Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν βάζει απόδειξη μέσα, και απλά σου δίνει ένα χαρτί που λέει πότε αγοράστηκε χωρίς σφραγίδα και imei, ή σου δίνει εγγύηση από το κατάστημά του προφορικά (δηλαδή να χρειαστεί να του το στήλεις πίσω στο δικό του κατάστημα) εγώ δεν θα το έπερνα..... είναι βασικό να μπορείς να το πας σε οποιοδήποτε κατάστημα με εξουσιοδοτημένο service της lg χωρίς προβλήματα. και δεν ισχύει η εγγύηση μέσω IMEI δεν είναι apple

Η απάντηση του πωλητή σε σχέση με εγγύηση/απόδειξη/ΙΜΕΙ. Εμένα μια χαρά με καλύπτει η απάντησή του.

The warranty should be OK everywhere in Europe but before taking it to warranty please contact us first in case there will be any problems.

For warranty if you have any issues please contact us and we will deal with any issues within the first 2 years. All costs are covered by us so you will have the peace of mind knowing you will not have to pay any additional costs.

 

We can also provide a invoice with the IMEI on it, if you do proceed with the order please leave a note so this can be processed for you.

Edited by Superuser
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα καταστηματα στο skroutz γιατι δεν φερνουν το 32αρι πλεον? Στην αρχη καποια εφερναν και τα 2. Υπαρχει σε καποιο μαγαζι η 32αρα εκδοση εστω και χωρις εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες λέω κ γω να μεταπηδήσω στο βαγόνι του g2 και διαβάζοντας έπεσα πάνω σε ένα ηλεκτρονικό κατάστημα https://www.digivire.com/en/. Θα ήθελα αν κάποιος φίλος το έχει παραγγείλει απ' το συγκεκριμένο κατάστημα να μου πει τις εντυπώσεις του κ γενικά να μου δώσει τα φώτα του. :lol:

(το 32αρι το ασπρο είναι πειρασμός ρε αδέρφια :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες λέω κ γω να μεταπηδήσω στο βαγόνι του g2 και διαβάζοντας έπεσα πάνω σε ένα ηλεκτρονικό κατάστημα https://www.digivire.com/en/. Θα ήθελα αν κάποιος φίλος το έχει παραγγείλει απ' το συγκεκριμένο κατάστημα να μου πει τις εντυπώσεις του κ γενικά να μου δώσει τα φώτα του. :lol:

(το 32αρι το ασπρο είναι πειρασμός ρε αδέρφια :lol::lol:)

 

To παρήγγειλα σήμερα αλλά από το μαγαζί του στο ebay. Μόλις έρθει θα γράψω.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα σήμερα αλλά από το μαγαζί του στο ebay. Μόλις έρθει θα γράψω.

 

πες μας μόλις το παραλάβεις να δούμε και σε πόσο χρόνο σου ήρθε. γράφει μέσα 3-6 μέρες που είναι αρκετά γρήγορα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

πες μας μόλις το παραλάβεις να δούμε και σε πόσο χρόνο σου ήρθε. γράφει μέσα 3-6 μέρες που είναι αρκετά γρήγορα

 

Eννοείτε. :)

To έχει φέρει και το Vnp ξανά το 32άρι, για όποιον ενδιαφέρεται.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Eννοείτε. :)

To έχει φέρει και το Vnp ξανά το 32άρι, για όποιον ενδιαφέρεται.

Τωρα το ειδα και εγω παιδια και νομιζω πως ειναι και καλη τιμη. . αν μεινει εδω βεβαια

Link to comment
Share on other sites

32αρι αγγλικο με 2χρονια εγγυηση στα 460, με doa.

Σκεφτομαι να το χτυπησω οποτε θα σας πω εντυπωσεις :)

 

http://www.ebay.com/itm/190948381663

 

 

πολυ καλη περιπτωση φαινεται...και με πολυ λιγοτερο ρισκο απο το αλλο λινκ που εχουν παρει τα υπολοιπα παιδια!!

doa??

Τι ειναι??

 

edit: τα παιδια που τον πηραν απο τον αλλον seller με τα 400 ευρω...ειχαν καμια ατυχια κανεις??

Edited by zaitsef87
Link to comment
Share on other sites

To παρήγγειλα σήμερα αλλά από το μαγαζί του στο ebay. Μόλις έρθει θα γράψω.

