Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα κυριοι.Το ψαχνω εδω και καιρο αλλα ματαια μηπως υπαρχει τροπος να κανουμε φωνητικη κληση αποθηκευμενης επαφης που ειναι στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ καταχωρημενη?

βαλε το cyberon voice speed dial και κανε παπαδες

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βαλε το cyberon voice speed dial και κανε παπαδες

 

Θα μπορω να καλω μιλωντας ελληνικα οταν η επαφη ειναι αποθηκευμενη με ελληνικους χαρακτηρες η θα την πληρωσω τζαμπα.

Ευχαριστω παντως για την αμεση απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μολις το εκανα δωρο στο εαυτό μου αλλα αν και τους ειχα πει οτι δεν θελω branded συσκευή τελικα η συσκευασία εχει το λογότυπό της tim Ιταλίας. Αυτο τι σημαίνει? Ειναι φορτωμένο με αχρηστες εφαρμογές που μπορώ να αφαιρεσω ή οχι? Οταν το ανοιγω θα βλέπω υποχρεωτικα το σημα της tim? Root δεν με ενδιαφέρει. Απαντήστε μου γιατι δεν ξερω αν πρέπει να ανοίξω την συσκευασία ή οχι. Εχω ξενερωσει λίγο ή αδικα και απλά να χαρω την συσκευαρα?
Link to comment
Share on other sites

αν το ζητησες unbranded και σου δωσανε branded..και ειδικα αν δεν το ανοιξες το γυρνας....χαλαρα...

Αν το κρατησεις βεβαια υπαρχει λυση ..αφου μπορεις να περασεις οποια επισημη rom θες ...απο sammobile..χωρις να χασεις εγγυηση βεβαια ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορω να καλω μιλωντας ελληνικα οταν η επαφη ειναι αποθηκευμενη με ελληνικους χαρακτηρες η θα την πληρωσω τζαμπα.

Ευχαριστω παντως για την αμεση απαντηση σου.

Αν και ειμαστε λιγο off topic μπορεις να λες οποια λεξη θες (την ηχογραφεις) σε συγκεκριμενο contact και στο περνει αυτοματα μετα τηλεφωνο,και κινεζικα να το ηχογραφησεις η απλα να κανεις ενα ηχο περνει τηλ το contact που εχεις συνχρονησει να περνει

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

@tzogia

Αυτό που περιγράφεις μου το έκανε κ μένα στο note 3 κ τελικά έφταιγε το viber! !!! :)εάν μπεις στο playstore k διαβάσεις τα σχόλια των χρηστών για την εν λόγω εφαρμογή θα δεις ότι πολλοί είχαν το ίδιο θέμα! !!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

αν το ζητησες unbranded και σου δωσανε branded..και ειδικα αν δεν το ανοιξες το γυρνας....χαλαρα...

Αν το κρατησεις βεβαια υπαρχει λυση ..αφου μπορεις να περασεις οποια επισημη rom θες ...απο sammobile..χωρις να χασεις εγγυηση βεβαια ...

Τετοιες γνωσεις δεν εχω ουτε ηθελα να μπλεξω. Θα ηθελα αν μπορείς να μου απαντήσεις στις αρχικες μου ερωτησεις. ΚΙ όποιος αλλος μπορεί. Ευχαριστώ πολυ.

 

Παιδια τελος καλα ολα καλα. Πηγα παλι απο το κατάστημα και υπηρχε ενα μοναδικο το οποιο δεν εγραφε tim. Οποτε λογικά ολα καλα. Απο ιταλια και αυτο παντως. Μου ζητησαν χιλια συγνωμη και αμεσως ηταν πρόθυμοι να μου επιστρέψουν χρήματα. Λογικά το ανοιγω αφοβα

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας να ρωτήσω κάτι.......... Πως κραταμε μπακαπ τους κωδικούς απο wifi ............?? Λέει πως γίνεται στο λογαριασμό της Samsung αλλά πώς?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή είναι απίστευτη. Η μετάβαση μου είναι από note 2 και η διαφορά είναι μεγάλη. Μιλάμε για μοναδική εμπειρία- αίσθηση χρήσης και το πενάκι καταπληκτικό. Δεν το χορταίνω και δεν θέλω να πάω για ύπνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας να ρωτήσω κάτι.......... Πως κραταμε μπακαπ τους κωδικούς απο wifi ............?? Λέει πως γίνεται στο λογαριασμό της Samsung αλλά πώς?

