Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω με branded ειμαι, δεν εχω κανενα προβλημα με το σημα.

 

@aegina , αν δεν εισαι φοβερα απαιτητικος χρηστης μια χαρα θα εισαι και με τον s3 ( C2 οπως λες κι εσυ). Και με τους δυο επεξεργαστες το κινητο φυσαει για τα δεδομενα της κατηγοριας του. Μη σε μπερδευουν τα λιγοτερα Ghz, ο S4 θεωρειται καλυτερος επεξεργαστης και το εχουν αναφερει και χρηστες απο εδω που εχουν χρησιμοποιησεi συσκευες και με τους δυο επεξεργαστες. Ομως οι διαφορες δεν ειναι τοσο σημαντικες για να σε αποτρεψουν απο το να αγορασεις με S3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...και σε πια τιμη το αγορασες ??

εαν μποριες να δωσεις και καποιο λινκ απο το ηλεκτρονικο καταστημα καλο θα ηταν...

Το αγόρασα πριν ένα μήνα στα 374ευρ.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!

 

Πριν λίγες ημέρες είχα αναφέρει ένα πρόβλημα του κινητού όπου δε μπορούσε να βρεί ενημέρωση λογισμικού στην 4.0.4. Μετά από επικοινωνία με την HTC με συμβούλευσαν να το πάω στο τεχνικό τμήμα όπως και έπραξα. Χειροκίνητα μου πέρασαν την 4.0.4 χωρίς να μου απαντήσουν γιατί δεν έβρισκε το κινητό την ενημέρωση και χωρίς να ξέρω αν θα βρει την καινούρια ενημέρωση 4.1. Έχω τη συσκευή με S3 επεξεργαστή.

 

Ψαχουλεύοντας στο διαδίκτυο βρήκα αυτό http://www.androidpolice.com/2012/12/24/android-4-1-jelly-bean-update-for-htc-one-s-rolling-out-throughout-europe/ και από κάτω γράφει ότι ισχύει για αυτά τα CIDs:

 

HTC__001

HTC__E11

HTC__203

HTC__102

HTC__405

HTC__Y13

HTC__A07

HTC__304

HTC__M27

HTC__032

HTC__016

 

1) Που βρίσκω το CID μου? :shifty:

2) Έχω βάλει το handcent sms ώστε να στέλνω ελληνικούς χαρακτήρες αλλά αυτόματα στέλνει τα μυνήματα με κεφαλαία. Γιατί? :wacko:

Edited by Jimmys83
Link to comment
Share on other sites

Για το 2, είναι "πρόβλημα" της ελληνικής κωδικοποίησης, δεν μπορείς να κάνεις κάτι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Μήπως έχει κάποιος δοκιμασμένη μέθοδο root για HTC One S με S3 επεξεργαστή?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

Βρηκα στο ιντερνετ την αναβαθμιση σε jellybean: http://www.droidblue.com/2012/12/27/official-android-4-1-1-jellybean-sense-4-1-update-on-htc-one-s/

Ειναι και για τους δυο επεξεργαστες? να την κατεβασουμε ή να περιμενουμε την "κανονικη" μεσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να κανουμε un-branded τις συσκευες μας και να παιρνουμε αναβαθμισεις με τα υπολοιπα S4?

 

Αυτο δεν λενε ουσιαστικα τα παρακατω αρθρα?

http://www.modaco.com/topic/356191-debranding-t-mob-de/

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674202

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά!

 

Μήπως έχει κάποιος δοκιμασμένη μέθοδο root για HTC One S με S3 επεξεργαστή?

Οι μέθοδοι που θα βρεις στο xda κάνουν και για S3. Δες / δοκίμασε και το all-in-one

 

παιδια καλησπερα,

Βρηκα στο ιντερνετ την αναβαθμιση σε jellybean: http://www.droidblue.com/2012/12/27/official-android-4-1-1-jellybean-sense-4-1-update-on-htc-one-s/

Ειναι και για τους δυο επεξεργαστες? να την κατεβασουμε ή να περιμενουμε την "κανονικη" μεσω wifi?

