Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά δε θυμόμουν το υπόλοιπο μου αλλά δε νομίζω να με χρέωσε.

 

Εγώ το είδα κατά τύχη και το είδα μειωμένο κατά 0,19-0,20 και λέω δε μπορεί δε θα θυμάμαι καλά, αλλά άμα δεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406733 το πρώτο σχόλιο λέει ότι το χρεώνει το μήνυμα, λογικά στα καρτοκινητά γιατί για όσους δικαιούνται τη προσφορά είναι δωρεάν, και η μείωση από ότι φαίνεται ήταν από αυτό το μήνυμα που έστειλα (και έφαγα το άκυρο μετά).

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα νούμερο που δεν χρησιμοποιώ σαν κιν, δεν έχει δλδ λεπτά ομιλίας ή sms, αλλά έχει μαζέψει αρκετά data απο πάρε να χεις.

λέει λοιπόν

Τελευταία ανανέωση 25/6

Λήξη Υπολοίπου 25/12

Υπόλοιπο 4€

 

εγώ πρέπει να αγοράσω κάποιο πακέτο με τα 4 ευρώ ή πρέπει να βάλω νέα κάρτα μέχρι 25.12?

αν δεν το κάνω χάνω και τα € και τα data?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 25.12 μπορείς ή να αγοράσεις κάτι με τα 4 ευρώ ή να τα κάνεις δωρεά μέσω SMS.

Τα data δεν λήγουν Θα ισχύουν για 7 μήνες ακόμα εφόσον συνεχίζεις να πέρνεις κάθε τόσο από το πάρε να χεις.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 25.12 μπορείς ή να αγοράσεις κάτι με τα 4 ευρώ ή να τα κάνεις δωρεά μέσω SMS.

Βασίλη, δεν ξεκινά από 5€ το sharing;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα κατά τύχη και το είδα μειωμένο κατά 0,19-0,20 και λέω δε μπορεί δε θα θυμάμαι καλά, αλλά άμα δεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406733 το πρώτο σχόλιο λέει ότι το χρεώνει το μήνυμα, λογικά στα καρτοκινητά γιατί για όσους δικαιούνται τη προσφορά είναι δωρεάν, και η μείωση από ότι φαίνεται ήταν από αυτό το μήνυμα που έστειλα (και έφαγα το άκυρο μετά).

 

Μάλλον ειρωνικά το λέει.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, δεν ξεκινά από 5€ το sharing;

 

Το Sharing ξεκινάει από 5 ευρώ αλλά δεν ισχύει αν έχεις να ανανεώσεις 5 μήνες...Η δωρεά ξεκινάει από 1,23

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες γιορτές είχε κάποιο δώρο η Vodafone για το cu? ήμουν με συμβόλαιο και δεν ξέρω τι δώρα έκανε στην καρτοκινητή!

 

σήμερα καλεσα τό 1252 στο φοιτητικό cu μου και μου είπε για την προσφορά του vodafone cu βρυκολακι very lucky που έχει ξανά λανσαρει η cu ! Για ενεργοποίηση στείλτε δωρεάν τό γράμμα ν στο 1398! Δίνει έως 2/1 από τις 12 τό βράδυ έως τις 6 τό πρωί δωρεάν 5000 λεπτά προς cu και 5000 μυνηματα προς cu αλλά και 5gb internet! Μια χαρά θα επικοινωνήσουμε με τους cu φίλους μας δωρεάν για τα χρόνια πολλά και τα χριστούγεννα και την πρωτοχρονιά ! Και με τους άλλους θα πουμε τα χρόνια πολλά μέσω ίντερνετ !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

5 g όριο; woohoo! Θα το λιώσω!!!:D

 

Είμαι σχετικά φρέσκος στην εταιρία και έχω μόνο καλά λόγια να πω σε σχέση με την 15χρονη εμπειρία μου στην προηγούμενη.

Τάδε έφη mrFrodo
Link to comment
Share on other sites

Μολις το ενεργοποιησα. Μου ηρθε αυτο το μηνυμα

BPYKOΛAKI VERY LUCKY!ME TO 'CU FREE NIGHTS' EXEIΣ ΣYNOΛIKA 5000' + 5000 SMS ΠPOΣ CU + 5GB! MIΛAΣ, ΓPAΦEIΣ K ΣEPΦAPEIΣ TΣAMΠE MEXPI K 02/01 KAΘE BPAΔY 00:00-06:00!

