Jump to content

Cubot S200 (παραγγελίες)


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι εδώ και μέρες να παραγγείλω 3 κομμάτια από αυτό. Για την ιστορία 2 μαύρα και 1 λευκό.

Από το gearbest μετά από την περιπέτεια που είχαν συμφορουμίτες, δεν σκοπεύω πλεόν να κάνω την παραγγελία.

Σκέφτομαι για geekbuying. Δεν έχω ξαναπαραγγείλει ΠΟΤΕ κινητό από Κίνα όποτε έχω κάποιες μικρές απορίες:

 

1)Το κινητό θα είναι root;

2) Για να μην μπλέξω με τελωνεία κλπ, να διαλέξω SG Post από ότι κατάλαβα έτσι;

3) Το λευκό και το μαύρο θα τα στείλω σε μία διέυθυνση ενώ το 3ο, σε άλλη. Υπάρχει θέμα με αυτό; Από το ίδιο paypal θα πληρωθούν, θα την κάνει την.. μαγκιά ο κινέζος και να τα στείλει έτσι;

4) 20-25 εργάσιμες θα κάνει η παράδοση;

5) Φορτιστές για Ευρώπη έχουν;

 

 

Από όπου κι αν τα παραγγείλεις , τους κάνεις μια ερώτηση πιο πριν για διαθεσιμότητα . (live chat , email , στο forum)

1) Αν το ζητήσεις θα είναι. (δεν το κάνουν όλα τα μαγαζιά)

2) SGpost, NLpost,Chinapost είναι εντάξει. Μακρυά από courier (πχ DHL)

3) Δεν ειναι κάτι παράξενο αυτό που ζητάς. Μπορείς να κάνεις δυο διαφορετικές παραγγελίες για πιο σιγουριά.

4) Λόγω εορτών , μπορεί και λίγο παραπάνω.

5) Όλοι τα στέλνουν με ευρωπαϊκό φορτιστή.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ: Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

 

Edit : βλέπω έχει απαντήσει και άλλο μέλος προηγουμένως. Πάνω κάτω τα ίδια λέμε... :lol:

Edited by metalergr

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα το δεύτερο μου cubot s200 την Τρίτη από Gearbest, χθες Πέμπτη πήρα tracking number.

Nederland Post. Για καλό και για κακό τους έστειλα βέβαια και ένα μήνυμα.

Τελική χρέωση με paypal κτλ, όπως τηλεφωνικά με ενημέρωσαν και από την pre paid card, 79€ (με το κουπόνι)

Το πρώτο cubot s200 εκανε τρεις εβδομάδες για να πάρει tracking.

Άρα ήταν καθαρά θέμα εργοστασίου cubot και όχι gearbest, όποιος θέλει να παραγγείλει δεν έχει να φοβάται τίποτα πλέον.

Φυσικά και το gearbest ειναι υπεραξιόπιστο και super ευγενικοί και ειλικρινείς, έχω κάνει πέντε παραγγελίες.

για του λόγου το αληθές βάζω και φώτο.

Το πάνω είναι το δεύτερο cubot που εστάλλει αμέσως, στή μέση το πρώτο cubot που άργησε τρεις εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το δεύτερο μου cubot s200 την Τρίτη από Gearbest, χθες Πέμπτη πήρα tracking number.

........

Φυσικά και το gearbest ειναι υπεραξιόπιστο και super ευγενικοί και ειλικρινείς, έχω κάνει πέντε παραγγελίες.

........

 

Με αυτα που αναφερεις και τα υπολοιπα που διαβαζουμε εννοειται οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ .

Και εξηγω :

Δεν ειναι αξιοπιστο μαγαζι που δεν στελνει παραγγελιες που εγιναν πριν σχεδον 1 μηνα και στελνει αλλες ( ιδιο παντα προιον ) μεσα σε 2 ημερες ........

