Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άσχετο με τα παραπάνω, σχετικό με το θέμα γενικά.

 

http://www.karamanou.gr/gr/uploads/Documents/%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%99%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%95%CE%A3%20%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%95%CE%9C%CE%92%CE%91%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3/GR/03/ypomn03_0805.htm

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι; Τα επιχειρήματα δεν είναι σωστά και φυσιολογικά; Αν σταλεί μια επιστολή παρόμοια στο Ευρωπαικό Κοινοβούλιο θα είναι μια ακόμη ανεπιτυχή προσπάθεια ή κάτι μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Θελατε ισοτητα , ισοτητα εχετε.Ειναι απλα τα πραγματα.Κανονικα οι γυναικες δεν εχουν θεση στα Σωματα Ασφαλειας αλλωστε τι να κανουν εκει τι να προσφερουν δηλαδη ?Εγω δεν εχω δει καμια γυναικα σε ΟΠΚΕ , Αμεση Δραση , ΥΑΤ κτλ που ειναι μαχιμες υπηρεσιες....

Και με ολα αυτα που γινονται καθημερινα και εξαιτιας του οτι ως συνηθως οι γυναικες βγαζουν καλυτερο βαθμο στο τελος το σωμα θα ειχε ελλειμα αντρων οποτε και επιχειρησιακης ικανοτητος.

 

Με λιγα λογια εφοσον επιθυμουνε οι γυναικες ισοτητα τοτε αυτην θα εχουν...1.70 το υψος και για τους δυο.Αλλιως δεν ειναι ισοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ισότητα όμως να είναι δίκαιο και στα δύο φύλα. Το ότι οι άντρες έχουν διαφορετική ανάπλαση, ανάπτυξη κλπ είναι γνωστό (και πλεονέκτημα) αλλά θα έπρεπε να είναι για τις γυναίκες διαφορετικά, δηλαδή στον καθένα με βάση τα κριτήρια που έχει. Επίσης γιατί δεν έχουν να προσφέρουν κάτι στα σώματα ασφάλειας; Εγώ αφου αστυνομία δε μπορώ να περάσω λόγω ύψους, θα πάω σίγουρα ΣΜΥ.
Link to comment
Share on other sites

Κατά κάποιο τρόπο ο WeskerS έχει δίκιο!!!Είτε σας αρέσει είτε όχι δεν είναι δυνατόν κάποιος αστυνομικός να είναι κάτω από 1.70!!!Και γενικώς η ανάπλαση του πρέπει να είναι κάπως!Ήδη 1.70 είναι κοντός!Η στολή μόνο δεν φέρνει την "δύναμη"/"φόβο"!!!Αν το πάμε με τον μέσο όρο τότε τα όρια για τις γυναίκες θα έπρεπε να είναι 1.65!!!Ε όχι.....αν έβλεπα μια κοπέλα σε αυτό το ύψος να πάει να το παίξει μάγκας.....θα στρουμφογέλαγα!!!!!

 

Μην συζητήσω για τις πιο...μάχιμες μονάδες....εκεί με μια σφαλιάρα την είχαν κάτσει!!!

 

Όπως το είπες κιόλας weissheit "Το ότι οι άντρες έχουν διαφορετική ανάπλαση, ανάπτυξη κλπ είναι γνωστό (και πλεονέκτημα)...." αυτό και μόνο τα λέει όλα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πότε το 'πα 'εγω αυτό; :whistle:

Τέσπα, οκ, έκανα μερικές ερωτήσεις και thanx για τις απαντήσεις, κατάλαβα ότι είστε μισογύνηδες :p

Οπότε πάμε στο θέμα του στρατού τώρα..... Ποιός έχει πάει ΣΜΥ από εδώ; Μετάνοιωσε γι αυτή του την επιλογή; (όποιος απαντήσει σε αυτά, παίρνει δώρο και 10 ακόμη ερωτησούλες, ναι, έχω απορίες)

Link to comment
Share on other sites

Πανε καλυτερα σε κανα Πανεπιστημιο αφου το μονο σιγουρο ειναι οτι ψαχνεις επαγγελματικη αποκατασταση και ασε τις στρατιωτικες σχολες και τις αστυνομικες σχολες σε παιδια που εχουν αγαπη προς αυτες...

