Jump to content

WiFi σε pc με ethernet δίκτυο


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες θέλω μια βοήθεια στην εξής αποροία!

 

 

Έχω 2 πισι στο σπίτι που και τα 2 έχουν απλές καρτούλες δικτύου (ενσύρματες)...

 

 

Σε περίπτωση που θέλω στον ένα εκ των 2 να βάλω κάρτα wifi για να τον συνδέσω με άλλη συσκευή που έχει wifi τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μην πειραχθεί το ενσύρματο δίκτυο με τα 2 σταθερά πισι;;;;;

 

έχω δει αυτη την USB κάρτα δικτύου που είναι και σε καλή τιμή.

Μπορώ να βάλω κάτι τέτοιο στον υπολογιστή που θέλω να έχει wifi και να μπορώ όμως να έχω και το κανονικό δίκτυο με τον άλλο υπολογιστή;;;;;;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (EricssonT39/R202)

 

Αρχικό Μήνυμα από DrMaslow

Παίδες θέλω μια βοήθεια στην εξής αποροία!

 

 

Έχω 2 πισι στο σπίτι που και τα 2 έχουν απλές καρτούλες δικτύου (ενσύρματες)...

 

 

Σε περίπτωση που θέλω στον ένα εκ των 2 να βάλω κάρτα wifi για να τον συνδέσω με άλλη συσκευή που έχει wifi τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να μην πειραχθεί το ενσύρματο δίκτυο με τα 2 σταθερά πισι;;;;;

 

έχω δει αυτη την USB κάρτα δικτύου που είναι και σε καλή τιμή.

Μπορώ να βάλω κάτι τέτοιο στον υπολογιστή που θέλω να έχει wifi και να μπορώ όμως να έχω και το κανονικό δίκτυο με τον άλλο υπολογιστή;;;;;;;;;;

 

Logika den tha iparhei provlima epeidi einai alli karta diktiou kai tis idiotites tis rithmizeis xehorista gia kathe karta diktiou!ego eho 2 pc me asirmato diktio sto spiti ( to ena me karta pci kai to allo me usb ) kai paizei teleia!eho internet kai sta 2, remote desktop, antallagi arheion klp

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

oxi de tha exeis kanena problima exw sto laptop 2 diaforetika ensirmata diktia kai ena asirmato den mperdevontai pouthena aplws kapia fora prepei na kanw restart kai na mi to ksekinisw apo stand by an thes megalh metafora na kaneis tha prepei na pas se g afti einai b karta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...