 

Φιλε με το που σου ερθει γραψε εντυπωσεις!:D

Link to comment
Share on other sites

doa = Dead On Arrival (Άν έρθει χαλασμένο, επιστρέφεται πίσω)

 

Παιδιά μιλάμε συνέχεια για το ίδιο κατάστημα που αναφέρθηκε αρκετές σελίδες πριν. Είναι από Μάλτα, άσχετα από το τι γράφει στο επάνω μέρος της σελίδας στο ebay. Στο κάτω μέρος της εξάλλου γράφει:

Business seller information

Digivire

Suppliers Gateway Limited

Strand Towers Floor 2

36 The Strand

SLM1022 Silema

Malta

 

Εγώ, δεν το προτίμησα έναντι του άλλου πωλητή στο ebay (από Hong Kong), γιατί στο site της εταιρείας δεν γράφει πουθενά για το αν το συγκεκριμένο μοντέλο προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Οπότε σκεπτόμενος ότι μπορεί τελικά να πληρώσω 475 ευρώ (τόσο έκανε όταν παρήγγειλα το δικό μου από Hong Kong) για ίδιας προέλευσης κινητό, προτίμησα να δώσω μόνο 400 και να μην ρισκάρω να με πιάσουν και κώτσο με ασαφείς περιγραφές. Αν τελικά κάποιος αγοράσει από DigiVire ας μας πει αν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

doa = Dead On Arrival (Άν έρθει χαλασμένο, επιστρέφεται πίσω)

 

Παιδιά μιλάμε συνέχεια για το ίδιο κατάστημα που αναφέρθηκε αρκετές σελίδες πριν. Είναι από Μάλτα, άσχετα από το τι γράφει στο επάνω μέρος της σελίδας στο ebay. Στο κάτω μέρος της εξάλλου γράφει:

Business seller information

Digivire

Suppliers Gateway Limited

Strand Towers Floor 2

36 The Strand

SLM1022 Silema

Malta

 

Εγώ, δεν το προτίμησα έναντι του άλλου πωλητή στο ebay (από Hong Kong), γιατί στο site της εταιρείας δεν γράφει πουθενά για το αν το συγκεκριμένο μοντέλο προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Οπότε σκεπτόμενος ότι μπορεί τελικά να πληρώσω 475 ευρώ (τόσο έκανε όταν παρήγγειλα το δικό μου από Hong Kong) για ίδιας προέλευσης κινητό, προτίμησα να δώσω μόνο 400 και να μην ρισκάρω να με πιάσουν και κώτσο με ασαφείς περιγραφές. Αν τελικά κάποιος αγοράσει από DigiVire ας μας πει αν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή.

 

Και η Μάλτα στην ΕΕ είναι, οπότε μια χαρά ισχύει η εγγύηση. Τη συσκευή τη στέλνει από Αγγλία οπότε αγγλική συσκευή είναι λογικά (εξού και ο αντάπτορας ανάλογα με τη χώρα που θα το στείλει) και άμα πάθει κάτι το στέλνεις πίσω στο μαγαζί του, με τα έξοδα πληρωμένα, αν δε θες να το πας στην LG. Αν πούλαγε παραεισαγωγής συσκευές, δε θα είχε τέτοιο feedback, ειδικά όταν είναι μέλος από το 2002. Όταν έρθει θα γράψω αναλυτικότερα χώρα προέλευσης κλπ.

Edited by daospi
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έχεις δίκιο. Περιμένουμε νέα σου! :food:

 

Υ.Γ.: Με έβαλες σε σκέψεις τώρα και έψαξα την εταιρεία στο Google. Γράφουν κάποια αρνητικά εδώ: http://keskustelu.suomi24.fi/node/11131984 που ελπίζω να μην ισχύουν πια..

Link to comment
Share on other sites

doa = Dead On Arrival (Άν έρθει χαλασμένο, επιστρέφεται πίσω)

 

Παιδιά μιλάμε συνέχεια για το ίδιο κατάστημα που αναφέρθηκε αρκετές σελίδες πριν. Είναι από Μάλτα, άσχετα από το τι γράφει στο επάνω μέρος της σελίδας στο ebay. Στο κάτω μέρος της εξάλλου γράφει:

Business seller information

Digivire

Suppliers Gateway Limited

Strand Towers Floor 2

36 The Strand

SLM1022 Silema

Malta

 

Εγώ, δεν το προτίμησα έναντι του άλλου πωλητή στο ebay (από Hong Kong), γιατί στο site της εταιρείας δεν γράφει πουθενά για το αν το συγκεκριμένο μοντέλο προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά. Οπότε σκεπτόμενος ότι μπορεί τελικά να πληρώσω 475 ευρώ (τόσο έκανε όταν παρήγγειλα το δικό μου από Hong Kong) για ίδιας προέλευσης κινητό, προτίμησα να δώσω μόνο 400 και να μην ρισκάρω να με πιάσουν και κώτσο με ασαφείς περιγραφές. Αν τελικά κάποιος αγοράσει από DigiVire ας μας πει αν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή.

