Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενω και γω 3-4 πακετα απο Γερμανια (DHL Paket International).. μου δωσανε αριθμους αποστολης μπαινω στην γερμανικη σελιδα της DHL και βλεπω οτι ολα ειναι σε κατασταση προς μεταφορα προς την χωρα προορισμου.Μου λεει σε παρενθεση Ελλαδα και λινκ την ελληνικη σελιδα της dhl.Τα πακετα ειναι προς μεταφορα αεροπορικως απο της 13/12 αλλα μεχρι και σημερα που βαζω αναζητηση στην ελληνικη σελιδα της DHL δεν μου βγαζει τιποτα.Υπαρχει περιπτωση να μην παραδοθουν απο την DHL στα Χανια αλλα απο ΕΛΤΑ η αλλη εταιρεια κουριερ? (DHL παντως εχει στην Κρητη και στα Χανια.)

 

Κανε μια προσπαθεια εδω https://www.dhl.de/en/paket/information/sendungsverfolgung.html στην ελληνικη DHL δεν το εβλεπα.

Το δεμα ηρθε με την ACS παρολο που εχουμε DHL γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια προσπαθεια εδω https://www.dhl.de/en/paket/information/sendungsverfolgung.html στην ελληνικη DHL δεν το εβλεπα.

Το δεμα ηρθε με την ACS παρολο που εχουμε DHL γραφειο.

 

Sat, 13.12.2014 02:43 h Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/el.html)

 

Sat, 13.12.2014 02:43 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

 

Aντε να δουμε αυτην την εβδομαδα... τα 3 πακετα μου ειπαν οτι θα ειναι μεταξυ 16-18 Δεκ.. και το αλλο μεχρι 26... Αν ερθουν τελικα με κουριερ πχ με acs θα μπορω να κανω tracking στην σελιδα της ACS ? βασικα το θεμα ειναι να ερθουν μεχρι της 28 γιατι μετα φευγω ταξιδι και γιαυτο θελω να βλεπω τι γινεται.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Status Date Hour Area

17-11-2014 19:11 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Receive Item At Office Of Exchange 30-11-2014 14:02 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 11-12-2014 16:26 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Item arr ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 15-12-2014 02:06 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

Item in conta ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ 15-12-2014 02:19 ΛΑΡΙΣΑ Κ Δ

Item arr Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ 15-12-2014 07:11 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

Item to be delivered 15-12-2014 08:16 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

Item delivered 15-12-2014 11:57 Μ.Δ. ΒΟΛΟΥ

 

Φιλε μου το δικο μου ειχε δυο εβδομαδες στο αεροδρομιο αφοτου ηρθε, χθες το απογευμα που το τσεκαρα ειταν ακομα εκει, και το πρωι το εφερε ο ταχυδρομος :blink:

 

Πραγματικα ειναι το κατι αλλο! Εμένα δεν εχει καταγραφει καν η αφιξη του, απλως αναφερει οτι ταξιδευει για Ελλαδα στη σελιδα της PostNL. Βεβαια στο συστημα των ΕΛΤΑ αναγραφει οτι ως τελευταια περιοχη ειναι η Ολλανδια και απο τις 28 Νοεμβριου και στις 3 Δεκεμβριου εφυγε για Ελλαδα. Ηλπιζα να παραλαβω πριν τις γιορτες αφου παρηγγειλα πριν 33 μερες. Ελπιζω απλως να μην εχει ανημερωθει το συστημα των ΕΛΤΑ και να το εχω στα χερια μου πριν τα Χριστουγεννα. Αν δεν το λαβω εως τοτε, 24 του μηνος κανω dispute στο Paypal.

Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα μου ηρθε επιτελους το δεμα απο κινα μετα απο 1 μιση μηνα και παω

Στα ελτα και μου γραφει κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου και στο καπακι ακυρωση κλεισιματος!

Τι εννοουν με το ακυρωση κλεισιματος??πρωτη φορα μου το εβγαλε σε παραγγελια μου

 

ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΛΕΙΣΙΜΑΤΟΣ 28-01-2014 12:04 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 28-01-2014 11:59 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 28-01-2014 08:52 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-12-2013 12:57 IPS

 

και εμενα μοθ το εβγαλε χερι καπιος να μας απαντηση τι σημενη?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει μια αγορα απο Αγγλια και η αποστολη εγινε με αυτην εδω την εταιρια την οποια πρωτη φορα συνανταω. Η αποστολη εγινε απο τις 1 Δεκεμβριου με trackN(100150520) και ακομα τιποτα να φανει ασε που δεν ξερω και με τι θα παραλαβω αλλα υποθετω με ελτα γιατι ως συνηθως εκει εναι το προβλημα.