 

Ειδικα ΣΜΥ αφου δεν εχεις καποιο παθος με τον στρατο ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ.Καθε χρονο μεγαλο ποσοστο της ΣΜΥ φευγει απο την σχολη λογο δυσκολιας.Τελος μην νομιζεις πως επειδη εισαι γυναικα θα εχεις ιδιαιτερη μεταχειρηση.ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑ ωστε να μην χασεις την χρονια.....Εκει ειναι στρατος οχι κατασκηνωση εκπαιδευσε για μονιμη λοχιας και σε περιπτωση πολεμου εχεις ευθηνες.Οποτε σκεψου καλα στο ξαναλεω αγαπητη μου..

 

ΥΓ : 24Αυγουστου ακουσα και εγω οτι βγαινουν οι βασεις...

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν νομιζω οτι οταν καποιος λεει την αποψη του η οποια στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι και σωστη, πρεπει να θεωρηθει μισογυνης
ΕΛ.ΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πανε καλυτερα σε κανα Πανεπιστημιο αφου το μονο σιγουρο ειναι οτι ψαχνεις επαγγελματικη αποκατασταση και ασε τις στρατιωτικες σχολες και τις αστυνομικες σχολες σε παιδια που εχουν αγαπη προς αυτες...

 

Ειδικα ΣΜΥ αφου δεν εχεις καποιο παθος με τον στρατο ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ.Καθε χρονο μεγαλο ποσοστο της ΣΜΥ φευγει απο την σχολη λογο δυσκολιας.Τελος μην νομιζεις πως επειδη εισαι γυναικα θα εχεις ιδιαιτερη μεταχειρηση.ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑ ωστε να μην χασεις την χρονια.....Εκει ειναι στρατος οχι κατασκηνωση εκπαιδευσε για μονιμη λοχιας και σε περιπτωση πολεμου εχεις ευθηνες.Οποτε σκεψου καλα στο ξαναλεω αγαπητη μου..

 

ΥΓ : 24Αυγουστου ακουσα και εγω οτι βγαινουν οι βασεις...

 

 

Μα έχω αγάπη προς αυτές τις σχολές, τι λέμε τόση ώρα..

Και επειδή το όνειρο μου ήταν να γίνω αστυνομικός, θ'ακολουθήσω κάτι ανάλογο.. Απλά τα πράγματα.. Επίσης ξέρω πόσο αυστηρά είναι και ότι υπάρχει απίστευτη πειθαρχία.......... και γι αυτό, όσο πάει και μ'αρέσει περισσότερο ;)

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν νομιζω οτι οταν καποιος λεει την αποψη του η οποια στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι και σωστη, πρεπει να θεωρηθει μισογυνης

 

Έχεις δίκιο, δε θεωρείται μισογύνης.

 

Όχι μόνο, είναι και δογματικός.

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας θα παρακαλουσα τα ατομα που κανουν εδω ΑΝΟΥΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΣΤ και προσπαθουνε να το παιξουνε δικηγοροι να πανε σε καμια Νομικη και μετα να μιλανε.Επισης επειδη με τα 2 συγκεκριμενα ατομα ειχα κατ' ιδιαν συζητησεις διαφορων θεματων θα παρακαλεσω ιδιαιτερα να μην προκαλουνε διοτι θα αναγκαστω να αναφερω στους mods αυτο που γινεται.Δεν ειναι πραγματα αυτα ,την γνωμη μου λεω η οποια στην προκειμενη περιπτωση ειναι σωστη.

 

ΟΜΩΣ επειδη η φιλη μας ειπε οτι της ΑΡΕΣΕΙ τοτε εγω ζητω συγνωμη και μαλιστα σου δινω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ που επελεξες αυτον τον δρομο διοτι ετσι δινεις παραδειγμα σε κατι "γκομενιτσες" και συγχρονος εισαι μια αληθινη ανεξαρτητη γυναικα που υπηρετει την πατριδα της και το Εθνος.Λυπαμε πολυ που δεν μπορεσες να περασεις λογο υψους.

 

Τετοιες γυναικες μαλιστα που να το λεει η καρδια τους!