Απαραδεκτο για μενα φιλε μου

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γραφτεί 900 μηνύματα μέχρι τώρα από τα οποία τα 850 αφορούν το gearbest...είναι άσκοπο πιστεύω να μιλάμε για την αξιοπιστία του καταστήματος...αυτή έχει καταρριφθεί εδω και έναν μήνα που ασχοληθήκαμε με το κατάστημα...μην επανερχόμαστε στα ίδια και κουράζουμε !!! Και ειλικρινά όποιος προτρέπει αγορά έστω και μιας κάλτσας από το gearbest μάλλον δεν έχει καταλάβει τι προτρέπει στους μελλοντικούς αγοραστές !!! Φίλε chrisdon, μπορεί η δικιά σου εμπειρία να ήταν η καλύτερη από το συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά αυτό δεν αναιρεί τα προηγούμενα 850 μηνύματα και δεν αναιρεί τα ερασιτεχνικά ψέμματα του καταστήματος που ούτε τα παιδάκια του δημοτικού δεν τα λένε όταν παίζουν οτι είναι άρρωστα και δεν θέλουν να πάνε σχολείο !!!
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το δεύτερο μου cubot s200 την Τρίτη από Gearbest, χθες Πέμπτη πήρα tracking number.

Nederland Post. Για καλό και για κακό τους έστειλα βέβαια και ένα μήνυμα.

Τελική χρέωση με paypal κτλ, όπως τηλεφωνικά με ενημέρωσαν και από την pre paid card, 79€ (με το κουπόνι)

Το πρώτο cubot s200 εκανε τρεις εβδομάδες για να πάρει tracking.

Άρα ήταν καθαρά θέμα εργοστασίου cubot και όχι gearbest, όποιος θέλει να παραγγείλει δεν έχει να φοβάται τίποτα πλέον.

Φυσικά και το gearbest ειναι υπεραξιόπιστο και super ευγενικοί και ειλικρινείς, έχω κάνει πέντε παραγγελίες.

για του λόγου το αληθές βάζω και φώτο.

Το πάνω είναι το δεύτερο cubot που εστάλλει αμέσως, στή μέση το πρώτο cubot που άργησε τρεις εβδομάδες.

 

Μη παιζεις με τον πονο μας βρε φιλε!

πανε 26 ημερες απο την παραγγελεια και ακομα στο περιμενε ειμαι! Τι υπεραξιοπιστο και ειλικρινεις λες? Εκτος αν κανεις χιουμορ οποτε συγνωμη!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τους 2 φίλους.

Θα την κάνω την παραγγελία αύριο πρωί πρωί από το geekbuying και θα τα παραγγείλω το καθένα ξεχωριστά, μόλις πάρω tracking number θα κάνω την επόμενη κοκ.

( Δεν πιστεύω να παίζει κάνα κουπόνι ε; )

Για θήκη λέω αυτήν:

 

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-fashion-view-window-quality-pu-leather-add-tpu-soft-case-flip-for-cubot-s200/32230742295.html

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια παραγγειλα και εγω και απο τον ιδιο πωλητη .

Σε 18 ημερες εφτασε :

2014-11-29 15:28 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ, Receive Item From Customer

2014-12-17 09:31 ΑΘΗΝΑΣ 12 (ΛΕΒΙΔΟΥ) - ΕΛΤΑ, Item arr ΑΘΗΝΑΣ 12 (ΛΕΒΙΔΟΥ) - ΕΛΤΑ

Δεν εχω παει να την παρω ακομα

Το μονο κακο ειναι οτι ακυρωσα το τηλεφωνο και δεν μου χρειαζετε πλεον ........:lol::lol:

 

Εαν την θελει καποιος οσο την πηρα μιλαει (ΠΜ Me ) .:rolleyes:

 

καλή η θήκη? αυτή σκέφτομαι να πάρω κι εγώ γιατί δεν είναι με αυτοκόλλητο.

Link to comment
Share on other sites

καλή η θήκη? αυτή σκέφτομαι να πάρω κι εγώ γιατί δεν είναι με αυτοκόλλητο.

..

....

Δεν εχω παει να την παρω ακομα .....

..

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το δεύτερο μου cubot s200 την Τρίτη από Gearbest, χθες Πέμπτη πήρα tracking number.

Nederland Post. Για καλό και για κακό .................. cubot που άργησε τρεις εβδομάδες.