Εχετε παραλαβει ποτε με την εν λογο εταιρια?

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι το κατι αλλο! Εμένα δεν εχει καταγραφει καν η αφιξη του, απλως αναφερει οτι ταξιδευει για Ελλαδα στη σελιδα της PostNL. Βεβαια στο συστημα των ΕΛΤΑ αναγραφει οτι ως τελευταια περιοχη ειναι η Ολλανδια και απο τις 28 Νοεμβριου και στις 3 Δεκεμβριου εφυγε για Ελλαδα. Ηλπιζα να παραλαβω πριν τις γιορτες αφου παρηγγειλα πριν 33 μερες. Ελπιζω απλως να μην εχει ανημερωθει το συστημα των ΕΛΤΑ και να το εχω στα χερια μου πριν τα Χριστουγεννα. Αν δεν το λαβω εως τοτε, 24 του μηνος κανω dispute στο Paypal.

 

Εμενα απο αγγλια δεμα εκανε 34 μερες πριν 2 μηνες!!! ακριβως σαν εσενα τα ειχα παρει κρανιο αλλα ο ανθρωπος απο αγγλια με πηρε τηλεφωνο και μου ειπε οτι υπαρχουν γενικοτερα καθυστερησεις στα ταχυδρομεια.Φαντασου τωρα γιορτες τι θα γινεται γενικοτερα.Σε καθε περιπτωση ελα σε επικοινωνια με τον αποστολεα και ρωτα τον αν το πακετο ειναι ασφαλισμενο κτλ.Προτεινω να κανεις υπομονη φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα συστημένο πακέτο από Πολωνία.

Έκανα μια αγορά μέσω ebay, με express international shipping (τρομάρα τους) και περιμένω από τις 2 Δεκεμβρίου. Μόλις πριν 2 μέρες έλαβα tracking number, το οποίο στο πολωνικό site βγάζει πως απο τις 3 του μήνα στάλθηκε στο εξωτερικό.

Το site των Ελτα λέει πως δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο. Στο ταχυδρομείο που ρώτησα δεν ξέρουν τίποτα.

Κατά τα άλλα, πληρωνουμε για "express", συστημένα και (υποτίθεται) καλύτερες υπηρεσίες.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα συστημένο πακέτο από Πολωνία.

Έκανα μια αγορά μέσω ebay, με express international shipping (τρομάρα τους) και περιμένω από τις 2 Δεκεμβρίου. Μόλις πριν 2 μέρες έλαβα tracking number, το οποίο στο πολωνικό site βγάζει πως απο τις 3 του μήνα στάλθηκε στο εξωτερικό.

Το site των Ελτα λέει πως δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο. Στο ταχυδρομείο που ρώτησα δεν ξέρουν τίποτα.

Κατά τα άλλα, πληρωνουμε για "express", συστημένα και (υποτίθεται) καλύτερες υπηρεσίες.

Μπορεί να το καθυστέρησε ο πωλητής να το στείλει και να μην εμφανίστηκε ακόμα στο scanning των ΕΛΤΑ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα αναμένω δέμα από Coolicool με NL post (αγορά 27/11, αποστολή από Κίνα 29/11), με τα παρακάτω δεδομένα ως τώρα να δείχνουν ότι έφτασε Ελλάδα από τις 12/12 και ακόμα καμία αλλαγή στο στάτους, ούτε εμφάνιση στη σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

09/12/2014 03:32 - The item is at the PostNL sorting center

09/12/2014 03:32 - ΟΛΛΑΝΔΙΑ

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination

12/12/2014 17:46 - The item has arrived in the country of destination, GREECE

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα αναμένω δέμα από Coolicool με NL post (αγορά 27/11, αποστολή από Κίνα 29/11), με τα παρακάτω δεδομένα ως τώρα να δείχνουν ότι έφτασε Ελλάδα από τις 12/12 και ακόμα καμία αλλαγή στο στάτους, ούτε εμφάνιση στη σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

