Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, έστειλα αμέσως μήνυμα και μου ήρθε η απάντηση πως δεν ειμαι πια στους καταλόγους τους. Αρα ήμουν και θα ξεκινούσε μια χαρά η υπηρεσία!

Ποτέ δε γράφτηκα, ποτέ όμως και δεν υπάρχει περίπτωση να με έγραψε άλλος. Απ' ό,τι διάβασα στο λινκ, πρέπει να σου έρθει κωδικός και να το στείλεις για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία.

 

Μέχρι τώρα ήταν οι δυο άλλοι που είχαν τέτοια θέματα. Από χτες ξεκίνησε και η wind :wacko:

 

edit

όπως έχει ήδη ειπωθεί: 1260 επιλογή 4 και ζητάς φραγή.

 

1260 επιλογή 8 και ζητάς φραγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με πήραν πριν από λίγο τηλέφωνο από τα κεντρικά της WIND (έτσι μου είπε ο υπάλληλος που μου έδωσε και το ονοματεπώνυμο του και το τηλέφωνο 211... και μετά που πήρα τηλέφωνο για ακύρωση μου βγήκε Public) και μου έκαναν, θα έλεγα, μία αρκετά γενναία προσφορά. Με μηνιαίο κόστος 11€ (καρτοσύνδεση) μου δίνουν 300 λεπτά προς WIND/Q, 300 λεπτά προς όλους, 300 MB, 30 sms προς όλους και 3€ κάθε μήνα στην κάρτα για ότι χρήση θέλω. Δέσμευση 18 μήνες. Πως τη βλέπετε; Εμένα μου φάνηκε καλή, αν και πιστεύω ότι περισσότερο συμφέρει τους νεότερους στο F2G, όσους δηλ. δεν έχουν τα 300 λεπτά. Στην αρχή δέχτηκα, αλλά μετά η υπόθεση στράβωσε γιατί αυτή η επιλεκτική, όπως μου είπαν, προσφορά μου την έδιναν στο νούμερο της γυναίκας μου και θα ήταν χαμένη, ειδικά τα megabites μιας και δεν έχει smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με πήραν πριν από λίγο τηλέφωνο από τα κεντρικά της WIND (έτσι μου είπε ο υπάλληλος που μου έδωσε και το ονοματεπώνυμο του και το τηλέφωνο 211... και μετά που πήρα τηλέφωνο για ακύρωση μου βγήκε Public) και μου έκαναν, θα έλεγα, μία αρκετά γενναία προσφορά. Με μηνιαίο κόστος 11€ (καρτοσύνδεση) μου δίνουν 300 λεπτά προς WIND/Q, 300 λεπτά προς όλους, 300 MB, 30 sms προς όλους και 3€ κάθε μήνα στην κάρτα για ότι χρήση θέλω. Δέσμευση 18 μήνες. Πως τη βλέπετε; Εμένα μου φάνηκε καλή, αν και πιστεύω ότι περισσότερο συμφέρει τους νεότερους στο F2G, όσους δηλ. δεν έχουν τα 300 λεπτά. Στην αρχή δέχτηκα, αλλά μετά η υπόθεση στράβωσε γιατί αυτή η επιλεκτική, όπως μου είπαν, προσφορά μου την έδιναν στο νούμερο της γυναίκας μου και θα ήταν χαμένη, ειδικά τα megabites μιας και δεν έχει smartphone.

 

πριν λιγο με πηραν και εμενα απο αυτο το νουμερο που τελειωνει σε 4556, αλλα επεσε η γραμμη μετα το "ειμαι απο τη wind" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι θελεις να πεις?

Πιστεύω να είδες ότι ξεκινάω με το "μήπως.."

Τα πάντα αλλαζουν δεν ξέρεις πως μπορει να έχει σκεφτεί ο κάθε ενας απο αυτούς.

Όπου πίσω απο αυτους στο βαθος.. μπορεί να είναι η καθε εταιρία που είσαι συνδρομητής και να σου ζητησουν απλα συγνωμη τελείες τελείες

Όποιος.... εχει τα μισά λενε.