Link to comment
Share on other sites

τι να κανουμε ρε παιδια δεν ειναι ολες οι σχολες για ολους!πως το λενε δεν ταιριαζει σε μια γυναικα να εκπαιδευεται για μια θεσει στο στρατο εμενα τουλαχιστον θα μου κακοφενοταν η ακομα θα μου προκαλουσε και λυπη να τη βλεπω να ζει τις κατασταξεις που εξελισονται μεσα στο στρατο.γι'αυτο λοιπον μακρια απο τετοιες σχολες(και οι αντρες αλλα και πολυ περισσοτερο οι γυναικες)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oταν μια γυναικα η ενας αντρας ΘΕΛΕΙ να παει γιατι το αγαπαει η γιατι εχει παθος τοτε φιλε δεν θα πρεπει να σου κακοφαινετε αλλα αντιθετος θα πρεπει να εισαι ευγνομων γιατι τουλαχιστον κανει καποιος ενα επαγγελμα δυσκολο και απαιτητικο που αυριο-μεθαυριο ισως χρειαστεις την βοηθεια του.

 

Απο την αλλη ειμαι ΚΑΘΕΤΑ αντιθετος με ατομα να κανουν τετοια επαγγελματα καθαρα απο επαγγελματικη αποκατασταση και ιδιαιτερα γυναικες που ουτε την σωματικη διαπλαση εχουν , ουτε τα καταληλα ψυχικα χαρακτηριστηκα (και ειμαι σιγουρος οτι θα με κατηγορησουν παλι μερικοι ψευτο-προοδευτικοι..) διοτι απο την φυση της η γυναικα επιτελει αλλου ειδους δουλειας.

Link to comment
Share on other sites

.....θα πρεπει να εισαι ευγνομων γιατι τουλαχιστον κανει καποιος ενα επαγγελμα δυσκολο και απαιτητικο που αυριο-μεθαυριο ισως χρειαστεις την βοηθεια του.....

 

Όπως η βοήθεια του λιμενικού που πυροβόλησε και σκότωσε τον Δημήτρη Αθ. Μακρυγιάννη γιατί την "είδε" Ράμπο :mad:

(... Στο μεταξύ, χθες, ο εισαγγελέας του Ναυτοδικείου άσκησε δίωξη στον λιμενικό που πυροβόλησε για «ανθρωποκτονία από αμέλεια», αλλά δεν αποκλείεται να ασκηθούν συμπληρωματικές διώξεις ή να τροποποιηθεί η συγκεκριμένη δίωξη μετά την ολοκλήρωση της δικογραφίας....)

Σόρυ για το ΟΦ τόπικ , ούτε απευθύνομαι σε σένα προσωπικά WeskerS (σε έχω υποστηρίξει και παλιότερα) ~ αλλά να λέμε και την άλλη μεριά!

 

Υ.γ. ...atgiakas, χαλάρωσε και συ λίγο... κουβέντα κάνουμε!

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο λοιπον μακρια απο τετοιες σχολες(και οι αντρες αλλα και πολυ περισσοτερο οι γυναικες)

 

Oταν μια γυναικα η ενας αντρας ΘΕΛΕΙ να παει γιατι το αγαπαει η γιατι εχει παθος τοτε φιλε δεν θα πρεπει να σου κακοφαινετε αλλα αντιθετος θα πρεπει να εισαι ευγνομων γιατι τουλαχιστον κανει καποιος ενα επαγγελμα δυσκολο και απαιτητικο που αυριο-μεθαυριο ισως χρειαστεις την βοηθεια του.

 

Όχι ότι θα δώσω κάποια καλύτερη απάντηση από τον φίλο WeskerS o οποίος με εκπλήσσει μπορώ να πω.. Απλά θα σου πω alexi, ότι υπάρχουν πολλοί "κακοί" αστυνομικοί οι οποίοι μπορεί κάποια στιγμή να παίρνουν δρόμο όμως σίγουρα αν χρειαζόσουν βοήθεια, δεν θα ήθελες να πέσεις πάνω τους (απλά είναι λάθος, δεν ξέρουν την δουλειά γιατί δεν τους αρέσει, δεν αγαπούν αυτό που κάνουν).. Το να είσαι αντίθετος με κάτι, δε σημαίνει ότι πρέπει και να το καταδικάζεις γιατί κάθε επάγγελμα (και όχι μόνο η αστυνομία) έχει τις δυσάρεστες εξαιρέσεις του..