 

Αρχικα θενξ για το doa...Εσυ που το πηρες απο τον αλλον seller (αυτον http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927 , αν κανω λαθος διορθωσε με) να σε ρωτησω....το οτι δεν ειναι ευρωπαικη συσκευη μπορει να σημαινει οτι ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας ή κατι σχετικο??ή ουτε καν...??

Γιατι γενικα περα απο το γεγονος οτι ειναι απο Hong Kong φαινεται πολυ "δυνατος" seller και ειναι και φθηνοτερος!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θενξ για το doa...Εσυ που το πηρες απο τον αλλον seller (αυτον http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927 , αν κανω λαθος διορθωσε με) να σε ρωτησω....το οτι δεν ειναι ευρωπαικη συσκευη μπορει να σημαινει οτι ειναι χαμηλοτερης ποιοτητας ή κατι σχετικο??ή ουτε καν...??

Γιατι γενικα περα απο το γεγονος οτι ειναι απο Hong Kong φαινεται πολυ "δυνατος" seller και ειναι και φθηνοτερος!!

 

Πέρα από την εγγύηση, είναι τα ίδια (αν κάνω λάθος διορθώστε με).

 

Μακάρι να έχεις δίκιο. Περιμένουμε νέα σου! :food:

 

Υ.Γ.: Με έβαλες σε σκέψεις τώρα και έψαξα την εταιρεία στο Google. Γράφουν κάποια αρνητικά εδώ: http://keskustelu.suomi24.fi/node/11131984 που ελπίζω να μην ισχύουν πια..

Γι' αυτό το πήρα από το ebay και όχι από το μαγαζί του, για να είμαι καλυμμένος από το ebay ;) (Aν και από τα λεγόμενά του μου φάνηκε ok, αλλά ας είμαι 100% καλυμμένος)

Edited by daospi
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την εγγύηση, είναι τα ίδια (αν κάνω λάθος διορθώστε με).

 

μακαρι γιατι κατεληξα σε αυτον με τα 400 και ειναι η πρωτη φορα που θα κανω τετοια παραγγελεια και εχω αρκετο αγχος!!:p

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Το κακό είναι πως σε περίπτωση προβλήματος θα ταλαιπωρηθούμε αφάνταστα, μιας και δεν θα το αναγνωρίζει η εδώ αντιπροσωπεία (ή έστω κάποια εδώ "κοντά" στην Ευρώπη) μιας και θα πρέπει να το στείλουμε πίσω στην Ασία (αν εμπιστευθούμε τον πωλητή πως θα μας εξυπηρετήσει και δεν θα ψάχνουμε για το τηλέφωνό μας). Εγώ απλά το τόλμησα, γιατί έχω καλές σχέσεις με τα ηλεκτρονικά και συνήθως τις συσκευές μου τις επισκευάζω μόνος μου με ανταλλακτικά από το ebay (αν βέβαια αξίζει τον κόπο η επισκευή).

 

Η δική μου συσκευή είναι σε κατάσταση Transporting από χτες το απόγευμα. Άντε να δούμε πότε θα έρθει..

 

Υ.Γ.2: Χμμ.. εδώ κάποιος αναφέρει ότι το Lumia που παρέλαβε από Digivire ήταν προέλευσης Hong Kong..

Link to comment
Share on other sites

μακαρι γιατι κατεληξα σε αυτον με τα 400 και ειναι η πρωτη φορα που θα κανω τετοια παραγγελεια και εχω αρκετο αγχος!!:p

 

400 για το 16 αρι ;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

400 για το 16 αρι ;

 

οχι για το 16αρι, 400 για το 32αρι!!

Απο εδω.. http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-BLACK-UNLOCKED-/221285480743?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a47927

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα προτιμούσα την αγορά από Ευρώπη και όχι από Ασία. για να μου έρθει και πιο γρήγορα. πάντα όταν αγόραζα από Ευρώπη δεν ειχα κανένα πρόβλημα και σε μία εβδομάδα εδώ έρχονταν όλα. τελευταία πήρα 2 πράγματα από Ασία, και το πρώτο ήρθε μετά από 20 μέρες, και το δεύτερο ακόμα περιμένω

και φυσικά το 32άρι μόνο αξίζει γιατί το 16άρι ειναι πολυ λιγος ο χωρος ειδικά αν τραβας βιντεο σε fullhd