09/12/2014 03:32 - The item is at the PostNL sorting center

09/12/2014 03:32 - ΟΛΛΑΝΔΙΑ

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination

12/12/2014 17:46 - The item has arrived in the country of destination, GREECE

 

 

Ξεκίνα να πετάς φελλους στο βαρέλι, τα ΕΛΤΑ το έχουν ριξει στο ταμτιριρι τελευταία. Εχω μια παραγγελία απο 09-12 που χαλαρώνει πίνωντας καφέ στο αεροδρόμιο ή κάνει βόλτες σε κάτι εμπορικά εκει κοντά, θα έρθει καποια στιγμη αλλά χαλαραααααααα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πάλι, για αποστολή πραγμάτων στο εξωτερικό, περίπου στα 120κιλα (Η/Υ +οθόνη +ρούχα)

Αξίζει να τα σπάσω σε δέματα και να τα στείλω με ΕΛΤΑ; Βλέπω ότι έχει 100€ τα 20€ στα ΕΛΤΑ.

Με πρακτορείο αεροπορικώς θέλει 400€ σχεδόν και να τα πάω ο ίδιος στο αεροδρόμιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο υεδ θεσσαλονικης ποσες ημερες κανει? Απο τις 15/12 ειναι εκει και ακομη τιποτα
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για ένα δέμα που περιμένω από Ευρωπαϊκό site μέσω PostNL. Έχω παραγγείλει ένα παλτό στις 8/12 που σύμφωνα με το κατάστημα θα έπρεπε να είναι εδώ σε 5-7 εργάσιμες ημέρες και αυτό που με ανησυχεί είναι ότι το παρακολουθώ με το track number και φαίνεται να καθυστερούν οι διαδικασίες πολύ! Από χθες άρχισε λίγο να κινείται στο site της PostNL και λέει πως έφτασε στη χώρα προορισμού αλλά στο site των ΕΛΤΑ είναι ακόμα κολλημένο στις 12/12! Πίστευα πως έως τώρα θα το είχα στα χέρια μου αφού οι αγορές που κάνω από Κίνα φτάνουν σε 25 μέρες και από Ευρωπαϊκό sites σε 7 εργάσιμες το πολύ! Αυτό φαίνεται να "παλεύει" ακόμα να περάσει από το αεροδρόμιο! Είναι λόγω των εορτών που θα έχουμε? Δεν ήθελα να πέσει μέσα στα Χριστούγεννα αλλά μάλλον αυτό θα γίνει! Πρώτη φορά μου στέλνουν κάτι μέσω PostNL και δεν ξέρω αν το Ολλανδικό ταχυδρομείο φταίει που είναι αργό..

Υ.Γ Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο post

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για ένα δέμα που περιμένω από Ευρωπαϊκό site μέσω PostNL. Έχω παραγγείλει ένα παλτό στις 8/12 που σύμφωνα με το κατάστημα θα έπρεπε να είναι εδώ σε 5-7 εργάσιμες ημέρες και αυτό που με ανησυχεί είναι ότι το παρακολουθώ με το track number και φαίνεται να καθυστερούν οι διαδικασίες πολύ! Από χθες άρχισε λίγο να κινείται στο site της PostNL και λέει πως έφτασε στη χώρα προορισμού αλλά στο site των ΕΛΤΑ είναι ακόμα κολλημένο στις 12/12! Πίστευα πως έως τώρα θα το είχα στα χέρια μου αφού οι αγορές που κάνω από Κίνα φτάνουν σε 25 μέρες και από Ευρωπαϊκό sites σε 7 εργάσιμες το πολύ! Αυτό φαίνεται να "παλεύει" ακόμα να περάσει από το αεροδρόμιο! Είναι λόγω των εορτών που θα έχουμε? Δεν ήθελα να πέσει μέσα στα Χριστούγεννα αλλά μάλλον αυτό θα γίνει! Πρώτη φορά μου στέλνουν κάτι μέσω PostNL και δεν ξέρω αν το Ολλανδικό ταχυδρομείο φταίει που είναι αργό..

