Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει όλα τα tracking numbers όμως και βλέπει , με το που της έδωσα την παραγγελία μου μου απάντησε αμέσως με το track number μου και ότι είναι dispatched to overseas , μετά από κουβέντα μου είπε ότι όπως είδε τα άλλα πακέτα που έφυγαν μαζί με το δικό μου , έφτασαν Ελλάδα στις 17 , αν έχεις καλό σύστημα αρχειοθέτησης όλα είναι ευκολα πιστευω

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ηταν το πακετο Ελλαδα και να μην το ειχει εμφανισει το συστημα των Ελτα.

Καθε φορα που γινεται μια ενεργεια καταγραφεται στο συστημα επιτοπου και οχι μετα 2 μερες.

Αρα το πακετο σου ακομη ταξιδευει ουτε το στα κινεζικα ταχυδρομεια μπορει να μην ξερουν ακριβη τοποθεσια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους, έκανα παραγγελία από το vickmall 15/12 και στις 17/12 έγινε η αποστολή με NL post. Σε πόσες μέρες θα μπορώ να βλέπω την πορεία του πακέτου;

Tack number RS179096955NL

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Την άλλη εβδομάδα. Μην περιμένεις να διαφωτιστείς για την πορεία του πακέτου πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ τελείως περιμένω 1 κινητό και 1 GPS από Κίνα

τα έστειλαν με NLPOST κοιτάω στο Site και μου βγάζει το εξής

 

1ο δέμα

 

13-12-2014 18:53 The item has arrived in the country of destination GREECE

11-12-2014 09:16 The item is on transport to the country of destination

10-12-2014 11:39 The item is at the PostNL sorting center

04-12-2014 02:12 The item is pre-adviced

 

 

2ο δέμα

 

15-12-2014 00:02 The item has arrived in the country of destination GREECE

11-12-2014 09:16 The item is on transport to the country of destination

11-12-2014 03:34 The item is at the PostNL sorting center

05-12-2014 04:36 The item is pre-adviced

 

και στα 2 δέματα λέει το ίδιο ότι είναι Ελλάδα... πφφφφ μήπως δεν έχουν ανανεωση τα track ???

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και τα ίδια... Πόσο δύσκολο είναι να διαβάσετε δύο σελίδες πιο πίσω...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

φιλος εκανε αγορα απο geekbuying στις 20/10/14.ο ανθρωπος δεν εχει παραλαβει ακομα δυστυχως.εχει μπει σε ενα φαυλο κυκλο αναμεσα στο μαγαζι και στα ταχυδρομειο σε κινα και ελλαδα και δεν μπορει να βγαλει ακρη.δυστυχως δεν εκανε dispute στο paypal πριν τις 45 μερες .προς ποια κατευθυνση πρεπει να κινηθει ?

 

ΤΝ: RF287700790SG

Edited by koukloukou

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... μέρες που είναι είμαι αισιόδοξος και ευελπιστώ ότι βρίσκεται Ολλανδία! :p

σύμφωνα όμως και με τις κινήσεις στο ποστ με #6624 σε αυτο το φορουμ:

http://forums.crackberry.com/rehab-off-topic-lounge-f36/official-everyfin-do-playbook-hijack-thread-922591/index265.html

και αν συμπεραίνω σωστά, οι επόμενες κινήσεις θα είναι

- The item is at the handover point from freight carrier to PostNL *κανα 2 φορες ακομα (freight carrier πιστεύω ότι εννοεί εδώ το αεροπλάνο μεταφ. εμπ/των κι όχι φορτηγό μεταφορών)

- The item is at the PostNL sorting center

 

και αφού μετά γίνονται μια δυο ενημέρωσεις ότι από την PostNL ταξιδεύει για Καναδά(Ελλάδα στην περίπτωση μας οπότε και αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ),τότε μάλλον δεν πέφτω έξω.