 

Ρυθμίσεις - Δημιουργία Αντιγράφων Ασφάλειας.

Link to comment
Share on other sites

Είχα βρει κάπου στις ειδοποιήσεις να κάνει επανάληψη το έβαλα. Τωρα δεν θυμάμαι που ήταν να το βγάλω ..
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αγοράσει κάνεις το κινητό από τον Γερμανό και αν ναι τότε μπορεί να ενημερώσει εάν είναι cosmote branded?
{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει αγοράσει κάνεις το κινητό από τον Γερμανό και αν ναι τότε μπορεί να ενημερώσει εάν είναι cosmote branded?

 

έχω cosmote και είναι branded ο γερμανός είναι η cosmote οπότε branded θα είναι

έχει κάτι εφαρμογές που αφαιρούνται και το λογκο στο άνοιγμα και κλείσιμο

Link to comment
Share on other sites

έχω cosmote και είναι branded ο γερμανός είναι η cosmote οπότε branded θα είναι

έχει κάτι εφαρμογές που αφαιρούνται και το λογκο στο άνοιγμα και κλείσιμο

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως έχεις κάποιο λινκ που να εξηγεί το πως αφαιρούνται;

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως έχεις κάποιο λινκ που να εξηγεί το πως αφαιρούνται;

 

Πας στις εφαρμογές-διαχειριστής εφαρμογών και κάνεις απεγκατάσταση δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Δημιουργία Αντιγράφων Ασφάλειας.

 

Να εισαι καλα φιλε μου......... Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα το εχω ενεργο και δεν μου επαναφερει τους κωδικους........ Μηπως να επιλεξω και την αυτοματη επαναφορα??????????

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα φιλε μου......... Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα το εχω ενεργο και δεν μου επαναφερει τους κωδικους........ Μηπως να επιλεξω και την αυτοματη επαναφορα??????????

Την επιλογή "Δημιουργία Αντιγράφων Ασφάλειας κλπ" πρέπει να την ενεργοποιήσεις στη συσκευή στην οποία έχεις αποθηκευμένα τα σημεία Wi-Fi με το mail σου και έπειτα να ενεργοποιήσεις την επαναφορά στο Note 4.

Βέβαια μην έχεις δυστυχώς και πολλές ελπίδες για τη συγκεκριμένη ρύθμιση χωρίς root, προσωπικά ούτε μια φορά δεν μου τα έχει περάσει αυτόματα.. φίλοι βέβαια έχουν αναφέρει πως δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή "Δημιουργία Αντιγράφων Ασφάλειας κλπ" πρέπει να την ενεργοποιήσεις στη συσκευή στην οποία έχεις αποθηκευμένα τα σημεία Wi-Fi με το mail σου και έπειτα να ενεργοποιήσεις την επαναφορά στο Note 4.

Βέβαια μην έχεις δυστυχώς και πολλές ελπίδες για τη συγκεκριμένη ρύθμιση χωρίς root, προσωπικά ούτε μια φορά δεν μου τα έχει περάσει αυτόματα.. φίλοι βέβαια έχουν αναφέρει πως δουλεύει.

Χρησιμοποιώ εδω και χρόνια Samsung συσκευές απο το πρώτο galaxy μέχρι και το s4 , note 3 και τωρα note 4 σε κανενα δεν εχω καταφέρει να επαναφέρω τους κωδικούς wifi μετα απο αλλαγή rom η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων......... Ο αδερφός μου που έχει το Lg g3 γίνεται κανονικά..........

