Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμαστείτε να σπαμάρετε τις "Ενημερώσεις συστήματος" :p

http://www.droid-life.com/2014/12/19/android-5-0-1-update-moto-g-2nd-gen/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετοιμαστείτε να σπαμάρετε τις "Ενημερώσεις συστήματος" :p

http://www.droid-life.com/2014/12/19/android-5-0-1-update-moto-g-2nd-gen/[/quote

 

H google ετοιμάζεται να δώσει την 5.0.2. Πιστεύω πως δε θα πάρουμε ούτε και αυτή που μνημονεύεται στο άρθρο (5.0.1). Θεωρώ πως θα πάμε απευθείας στην 5.0.2 μετά την έλευση του νέου έτους. Ας κάνουμε υπομονή όπως ήδη κάνουμε και κάποια στιγμή θα έρθει και σε εμάς.

Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε λιγο θα βγει η 5.0.2 και αργοτερο θα βγει και η 6. Και θα λεμε δεν πειραζει ας παμε στην 6 κατευθειαν. Το γεγονος ειναι οτι παμε για την δευτερη διορθωτικη του lollipop και εμεις ακομα περιμενουμε. Εκ των πραγματων απιδεικνυεται μουφα η υποτιθεμενη αμεση αναβαθμιση της μοτορολα καθως απο το νεο ετος θα αρχισουν και αλλες εταιρειες αναβαθμισεις οποτε δεν βλεπω κανενα απτο πλεονεκτημα της μοτορολα. Μην το παρουμε το πασχα ετσι οπως παμε. Και μην ξεχναμε πως ειναι σχεδον pure android το λειτουργικο της μοτο δεν αλλαζουν και πολλα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης πως καλύτερα να αργήσουμε να το δούμε στις συσκευές μας παρά να έρθει και να έχουμε προβλήματα. Το γεγονός ότι δεν θα πάρουμε την 5.0 αλλά κατευθείαν μια μεταγενέστερη μόνο ως θετικό μπορώ να το δω. Και στην τελική και 1-1,5 μήνα πιο αργά από τα Nexus να το έχουμε, έγινε και κάτι σπουδαίο από τη στιγμή που δουλεύει μια χαρά τώρα;

 

Το ότι είναι stock android και δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα, δεν νομίζω να παίζει και μεγάλο ρόλο. Στοκ android(σχεδόν) το Moto G stock και το Nexus 5 που είχα. Αν γυρίσω σε ART με όλες μου τις εφαρμογές εγκατεστημένες, όπως αναφέραμε και στις προηγούμενες σελίδες υπάρχει πρόβλημα και κάνει συνεχώς optimize στην εκκίνηση κλπ. Στο Nexus 5 το καλοκαίρι που το είχα με kit kat, δοκίμασα το ART με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Μία και μόνο ένδειξη ότι η σκέψη είναι stock android και δεν θα έπρεπε να καθυστερεί είναι ίσως λίγο απλοϊκή, όταν δεν λαμβάνουμε υπόψιν τις ιδιαιτερότητες που μπορεί να έχει κάθε συσκευή σε επίπεδο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται όταν επιλέγουμε μια φωτογραφία ως φόντο να μην κάνει αυτόματο ζουμ; Κάνει ζουμ και χαλάει τη φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και γω. Δεν διαβάζει όμως τη κάρτα sd. Υπάρχει πρόβλημα?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Kingston 8g class 4. Μια δεύτερη 2g που έχω δούλεψε κανονικά. Εσάς τι μάρκα είναι και δουλεύουν?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Kingston 8g class 4. Μια δεύτερη 2g που έχω δούλεψε κανονικά. Εσάς τι μάρκα είναι και δουλεύουν?

 

Εγω εχω μια Kingston 16gb class10 και παιζει μια χαρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Kingston class 10 32αρα έχω. Νομίζω πως έρχεται φορμαρισμένη σε fat32. Δεν πρέπει να την φορμάρει το κινητό όταν τη βάζεις.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δεν το κάνει αυτόματα. Έχω βάλει άπειρες φορές κάρτες κάρτες σε android συσκευές, και τις έχω εναλλάξει μεταξύ τους. Αν τη φόρμαρε με το που την εισάγεις είναι αυτονόητο πως δεν θα έβλεπες μετά δεδομένα που είχες από πριν στην κάρτα. Και πάντα τα βλέπω (π.χ. τραγούδια, βίντεο κλπ).
Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν κάνει παράπονα μερικοί ότι δεν ακούγομαι καλά. Η φωνή μου λέει ακούγεται σαν ''μεταλλική''. Αν κλείσω και ξανακαλέσω ακούγομαι κανονικά. Βέβαια δεν το δοκίμασα πολλές φορές να δω αν με την επανάκληση στρώνει. Είναι θέμα τηλεφώνου ή παρόχου; Έ
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα απο τα public, για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου σε περιπτωση DOA
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Έχει την καλύτερη αντιμετώπιση δηλαδή σε περίπτωση που κάτσει στραβή.Χώρια που προμηθεύονται συνεχώς καινούργιες παρτίδες οπότε λογικά θα είναι με το τελευταίο digitizer.
Link to comment
Share on other sites

Από πού να το παραγγείλω και για εμένα :P ? Αξίζει να το τσιμπίσω στα 200 αύριο από ΜΜ ή Public?

