Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aν ειναι το OEM οπως λεει ευχησου να μη σου σπαει οπως στις φωτο σε δυο μερη. :lol:

Αυτο εχω και πολυ απλα δεν μπορει να κρατηθει στη θεση του το ασημενιο πλαστικο οταν ξεκολλησει απο το μαυρο.

Εκτος αν ειναι μαιμου και το εχουν κανει διαφορετικο.

 

πόσο το είχες πάρει και από που ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα κάτοχος κ εγώ. Αντε τώρα διάβασμα.

 

Kαλορίζικο !

άλλαξε βρε συ και το avatar σου να είσαι ΄΄δεμένος΄΄ με το νέο σου ΄΄τουμπανο΄΄ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Kαλορίζικο !

άλλαξε βρε συ και το avatar σου να είσαι ΄΄δεμένος΄΄ με το νέο σου ΄΄τουμπανο΄΄ :)

 

Χαχα καλό αλλάζω αμέσως. Ασχετο ακουστηκα γιατί δεν βάζουν στο κουτι ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Χαχα καλό αλλάζω αμέσως. Ασχετο ακουστηκα γιατί δεν βάζουν στο κουτι ρε παιδιά;

 

Είναι pure σε όλα ...... άσε και ψάχνω μονοφωνικο αρκετό καιρό και δεν έχω βρει τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγο αγόρασα το παρακάτω bumper

 

http://dx-box.com/brand-new-sealed-nexus-4-lg-smart-phone-bumper-oem-google-case-black-free-shipping.html

 

αν ο κινέζος στέλνει ότι δείχνει στις φωτό πρέπει να είναι σούπερ !

 

Από τις φωτογραφίες φαίνεται να είναι το γνήσιο.

Θα μου πείτε οι φωτογραφίες μπορεί να είναι κλεμμένες από αυτές που υπάρχουν στο internet για το original bumper και να είναι για κράχτης, άσχετα από τον τίτλο που γράφει OEM, που σημαίνει ότι δεν είναι γνήσιο.

Αυτό που με μπερδεύει όμως περισσότερο είναι ότι στο Product Description γράφει: '100% Official, Original'.

 

Περιμένουμε να το παραλάβεις να μας πεις πώς είναι. :)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

πόσο το είχες πάρει και από που ?

 

Google play.

 

Είναι pure σε όλα ...... άσε και ψάχνω μονοφωνικο αρκετό καιρό και δεν έχω βρει τίποτα

 

Μονοφωνικο?

Speech monitoring θες να κανεις?

 

Από τις φωτογραφίες φαίνεται να είναι το γνήσιο.

Θα μου πείτε οι φωτογραφίες μπορεί να είναι κλεμμένες από αυτές που υπάρχουν στο internet για το original bumper και να είναι για κράχτης, άσχετα από τον τίτλο που γράφει OEM, που σημαίνει ότι δεν είναι γνήσιο.

Αυτό που με μπερδεύει όμως περισσότερο είναι ότι στο Product Description γράφει: '100% Official, Original'.

 

Περιμένουμε να το παραλάβεις να μας πεις πώς είναι. :)

 

Mια χαρα ειναι το oem, ειχα βαλει και φωτο πριν καιρο.

Πολυ καλη κατασκευη.

Αν ομως τα δυο μερη αφαιρεθουν στο OEM, ΔΕΝ ξανακολλανε.

Οποτε η ειναι μαιμου η θα υπαρχει θεμα.

Btw OEM = γνησιο.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Μονοφωνικο?

Speech monitoring θες να κανεις?