όπως και να χει, όταν κινηθεί πάλι το πακέτο, θα το διορθώσω με τα τότε γνωστά δεδομένα. ;)

Edited by GReaders
Link to comment
Share on other sites

φιλος εκανε αγορα απο geekbuying στις 20/10/12.ο ανθρωπος δεν εχει παραλαβει ακομα δυστυχως.εχει μπει σε ενα φαυλο κυκλο αναμεσα στο μαγαζι και στα ταχυδρομειο σε κινα και ελλαδα και δεν μπορει να βγαλει ακρη.δυστυχως δεν εκανε dispute στο paypal πριν τις 45 μερες .προς ποια κατευθυνση πρεπει να κινηθει ?

 

ΤΝ: RF287700790SG

Λάθος ημερομηνία έγραψες ... εγώ προτείνω να απευθυνθεί στον εκπρόσωπο στην σελίδα του στο φόρουμ ώστε να δούν ότι τις ενέργειές τους θα τις δουν τα μέλη μήπως και θορυβηθούν.

(Εχθές τους έστειλα email και τους είπα ότι με την αλλαγή που έκαναν να στέλνουν όλες τις παραγγελίες με courier θα σταματήσουμε να αγοράζουμε και μέχρι το πρωί το είχαν αλλάξει ... )

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χμμμ... μέρες που είναι είμαι αισιόδοξος και ευελπιστώ ότι βρίσκεται Ολλανδία! :p

σύμφωνα όμως και με τις κινήσεις στο ποστ με #6624 σε αυτο το φορουμ:

http://forums.crackberry.com/rehab-off-topic-lounge-f36/official-everyfin-do-playbook-hijack-thread-922591/index265.html

και αν συμπεραίνω σωστά, οι επόμενες κινήσεις θα είναι

- The item is at the handover point from freight carrier to PostNL *κανα 2 φορες ακομα (freight carrier πιστεύω ότι εννοεί εδώ το αεροπλάνο μεταφ. εμπ/των κι όχι φορτηγό μεταφορών)

- The item is at the PostNL sorting center

 

και αφού μετά γίνονται μια δυο ενημέρωσεις ότι από την PostNL ταξιδεύει για Καναδά(Ελλάδα στην περίπτωση μας οπότε και αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ),τότε μάλλον δεν πέφτω έξω.

όπως και να χει, όταν κινηθεί πάλι το πακέτο, θα το διορθώσω με τα τότε γνωστά δεδομένα. ;)

Εφ'όσον πιστεύεις ότι 17 ήταν στην Κίνα και 19 στην Ολλανδία, πρέπει να είσαι ο πιό αισιόδοξος άνθρωπος στην Ελλάδα ... :lol:

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος ημερομηνία έγραψες ... εγώ προτείνω να απευθυνθεί στον εκπρόσωπο στην σελίδα του στο φόρουμ ώστε να δούν ότι τις ενέργειές τους θα τις δουν τα μέλη μήπως και θορυβηθούν.

(Εχθές τους έστειλα email και οτυς είπα ότι με την αλλαγή που έκαναν να στέλνουν όλες τις παραγγελίες με courier θα σταματήσουμε να αγοράζουμε και μέχρι το πρωί το είχαν αλλάξει ... )

 

οκ το διορθωσα.ναι αυτο θα κανω

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να διαφωτιστείς για την πορεία του πακέτου πάντως.

 

Γιατί το λες αυτό; Μήπως έκανα λάθος τελικά που διάλεξα να σταλεί μέσω NL post ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Μήπως έκανα λάθος τελικά που διάλεξα να σταλεί μέσω NL post ;

 

H ενημέρωση που παρέχει το site τους είναι στην καλύτερη περίπτωση, ασαφής. Περιμένω κι εγώ το πρώτο μου πακέτο με αυτούς και έχω ξεπεράσει τις 3 εβδομάδες αναμονής. Δεν βλέπω πλέον να παραλαμβάνω μέσα στο 2014.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έκανα παραγγελία από το vickmall 15/12 και στις 17/12 έγινε η αποστολή με NL post. Σε πόσες μέρες θα μπορώ να βλέπω την πορεία του πακέτου;

Tack number RS179096955NL

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν λες και τον Τ.Κ. του παραλήπτη για να το ψάξουμε;

Link to comment
Share on other sites

H ενημέρωση που παρέχει το site τους είναι στην καλύτερη περίπτωση, ασαφής. Περιμένω κι εγώ το πρώτο μου πακέτο με αυτούς και έχω ξεπεράσει τις 3 εβδομάδες αναμονής. Δεν βλέπω πλέον να παραλαμβάνω μέσα στο 2014.