 

Μην πας απο wind πηγαινε public γιατι στη wind ενω εκανε " νερα ' η οθονη μου ΔΕΝ μου το αλλαζαν οποτε το πουλησα χανοντας 100 ευρω.

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε λιγο θα βγει η 5.0.2 και αργοτερο θα βγει και η 6. Και θα λεμε δεν πειραζει ας παμε στην 6 κατευθειαν. Το γεγονος ειναι οτι παμε για την δευτερη διορθωτικη του lollipop και εμεις ακομα περιμενουμε. Εκ των πραγματων απιδεικνυεται μουφα η υποτιθεμενη αμεση αναβαθμιση της μοτορολα καθως απο το νεο ετος θα αρχισουν και αλλες εταιρειες αναβαθμισεις οποτε δεν βλεπω κανενα απτο πλεονεκτημα της μοτορολα. Μην το παρουμε το πασχα ετσι οπως παμε. Και μην ξεχναμε πως ειναι σχεδον pure android το λειτουργικο της μοτο δεν αλλαζουν και πολλα.

 

Το nexus 7 μου, αναβαθμιστηκε σχεδόν άμεσα σε 5. Η συσκευή μου έχει σχεδόν αχρηστευτει δύο μήνες τώρα . Την 5.0.1 δεν την έχω λάβει.

 

Καλύτερα να αργήσει λίγο η αναβάθμιση και να μην υπάρχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ και τις δυο sim του moto g. Έχω μια voda και μια cosmote. Οι επαφές μου είναι όλες αποθηκευμένες σε δύο gmail.

Όταν μιλάω - κυρίως στην voda - που κάνω και τις περισσότερες κλήσεις και έχω δεύτερη εισερχόμενη κλήση στη voda από αποθηκευμένο αριθμό, δεν μου εμφανίζει το όνομα του καλούντος αλλά μόνο τον αριθμό του.

Στις λίστα με τις αναπάντητες μετά εμφανίζονται όλα κανονικά.

Έχετε καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί άψογα το xposed και όσα modules δοκίμασα...

 

http://forum.xda-developers.com/moto-g-2014/development/guide-root-moto-g-2nd-gen-2014-t2874245

 

Οκ Ευχαριστώ πολύ για την εποιβεβαιωση, το έκανα και γω και όλα μου έτρεξαν απροβλημάτιστα (ξεκλείδωμα, ρουτ, xposed)!

 

Χρησιμοποιώ και τις δυο sim του moto g. Έχω μια voda και μια cosmote. Οι επαφές μου είναι όλες αποθηκευμένες σε δύο gmail.

Όταν μιλάω - κυρίως στην voda - που κάνω και τις περισσότερες κλήσεις και έχω δεύτερη εισερχόμενη κλήση στη voda από αποθηκευμένο αριθμό, δεν μου εμφανίζει το όνομα του καλούντος αλλά μόνο τον αριθμό του.

Στις λίστα με τις αναπάντητες μετά εμφανίζονται όλα κανονικά.

Έχετε καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Αυτό μου το έχει κάνει εμένα μια δυο φορές και με μία κάρτα σιμ όταν είχα μέσα. Υπέθεσα ότι ήταν bug, στο κάνει πάντα;;

 

 

Και μία ερώτηση να κάνω σχετικά με τις σιμ.

Θέλω με ένα widget να απενεργοποιώ την μία σιμ από τις δύο. Όχι τα data μόνο, αλλά εντελώς! Εως τώρα το κάνω από τις ρυθμίσεις και θα έλεγα ότι θέλει πολλά "ταπ" για να το κάνω (γι'αυτο θέλω και widget). Έχει κάποιος κάτι υπ'όψιν του; Βρήκα κάτι αλλά λειτουργεί με mediatek τσιπάκια μόνο άρα όχι με το δικό μας κινητό...

Mobile: Nokia 3310 -> Nokia 3510 -> Nokia 6260 -> Nokia N72 -> Nokia E51 -> ZTE中兴 blade (CyanogenMod 9.0) -> Jiayu G3S (original ROM) -> Motorola Moto G -2014 (CM 14.1) -> Xiaomi Mi4C

Tablet: Ainol Fire (CyanogenMod 10.1)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...