αγορασεις παντελονι (τζιν μαματο δεν τιθεται θεμα, εχω σταματησει να αγοραζω) και αφου μετα κοπων και βασανων βρισκεις κατι "μακρυ" διαπυστωνεις οτι εκτος απο εσενα χωραει ακομα ενας να μπει μεσα... Πληρωνε εξτρα ραφτη να στο μαζεψει... Παπουτσια; Προβληματα στη μεση; Στα γονατα; Στον αυχενα;

 

Και προσεξε ειμαι εδω και 6 χρονια 80 με 85 κιλα σταθερα! Δε μπορω να βαλω γραμμαριο με το μεταβολισμο ο οποιος δουλευει αφυσικα φυσιολογικα...

 

Αυτοκινητο; Δε το συζηταω... Αν δεν οδηγω υπαρχει χαοτικο προβλημα...

 

Προβληματα; Κοιτα να ψαχτεις να ερωτευτεις να δεις εκει προβληματα και αυτο με το υψος ειναι για τους ευτυχησμενους που δεν εχουν τιποτα αλλο!

 

Αντε, και καλο βολι...

 

Φιλικα ε; Μη με παρεξηγησεις...!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnikolai (15 Ιούλ. 2004 , 10:21)

Προβληματα; Κοιτα να ψαχτεις να ερωτευτεις να δεις εκει προβληματα και αυτο με το υψος ειναι για τους ευτυχησμενους που δεν εχουν τιποτα αλλο!

 

Aυτο κ αν ειναι προβλημα(ειδικα στην Ελλαδα....)

Δεν ειμαι κ 1,93 σαν κ σενα αλλα κ το 1,86 πολυ ειναι για την προκειμενη περιπτωση...

 

Ιce Angel αγορι μου μοη μου ανχωνεσαι!Μια χαρα θα εισαι ακομα κ αν δε φτασεις τα 1,80 ;)

Αν κ οπως ειπαν κ τα παιδια πριν δεν ειναι τπτ σιγουρο,μπορει ξαφνικα στα 19 να παρεις 10ποντους!(πραγμα που δεν ειναι καθολου καλο βεβαια γιατι θα εχεις προβλημα με τα γονατα κ με τις αρθρωσεις γενικοτερα μετα...)

Σημασια εχει να εισαι υγιης πανω απ ολα,γιαυτο κανε τη γυμναστικουλα σου,πιες κ το γαλατακι σου κ ολα θα παν καλα :D

(κ κατι ασχετο,τρελενομαι για γαλα-τυρι κ τα σχετικα κ τρωω μεγαλες ποσοτητες.Αποτελεσμα?Εκτως απο υψος εχω κ πολυ γερα κοκκαλα!Πολλες φορες τη γλυτωσα χωρις καν ραγισμα!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Samael (15 Ιούλ. 2004 , 03:03)

 

Κ το μονοζυγο βεβαιος βοηθαει!(το τεντομα οχι...:p)

Απο τροφες φανταζομαι οτι ειναι πλουσιο σε ασβεστιο(γαλακτοκομικα βασικα)

 

 

Τα γαλακτοκομικά βοηθούν μόνο για την κατάσταση των κοκκαλων.Έχω έναν φίλο που στα 16 είναι 1.55 και πλακώνει όλη μέρα γάλατα, τυριά κτλ επί 1 χρόνο και δεν έχει βάλει πόντο!¨Ετσι είναι το style του!

Link to comment
Share on other sites

μονο η κληρονομικοτητα παιζει ρολο ξερω μια που τρωει κ ετρωγε παντα γαλακτομικα κ οτιδηποτε υπαρχει για να ψηλωσει κανεις αλλα .. δ πετυχε ! Γιατι η μαμα της δ ξεπερναει το 1.40 !!! :!: κ αυτη ειναι τωρα 18 χρονων και 1.42 .. :o

κ παραπονιεται συνεχεια πως δ εφτασε ουτε καν το εναμισι μετρο σκεφτειτε πως απο την μερα που γεννηθηκε ψηλωσε 1 μετρο .