Link to comment
Share on other sites

5 g όριο; woohoo! Θα το λιώσω!!!:D

 

Είμαι σχετικά φρέσκος στην εταιρία και έχω μόνο καλά λόγια να πω σε σχέση με την 15χρονη εμπειρία μου στην προηγούμενη.

 

οντως πολυ καλα τα 5gb αλλα έχει ημερήσιο όριο τα 500mb internet σε συνδρομητές καρτοκινητού μετά πέφτει η ταχύτητα σε dial up ! και επαναφέρεται την επομένη μέρα στις το πρωί ! Αρα μια χαρα το δωρεάν αλλα αυτός ο περίορισμος όγκους είναι ότι χειρότερο!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αν δεν κάνει κανείς tethering για να μπαίνει στον υπολογιστή του, τα 500 είναι υπεραρκετά για μια ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 02/11 περιμένω να μεταφερθώ στην Vodafone καρτοκινητό από cosmokarta . Κανένας δεν με ενημέρωσε οτι υπάρχει πρόβλημα μέχρι που έμαθα οτι υπάρχει . Η cosmote έχει δώσει την έγκριση για την μεταφορά. Τελικά σε ποια απο τις δύο εταιρείες ανήκω; Ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει μέχρι πότε θα υπάρχει το πρόβλημα; Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 02/11 περιμένω να μεταφερθώ στην Vodafone καρτοκινητό από cosmokarta . Κανένας δεν με ενημέρωσε οτι υπάρχει πρόβλημα μέχρι που έμαθα οτι υπάρχει . Η cosmote έχει δώσει την έγκριση για την μεταφορά. Τελικά σε ποια απο τις δύο εταιρείες ανήκω; Ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει μέχρι πότε θα υπάρχει το πρόβλημα; Ευχαριστώ

 

Ανηκεις στην Sim που δουλευει στο κινητο σου!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απο τις 02/11 περιμένω να μεταφερθώ στην Vodafone καρτοκινητό από cosmokarta . Κανένας δεν με ενημέρωσε οτι υπάρχει πρόβλημα μέχρι που έμαθα οτι υπάρχει . Η cosmote έχει δώσει την έγκριση για την μεταφορά. Τελικά σε ποια απο τις δύο εταιρείες ανήκω; Ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει μέχρι πότε θα υπάρχει το πρόβλημα; Ευχαριστώ

 

Αυτο που ειπε ο μανος! Εφοσον εχεις ακομα σημα με την Cosmote λογικα δεν εχει διακοπει ακομα η συνδεση σου στο δικτυο της Cosmote.Εφοσον δεν θα εχεις σημα βγαζεις την sim που εχεις και βαζεις της Vodafone.Απλο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπε ο μανος! Εφοσον εχεις ακομα σημα με την Cosmote λογικα δεν εχει διακοπει ακομα η συνδεση σου στο δικτυο της Cosmote.Εφοσον δεν θα εχεις σημα βγαζεις την sim που εχεις και βαζεις της Vodafone.Απλο.

 

Ναι, δεν διαφωνώ σε αυτό αλλά είμαι σε ένα καθεστώς ομηρίας γιατί εαν βαλω κάρτα και ολοκληρωθεί η φορητότητα τότε θα χάσω τα χρήματα μου.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις αν σε χρέωσε για το μήνυμα που έστειλες;

 

Ναι, τελικά το μήνυμα χρεώνεται 0,30 €... και το αστείο είναι οτι στην εφαρμογή δεν αναφέρει τη χρέωση... οκ vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν διαφωνώ σε αυτό αλλά είμαι σε ένα καθεστώς ομηρίας γιατί εαν βαλω κάρτα και ολοκληρωθεί η φορητότητα τότε θα χάσω τα χρήματα μου.

