Jump to content

Κινητά με Dual SIM, TV και Wi-Fi


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχουμε γράψει διάφορα από εδώ και από εκεί για τα νέα κινέζικα κινητά με TV+WIFI σκέφτηκα να φτιάξω ένα τόπικ μιας και φαίνεται ότι οι κινέζοι έχουν πάρει φωτιά!

Το μόνο που περιμένουμε πλέον είναι να μπουν και τα ελληνικά έτσι ώστε να μπορούμε να τα χτυπήσουμε χωρίς να έχουμε προβλήματα σε sms κτλ.....

από τα γνωστά sites φαίνεται ότι πρώτο τα φέρνει το solomobi.com και κατόπιν ακολουθεί το china-mobile-phone.com. Εδώ είναι και τα links για του λόγου το αληθές:

 

http://www.solomobi.com/category.asp?lx=cate&cate_id=123

 

http://www.china-mobile-phone.com/advanced-search.html

 

Ειδικά το Ν2TV+ αν είχε ελληνικά θα το χτύπαγα σήμερα κιόλας μιας και είναι το πρώτο με 1800αρα μπαταρία οπότε όσο να ναι θα έχει μία σχετική αυτονομία σε σχέση με τα άλλα που έχουν 1000αρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου το wifi στο κινέζικο καθώς το έχω σαν δεύτερο κινητό-gadget, με το βασικό μου κινητό να είναι πλήρες από δυνατότητες. Και μια παρατήρηση για τις μπαταρίες των κινέζικων,πιστεύω ότι οι ενδείξεις για τα mah που έχουν δεν είναι αληθινές, από 1200 ως και 2800 mah,όλες λίγο πολύ την ίδια διάρκεια έχουν :wacko:

Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να σχεδιάσουν κάνα κινητό που να βλέπεται και να πλησιάζει την ευρωπαϊκή αισθητική

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

@droulis: Τι εννοείς με το "επόμενη γενιά;"

 

@trackera: Όντως μπορεί οι ενδείξεις των μπαταριών πάνω κάτω να είναι πλασματικές αλλά θεωρώ ότι π.χ. το f003 με την 1000αρα και το Ν2TV+ με την 1800αρα θα έχουν σημαντικές διαφορές σε επίπεδο αυτονομίας. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια...

 

Υ.Γ: Για μένα που βασικό μου τηλ είναι το V800 πλέον δεν θα με χάλαγε να χτυπήσω ένα κινέζικο+με WIFI ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην ψάχνω άδικα wifi+tv στα ελληνικά? Δεν υπάρχει? Χμμμ.... τουλάχιστον αν πάρω κάποιο στα αγγλικά αξίζει? Αναρωτιέμαι αν έχουν προβλήματα του στυλ να κολλάει, να σβήνει...Γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μην ψάχνω άδικα wifi+tv στα ελληνικά? Δεν υπάρχει? Χμμμ.... τουλάχιστον αν πάρω κάποιο στα αγγλικά αξίζει? Αναρωτιέμαι αν έχουν προβλήματα του στυλ να κολλάει, να σβήνει...Γνωρίζει κανείς?

 

καλησπερα ή το περνεις τωρα στα αγγλικα αν θες με wifi και εισαι οκ με το αγγλικο το μενου ή περιμενεις και σιγουρα θα βγαλουνε τα κινεζια και με ελληνικο μενου..

οσο για αν κολλαει μην ανυσυχεις ειναι οκ τα κινητα τωρα εχει πιθανιτητα να πεσεις σε φολα ετσι οπως και οταν περνεις πχ ενα νοκια απο καποιο μεγαλο μαγαζι..

αρα απο μενα προχωρα θα εκπαγεις απο τα κινεζικα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση....Μάλλον θα παραγγείλω τελικά, ξεχώρισα ένα ''iphone'' με wifi και tv...Ξέρετε ποιό site από αυτά είναι αξιόπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου πρότεινα το http://www.dualsimmobileshop.co.uk μιας και από εκεί έχω κάνει όλες τις αγορές κινέζικων.... δέχονται paypal και έχει και δωρεάν μεταφορικά. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι ήδη έχουν παραγγείλει κινητά με wifi+tv και εντός των επόμενων ημερών θα τα βάλουν και στο site τους.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται αυτό το σάιτ,απλά αν βάλεις στην αναζήτηση ελληνικά σου βγάζει μόνο ένα τηλέφωνο :(
Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραίο site, έχει και video που παρουσιάζει το κινητό...Αν ισχυεί και η δωρεάν μεταφορά για 1 κομμάτι τότε πολύ καλό....Άντε να ανεβάσουν τα wifi με tv...!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι ακόμη και για 1 κομμάτι η αποστολή είναι free και μάλιστα με tracking number!

 

Όντως σαν ποικιλία δεν έχει τρελή αλλά αν βγει κάποιο καλό wifi+tv με ελληνικά εγώ την κρούση θα την κάνω για να το φέρουν και βλέπουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου πρότεινα το http://www.dualsimmobileshop.co.uk μιας και από εκεί έχω κάνει όλες τις αγορές κινέζικων.... δέχονται paypal και έχει και δωρεάν μεταφορικά. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι ήδη έχουν παραγγείλει κινητά με wifi+tv και εντός των επόμενων ημερών θα τα βάλουν και στο site τους.