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ο ξάδερφός μου στα 19 του ήτανε 1.80 και από τα 20-21 έγινε 1.87!

ένας φίλος μου έχει μάνα 1.60 και πατέρα 1.65 και είναι 1.89 και είναι 17 χρονών ακόμη και δεν έχει βάλει σταγόνα γάλα ποτέ στο στόμα του!

δε ξέρω , είναι παράξενο το ύψος , εγώ πχ είμαι 184 , η μάνα μου 161 και ο πατέρας 182.Πάντως δε καταλαβαίνω γιατί κανείς πρέπει να έχει κόμπλεξ για το ύψος του.

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws eimai 1.97....kai oute galata oute ola auta ta alla epuna/etrwga.

Pira polu upsos molis stamatisa to polo (udatosfairish)...kai pira 20 pontous se ena kalokairi mesa. Auto htan sta 16-17 mou. Twra pou eimai 22 sxedon...akoma psilwnw ligo. Exw parei 2-3 pontous ta teleutaia 3 xronia. Pantws to apotomo upsos ontos fernei problhmata. Exw problhmata sth mesh twra...alla opos kai o mikros mou aderfos twra...kai oi 2 mas problhmata sta gonata pou e3akolou8w na exw alla oxi toso polu pia.

 

To pio shmantiko einai ta gonidia. Emena olh oi oikogeneia einai psilh. Apo ta 6 prwta 3aderfia....oi 3 eimaste panw apo 1.90....kai oi 5 panw apo 1.85.

Link to comment
Share on other sites

πωπω.. όλοι ψυλώνετε και συνεχιζετε :p εγώ είμαι στα 16 και είμαι γύρω στο 1,77-78 και με πιασε και μένα προβληματισμός.. εχει καιρό να δώ μεγάλη αλλαγή στο ύψος μου =/
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι 1,64 και είμαι 15 χρονών. Πως με χαρακτηρίζετε; Κοντό, ψηλό (δεν θα το έλεγα :D ) ή μέτριο; Για να πω την αλήθεια και εγώ έχω ένα ψιλοπρόβλημα με το ύψος μου :worry:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ώρα είναι τώρα όλα τα μέλη να γράψουν πόσο ύψος έχουν,αν νιώθουν καλά,αν θέλουν κι'άλλο...τι νούμερο παπούτσι φοράνε ...και πάει λέγοντας...:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (15 Ιούλ. 2004 , 14:23)

 

ώρα είναι τώρα όλα τα μέλη να γράψουν πόσο ύψος έχουν,αν νιώθουν καλά,αν θέλουν κι'άλλο...τι νούμερο παπούτσι φοράνε ...και πάει λέγοντας...:whistle:

 

 

Τη γνώμη τους ζητάω. Και αν εσύ δεν θέλεις να γράψεις, μην σώσεις και γράψεις :mad: . Sorry για τον τρόπο μου αλλά με τσάντισες τώρα

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος `trapped (15 Ιούλ. 2004 , 14:11)

 

πωπω.. όλοι ψυλώνετε και συνεχιζετε :p εγώ είμαι στα 16 και είμαι γύρω στο 1,77-78 και με πιασε και μένα προβληματισμός.. εχει καιρό να δώ μεγάλη αλλαγή στο ύψος μου =/

 

 

Εγώ πρώτη γυμνασίου ήμουνα 1.70 και τώρα 16 χρονών είμαι 1.89 .Ο πατέρας μου είναι 1.82 και η μητέρα μου 1.65. Πίνω γάλα αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό που με έκανε τόσο ψηλό!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι "πόσο ύψος έχετε" ή "πώς με βρίσκετε;", αλλά "πώς να ψηλώσει κανείς" ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...