Link to comment
Share on other sites

Eξαιρεσεις υπαρχουν παντου δυστηχως ή ευτηχως.Αλλα ο γενικος κανονας ειναι οτι οταν καποιος χρειαστει βοηθεια την εχει κακα τα ψεματα...
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: kalo ayto, twra h astynomia einai ikanotath alla an mpoyn oi gynaikes astynomia 8a yparxei problhma :lol::lol:

Makari na yphrxan mono gynaikes sthn astynomia,********************************.

 

Εγώ πάλι, μετά από 4 χρόνια που ποστάρω σε αυτό το chat&fun έχω καταλάβει το εξής απλό:

 

Tα off-topic threads δεν δημιουργούνται επειδή κάποιος ποστάρει κάτι άσχετο. Δημιουργούνται επειδή κάποιοι άλλοι το συνεχίζουν.

 

τι να κανουμε ρε παιδια δεν ειναι ολες οι σχολες για ολους!πως το λενε δεν ταιριαζει σε μια γυναικα να εκπαιδευεται για μια θεσει στο στρατο εμενα τουλαχιστον θα μου κακοφενοταν η ακομα θα μου προκαλουσε και λυπη να τη βλεπω να ζει τις κατασταξεις που εξελισονται μεσα στο στρατο.γι'αυτο λοιπον μακρια απο τετοιες σχολες(και οι αντρες αλλα και πολυ περισσοτερο οι γυναικες)

 

Θα συμφωνήσω ότι οι γυναίκες δεν έχουν θέση στον στρατό. Δεν έχω την πρόθεση να καθήσω να το εξηγήσω, μιας και είναι υποκειμενική μου άποψη. Απλά να διευκρινήσω ότι επειδή αυτό που έχουμε σήμερα δεν είναι στρατός, αλλά ένας γραφειοκρατικός δεινόσαυρος, βρίσκουν και οι γυναίκες την θέση τους. Δεν είναι απαραίτητα κακό.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, atgiakas, έλεος.

 

Την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσεις χαρακτηρισμούς - είτε προς ομάδες ανθρώπων, είτε προς άλλους χρήστες - θα είναι και η τελευταία που θα έχεις πρόσβαση στο forum.

 

Επίσης, WeskerS, μην χρησιμοποιήσεις ξανά χαρακτηρισμούς για άλλους χρήστες και αυτό θεώρησέ το ως προειδοποίηση. Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα... με οποιονδήποτε, είτε το λύνεις με PM με αυτόν, είτε κάνεις κλικ στην «αναφορά». Όπως λέει και ο Trobocop® ακριβώς από πάνω, τα off-topic θέματα, όντως, δημιουργούνται επειδή κάποιοι συνεχίζουν να σχολιάζουν... άσχετα μηνύματα, τα οποία απλά πρέπει να φεύγουν.

 

Και οι δύο έχετε αποδεχθεί κάποιους όρους κατά την έγγραφή σας. Αν δεν σας ικανοποιούν, μπορείτε πάντα να μη συμμετέχετε.

 

Και επειδή είστε ευέξαπτοι και μάλλον φταίνε οι ζέστες, το θέμα κλειδώνεται για μερικές ημέρες μέχρι να ηρεμήσετε.

 

Καλό καλοκαίρι.

Καλές διακοπές.

Καλά μπάνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια , ας ξανακανουμε το thread αλλα μονο για αστυνομια αφου αυτο ενδιαφερει κυριως και δεν υπηρχε κανενας για Στρατιωτικες απο εδω!

 

Τα νεα για εμενα ειναι καλα αφου περασα τελικα αν και κατα-τρομαξα!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

 

Τωρα πια περιμενω νεα απο τους συναδελφους μου!Αντε ελατε να το ξαναφτιαξουμε το θεμα ΖΗΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς υπεύθυνα πότε μπαίνουν φέτος τα άτομα που δηλωσαν αστυνομία?
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: alla mia erwtisi gia tis astinomikes sxoles...me to 10% poso pige i vasi sti geniki seira astifilakwn??

 

eipame 13772

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...