Υ.Γ Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο post

 

Και εγώ έχω παραγγείλει κάτι από αρχές Δεκεμβρίου από Αγγλία που έλεγε 5-7 μέρες και ακόμα το περιμένω.. είναι λόγω γιορτών

Link to comment
Share on other sites

Sat, 13.12.2014 02:43 h Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/el.html)

 

Sat, 13.12.2014 02:43 h Feucht, Germany The international shipment has been processed in the export parcel center

 

Aντε να δουμε αυτην την εβδομαδα... τα 3 πακετα μου ειπαν οτι θα ειναι μεταξυ 16-18 Δεκ.. και το αλλο μεχρι 26... Αν ερθουν τελικα με κουριερ πχ με acs θα μπορω να κανω tracking στην σελιδα της ACS ? βασικα το θεμα ειναι να ερθουν μεχρι της 28 γιατι μετα φευγω ταξιδι και γιαυτο θελω να βλεπω τι γινεται.

 

 

Εdit: Σημερα τελικα με ενα τηλεφωνο στα κεντρικα της DHL μου ειπαν τα εξης.Το track ID το γερμανικο ισχυει μεχρι να ερθει Αθηνα στο κεντρο διαλογης.Εδω παιρνει αλλο νουμερο το οποιο μονο αν παρεις τηλεφωνο και δωσεις το γερμανικο σου λενε.Εγω πηρα σημερα τους εδωσα τα 4 tracking id και αμεσως μου δωσανε τα Ελληνικα μου ειπαν ποτε ηρθαν μου εξηγησαν αναλυτικα τι γινεται και ηταν ιδιαιτερα ευγενικοι.

Αυτα ολα γενικα 13 αποστολη απο Γερμανια αυριο 20 θα ειναι στα Χανιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Το υεδ είναι τελωνείο ....

Το ξερω οτι ειναι τελωνειο. Θα υπαρξει χρεωση σιγουρα? Εκει ποσες μερες θα κατσει?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα αναμένω δέμα από Coolicool με NL post (αγορά 27/11, αποστολή από Κίνα 29/11), με τα παρακάτω δεδομένα ως τώρα να δείχνουν ότι έφτασε Ελλάδα από τις 12/12 και ακόμα καμία αλλαγή στο στάτους, ούτε εμφάνιση στη σελίδα των ΕΛΤΑ.

 

09/12/2014 03:32 - The item is at the PostNL sorting center

09/12/2014 03:32 - ΟΛΛΑΝΔΙΑ

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination

12/12/2014 17:46 - The item has arrived in the country of destination, GREECE

 

http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=5688892#post5688892

Country of destination είναι η Ολλανδία και όχι η Ελλάδα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας παιδιά και από μένα! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για ένα δέμα που περιμένω από Ευρωπαϊκό site μέσω PostNL. Έχω παραγγείλει ένα παλτό στις 8/12 που σύμφωνα με το κατάστημα θα έπρεπε να είναι εδώ σε 5-7 εργάσιμες ημέρες και αυτό που με ανησυχεί είναι ότι το παρακολουθώ με το track number και φαίνεται να καθυστερούν οι διαδικασίες πολύ! Από χθες άρχισε λίγο να κινείται στο site της PostNL και λέει πως έφτασε στη χώρα προορισμού αλλά στο site των ΕΛΤΑ είναι ακόμα κολλημένο στις 12/12! Πίστευα πως έως τώρα θα το είχα στα χέρια μου αφού οι αγορές που κάνω από Κίνα φτάνουν σε 25 μέρες και από Ευρωπαϊκό sites σε 7 εργάσιμες το πολύ! Αυτό φαίνεται να "παλεύει" ακόμα να περάσει από το αεροδρόμιο! Είναι λόγω των εορτών που θα έχουμε? Δεν ήθελα να πέσει μέσα στα Χριστούγεννα αλλά μάλλον αυτό θα γίνει! Πρώτη φορά μου στέλνουν κάτι μέσω PostNL και δεν ξέρω αν το Ολλανδικό ταχυδρομείο φταίει που είναι αργό..

Υ.Γ Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο post

 

http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=5688892#post5688892

Ομοίως και για εσένα... Destination country είναι η Ολλανδία και όχι η Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=5688892#post5688892

Country of destination είναι η Ολλανδία και όχι η Ελλάδα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showpost.php?p=5688892#post5688892

Ομοίως και για εσένα... Destination country είναι η Ολλανδία και όχι η Ελλάδα.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας και το σχεδιάγραμμα πολύ βοηθητικό, δεν το γνώριζα! Πάντως το PostNL βγάζει Destination country Greece.. τα ΕΛΤΑ κόλλησαν στην Ολλανδια και τωρα μου βγάζει ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) άρα αεροδρόμιο Αθήνας ή Ολλανδίας?

