Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το protector λέμε για τα protector της steinheil ? (έχω πάρει το Ultra Crystal Clear) γιατί αν λέμε για αυτά , τι να πώ , μια χαρά μου φαίνεται (κι είχε 2 μέσα το πακέτο)

 

 

ααα για invisible shield λέμε , οκ λάθος μου :)

 

Οχι ο φιλος δεν μιλαει για invisibleSHIELD απλα εγω την ειχα και ειχε τα ιδια θεματα με αυτην που περιγραφει ο DirectorCK

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια,σημερα παρατηρησα μικρες γρατζουνιες στην οθονη του galaxy S.το εχω μολις 4 μερες και δεν το εχω βαλει ποτε στην τσεπη με κλειδια,νομισματα κτλ.

 

δεν ειναι εμφανεις οταν φωτιζεται η οθονη,αλλα οταν κλεισει μπορεις να τις παρατηρησεις,ειδικα αν θολωσεις την οθονη με την αναπνοη σου(lol).ξερουμε αν μπορουν να φυγουν αυτες οι γρατζουνιες?

 

αυτες τις μερες περιμενω το invisible shield της zagg.υπαρχει περιπτωση να τις κανει να μην φαινονται?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

 

edit - Φιλε tyxerakia-alex πολυ καλος ο οδηγος σου-θα βοηθησει πολυ κοσμο. Απλα μια συμβουλη. Θα προτεινα να γραψεις κατω κατω με κοκκινα bold γραμματακια πως για οτιδηποτε κανει κανεις στο κινητο του εχει την απολυτη και προσωπικη ευθυνη. Το λεω γιατι μπορει να κατηγορηθεις για οποιοδηποτε προβλημα-brick-κολλημα του κινητου αν δεν γινει η διαδικασια σωστα και μετα εκει που πας να βοηθησεις να βρεις και το μπελα σου (μιλαω απο προσωπικη εμπειρια).

 

Οκ το έβαλα, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση brick με αυτή τη διαδικασία... το πολύ-πολύ να μην τα καταφέρει να το κάνει root κάποιος. Αλλά οκ, πες ότι γίνεται σεισμός και πέφτει το pc του πάνω στο κινητό και το σπάει την ώρα που κάνει root... το έβαλα λοιπόν για ένα τέτοιο ενδεχόμενο :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οκ το έβαλα, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση brick με αυτή τη διαδικασία... το πολύ-πολύ να μην τα καταφέρει να το κάνει root κάποιος. Αλλά οκ, πες ότι γίνεται σεισμός και πέφτει το pc του πάνω στο κινητό και το σπάει την ώρα που κάνει root... το έβαλα λοιπόν για ένα τέτοιο ενδεχόμενο :)

 

Η μπορει - το πιθανοτερο - να πεσεις επανω σε κανεναν παραξενο. Ποτε δεν ξερεις τι γινεται. Καλυτερα να εισαι εξασφαλισμενος.:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Εγω τοσα χρονια με τηλεφωνα που χρειαζονται screen protector, παντα απο ebay..χωρις να ψαχνω μαρκα, παραμονο το φθηνοτερο, δεν πηρα ποτε screen protector που χρειαστηκε αλλαγη στο χρονο πανω..νομιζω οτι ολα αυτα περι καλων screen protectors ειναι μυθοι για να βαρανε σε τιμες(γιατι πουλανε σχεδον αερα)..
Link to comment
Share on other sites

Εγω τοσα χρονια με τηλεφωνα που χρειαζονται screen protector, παντα απο ebay..χωρις να ψαχνω μαρκα, παραμονο το φθηνοτερο, δεν πηρα ποτε screen protector που χρειαστηκε αλλαγη στο χρονο πανω..νομιζω οτι ολα αυτα περι καλων screen protectors ειναι μυθοι για να βαρανε σε τιμες(γιατι πουλανε σχεδον αερα)..

 

Τελικά κι εγώ σε ebay κατέληξα, αν και ο πρώτος που πήρα ήταν μούφα, γιατί τον διαφημίζανε ως anti glare και βγήκε ματ επιφάνεια και χάλια στην αφή... και δεν εβλεπες την οθόνη. Ο 2ος που μου ηρθε προχθες, βγηκε καλός, ούτε που τον βλέπω στην οθόνη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες μετα απο τοσες μερες εβαλα το destinator που ειχε μεσα δωρο.

μου εχει γεμισει ομως την συλλογη με εικονες γιατι μαλλον δειχνει και του destinator τα εικονιδια. νομιζω οτι καπου ειχατε γραψει πως διορθωνεται αυτο.