Ωραίο, αξιόπιστο μαγαζί. Ο...Hugo (δες post 847) λέει δεν έχει στοκ και την ίδια στιγμή ικανοποιεί άλλες παραγγελίες αυθημερόν...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γραφτεί 900 μηνύματα μέχρι τώρα από τα οποία τα 850 αφορούν το gearbest...είναι άσκοπο πιστεύω να μιλάμε για την αξιοπιστία του καταστήματος...αυτή έχει καταρριφθεί εδω και έναν μήνα που ασχοληθήκαμε με το κατάστημα...μην επανερχόμαστε στα ίδια και κουράζουμε !!! Και ειλικρινά όποιος προτρέπει αγορά έστω και μιας κάλτσας από το gearbest μάλλον δεν έχει καταλάβει τι προτρέπει στους μελλοντικούς αγοραστές !!! Φίλε chrisdon, μπορεί η δικιά σου εμπειρία να ήταν η καλύτερη από το συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά αυτό δεν αναιρεί τα προηγούμενα 850 μηνύματα και δεν αναιρεί τα ερασιτεχνικά ψέμματα του καταστήματος που ούτε τα παιδάκια του δημοτικού δεν τα λένε όταν παίζουν οτι είναι άρρωστα και δεν θέλουν να πάνε σχολείο !!!

 

Αυτά τα τραγικά (και άλλα πολλά) συμβαίνουν στο presale με το Gearbest,

φανταστήτε τι θα γίνεται στο aftersale........:lol::lol:

ακύρωσα για καλό και για κακό....

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα τραγικά (και άλλα πολλά) συμβαίνουν στο presale με το Gearbest,

φανταστήτε τι θα γίνεται στο aftersale........:lol::lol:

ακύρωσα για καλό και για κακό....

 

Ετσι οπως τα λεει ο απω πανω

αντε και το πηρατε το κινητο απο gearbest

και εχει προβλημα

θα τηρησουνε την συμφωνια της εγγυησης ?

η θα σας λενε '' don't worry dear the quick brown fox jumps over the lazy dog ''

εγω ξεμπερδεψα παντως με αυτους και θα το παραγγειλω μαλλον απο vickmall οπου εχω ακουσει τα καλυτερα λογια σε ολα τα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

KAI ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ VICKMALL 17-12. MOY ΗΡΘΕ ΤΟ TR NUMBER 18-12 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΜΑ.ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΡΑΥΡΑL ME ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΕΝΑ Transaction ID.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΕΤΣΙ¨?

Link to comment
Share on other sites

KAI ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ VICKMALL 17-12. MOY ΗΡΘΕ ΤΟ TR NUMBER 18-12 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΜΑ.ΑΚΟΜΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΜΥΝΗΜΑ ΑΠΟ ΡΑΥΡΑL ME ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΕΝΑ Transaction ID.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΕΤΣΙ¨?

Είσαι οκ και προσπάθησε να γράφεις με μικρά, απαγορεύονται τα κεφάλαια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κράξιμο:

Dear Dimitrios ,

Thank you very much for your recent message,we wish to apologize to you for any inconvenience.

Your order will be shipped out within 3 days.

We kindly ask that you wait for 3 or 4 days more before you receive the tracking no. for the shipment. You can see the tracking information when you log into our website and review your order or you can contact with us again and we will give you the tracking no. along with the website where you can track the progress of the package.

Thank you for your continued patience and kind understanding.

Best Regards

Hugo

Να τον πιστέψω; Μπα....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κράξιμο:

Dear Dimitrios ,

Thank you very much for your recent message,we wish to apologize to you for any inconvenience.

Your order will be shipped out within 3 days.

We kindly ask that you wait for 3 or 4 days more before you receive the tracking no. for the shipment. You can see the tracking information when you log into our website and review your order or you can contact with us again and we will give you the tracking no. along with the website where you can track the progress of the package.

Thank you for your continued patience and kind understanding.

Best Regards

Hugo

Να τον πιστέψω; Μπα....

 

Φιλε μακαρι να στο στειλει εσενα!

Αλλα ξερεις ποσα τετοια μου εχει γραψει? Και μιλαω για αγορα την 24/11.