 

Θέλω μονοφωνικό μόνο για ομιλία ώστε να μην έχω bt συνέχεια 10 ώρες την ημέρα ανοικτό και δεν γουστάρω αυτά με τα διπλα ακουστικά. Δεν έχω βρει κάποιο και 2 που δοκίμασα ένα nokia και ένα se δεν δούλεψαν και το μονο που έκαναν ήταν όταν τα συνδέσα να ανοίγει το google search

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μονοφωνικό μόνο για ομιλία ώστε να μην έχω bt συνέχεια 10 ώρες την ημέρα ανοικτό και δεν γουστάρω αυτά με τα διπλα ακουστικά. Δεν έχω βρει κάποιο και 2 που δοκίμασα ένα nokia και ένα se δεν δούλεψαν και το μονο που έκαναν ήταν όταν τα συνδέσα να ανοίγει το google search

 

Μονοφωνικο σημαινει οτι δεν υπαρχει ξεχωριστο καναλι για αριστερο δεξι, οχι οτι εχει ενα ηχειο. :lol:

Aυτα πχ http://www.bhphotovideo.com/c/product/389988-REG/Sennheiser_HD1029_HD1029_Dual_Monophonic.html ειναι μονο.

Off topic btw.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Μονοφωνικο σημαινει οτι δεν υπαρχει ξεχωριστο καναλι για αριστερο δεξι, οχι οτι εχει ενα ηχειο. :lol:

 

δηλαδή όταν έχει κάποιο ένα ακουστικό μπορεί να παίζει στερεοφωνικά από αυτό ?????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αν απο ενα στερεοφωνικο ακουστικο βγαλω το ενα ηχειο, εχω μονοφωνικο?

Οχι βεβαια...απλα ακουω μονο το ενα καναλι.

Αρα και ενα να εχεις....δε λεει κατι.

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν απο ενα στερεοφωνικο ακουστικο βγαλω το ενα ηχειο, εχω μονοφωνικο?

Οχι βεβαια...απλα ακουω μονο το ενα καναλι.

Αρα και ενα να εχεις....δε λεει κατι.

:lol::lol:

 

Πολύ αναλυτικό ..... η ουσία είναι ότι ψάχνω με ένα ακουστικό να λειτουργεί και δεν έχω βρει κάτι:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα το έχω στα χέρια μου θυμίστε μου λίγο:πρώτα φορτίζουμε ή το ανοίγουμε,βάζουμε sim μέσα και το αφήνουμε (παίζοντας μαζί του :happy: :D)να ξεφορτιστεί πριν το φορτίσουμε πρώτη φορά;;;Πόσους τέτοιους κύκλους κάνουμε και το αφήνουμε να σβήσει απο μπαταρία;5-10?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα το έχω στα χέρια μου θυμίστε μου λίγο:πρώτα φορτίζουμε ή το ανοίγουμε,βάζουμε sim μέσα και το αφήνουμε (παίζοντας μαζί του :happy: :D)να ξεφορτιστεί πριν το φορτίσουμε πρώτη φορά;;;Πόσους τέτοιους κύκλους κάνουμε και το αφήνουμε να σβήσει απο μπαταρία;5-10?

 

Με γεια.

Εγώ το άνοιξα κανονικά. Έκανα root, άλλαξα rom και γενικά ασχολήθηκα μαζί του μέχρι που έπεσε η μπαταρία στο 18%.

Με τα όσα έχω διαβάσει, στις πρώτες φορτίσεις καλό είναι μόλις η μπαταρία φτάνει στο 100% να το βάζεις από τον φορτιστή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με τα όσα έχω διαβάσει, στις πρώτες φορτίσεις καλό είναι μόλις η μπαταρία φτάνει στο 100% να το βάζεις από τον φορτιστή.

 

Μπορεις να δωσεις πηγη?

Γιατι οι φορτιστες κοβουν το ρευμα μολις φθασει στο 100 και μετα κανουν απλα conditioning, οποτε αυτο συμφωνα με οσα ξερω δεν εχει βαση.

 

@ zidane72003

Για μπαταριες λιθιου μη σε νοιαζει και πολυ.

Αποθηκευση, αποφορτιση στο 10%, φορτιση στο 90% ειναι ενας γενικος κανονας ΑΝ θες να κανεις ενα αρχικο φορμαρισμα αλλα και αυτο δε χρειαζεται.

Αν σε ενδιαφερει διαβασε εδω, ειναι μια αρκετα καλη προσπαθεια:

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παίδες.