 

μην βαλεις καρτα καθολου χρησιμοποιησε καποιο αλλο νουμερο ή παρε απο σταθερο ή παρε ενα αλλο νουμερο προσωρινα , εγω στην θεση σου θα εβαζα καρτα στην ιντερτελεκομ και θα εκανα κληση μεσω call me back , αρκει να ειχα καρτα στο κινητο μου εστω για μια αναπαντητη, και ετσι δεν ειχα προβλημα μην χασω το υπολοιπο και θα καλουσα ή θα εκανα αναπαντητη μεσα απο ιντερτελεκομ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μην βαλεις καρτα καθολου χρησιμοποιησε καποιο αλλο νουμερο ή παρε απο σταθερο ή παρε ενα αλλο νουμερο προσωρινα , εγω στην θεση σου θα εβαζα καρτα στην ιντερτελεκομ και θα εκανα κληση μεσω call me back , αρκει να ειχα καρτα στο κινητο μου εστω για μια αναπαντητη, και ετσι δεν ειχα προβλημα μην χασω το υπολοιπο και θα καλουσα ή θα εκανα αναπαντητη μεσα απο ιντερτελεκομ.

 

Τελικά πήρα ξανά τηλέφωνο το κατάστημα που έκανα την αίτηση φορητότητας και μου είπαν οτι απορρίφθηκε η αίτηση από την cosmote ενώ μέχρι τώρα μου έλεγαν οτι υπάρχει πρόβλημα με τα συστήματα τους. Θέλω όμως να ρωτήσω πως γίνεται να απορριφθεί μια αίτηση όταν τρεις ημέρες μετά τη αίτηση φορητότητας μου ήρθε μήνυμα έγκρισης της φορητότητας χωρίς να μου λέει βέβαια πότε αυτή θα ολοκληρωθεί;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα ξανά τηλέφωνο το κατάστημα που έκανα την αίτηση φορητότητας και μου είπαν οτι απορρίφθηκε η αίτηση από την cosmote ενώ μέχρι τώρα μου έλεγαν οτι υπάρχει πρόβλημα με τα συστήματα τους. Θέλω όμως να ρωτήσω πως γίνεται να απορριφθεί μια αίτηση όταν τρεις ημέρες μετά τη αίτηση φορητότητας μου ήρθε μήνυμα έγκρισης της φορητότητας χωρίς να μου λέει βέβαια πότε αυτή θα ολοκληρωθεί;

 

Παρε τηλ 13830 (εξυπηρετηση βονταφον) και ρωτα εκει τι εγινε με την φορητοτητα. Τα καταστηματα δε ξερουν τι τους γινεται

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

μου εδωσε ο ανηψιος μου ενα φοιτητικο cu και τωρα τον γεναρη ληγει η συνδεση μου cosmote οποτε θα το κανω whats up και με το δικαρτο κινεζικο που περιμενω πιστευω θα ειμαι μια χαρα.με 7 ευρω 1200 προς ολους 100 μηνυματα και 600 mb δεν το λες και ασχημα;). αν καταλαβα καλα απο οτι μου ειπε ισχυει μεχρι το 2020.
Link to comment
Share on other sites

να το το δώρο

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=12014

από 24/12 θα ισχύει,αλλά όχι για cu.

Πήγα σε κατάστημα και ζήτησα φορητότητα και επικαλέστηκαν συστημικό πρόβλημα,το οποίο μπορεί να είχε αποτέλεσμα να μείνει το νούμερο στον "αέρα" λέει...γι'αυτό και πήρα νέο νούμερο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Με ποια λογική να "τρεχουν" 3 δωρα ενω θα μπορουσε να δωσει 1 οπως κανει παντα ? Θα βολευε πολυ το red και στο cu , που ειναι ολη μερα και οχι το βρυκολακακι very lucky:p
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

λιγο δυσκολο το red για τα καρτοκινητα.

Θα μπορουσαν τα καρτοκινητα να ειχαν ιδια προσφορα για ολους κ οχι μονο για τους ξενυχτιδες. Ελπιζω να μη μπερδευτουν καποιοι του CU και νομιζουν οτι ισχυει ολη μερα η προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία. Αν επιλέξω το πακέτο των 500 mb να ανανεώνεται αυτόματα μου δίνει 1gb, σωστά; Σε αυτή την περίπτωση τα mb που περισσεύουν μεταφέρονται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...