Όχι, είναι μόνο για S4. Περιμένεις.

 

Μπορουμε να κανουμε un-branded τις συσκευες μας και να παιρνουμε αναβαθμισεις με τα υπολοιπα S4?

 

Αυτο δεν λενε ουσιαστικα τα παρακατω αρθρα?

http://www.modaco.com/topic/356191-debranding-t-mob-de/

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674202

Προϋποθέτει ξεκλείδωμα του bootloader από το htcdev.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Όχι, είναι μόνο για S4. Περιμένεις.

 

 

Προϋποθέτει ξεκλείδωμα του bootloader από το htcdev.

 

Για S4 branded δουλευει?

Μετα το ξεκλειδωμα κια οτι αλλο λεει το κινητο συμπεριφερεται σαν να μην ειναι Branded?

Link to comment
Share on other sites

Για S4 branded δουλευει?

Μετα το ξεκλειδωμα κια οτι αλλο λεει το κινητο συμπεριφερεται σαν να μην ειναι Branded?

 

Ναι αλλά χάνεις την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κατεβασω το Need for Speed™ Most Wanted απο το play store (ασχετο προσφορα 0.92e) και παιρνω το παρακατω μηνυμα

 

"Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Cosmote HTC HTC One S.

Cosmote HTC HTC One S

Αυτό το αντικείμενο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας."

 

Ειναι θεμα γραφικων? δεν υποστιριζει το one S παιχνιδι? το κινητο ειναι T-mobile λετε να παιζει καποιο ρολο αυτο?

 

ps: παρακαλω αν δεν επρεπε να μπει εδω το σχολιο αυτο καποιος απο την διαχειρηση να το μετακινησει...ευχαριστω

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

....Όλα είναι θέμα επιλογών....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έλαβα εχθες την αναβαθμηση σε 4.1.1 και sense 4+. Οσοι την έχετε λάβει είδατε καμιά διαφορά; Γιατί εγώ εκτός από την εξοικονομηση ενεργείας και ίσως μια πιο ομαλή κύλιση δεν ειδα κατι διαφορετικό.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει update που διορθώνει κάτι στις επαφές.

Γνωρίζει κάποιος τι ακριβώς???

 

Σε καποιους εμφανιζει ενα σφαλμα στο συγχρονισμο με τις επαφες αυτο διορθωνει! Προσωπικα το ειχα αυτο το προβλημα και καθε λιγο μου πεταγε σφαλμα !

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιους εμφανιζει ενα σφαλμα στο συγχρονισμο με τις επαφες αυτο διορθωνει! Προσωπικα το ειχα αυτο το προβλημα και καθε λιγο μου πεταγε σφαλμα !

 

Και αν δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα πρέπει πάλι να το βάλουμε.?

Θέλω να πω ότι αν βγει αργότερα άλλο update πρεπει να βάλουμε πρώτα αυτό για να συνεχίσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μια και ασχοληστε παιδια με το one s εχει καποιος προβλημα με στατικο θορυβο οπως οταν ανοιγουμε την φωνη σε παλια ραδιοφωνα μονο στη χρηση toy skype και οταν μιλαει ο απεναντι μας? εχω το ζ560 με 4.03
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας ότι πλέον όταν μετακινουμαστε στις αρχικές οθόνες δε μετακινείται η ταπετσαρία;
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ας πουμε 5 αρχικες οθονες, τοτε δε σταματας οπως παλια στις 2 τελικες (1η και 5η), αλλα μπορεις να σκρολαρεις απο την 5η στην 1η και αντιστροφα.
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου στη 4.0.4 όταν πατάω συνεχόμενα μια επαφή και εμφανιστεί το μενού, διαλέγω default action --> call mobile αλλά δεν το πιάνει...καμμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει έρθει η αναβάθμιση για τον S3 επεξεργαστή?

 

Με S3 προορισμένο για την αγορά της ασίας την έλαβα πριν 3 μέρες αλλά δεν είδα καμιά σημαντική διαφορά.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...