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

χθες παρέλαβα το 32άρι σε λευκό από expansys. Το άνοιξα και εντόπισα καμένο pixel κάτω δεξιά στη γωνία. Μετά από επικοινωνία μαζί τους (αφού με ρώτησαν αν θέλω αντικατάσταση ή τα χρήματά μου πίσω) το έστειλα πίσω (doa) με δικά τους έξοδα φυσικά. Θα παραλάβω το καινούργιο μέχρι την επόμενη Παρασκευή. Μου έκανε θετική εντύπωση η εξυπηρέτησή τους και η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων. Έχω παραγγείλει αρκετές φορές από expansys και συνεχίζω να είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

χθες παρέλαβα το 32άρι σε λευκό από expansys. Το άνοιξα και εντόπισα καμένο pixel κάτω δεξιά στη γωνία. Μετά από επικοινωνία μαζί τους (αφού με ρώτησαν αν θέλω αντικατάσταση ή τα χρήματά μου πίσω) το έστειλα πίσω (doa) με δικά τους έξοδα φυσικά. Θα παραλάβω το καινούργιο μέχρι την επόμενη Παρασκευή. Μου έκανε θετική εντύπωση η εξυπηρέτησή τους και η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων. Έχω παραγγείλει αρκετές φορές από expansys και συνεχίζω να είμαι ευχαριστημένος.

 

Και σε εμένα έστειλαν καινούργιο. Μια χαρά κατάστημα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.2: Χμμ.. εδώ κάποιος αναφέρει ότι το Lumia που παρέλαβε από Digivire ήταν προέλευσης Hong Kong..

 

Του τόνισα να είναι ευρωπαϊκό και είπε θα στείλει ευρωπαϊκό αλλιώς θα κάνει refund.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπορει καποιος να μου πει αν παρω G2 απο καποιο skroutzομαγαζο τι ισχυει με το branding; βλεπω καποια που ειναι Vodafone EU και καποια αλλα που δεν εναφερουν. Βασικα επειδη δεν εχω παρει ξανα LG μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με το SW branding. Εγω βασικα θα ηθελα να παρω καποιο με SW οχι παροχου αλλα χωρας, ωστε να παιρνω πιο γρηγορα τα SW updates της LG. Οποιος μπορει ας με ενημερωσει συμφουριτες μου :D

 

Επισης με το 32 GB τι παιζει. Κυκλοφορει κανονικα στην Ευρωπη σε αλλες χωρες; Αν ναι και το παρω απο αλλη Ευρωπαικη χωρα, π.χ. το εχει το expansys http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g2-black-252419/ . Αν παρω το 32αρι απο expansys θα εχω θεμα με την εγγυηση στην Ελλαδα αν χρειαστει service;;;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλημερα εγω πηρα απο σκρουτζ και λεει vodafone στο start της συσκευης συν οτι εχει μεσα καποιες δικες της εφαρμογες που της απενεργοποιησα χωρις προβλημα,και δεν ενοχλουν ειναι και γερμανικο και μενα μου ρθε καπως οταν το ανοιξα πρωτη φορα ,γιατι ποτε δεν εχω παρει branded,δυστηχως το 90% απο σκρουτζ ετσι ειναι,ελπιζω να βοηθησα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μπορει καποιος να μου πει αν παρω G2 απο καποιο skroutzομαγαζο τι ισχυει με το branding; βλεπω καποια που ειναι Vodafone EU και καποια αλλα που δεν εναφερουν. Βασικα επειδη δεν εχω παρει ξανα LG μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με το SW branding. Εγω βασικα θα ηθελα να παρω καποιο με SW οχι παροχου αλλα χωρας, ωστε να παιρνω πιο γρηγορα τα SW updates της LG. Οποιος μπορει ας με ενημερωσει συμφουριτες μου :D

 

Επισης με το 32 GB τι παιζει. Κυκλοφορει κανονικα στην Ευρωπη σε αλλες χωρες; Αν ναι και το παρω απο αλλη Ευρωπαικη χωρα, π.χ. το εχει το expansys http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g2-black-252419/ . Αν παρω το 32αρι απο expansys θα εχω θεμα με την εγγυηση στην Ελλαδα αν χρειαστει service;;;

Αν διαβάσεις λίγο πίσω θα δεις ότι έχουν απαντηθούν τα ερωτήματά σου. Αν το πάρεις από expansys το 32αρι και χρειαστεί service το πιο πιθανόν είναι να μην το καλύψει η LG Hellas αν φυσικά δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Ελλάδα μέχρι τότε. Για τα branded τηλέφωνα προσωπικά πότε δεν τα επιλέγω αφού δεν υπάρχει κανένας λόγος να το κάνω. Όπως είπες συνήθως αργούν τα updates συν ότι είναι πιο δύσκολο να τα δώσεις μεταχειρισμενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...