θυμαται κανεις ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες μετα απο τοσες μερες εβαλα το destinator που ειχε μεσα δωρο.

μου εχει γεμισει ομως την συλλογη με εικονες γιατι μαλλον δειχνει και του destinator τα εικονιδια. νομιζω οτι καπου ειχατε γραψει πως διορθωνεται αυτο.

θυμαται κανεις ?

νομίζω βάζεις ένα αρχείο με όνομα .nomedia στον φάκελο που περιέχει τα αρχεία που δε θες να φαίνονται

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθες μετα απο τοσες μερες εβαλα το destinator που ειχε μεσα δωρο.

μου εχει γεμισει ομως την συλλογη με εικονες γιατι μαλλον δειχνει και του destinator τα εικονιδια. νομιζω οτι καπου ειχατε γραψει πως διορθωνεται αυτο.

θυμαται κανεις ?

 

StudioKUMA .nomedia Manager απτο market

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

StudioKUMA .nomedia Manager απτο market

ευχαριστω πολυ :). ξερεις σε ποιο φακελλο κανει εγκατασταση το destinator ?

εφαγα τον κοσμο και δεν το βρισκω. που τα εχει αυτα τα εικονιδια ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :). ξερεις σε ποιο φακελλο κανει εγκατασταση το destinator ?

εφαγα τον κοσμο και δεν το βρισκω. που τα εχει αυτα τα εικονιδια ?

 

εμενα που μου εδωσαν τους χαρτες τις MLS που ηταν σε καρτα,ειναι στο /sdcard/sd

 

για τις γρατζουνιες τελικα δεν ξερει κανεις τπτ ε?

 

:-(

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

 

Αν έχεις ακόμα τα Windows να σου λένε 'ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ;' για κάθε κίνηση που κάνεις

ΧΑΧΑ, πολύ καλή η περιγραφή αυτού του χρήστη! Μπράβο για τον οδηγό Tyxerakias

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εσας που εχετε ηδη την συσκευη,γιατι σκεφτομαι να το παρω..

1.απο θεμα φωτο τι λεει?

2.εχουν αναφερθει προβληματα με το bluetooth? (το galaxy-i7500 που εχω τωρα,ειναι σκετο χτικιο σε αυτο το θεμα με ολες τις rom που κυκλοφορησαν)

3.εχει αναφερθει ΕΠΙΣΗΜΑ οτι θα γινει αναβαθμιση σε 2.2-froyo η ειναι στο -ΘΑ..-οπως εκανε και με το δικο μου τηλεφωνο και τελικα μειναμε με την 1.5?? (το εχει αυτο το ΠΡΟΤΕΡΗΜΑ η samsung με το after sales support-ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ αφου σου παρει τα λεφταδακια σου και ειναι ο βασικος λογος που με κανει να δισταζω τρομερα να το αγορασω!!)

Link to comment
Share on other sites

για τις γρατζουνιες τελικα δεν ξερει κανεις τπτ ε?

 

:-(

Το καθάρισες καλά? Ίσως να είναι απλώς λερωμένο και να θέλει λίγο δυνατότερο τρίψιμο με ένα πανάκι για να φύγουν. Βάλε και ελάχιστο οινόπνευμα με βαμβάκι μήπως φύγουν. Τυχαίνει κάποιες φορές.

 

για το protector λέμε για τα protector της steinheil ? (έχω πάρει το Ultra Crystal Clear) γιατί αν λέμε για αυτά , τι να πώ , μια χαρά μου φαίνεται (κι είχε 2 μέσα το πακέτο)

 

ααα για invisible shield λέμε , οκ λάθος μου :)

 

Είναι το PDAir Ultra Clear Screen Protector, όχι της Steinheil.

Θα δεις τη συσκευασία του στο βιντεάκι που θα ανεβάσω...

 

Κρίμα για το protector. Η θήκη όντως είναι φοβερή... εγώ πήρα 5 protectors για 4 ευρώ απ΄το ebay και μου βγήκαν τέλεια... έχω βάλει το ένα, περιμένω να πάθει κάτι και έχω άλλα 4... ούτε φουσκάλες ούτε τίποτα...

Η PDAir έχει ενα μόνο στο πακέτο της...

Για τη θήκη θα δώσω Link για παρουσίαση που έφτιαξα...:p

 

Τα ιδια παντελακη μου δηλαδη με την invisibleSHIELD. Τι να πω ρε παιδια ελεος με τα films τελικα δεν υπαρχει κανενα της προκοπης?