 

Μεχρι ο ξεφτιλας μου εγραφε οτι θα στο στειλω αλλα μην το πεις στους αλλους! Ακου καταντια μαγαζιου!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρηγγειλα στις 23 Noεμβριου. Φίλος που το παρήγγειλε μετά από εμένα με ενημερωσε οτι του εστειλαν tr. number.

Τους εστειλα εμαιλ διαμαρτυρομενος και η απάντηση τους ήταν η εξής...

Dear ...

Thank you very much for your recent communication.

The item is not available.

How about changing another item or refund?

For the trouble, could you please accept a 3% coupon code for the next order?

Best Regards

Brianna

 

Τους απαντώ με φωτογραφία από το website τους που την ιδια ωρα το πουλουσε και ελεγε οτι σε 2-3 μερες το έστελνε...

Και απαιτησα τελικά refund.

 

Μου έστειλαν την απάντηση

Dear ...

Thank you very much for your recent communication.

The items have restocked, our warehouse will send out first for you.

Could you please wait for it?

Best Regards

Brianna

 

Ξαναζήτησα refund εδώ και 2 μέρες και ακομη περιμενω απάντηση.

Ελπίζω να ξεμπλέξω με αυτούς....

Τώρα ενημερώθηκα για το topic εδώ και γράφω για ενημέρωση σας .....

Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να ρισκάρει κανείς μαζί τους....

Edited by hrist0s
πρόσθεση και διόρθωση.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη μου αγορά από Κίνα παρήγγειλα από μαγαζί που είχα δεί με τα μάτια μου οτι στέλνει σωστά πράγματα(minideal). Παραγγελία 17/12/14, Tr.N 18/12/14 και από 20/12/14 το status είναι Despatched to overseas (Country code: GR), πράγμα που σημαίνει οτι εαν δεν ήταν Χριστούγεννα σε 10-13 ημέρες σίγουρα θα είχα παραλάβει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη μου αγορά από Κίνα παρήγγειλα από μαγαζί που είχα δεί με τα μάτια μου οτι στέλνει σωστά πράγματα(minideal). Παραγγελία 17/12/14, Tr.N 18/12/14 και από 20/12/14 το status είναι Despatched to overseas (Country code: GR), πράγμα που σημαίνει οτι εαν δεν ήταν Χριστούγεννα σε 10-13 ημέρες σίγουρα θα είχα παραλάβει.

 

10 με 13 δυσκολο.εγω συνηθως σε 3 εβδομαδες τα παραλαμβανω.η αληθεια ειναι οτι μια φορα απο minideal παρελαβα σε 2 εβδομαδες περιπου και ηταν η πιο γρηγορη που μου ετυχε

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο ένα βιντεάκι .

 

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Τσίμπισα άλλη μία με πλαινό flip:p

 

Ευχομαι να σε βολεψει.!! Εγω θα περιμενω να κυκλοφορησουν κιαλλες γιατι με αυτη με προβληματιζει οτι ανοιγει πανω-κατω και πρεπει να ειναι με αυτοκολητα. Για δε την αλλη με το πλαινο ανοιγμα δεν μου αρεσει που αφηνει κενο για την οθονη και για να τραβηξεις φωτο/βιντεο θα πρεπει να το βγαζεις απο την θηκη. Υπομονη για κατι ποιο βολικο.:cool:

Για το βιντεακι που ανεβασε τελευταιο ενας φιλος, φαινεται οτι η Cubot βαζει γιαλια σε πολλες πιο επωνυμες εταιρειες ακομα και απο την συσκευασια. Αν βγει και σωστο το τηλεφωνο για τα λευτα του τοτε θα γινω Cubotικος..!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

στο βιντεο δεν βλεπω να εχει θηκη της cubot οπως ειπαν οι φιλοι μας οι κινεζοι

ακυρο βιαστηκα να γκρινιαξω

 

απο το βιντεο παντως φαινεται πολυ καλο , γρηγορο(αν και νομιζω οτι εχει ενα ψεφτολαγκ , εκει που κινει το μενου) και ποιοτικο παντα για τα λεφτα του.

 

Μου αρεσε πολυ και το μενου του

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...