 

Πανω απο 36 μερες αναμονης στην περιπτωση μου. Μαλλον δεν προκειται να παραλαβω ποτε. RS197622697NL το tracking number, μπαινοντας στο postnlpakketten.nl και κανοντας αναζητηση στην κατασταση/στατους αναφερει "definitely missing". Προχωρω αμεσα σε dispute. Ως και στη συνομιλια που ειχα με εκπροσωπο τους στο Twitter αναρωτιουνται και οι ιδιοι τι γινεται και οτι μαλλον υπαρχει προβλημα εντοπισμου του πακετου. Ο,τι να 'ναι κοινως! Ελπιζω να παραλαβω τα χρηματα μου αμεσα.

Edited by saign
Sony Xperia P (THE DARK ROM V2.5) - UMI X1 LeWa OS - UMI X1S Vredniiy V3.0/4.2.2 - Meizu MX3 - Meizu MX4 - OnePlus 3 A3000
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι δυνατον τους εστειλα 3 email απανωτα στο everbuying για να τους πω οτι εδω και 16 μερες περιμενω να ξεκολλησει η παραγγελια μου απτο processing και τους λογους που αυτο δεν γινεται και εδω και 3 μερες περιμενω απαντηση ματαια αυτοι συνεχιζουν να μου στελνουν email με προσφορες που βγαζουν... ελεος δηλαδη με κοροιδευουν τοσο πολυ?η παραγγελια και η πληρωμη μεσω paypal εγινε στις 3/12/14 και σημερα εχουμε 20/12/14 υπαρχει ελπιδα να γινεται αυτο απο την πολυ δουλεια που εχουν ? η να παω να κανω dispyte στην paypal αμεσως? ξερει κανεις τι πιθανοτητες υπαρχουν να παρω τα λεφτα μου πισω?το εχει κανει κανεις?εχει παρει κανεις λεφτα πισω??
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον από τον φόρτο παραγγελιών είναι ή περιμένουν παραλαβή, αλλά να επικοινωνήσεις μαζί τους από το site, από την εξυπηρέτηση πελατών, όχι με email.

Πές τους να απαντήσουν αμέσως γιατί θα ακυρώσεις την παραγγελία από το paypal.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με το δικο μου τι γινεται μπορει να με διαφωτισει καποιος RS200291839NL??

 

14/12 έφτασε στην Ολλανδία...

Link to comment
Share on other sites

14/12 έφτασε στην Ολλανδία...

 

Και απο τοτε τι γινεται γιατι στα ελτα που μιλησα μεσω τηλ μου ειπαν δεν βλεπουν κατι,δεν θα επρεπε να ειχε φτασει ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη δεδομενων. ενω περσι ετσι ακριβως ειχα κανει την παραγγελια φετος ολα γινονται για πρωτη φορα μεσω paypal. και μολις ανακαλυψα αυτο το email τους.

 

Payment confirmation for your order E........... - Unverified Paypal

Message: Dear v........

Thanks for your attention and sorry for the inconvenience regarding this issue.

 

As for the order, we will arrange the shipment to the address you requested.

 

But before that would you please offer us the attachments to confirm the payment information? Just one photo attachment of your identity card or passport or driving license and one photo attachment of your credit card (for credit card, in order to protect the Security, you can just leave the cardhlder\'s name,the valid date and the last 4 numbers visible) via email?Please just take photos for the two cards and attach the photos here.

 

Would you please log into your paypal account to verify this transaction? Please just change the paypal status as Verified. Sorry for all the inconvenience, we noticed that the counterparty status on your PayPal information is not verified, which means this transaction hasn\'t been verified by Paypal (or authorities by the card holder), which may lead to Credit Card Fraud. According to our company policy, we may have to confirm the payment information.

 

Don\'t worry about it, we just want to make sure that this transaction was indeed made by the card holder, not anybody else, so as to avoid any cases like Credit Card Fraud.

 

Any issues, please feel free to contact us.