 

Οσο για την θηκουλα περιμενουμε με ανυπομονησια. Ειμαι ενα κλικ μακρια απο την παραγγελια. Αν σου ειναι ευκολο δωσε μας σχετικες πληροφοριες (αν την παρηγγειλες απευθειας απο αυτους η απο ebay, ποσες μερες εκανε να ερθει κλπ.

Το πήρα απευθείας από την PDAir και έκανε ακριβώς 2 εβδομάδες να φτάσει.

Έχει δωρεάν αποστολή σε όλον τον κόσμο.

 

Έφτιαξα μια παρουσίαση της θήκης για τα παιδιά εδώ του myphone.gr

Θα την ανεβάσω στο youtube και θα βάλω link...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Η PDAir έχει ενα μόνο στο πακέτο της...

Για τη θήκη θα δώσω Link για παρουσίαση που έφτιαξα...:p

 

Ναι δεν πήρα της PDair τελικά αυτό λέω... πήρα αυτούς: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270621739303&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Φτηνοί, αλλά είναι μια χαρά. Καλύτερη γενικά η γιαπωνέζικη σιλικόνη παρά η κινέζικη στους screen protectors, αλλά είναι οκ στο τηλέφωνο.. ήμουν τυχερός :happy:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το εορτολίγιο που αναφέρθηκε. Όταν το προσθέσεις (τόσο αυτό όσο και τις ώρες ανατολής - δύσης του ήλιου) όταν προβάλεις το μήνα στο google calendar σου εμφανίζει λές και έχεις ορίσει κάτι στη μέρα εκείνη (ο αριθμός φαίνεται bold). Υπάρχει δυνατότητα το εορτολόγιο και τα άλλα τέτοιου είδους ημερολόγια να μην επηρεάζουν την προβολή της ημέρας ώστε να φαίνεται η μέρα κενή (όχι bold)? Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός και σε όσους έγινα ελπίζω να μην προσέξουν ότι είμαι τελείως off-topic!
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το εορτολίγιο που αναφέρθηκε. Όταν το προσθέσεις (τόσο αυτό όσο και τις ώρες ανατολής - δύσης του ήλιου) όταν προβάλεις το μήνα στο google calendar σου εμφανίζει λές και έχεις ορίσει κάτι στη μέρα εκείνη (ο αριθμός φαίνεται bold). Υπάρχει δυνατότητα το εορτολόγιο και τα άλλα τέτοιου είδους ημερολόγια να μην επηρεάζουν την προβολή της ημέρας ώστε να φαίνεται η μέρα κενή (όχι bold)? Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός και σε όσους έγινα ελπίζω να μην προσέξουν ότι είμαι τελείως off-topic!

 

Μπορείς να φορτώσεις το εορτολόγιο ως διαφορετικό ημερολόγιο, δε χρειάζεται να το βάλεις ως μέρος του google calendar. To Galaxy θα διαβάσει και τα 2 ημερολόγια, αλλά το κεντρικό @gmail.com ημερολόγιο δε θα το έχει, αν δεν το θέλεις. Κατα τ'αλλα δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που θες, γιατί το περνάει σαν event...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν από την PDAir και γράφουν πως θα στείλουν άλλο. Για να δούμε...αυτήν την φορά πρέπει να γίνει επιστημονική δουλειά στην τοποθέτηση...:p

 

Τυχεράκια ξέρω ότι δεν πήρες PDAir, το γράφω σαν άσχημο που έχει μόνο 1 φιλμ...καμμιά 10αριά έπρεπε να έχει να κάνουμε δοκιμές εφαρμογής...:p

 

Τα χρώματα της οθόνης επηρεάζονται καθόλου από αυτήν που έβαλες?

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Το καθάρισες καλά? Ίσως να είναι απλώς λερωμένο και να θέλει λίγο δυνατότερο τρίψιμο με ένα πανάκι για να φύγουν. Βάλε και ελάχιστο οινόπνευμα με βαμβάκι μήπως φύγουν. Τυχαίνει κάποιες φορές.

 

μπα,δεν εγινε τπτ...ελπιζω με την ζελατινα της zagg να σταματησει να φαινεται!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησαν από την PDAir και γράφουν πως θα στείλουν άλλο. Για να δούμε...αυτήν την φορά πρέπει να γίνει επιστημονική δουλειά στην τοποθέτηση...:p

 

Τυχεράκια ξέρω ότι δεν πήρες PDAir, το γράφω σαν άσχημο που έχει μόνο 1 φιλμ...καμμιά 10αριά έπρεπε να έχει να κάνουμε δοκιμές εφαρμογής...:p

 

Τα χρώματα της οθόνη επηρεάζονται καθόλου από αυτήν που έβαλες?

