Jump to content

Τηλεφωνικος καταλογος ΟΤΕ - whitepages.gr - Υποβαθμιση!


jsimeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιγοντας πριν λιγο την σελιδα για να δω ποιοι ειναι καποιες κλησεις που μου εγιναν πριν μερικες μερες, διαπιστωσα με εκπληξη μου την ουσιαστικη καταργηση του site του καταλογου online.

Δεν μπορεις πλεον να βρεις απο τον αριθμο το ονομα του συνδρομητη. Μονο απο ονομα μπορεις να βρεις αριθμο.

Ο οτε βρηκε αλλον ενα τροπο να μας τα παιρνει με το 11888. Ολα πανε μπροστα αλλα στην Ελλαδα πολλα πανε πισω... Ετσι θα κανουν την δηθεν προωθηση της ευρυζωνικοτητας και του ιντερνετ???

 

Χαχα

 

Για πολλα γελια ειναι οι "ανθρωποι"...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός φίλε. Προς το παρόν τουλάχιστον λειτουργεί και το παλιό site οπότε μπορούμε να ελπίζουμε ότι θα το αφήσουν-ξεχάσουν.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Ο οτε βρηκε αλλον ενα τροπο να μας τα παιρνει με το 11888. Ολα πανε μπροστα αλλα στην Ελλαδα πολλα πανε πισω... Ετσι θα κανουν την δηθεν προωθηση της ευρυζωνικοτητας και του ιντερνετ???

Ο ΟΤΕ για άλλη μια φορά δείχνει το "ενδιαφέρον" του για τους πολίτες! Αντί να προσθέσει υπηρεσίες, τις καταργεί! (βέβαια, αφού δεν αφήνουνε κέρδος!)

Κίνηση ξεκάθαρη για να μας κλέβουνε με τα 118 -χα(ϊ)βά(ν)ι - κάτσε εκεί που κάθεσαι Νώντα - και δεν συμμαζεύεται!

Το αίμα μας έχουνε πιει πια, έλεος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε δίκαιοι, στο http://www.whitepages.gr/help.asp λέει ότι "Η δυνατότητα αντίστροφης αναζήτησης προσωρινά δεν παρέχεται για τεχνικούς λόγους" δηλαδή θεωρητικά θα παρέχεται κανονικά στο μέλλον.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα να κάνω αντίστροφη αναζήτηση (από αριθμό να βρω όνομα) και δούλεψε κανονικά...

 

Πάλι πέσατε να τον φάτε τον καημενούλι τον ΟΤΕ (αστειεύομαι, έτσι; μη φάτε εμένα :D :D :D :D )

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά μπορούσες να κάνεις αναζήτηση ακόμα και με ημιτελή αριθμό (σου έβγαζε όλα τα matches) και χωρίς τον ηλίθιο περιορισμό των 100 αποτελεσμάτων. Μετά από μία υποβάθμιση, έγινε έτσι όπως το βλέπετε...
Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο ειναι οτι στο νεο σάιτ έχουν αφήσει ανοιχτή την πρόσβαση διαχειριστή... α ρε ASPmaker τι κανεις... (εχουν την εκδοση 3.χ ενω εχει φτασει το συγκεκριμενο cms στην 5.χ)...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε δίκαιοι, στο http://www.whitepages.gr/help.asp λέει ότι "Η δυνατότητα αντίστροφης αναζήτησης προσωρινά δεν παρέχεται για τεχνικούς λόγους" δηλαδή θεωρητικά θα παρέχεται κανονικά στο μέλλον.

Για να δούμε πόσο θα κρατήσουν οι "τεχνικοί λόγοι". Ελπίζω και εύχομαι, όχι μόνιμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα να κάνω αντίστροφη αναζήτηση (από αριθμό να βρω όνομα) και δούλεψε κανονικά...

 

Πάλι πέσατε να τον φάτε τον καημενούλι τον ΟΤΕ (αστειεύομαι, έτσι; μη φάτε εμένα :D :D :D :D )

 

 

Πως το εκανες αυτο? Γινεται με το νεο χαλια site? Εγω εστειλα και ενα email διαμαρτυριας. Αν το κανουμε ολοι ισως φτιαξει πιο γρηγορα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο ειναι οτι στο νεο σάιτ έχουν αφήσει ανοιχτή την πρόσβαση διαχειριστή... α ρε ASPmaker τι κανεις... (εχουν την εκδοση 3.χ ενω εχει φτασει το συγκεκριμενο cms στην 5.χ)...

 

Aν ειναι ποτε δυνατον :eek: :eek: ...αν δεν το εβλεπα, δεν θα το πιστευα!

Φταιω εγω τωρα αν τροποποιησω το ΟΤΕ σε κλεφτες ή το Ελληνικη Αστυνομια σε Μπατσοι; :p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα να κάνω αντίστροφη αναζήτηση (από αριθμό να βρω όνομα) και δούλεψε κανονικά...

 

όντως,πως το έκανες αυτό φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Παντως το site του χρυσου οδηγου δεν εχει αλλαξει αν και ειναι αυτο που θελει αλλαγη. Ειναι τελειως δυσχρηστο. Τα ρωσικα τους μαρανανε!
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστε το http://whitepages.oteshop.gr/gr/index.jsp

Thanks, αλλά αυτό είναι το παλιό site. Ελπίζω να μην το καταργήσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι να το καταργησουν αλλα να μην διαβαζει καποια παλια βαση η οποια μετα απο καιρο (αφου δεν θα ενημερωνεται) θα ειναι αχρηστη...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τελειο. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι μας κανουν τη ζωη δυσκολη. Υποψιαζομαι οτι αν δουν αυξηση κλησεων στο 11880 δεν θα ξαναβαλουν πισω την επιλογη να ψαχνεις με το νουμερο.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστε το http://whitepages.oteshop.gr/gr/index.jsp

Έτσι εξηγείται λοιπόν πώς μπόρεσα να κάνω αναζήτηση, ενώ εσείς δεν μπορούσατε ;)

 

Από τότε που ο οτε είχε 'ξεχάσει' να πληρώσει το whitepages.gr και έπαιζε μόνο το whitepages.oteshop.gr, δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ ξανά το whitepages.gr ...

 

Ελπίζω πραγματικά να μην κόψουν τελικά την πρόσβαση σε αυτό (αν και δεν νομίζω να τους ξεφύγει..)

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή στο καινούργιο site λειτουργεί κανονικά η αναζήτηση με βάση τον αριθμό τηλεφώνου. Δοκίμασα την αναζήτηση και έβγαλε κανονικά αποτελέσματα.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εβαλαν και τον Τ.Κ. στα στοιχεια συνδρομητη :happy:

Βεβαια το νεο design ειναι πιο 'βαρυ' αλλα τι να κανουμε :(

 

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω παντως ειναι γιατι πρεπει να πατησω Nεα Αναζητηση και δεν γινεται απλα να σβησω τα στοιχεια απο τα πεδια ;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως τωρα το site λειτουργει κανονικα και μπορεις να κανεις αναζητηση μονο με το τηλεφωνο:D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Mia xara einai to site ligo vary alla afou yparxei akoma h anazhthsh kala eimaste.

 

paidia to matiasa fainetai to moufo site....den pairnei ta podia tou psaxnw ena thl kai m xei vgalei thn panagia den travaei katholou

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...