Hope for your swift reply.

Best regards

Thanks

Ticket Status: Waiting for your reply

 

 

 

 

 

 

 

ενω τους ειχα στειλει φωτογραφια ταυτοτητας και πιστωτικης. τωρα μολις συνειδητοποιησα οτι στο paypal δεν ειχα ιδεα τι ειναι verified . τωρα που το εψαξα λιγο ειδα οτι πρεπει να μου κρατησουν 1,5 ευρω απο την πιστωτικη να παω στην τραπεζα να ζητησω κινηση λογαριασμου και θα υπαρχει ενας τετραψηφιος κωδικος .αυτον μετα θα τον βαλω στο paypal και ετσι θα γινει το verified. αλλα οι κινεζοι δεν ξερω τοσα email γιατι δεν μου απαντησαν?περιμεναν μαλλον να περασουν οι μερες να μην κανω το verified και να μου φανε τα λεφτα?? αλλα την δευτερα που θα παω στην τραπεζα για να γινουν ολα αυτα τοτε θα φανει κατα ποσο συνεργασιμοι θα ειναι οι κινεζοι υστερα και αν οντως στειλουν την παραγγελια η οχι... οποτε παιδια απο δευτερα θα σας πω και την συνεχεια. α και μολις γινει το verified θα μου δωσει η paypal και το 1,5 ευρω πισω ;-)

Edited by billmar
προσθηκη.
Link to comment
Share on other sites

αλλαγη δεδομενων. ενω περσι ετσι ακριβως ειχα κανει την παραγγελια φετος ολα γινονται για πρωτη φορα μεσω paypal. και μολις ανακαλυψα αυτο το email τους.

 

Payment confirmation for your order E........... - Unverified Paypal

Message: Dear v........

Thanks for your attention and sorry for the inconvenience regarding this issue.

 

As for the order, we will arrange the shipment to the address you requested.

 

But before that would you please offer us the attachments to confirm the payment information? Just one photo attachment of your identity card or passport or driving license and one photo attachment of your credit card (for credit card, in order to protect the Security, you can just leave the cardhlder\'s name,the valid date and the last 4 numbers visible) via email?Please just take photos for the two cards and attach the photos here.

 

Would you please log into your paypal account to verify this transaction? Please just change the paypal status as Verified. Sorry for all the inconvenience, we noticed that the counterparty status on your PayPal information is not verified, which means this transaction hasn\'t been verified by Paypal (or authorities by the card holder), which may lead to Credit Card Fraud. According to our company policy, we may have to confirm the payment information.

 

Don\'t worry about it, we just want to make sure that this transaction was indeed made by the card holder, not anybody else, so as to avoid any cases like Credit Card Fraud.

 

Any issues, please feel free to contact us.

Hope for your swift reply.

Best regards

Thanks

Ticket Status: Waiting for your reply

 

 

 

 

 

 

 

ενω τους ειχα στειλει φωτογραφια ταυτοτητας και πιστωτικης. τωρα μολις συνειδητοποιησα οτι στο paypal δεν ειχα ιδεα τι ειναι verified . τωρα που το εψαξα λιγο ειδα οτι πρεπει να μου κρατησουν 1,5 ευρω απο την πιστωτικη να παω στην τραπεζα να ζητησω κινηση λογαριασμου και θα υπαρχει ενας τετραψηφιος κωδικος .αυτον μετα θα τον βαλω στο paypal και ετσι θα γινει το verified. αλλα οι κινεζοι δεν ξερω τοσα email γιατι δεν μου απαντησαν?περιμεναν μαλλον να περασουν οι μερες να μην κανω το verified και να μου φανε τα λεφτα?? αλλα την δευτερα που θα παω στην τραπεζα για να γινουν ολα αυτα τοτε θα φανει κατα ποσο συνεργασιμοι θα ειναι οι κινεζοι υστερα και αν οντως στειλουν την παραγγελια η οχι... οποτε παιδια απο δευτερα θα σας πω και την συνεχεια. α και μολις γινει το verified θα μου δωσει η paypal και το 1,5 ευρω πισω ;-)

 

Δε νομίζω να πήραν λεφτά οι κινεζοι,μάλλον τα λεφτά τα εχει δεσμευσει οι τραπεζα για λογαριασμο των κινεζων μεσω PayPal!