 

Ίσως είναι θέμα εξάσκησης, γιατί έχω βάλει αρκετές στα προηγούμενα nokia (όλες φτηνιάρικες απ'το ebay)... βρίσκω ότι οι πιο έυκολες στην εγκατάσταση είναι αυτές με 2 στρώματα, ένα απο κάτω απ'το φιλμ και ένα από πάνω, που τα αφαιρείς ένα-ένα κατά την εγκατάσταση. Μην πάρετε ποτέ με κόλλα :)

 

Μ'αυτή που έβαλα όχι, δε βλέπω καμία απολύτως διαφορά στα χρώματα ευτυχώς. Είδα με την προηγούμενη anti-glare τεράστια διαφορά, και την πέταξα σε μια μέρα...

Χθες την κοίταγα με την οθόνη σβηστή και αν την γυρνάς δεξιά αριστερά μπορεί να καταφέρεις να σου κάνει λίγα χρώματα, ξέρεις, rainbow effect. Είναι η ποιότητα κινέζικης vs. γιαπωνέζικης (PDair) σιλικόνης που έλεγα... αλλά είναι ανεπαίσθητο και πρέπει να προσπαθήσεις για να το δεις. Φυσικά μόλις ανάψεις την οθόνη δε φαίνεται απολύτως τίποτα, και δεν έχω ούτε μια φουσκάλα με την πρώτη εφαρμογή, πρέπει να προσπαθήσεις για να το δεις το φιλμ. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

μπα,δεν εγινε τπτ...ελπιζω με την ζελατινα της zagg να σταματησει να φαινεται!

Μακάρι να σου κάτσει εσένα η zagg, γιατί δεν ικανοποίησε κανέναν άλλον εδώ μέσα. Η τοσοδούλα χαρακιά σου πάντως κατά 99% δε θα φαίνεται, όχι μόνο με τη zagg αλλά με οποιονδήποτε screen protector.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι θέμα εξάσκησης, γιατί έχω βάλει αρκετές στα προηγούμενα nokia (όλες φτηνιάρικες απ'το ebay)... βρίσκω ότι οι πιο έυκολες στην εγκατάσταση είναι αυτές με 2 στρώματα, ένα απο κάτω απ'το φιλμ και ένα από πάνω, που τα αφαιρείς ένα-ένα κατά την εγκατάσταση. Μην πάρετε ποτέ με κόλλα :)

 

Και της PDAir με δύο αυτοκόλλητα είναι αλλά...ξέρεις τι έγινε...:p

Όταν χρησιμοποίησα την χαρτονένια κάρτα που έχει μαζί για τις φούσκες, το πάνω αυτοκόλλητο άρχισε να ζαρώνει και να δημιουργεί μεγάλες φούσκες με το φιλμ, πριν το βγάλω. Αφού το έβγαλα και το φιλμ είχε φούσκες αλλά λίγες...όμως με τη χρήση της κάρτας απέκτησε γραμμές μετά.

Κατά τα άλλα, τα χρώματα φαινόντουσαν όντως εξαιρετικά με το φιλμ, όπως γράφουν και σε reviews, αλλάτο πρόβλημα ήταν στην τοποθέτηση...ένα λαθάκι κοστίζει 12 δολλάρια...και δεν έχει και ανταλλακτικό, αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος νομίζω...:cool:

 

Τουλάχιστον το δερμάτινο μπρελόκ δώρο ήταν καλό...:p

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ανοιχτή την οθόνη φαίνονται?

 

μονο σε μαυρο background και να χτυπαει πανω ο ηλιος...

δεν ειναι τοσο ενοχλητικο,αλλα κριμα ειναι καινουργιο κινητο :(

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

τωρα κανει αλλο κουλο η επαφες μου δεν περνανε απο σιμ που ειναι στο τηλεφωνο και οταν κανω αντιγραφη μπας και φανουν τιποτααααα ενω εχου μεινει στην μνημη τηλεφωνα που πηρα και με πηρανε με ονοματα κανονικα και οταν παταω επαφες δεν υπαρχει τιποτα.Α και δεν μπορω να συνδεθω στο λογαριασμο μου για το μαρκετ ολα αυτα μετα αφου μπηκα στο recovery mode και εκανα ενα wipe all user data μαλλον εκανα χοντρη λαλακια οτι μου πειτε δεκτο ευχαριστω και παλι

 

αν μπορει ασ πει καποιος καμια ιδεα που δεν μπορω να μπω στο market μεχρι καινουριο λογαριασμο εκανα αλλα δεν μπαινει με τιποτα ρε παιδια πειτε καμια ιδεα ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...