Οτι υπάρχει τοπικ που έχει συζητηθεί το θεμα.Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με πήραν πριν από λίγο τηλέφωνο από τα κεντρικά της WIND (έτσι μου είπε ο υπάλληλος που μου έδωσε και το ονοματεπώνυμο του και το τηλέφωνο 211... και μετά που πήρα τηλέφωνο για ακύρωση μου βγήκε Public) και μου έκαναν, θα έλεγα, μία αρκετά γενναία προσφορά. Με μηνιαίο κόστος 11€ (καρτοσύνδεση) μου δίνουν 300 λεπτά προς WIND/Q, 300 λεπτά προς όλους, 300 MB, 30 sms προς όλους και 3€ κάθε μήνα στην κάρτα για ότι χρήση θέλω. Δέσμευση 18 μήνες. Πως τη βλέπετε; Εμένα μου φάνηκε καλή, αν και πιστεύω ότι περισσότερο συμφέρει τους νεότερους στο F2G, όσους δηλ. δεν έχουν τα 300 λεπτά. Στην αρχή δέχτηκα, αλλά μετά η υπόθεση στράβωσε γιατί αυτή η επιλεκτική, όπως μου είπαν, προσφορά μου την έδιναν στο νούμερο της γυναίκας μου και θα ήταν χαμένη, ειδικά τα megabites μιας και δεν έχει smartphone.

 

Φυσικά και δεν συμφέρει ειδικά εάν έχεις το bonus των 300 λεπτών. Αλλά και να μην το έχεις με τα ίδια χρήματα δηλαδή 11 αγοράζεις πακέτο 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ και 2 more πακέτα με 100 λεπτά προς όλους. Σύνολο θα πάρεις 400 λεπτά προς όλους και 200 προς wind που σαν χρόνος είναι ίδιος με το πακέτο αλλά έχεις παραπάνω χρόνο προς όλους άρα είναι καλύτερα. Επιπλέον παίρνεις 1GB λόγο ανανέωσης που είναι υπερτριπλάσιο από τα 300ΜΒ της καρτοσύνδεσης. Δεν έχεις sms που όμως μπορείς να πάρεις από τα εβδομαδιαία log n win πολλά περισσότερα εφόσον τα χρησιμοποιείς ή οτιδήποτε άλλο χρειαστείς. Δεν έχεις επίσης τα 3 ευρώ τις λοιπής χρήσης (που γενικά εάν δεν έχεις ελάχιστες κλήσεις εξωτερικού ή roaming θα ξοδευτούν σε λίγες κλήσεις ομιλίας εκτός ενσωματωμένου χρόνου που είναι πανάκριβο) καθώς θα περισσέψει κάτι λιγότερο από 1 ευρώ το οποίο όμως παρεμένει και μετά τις 30 μέρες εάν δεν το χρησιμοποιήσεις σε αντίθεση με την καρτοσύνδεση.

Σε όλα αυτά υπολόγισε και τις διάφορες προσφορές των lucky day που πιθανόν να χρησιμοποιήσεις αλλά και το βασικότερο από όλα ότι πληρώνεις όσα ακριβώς θέλεις να ξοδέψεις. Αν δηλαδή κάποιο μήνα μπορείς να τη βγάλεις και με λιγότερα δεν θα τα πληρώσεις. Επιπλέον δεν έχεις 18μηνη δέσμευση που στο διάστημα αυτό πιθανότατα θα μειωθούν επιπλέον οι τιμές και εσύ δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Είναι τόσα μα τόσα τα συν του f2g έναντι του καρτοσυμβολαίου που απορώ γιατί καν μπήκαμε στη διαδικασία σύγκρισης

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο Άκης πλην όμως το κυνήγι των πακέτων και των προσφορών δεν είναι σπορ για όλους....

 

εκεί στοχεύουν, και καλά κάνουν....

 

είναι ένα μερίδιο της αγοράς....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω που ενδιαφέρομαι να έρθω στο f2g από δυνατό συμβόλαιο cosmote πόσες μέρες θα κανει να γίνει η αλλαγη ;Αίτηση θα πρέπει να κάνω σε κατάστημα wind η τηλεφωνικά ; Τι ειναι πιο γρήγορο ;

Επίσης θέλω να ρωτήσω όσους από εσάς έχετε iphone5 .Mε f2g δουλεύει κανονικά το iMessage ??

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο με πηραν και εμενα απο αυτο το νουμερο που τελειωνει σε 4556, αλλα επεσε η γραμμη μετα το "ειμαι απο τη wind" :lol:

 

Mαζικά τηλεφωνηματα χθες. Και στο κινητο και στο σταθερό. Ευτυχώς δεν πρόλαβα να σηκώσω τη γραμμή. :X

 

Και επειδή την ψιλιάστικα δεν τους αναζήτησα καν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω που ενδιαφέρομαι να έρθω στο f2g από δυνατό συμβόλαιο cosmote πόσες μέρες θα κανει να γίνει η αλλαγη ;Αίτηση θα πρέπει να κάνω σε κατάστημα wind η τηλεφωνικά ; Τι ειναι πιο γρήγορο ;

Επίσης θέλω να ρωτήσω όσους από εσάς έχετε iphone5 .Mε f2g δουλεύει κανονικά το iMessage ??