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή "Δημιουργία Αντιγράφων Ασφάλειας κλπ" πρέπει να την ενεργοποιήσεις στη συσκευή στην οποία έχεις αποθηκευμένα τα σημεία Wi-Fi με το mail σου και έπειτα να ενεργοποιήσεις την επαναφορά στο Note 4.

Βέβαια μην έχεις δυστυχώς και πολλές ελπίδες για τη συγκεκριμένη ρύθμιση χωρίς root, προσωπικά ούτε μια φορά δεν μου τα έχει περάσει αυτόματα.. φίλοι βέβαια έχουν αναφέρει πως δουλεύει.

 

Και εγώ νομίζω έτσι είναι. Χωρίς root δεν κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω και εγώ εδώ και μερικές μέρες αυτό το υπέροχο ''τηλεφωνάκι'' (F).Πριν από δύο μέρες και ενώ έχω κλικάρει το ''αυτόματη ενημέρωση'' έκανα αυτό που έλεγαν κάποιοι συμφορουμήτες 'χειροκίνητη ενημέρωση δηλαδή. Αφού μου εμφάνισε με αυτό το τρόπο την αναβάθμιση με 137,07 MB και πατώντας αποδοχή μετά από λίγα δευτερόλεπτα διακόπτει την αναβάθμιση και βγάζει σφάλμα. Επανέλαβα τη διαδικασία 4-5 φορές αλλά συνεχώς το ίδιο πρόβλημα. Έχει κάποιος ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;Σε άλλες μου τις συσκευές δεν είχα τέτοιο θέμα (S2,S4).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω και εγώ εδώ και μερικές μέρες αυτό το υπέροχο ''τηλεφωνάκι'' (F).Πριν από δύο μέρες και ενώ έχω κλικάρει το ''αυτόματη ενημέρωση'' έκανα αυτό που έλεγαν κάποιοι συμφορουμήτες 'χειροκίνητη ενημέρωση δηλαδή. Αφού μου εμφάνισε με αυτό το τρόπο την αναβάθμιση με 137,07 MB και πατώντας αποδοχή μετά από λίγα δευτερόλεπτα διακόπτει την αναβάθμιση και βγάζει σφάλμα. Επανέλαβα τη διαδικασία 4-5 φορές αλλά συνεχώς το ίδιο πρόβλημα. Έχει κάποιος ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;Σε άλλες μου τις συσκευές δεν είχα τέτοιο θέμα (S2,S4).

 

Δοκίμασε με Kies από τον υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με Kies από τον υπολογιστή σου.

Το σκέφτηκα φίλε μου άλλα το πρόβλημα μου είναι δυστυχώς ότι δεν έχω υπολογιστή....Είναι παλιός και δεν σηκώνει το KIES

Link to comment
Share on other sites

Μια γεύση απο lollipop 5.0.1 για το note 4..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια γεύση απο lollipop 5.0.1 για το note 4.

 

Παρακολουθήστε το "Exclusive Second Preview - Android 5.0.1 Lollipop…" στο YouTube

Exclusive Second Preview - Android 5.0.1 Lollipop…: http://youtu.be/i7f2N_Dj2mg

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μια γεύση απο lollipop 5.0.1 για το note 4..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια γεύση απο lollipop 5.0.1 για το note 4.

 

Παρακολουθήστε το "Exclusive Second Preview - Android 5.0.1 Lollipop…" στο YouTube

Exclusive Second Preview - Android 5.0.1 Lollipop…: http://youtu.be/i7f2N_Dj2mg

 

Επιτέλους να έρθει να πάρει άλλον αέρα το κινητό. Ότι έχει πρόβλημα αλλά βλέπω τα καινούρια animations απο lollipop και χαίρομαι πολύ. Έχω βαρεθεί το ίδιο εφέ απο jelly bean.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...