Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφου κατέβει το pluggin.....μετα πως το κανω εγκατασταση??......πηγαινω με install zip file αλλα δεν το εγκαθιστά

Πώς το κάνεις εγκατάσταση :X δες το video

(απλά βρισκεις που το έχεις αποθηκεύσει..)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ....Σαν αρχαριος κ εγω να ρωτησω αφου εκανα εγκατασταση στο κινητο κ στο tablet κ λογικα πηγαν ολα κανονικα συμφωνα με τους οδηγους που εχω βρει παω να πατησω καναλι Πχ.Mega και δεν βλεπω εικονα με τιποτα .Λιγο φωνη ακουγεται κ μετα απο 10 δευτερ. σταματαει και η φωνη .Εικονα τιποτα .Καμια βοηθεια .....
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει add-on για γερμανικη online tv? Εχω βρει κατι στο superrepo αλλα εχει μονο 1-2 καναλια τα οποια δεν παιζουν.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις την εφαρμογή superlive tv που την έχουν φτιάξει Ελληνες ( έχει και νήμα εδώ η εφαρμογή ) και έχει 15-16 γερμανικά κανάλια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το icefilms δουλεύει σε εσάς? Δυστυχώς εδώ και 3 μέρες εμφανίζει πρόβλημα...

Χτες που πηγα να το χρησιμοποιησω δεν δουλευε.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το icefilms δουλεύει σε εσάς? Δυστυχώς εδώ και 3 μέρες εμφανίζει πρόβλημα...

Γιατί δεν χρησιμοποιεις πχ το genesis που εχει δεκάδες λινκ μέσα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις την εφαρμογή superlive tv που την έχουν φτιάξει Ελληνες ( έχει και νήμα εδώ η εφαρμογή ) και έχει 15-16 γερμανικά κανάλια

 

Για δωσε περισσοτερες πληροφοριες γιατι δεν βρηκα κατι με την αναζητηση...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,

 

κάνω εγκατάσταση το xbmc, έχω βάλει fusion και πάω να περάσω addon για υπότιτλους.

 

πατάω προσθετα->ληψη προσθετων->xbmc.org Add-ons αλλά δεν μου φέρνει να υπότιτλους για να κάνω κλικ.

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος..;

 

ευχατιστώ

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση..

 

εχω την 13.2 Gotham και δοκίμασα στην τύχη να παίξει μια τανία και όταν πήγα να επιλέξω υποτιτλους μου έγραψε ότι δεν είναι ενεργοποιημένο το subtitles addon.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την απάντηση..

 

 

 

εχω την 13.2 Gotham και δοκίμασα στην τύχη να παίξει μια τανία και όταν πήγα να επιλέξω υποτιτλους μου έγραψε ότι δεν είναι ενεργοποιημένο το subtitles addon.... :worry:

 

 

Δεν χρειάζεται. Το μόνο που πρέπει να κανείς είναι να κατεβάσεις από addon subtitles to subtitles.gr και στις ρυθμίσεις βίντεο να περάσεις τις σωστές ρυθμίσεις ώστε να παίζουν στα ελληνικά οι υπιτιτλοι

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμασω..

 

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειάζεται. Το μόνο που πρέπει να κανείς είναι να κατεβάσεις από addon subtitles to subtitles.gr και στις ρυθμίσεις βίντεο να περάσεις τις σωστές ρυθμίσεις ώστε να παίζουν στα ελληνικά οι υπιτιτλοι

 

:O δεν ξερω ούτε απο που να το κατεβασω ουτε πως να το κανω εγκατασταση.. any tip?

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμασω..

 

ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

:O δεν ξερω ούτε απο που να το κατεβασω ουτε πως να το κανω εγκατασταση.. any tip?

Δες εδω οδηγιες http://osarena.net/hacks-guides/how-to-egkatastasi-xbmc-gia-tenies-ke-live-streaming-se-ubuntulinux.html

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοηθεια.. τελικά μου εμφάνησε σαν επιλογη τους υπότιτιτλους. Το πρόβλημα ήταν ότι είχα βάλει στο βίντεο και ελληνικούς και αγγλικούς υπότιτλους. Με το που εβαλα μόνο ελληνικούς κατάφερα και ενεργοποίησα τους υπότιτλους στα προσθετα.

 

α) Στον οδηγό με την εγκατασταση του lamda εμφανιζει hellenic toons, hellenic movies. Σε μένα όμως δεν τα εμφανίζει αυτά, hellenic tv βλέπω για παράδειγμα.

 

β) hd movies από που παρακαλουθείτε..;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

α) Στον οδηγό με την εγκατασταση του lamda εμφανιζει hellenic toons, hellenic movies. Σε μένα όμως δεν τα εμφανίζει αυτά, hellenic tv βλέπω για παράδειγμα.

 

β) hd movies από που παρακαλουθείτε..;

 

ευχαριστώ

 

Α.Νομιζω ολα συγχωνευτηκαν στο Hellenic TV

 

B. Εγω χρησιμοποιω το Genesis και το XBMCTorrent (το δευτερο με το κατεβασμα του piratebay δεν μου λεει πολλα πλεον)

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το genesis και σε καμιά 10αριά ταινίες που δοκίμασα μου εβγαλε το μηνυμα "αποτυχια αναπαραγωγής ενός ή περισσότερων αντικειμένων". Γνωρίζαι κανείς γιατί βγαίνει αυτό το μην. ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το genesis και σε καμιά 10αριά ταινίες που δοκίμασα μου εβγαλε το μηνυμα "αποτυχια αναπαραγωγής ενός ή περισσότερων αντικειμένων". Γνωρίζαι κανείς γιατί βγαίνει αυτό το μην. ?

 

ευχαριστώ

Απλά δοκιμάζεις και από άλλες πηγές. Δεν παίζουν πάντα όλες.

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα.. ευχαριστώ πολύ..

 

το άλλο που παρατήρησα ηταν ότι το μεσημέρι έπαιζε το much movies HD και εδώ και κάποια ώρα δεν φέρνει καμμιά ταινία. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος παρόμοιο θεμα και είναι συχνό φαινόμενο..;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μεινει λιγο πισω... υπαρχει καποιος προσφατος οδηγος για εγκατασταση xbmc και των καλυτερων addons?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μεινει λιγο πισω... υπαρχει καποιος προσφατος οδηγος για εγκατασταση xbmc και των καλυτερων addons?

Δες το link που εχω δωσει λιγα ποστ πιο πανω.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Aς μου λυση καποιος μια απορια ρε παιδια,στο xbmc-gotham,και στα αρχεια avi,μου κανει σπασιματα στην κινηση,ενω οτα τρεχω το ιδιο αρχειο με τον mx ας πουμε δεν εχω θεμα.Τι πρεπει να κανω??Κατεβαζω κατι απο καπου????

Σχετικος με τα κντ,ασχετος εδω,pls help.............:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...