 

g47 βλέπω το άρθρο αφορά μπαταρίες λιθίου για λαπτοπ.Φαντάζομαι είναι ακριβώς το ίδιο και στα κινητά.Οπότε θα κάνω φόρτιση 90%-10% για 4-5 φορές.Νόμιζα ότι έπρεπε να το αφήσω να ξεφορτίσει πλήρως και να το αφήσω για 100%.Ty mate.Αντε να βρω κουράγιο να το κάνω unbox γιατί ακόμα τρέμουν τα δάχτυλά μου :p.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο απολα αναφερεσαι?

'' The 1500mAh pouch cells for smartphones...''

Δεν παιζει ρολο βεβαια, το θεμα ειναι αν ειναι λιθιου, νικελιου-καδμιου etc.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δωσεις πηγη?

Γιατι οι φορτιστες κοβουν το ρευμα μολις φθασει στο 100 και μετα κανουν απλα conditioning, οποτε αυτο συμφωνα με οσα ξερω δεν εχει βαση.

 

Το είχα διαβάσει ΣΙΓΟΥΡΑ μέσα στο xda, αλλά δεν μπορώ να βρω το/τα post/s που αναφέρονταν σ' αυτό.

Δεν θυμάμαι και αν ήταν σε thead για rom ή kernel.

 

Το μόνο που θυμάμαι ήταν ότι τo πρότειναν επειδή η μπαταρία του N4 δεν αλλάζει, και μ' αυτόν τον τρόπο μπορείς να πάρεις το max της ζωής της.

Επειδή δεν γνωρίζω από ειδικές μεταχειρίσεις των μπαταριών (οποιαδήποτε συσκευής) μού φάνηκε ότι ίσως είχαν κάποιο νόημα αυτά που έγραφαν και τα τήρησα. Αν γνώριζα αυτό που έγραψες εσύ, δεν θα 'καιγόμουν' να βγάζω το κινητό από τον φορτιστή, μόλις δείξει 100%. :p:O

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε επιτέλους!!!

Οτι κ να πω είναι λίγο, το τηλέφωνο τείνει στο τέλειο, με μόνο μειονέκτημα την θέση του ηχείου, όπου αν το αφήσεις πάνω σε τραπέζι δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

To day dream δεν είναι σαν screen saver???Δε λειτουργεί συνεχώς όταν κλείσεις/βάλεις σε αδράνεια το κινητό;

 

Το έχω ενεργό αλλά δε δουλεύει με φένεται.Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος τί είναι.Στο ενεργοποίησέ το τώρα είναι οκ απλά νόμιζα ότι δουλεύει και σε αδράνεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειλικρινα δεν μπορω να βγαλω καμια ακρη διαβαζοντας το thread αυτο...ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?Παραδωθηκαν σε μερικες χωρες σε ολο τον κοσμο συνολικα 2 παρτιδες,370.000 συσκευες.Εξαντληθηκαν μεσα σε μερικες ωρες και οι 2 παρτιδες και περαν αυτου,καμια ανακοινωση για στοκαρισμα της αγορας παγκοσμιως.Μαλιστα διαβασα οτι υπαρχει περιπτωση να μη το ξανακυκλοφορησουν και να παμε απο μαιο στο επομενο μοντελο,το nexus 5.....TA NEYΡΑ ΜΟΥ.ΤΙ EPIC FAIL ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ GOOGLE?

 

Αντιστοιχο θεμα και με τα nexus 7,oπου καπου στον οκτωβρη ειχε ανακοινωθει μειωση τιμης,η οποια ουδεποτε δεν εγινε!Και βεβαια,το φθηνοτερο μοντελο των 8 γιγα αφαντο,και οπου υπαρχει στοκ πχ αμαζον,ειναι πιο ακριβο και απο το 32 γιγα!Τα παραπανω σκηνικα συνολικα ειναι να τραβας τα βυζια σου...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από άπειρα τηλεφωνήματα και skype συνδιαλέξεις....

Μετά από άπειρο F5 ... και έπειτα από αναμονή βδομάδων από την Google και κοντά μήνα από την USPS...όλα γίνονται.

Υπομονή να έχεις μόνο...

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως έχει ακόμα 1 διαθέσιμο με τιμή 470 Ευρώ

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=21401&setcurrency=eur

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Καλά και εγώ έχω ένα ακόμα :)

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...