ΕΛΤΑ : ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 12-12-2014 09:31 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 12-12-2014 09:31 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 20-12-2014 15:03 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

PostNL :

Date Status of Shipment Country of Destination

19-12-2014 10:49 The item has been processed in the country of destination

18-12-2014 09:36 The item has arrived in the country of destination

13-12-2014 09:50 The item is on transport to the country of destination GREECE

12-12-2014 09:31 The item is at the PostNL sorting center

11-12-2014 09:05 The item is pre-adviced

Πραγματικά πρώτη φορά τόσο μπερδεμένει παραγγελεία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το εξής θέμα με τα ΕΛΤΑ:

Έστειλα το κινητό (ως συστημένο) για επισκευή/αλλαγή (ήταν στην εγγύηση) και ενώ μέχρι το αεροδρόμιο φαίνεται, από εκεί και πέρα χάνεται... Αφού μίλησα πολλές φορές με εξυπηρέτηση πελατών και με την Διευθύντρια τους εκεί αλλά και με ΕΛΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΊΟΥ - υπηρεσία συστημένων, με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει στο αεροδρόμιο και υπάρχουν δύο εκδοχές: είτε έφυγε από εκεί χωρίς να σκαναριστεί, είτε ξεκόλλησε το ταμπελάκι με το αριθμό αναφοράς και κόλλησαν άλλο...

Το συστημένο έφτασε στο αεροδρόμιο 12/12/2014 και με το νούμερο που έχω δεν φαίνεται ακόμα στην Κίνα... Πιθανόν να είναι και νωρίς....

Λέτε να το σούφρωσαν; Εάν όχι και άλλαξαν αριθμό πως θα το βρω; Τον αριθμό αυτό τον έδωσα και στους Κινέζους...

Η αποζημίωση από ότι έμαθα είναι 36 Ευρώ...

Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το εξής θέμα με τα ΕΛΤΑ:

Έστειλα το κινητό (ως συστημένο) για επισκευή/αλλαγή (ήταν στην εγγύηση) και ενώ μέχρι το αεροδρόμιο φαίνεται, από εκεί και πέρα χάνεται... Αφού μίλησα πολλές φορές με εξυπηρέτηση πελατών και με την Διευθύντρια τους εκεί αλλά και με ΕΛΤΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΊΟΥ - υπηρεσία συστημένων, με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχει στο αεροδρόμιο και υπάρχουν δύο εκδοχές: είτε έφυγε από εκεί χωρίς να σκαναριστεί, είτε ξεκόλλησε το ταμπελάκι με το αριθμό αναφοράς και κόλλησαν άλλο...

Το συστημένο έφτασε στο αεροδρόμιο 12/12/2014 και με το νούμερο που έχω δεν φαίνεται ακόμα στην Κίνα... Πιθανόν να είναι και νωρίς....

Λέτε να το σούφρωσαν; Εάν όχι και άλλαξαν αριθμό πως θα το βρω; Τον αριθμό αυτό τον έδωσα και στους Κινέζους...

Η αποζημίωση από ότι έμαθα είναι 36 Ευρώ...

Τι κάνω;

 

Δύσκολα τα πράγματα.... Περίμενε ακόμα καμιά εβδομαδα και αν δεν έχεις νέα επικοινωνησε με Κίνα για να ρωτήσεις εάν το παρέλαβαν....

Link to comment
Share on other sites

......sorry, σε λάθος ενότητα το έβαλα....άτιμη κούραση.... :) Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Έλα και φτάνουμε όλο και πιο κοντά.....νέο στάτους σήμερα, πριν λίγο, δείχνει ότι είναι Ελλάδα ...

 

22/12/2014 12:45 - The item has been processed in the country of destination, GREECE

 

12/12/2014 17:46 - The item has arrived in the country of destination

 

12/12/2014 17:46 - The item has arrived in the country of destination, GREECE

 

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination

 

09/12/2014 09:42 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

 

09/12/2014 03:32 - ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

09/12/2014 03:32 - The item is at the PostNL sorting center

Με τα ΕΛΤΑ τι σχέση έχει το post σου;

Όπως και όλες οι άλλες κινέζικες αποστολές που αναφέρονται εδώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...