 

 

πιστευω δεν ειναι τοσο καλες οι τιμες η φιλη μπορει να κανει αναζητησει στο ebay πιστευω θα βρει καλυτερες τιμες...

φιλικα

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν ειναι τοσο καλες οι τιμες η φιλη μπορει να κανει αναζητησει στο ebay πιστευω θα βρει καλυτερες τιμες...

φιλικα

:)

 

thanks....αλλά στο ebay δεν είναι μεταχειρισμένα ή κάνω λάθος?Προτιμώ κάτι καινούριο...ειδικά σε κινητό, βλέπω πως είναι τα δικά μου μετά από λίγο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

όχι τα περισσότερα είναι καινούρια,αν είναι μεταχειρισμένα το λένε..απλά πρέπει να προσέξεις να είναι αξιόπιστος ο πωλητής
Link to comment
Share on other sites

thanks....αλλά στο ebay δεν είναι μεταχειρισμένα ή κάνω λάθος?Προτιμώ κάτι καινούριο...ειδικά σε κινητό, βλέπω πως είναι τα δικά μου μετά από λίγο καιρό!

 

ειναι καινουργια ειναι μαγαζατορες κινεζοι αν ειναι μεταχειρα θα στο πουνε...

εγω θα περνα απο ebay γιατι στις σελιδας δεν ειναι τοσο καλες οι τιμες

κανε αυτο που λεει και ο φιλος δες να ειναι καλος ο πωλητης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι καινουργια ειναι μαγαζατορες κινεζοι αν ειναι μεταχειρα θα στο πουνε...

εγω θα περνα απο ebay γιατι στις σελιδας δεν ειναι τοσο καλες οι τιμες

κανε αυτο που λεει και ο φιλος δες να ειναι καλος ο πωλητης

 

Και πως θα καταλάβω αν είναι αξιόπιστος? Δεν έχω ξαναπαραγγείλει...:(

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι να δεις το feedback που έχει ως πωλητής,δηλαδή αυτό το νουμεράκι δίπλα στο όνομα του,να είναι πάνω από 1000 πχ,και δες άλλους που να έχουν αγοράσει το ίδιο μ αυτό που θες να έχουν αφήσει καλό feedback.

Αν έχεις απορίες περί ebay στείλε αν θες κανά pm να σε βοηθήσουμε αλλιώς άνοιξε ένα θέμα για να μην είμαστε off topic :)

Link to comment
Share on other sites

πιστευω δεν ειναι τοσο καλες οι τιμες η φιλη μπορει να κανει αναζητησει στο ebay πιστευω θα βρει καλυτερες τιμες...

φιλικα

:)

 

Δώσε ρε συ αν έχεις κανέναν καλό ebayer να τον έχουμε στα υπόψιν...εγώ πάντως το V800 που πήρα, από εκεί βρήκα την καλύτερη τιμή (120€)...από ebay η αλήθεια είναι ότι δεν το πολυέψαξα αλλά αν έχεις εσύ κάποιους υπόψιν δώσε usernames ;)

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ρε συ αν έχεις κανέναν καλό ebayer να τον έχουμε στα υπόψιν...εγώ πάντως το V800 που πήρα, από εκεί βρήκα την καλύτερη τιμή (120€)...από ebay η αλήθεια είναι ότι δεν το πολυέψαξα αλλά αν έχεις εσύ κάποιους υπόψιν δώσε usernames ;)

 

οταν περνω κινεζικο ψαχνω στο ebay πολυ καλα δεν εχω καποιον οπως λες..

φιλικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ λοιπόν θα το έχω στο μυαλό μου για μελλοντικές αγορές...

Το solomobi έχει τρελαθεί τελείως. 6 έχουν γίνει τα κινητά με tv+wifi, το τελευταίο με dual camera όπως υποστηρίζουν τουλάχιστον......δυστυχώς ακόμη χωρίς ελληνικά. Πάντως μου φαίνεται ότι μόλις βγει κάποιο με ελληνικό menu θα το χτυπήσω από εκεί και ας έχει ταλαιπωρία (+ρίσκο!) από western union. Δεν με βλέπω να κρατιέμαι να περιμένω άλλα μαγαζιά (με paypal) να το πάρουν για να το αγοράσω!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ λοιπόν θα το έχω στο μυαλό μου για μελλοντικές αγορές...

Το solomobi έχει τρελαθεί τελείως. 6 έχουν γίνει τα κινητά με tv+wifi, το τελευταίο με dual camera όπως υποστηρίζουν τουλάχιστον......δυστυχώς ακόμη χωρίς ελληνικά. Πάντως μου φαίνεται ότι μόλις βγει κάποιο με ελληνικό menu θα το χτυπήσω από εκεί και ας έχει ταλαιπωρία (+ρίσκο!) από western union. Δεν με βλέπω να κρατιέμαι να περιμένω άλλα μαγαζιά (με paypal) να το πάρουν για να το αγοράσω!

 

εχω δει ενα στο εμακετ με ελληνικο μενου 2 σιμ wifi 280 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω δει ενα στο εμακετ με ελληνικο μενου 2 σιμ wifi 280 ευρω

 

εννοείς wifi+tv+ελληνικό menu;:blink:.......αν και 280€ προσωπικά δεν τα δίνω όταν βλέπω ότι η τιμή τους κυμαίνεται κοντά στα 150$....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...