 

Κάνε αίτηση σε κατάστημα Wind και σε 3 εργάσιμες θα γίνει η αλλαγή. Για το δεύτερο που ρωτάς δε γνωρίζω αλλά δε βλέπω το λόγο να μην δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σε 6 ώρες ολοκληρώνεται η φορητότητα αν γίνει σε κατάστημα.

το Imessage δουλευει κανονικά και στο F2G

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αίτηση σε κατάστημα Wind και σε 3 εργάσιμες θα γίνει η αλλαγή. Για το δεύτερο που ρωτάς δε γνωρίζω αλλά δε βλέπω το λόγο να μην δουλεύει.

 

 

 

Σε 6 ώρες ολοκληρώνεται η φορητότητα αν γίνει σε κατάστημα.

 

το Imessage δουλευει κανονικά και στο F2G

 

 

Ευχαριστω παιδιά .Εχω να πω πάντως πως στη συγκεκριμένη ενότητα έχω λάβει τις πιο άμεσες και έγκυρες απαντήσεις !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

 

ακριβως αυτο

 

Όχι, δεν είναι ακριβως αυτό φιλε nebtios. Είναι σε διαφορετικο κουτακι από αυτό που δινεις, αλλα το σημαντικοτερο είναι ότι ολες οι καρτες εχουν πανω το λογοτυπο της wind.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε από τις 16 του μηνός νέα σταθερή σύνδεση αλλά ακόμα περιμένω τα 200' ομιλίας στο καρτοκινητό. Ξέρει κανείς πότε περίπου ξεκινάει η ενεργοποίηση των λεπτών ομιλίας στο κινητό κι αν μπαίνουν κανονικά κάθε μήνα και την ίδια ημερομηνία?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα σε f2g2 το οποίο έχω να βάλω κάρτα 1 χρόνο, δώρο 5000΄ προς WIND και 240΄ προς όλους για 1 μήνα!!! Ότι πρέπει για τις γιορτές!:p:p

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο δεύτερος που παίρνει τέτοιο "δώρο". Εγώ προσωπικά δεν το χρειαζομαι,αλλά υπάρχουν άτομα που μιλάνε πιο πολύ και αυτοί δεν πρέπει να πάρουν ?!
GT-N7100 16GB titanium gray "Dr.Ketan V14 & Agni kernel"
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε από τις 16 του μηνός νέα σταθερή σύνδεση αλλά ακόμα περιμένω τα 200' ομιλίας στο καρτοκινητό. Ξέρει κανείς πότε περίπου ξεκινάει η ενεργοποίηση των λεπτών ομιλίας στο κινητό κι αν μπαίνουν κανονικά κάθε μήνα και την ίδια ημερομηνία?

Μήπως εννοείς τα 120' του συνδυαστικού Double Play\F2G;

Αυτά μπαίνουν κάθε πρώτη του μηνός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δίκιο. Αυτό είναι. Οπότε πρέπει να περιμένω ότι θα μπουν για πρώτη φορά την 1/1? Δεν βάζουν αναλογικά από τη στιγμή της ενεργοποιήσης? Από εκεί και πέρα θα μπαίνουν αυτόματα κάθε μήνα? Νομίζω ότι διάβασα εδώ ότι κάποιοι είχαν θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάποιο θέμα :(

Μου το έκοψαν ακριβώς έξι μήνες μετά την τελευταία πληρωμένη ανανέωση χρόνου. Βλέποντας ξανά τα SMS τους, διαπίστωσα οτι η τελευταία ανανέωση ήταν 2-6-14 και το έκοψαν 2-12-14.

 

Τα πρώτα δωρεάν λεπτά τα πήρα 1-2-14 οπότε μάλλον πρέπει να περιμένεις μερικές μέρες. Θα σου έρθει SMS.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά το εξάμηνο αρκεί. Εγώ βέβαια αρνούμαι να πληρώσω έστω και ένα λεπτό για τον δωρεάν χρόνο που μου υποσχέθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω άλλη εμπειρία

 

... τα 120 λεπτά από σταθερή έρχονται αμέσως μόλις ενεργοποιεις την υπηρεσία, σε δύο κινητά τουλάχιστον δοκιμασμένο,

 

μετά έρχονται κάθε 1 κάθε μήνα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω άλλη εμπειρία

 

... τα 120 λεπτά από σταθερή έρχονται αμέσως μόλις ενεργοποιεις την υπηρεσία, σε δύο κινητά τουλάχιστον δοκιμασμένο,

 

μετά έρχονται κάθε 1 κάθε μήνα....

 

Ίσως έχεις δίκιο. Δεν είμαι 100% σίγουρος. Πάντως το πρώτο SMS για ανανέωση δωρεάν χρόνου ήρθε 1 Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...