Αν ειχαν πάρει λεφτα γιατί να μην στειλουν τις παραγγελίες?

Αν το paypal εχει κρατησει το 1.5ευρω,με ένα τηλεφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών(τής τράπεζας)θα σου λυθει η απορία(θα σου δωσουν το τετραψήφιο αριθμο)!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimi, αν ασχολείσαι με παραγγελίες απο το εξωτερικό, το web banking είναι απαραίτητο. Εκεί θα έβλεπες την κίνηση του €1,50 και τον κωδικό συναλλαγής άμεσα.

 

Ρε παιδια με το δικο μου τι γινεται μπορει να με διαφωτισει καποιος RS200291839NL??

 

Μάλιστα....το δικό σου ξεκίνησε 6-12 και έφτασε σε 8 μέρες στην Ολλανδία και τα δικά μας βολοδέρνουν εδώ και 20-25 μέρες...

 

Πρέπει να κυκλοφόρησε καλό πράμα στην Ολλανδία και έπεσαν με τα μούτρα στο φουμάρισμα...

Edited by WitchKing
Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimi, αν ασχολείσαι με παραγγελίες απο το εξωτερικό, το web banking είναι απαραίτητο. Εκεί θα έβλεπες την κίνηση του €1,50 και τον κωδικό συναλλαγής άμεσα.

 

 

 

Μάλιστα....το δικό σου ξεκίνησε 6-12 και έφτασε σε 8 μέρες στην Ολλανδία και τα δικά μας βολοδέρνουν εδώ και 20-25 μέρες...

 

Πρέπει να κυκλοφόρησε καλό πράμα στην Ολλανδία και έπεσαν με τα μούτρα στο φουμάρισμα...

Αυτο δεν το ηξερα,γιατι οταν έκανα λογαριασμό στο paypal δεν ειχα web banking(τωρα εχω).

Άρα υπάρχει ευκολότερος τροπος για τον φιλο πιο πανω(αν εχει web banking βεβαια)!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimi, αν ασχολείσαι με παραγγελίες απο το εξωτερικό, το web banking είναι απαραίτητο. Εκεί θα έβλεπες την κίνηση του €1,50 και τον κωδικό συναλλαγής άμεσα.

 

 

 

Μάλιστα....το δικό σου ξεκίνησε 6-12 και έφτασε σε 8 μέρες στην Ολλανδία και τα δικά μας βολοδέρνουν εδώ και 20-25 μέρες...

 

Πρέπει να κυκλοφόρησε καλό πράμα στην Ολλανδία και έπεσαν με τα μούτρα στο φουμάρισμα...

Ρε τι παθαμε Χριστουγγενιατικα
Link to comment
Share on other sites

Και ναι, έφτασε!! Ρε λέτε να το έχω πριν τα Χριστούγεννα;;

 

 

Item No: RF300602817SG

Despatch No.: 4304

Beat No.: -

 

Status Date Status Description

06-12-2014 Received from Customer

08-12-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

20-12-2014 Arrived at overseas (Country code: GR)

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, έφτασε!! Ρε λέτε να το έχω πριν τα Χριστούγεννα;;

 

 

Item No: RF300602817SG

Despatch No.: 4304

Beat No.: -

 

Status Date Status Description

06-12-2014 Received from Customer

08-12-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

20-12-2014 Arrived at overseas (Country code: GR)

Μπραβο.! Τσεκαρε εδω και ακομη περιμενω,δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν

2014-12-06 15:53

Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-12-04 15:53

Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το ηξερα,γιατι οταν έκανα λογαριασμό στο paypal δεν ειχα web banking(τωρα εχω).

Άρα υπάρχει ευκολότερος τροπος για τον φιλο πιο πανω(αν εχει web banking βεβαια)!

 

Διάβαζα την παράθεση στο δικό σου μήνυμα και απάντησα σε σένα αντι να απαντήσω στον billmar. Γράψε λάθος. http://www.kolobok.us/smiles/artists/mother_goose/MG_283.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...