Jump to content

iPad Air 2 (2014)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα iStorm (και όχι istore που εκ παραδρομής είχα γράψει) παίρνουν κατευθείαν από Apple και όχι από τους πάροχους αυτό μου είπαν οι ίδιοι.

 

Μήπως το space grey τραβιέται πιο πολύ από τα άλλα και γι'αυτο εξαντλείται; φαντάζομαι θα υπάρχει μια λίστα με κρατήσεις. Βλέπω και στο birdphone ότι η διαθεσιμότητα αλλάζει συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν παίρνουν απευθείας από apple. Και το iphone 5 και το 6 plus που πήρα από istorm (Κολωνακίου και river west) πάνω είχαν αυτοκόλλητο εισαγωγή vodafone. Το ξέρω, γιατί έχω μιλήσει με πολλά παιδιά από το istorm Κολωνακίου και σε κάθε κυκλοφορία έχουν το ίδιο θέμα, θα έχουμε όταν θα μας δώσουν οι πάροχοι (έτσι μου λένε πάντα). Επίσης έχουν συγκεκριμένες μέρες τις οποίες παραλαμβάνουν συσκευές.

 

Τότε μου είπαν ψέματα (σε δύο καταστήματα ένα Αθήνα και ένα Θεσσαλονίκη) :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως το space grey τραβιέται πιο πολύ από τα άλλα και γι'αυτο εξαντλείται; φαντάζομαι θα υπάρχει μια λίστα με κρατήσεις. Βλέπω και στο birdphone ότι η διαθεσιμότητα αλλάζει συνεχώς.

 

Δεν εξαντλείται. Δεν έγινε ποτέ παραλαβή εξ αρχής.

Link to comment
Share on other sites

Επεσε κατω απο τα 500€.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τότε μου είπαν ψέματα (σε δύο καταστήματα ένα Αθήνα και ένα Θεσσαλονίκη) :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν εξαντλείται. Δεν έγινε ποτέ παραλαβή εξ αρχής.

 

Πάντος εγώ το iPad air2 16gb wifi+cellular space grey το αγόρασα από το istorm θεσσαλονίκης πριν από περίπου τρεις εβδομάδες και φυσικά χωρίς κανένα αυτοκόλλητο ή ταμπελάκι οποιουδήποτε παρόχου στην σφραγισμένη συσκευασία

Link to comment
Share on other sites

Νη αλήθεια ειναι πως και εγω που αγόρασα το air 2 την πρώτη μέρα κυκλοφοριας του απο το. I storm στην Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο Mediterranean cosmos πληροφορήθηκα πως υπάρχουν κανονικά και space gray και μάλιστα τα λιγότερα κομμάτια ηταν τα χρυσά ( όπως και με το 5s)

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς τι θερμοκρασίες πιάνεται στο δικο σας ?

Με εχει εντυπωσιάσει το γεγονός πως ότι και να του κάνω δεν ανεβάζει θερμοκρασία.

Όταν λέω δεν ανεβάζει δεν εννοώ να καίει... Το μηχανιμα παραμένει όπως όταν ειναι σε αναμονή. Με χει εντυπωσιάσει ιδιαίτερα αυτο ..

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω ότι βρίσκω πολύ θετική την μείωση του βάρους από τον προκάτοχό του. Το προηγούμενο το έχω δώσει στη σύζυγο και όποτε το σηκώνω για να τη βοηθήσω σε κάτι συνειδητοποιώ ότι το αισθάνομαι αρκετά βαρύ. Επειδή διαβάζω αρκετά (βιβλία, περιοδικά, ειδήσεις) και συνήθως το κρατάω με το ένα χέρι το θέμα βάρους για εμένα είναι πολύ σημαντικό!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας σας space grey σε χωρητικότητα πάνω από 16GB αγορασμένο από Ελλάδα;

 

Το πλαισιο εχει και το 128GB πάντως

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως λέτε να διαμορφωθεί η τιμή μετά τα Χριστούγεννα στα σκρουτζομάγαζα;

Έχω ψηθεί αρκετά να το αγοράσω, αλλα λέω να περιμένω.

Μήπως θα ανέβει η τιμή του;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως λέτε να διαμορφωθεί η τιμή μετά τα Χριστούγεννα στα σκρουτζομάγαζα;

 

Έχω ψηθεί αρκετά να το αγοράσω, αλλα λέω να περιμένω.

 

Μήπως θα ανέβει η τιμή του;

 

 

Δεν πέφτει εύκολα η τιμή στα προϊόντα της Apple. Ούτε πρόκειται να ανεβεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος απο χτές Ipad Air 2 128gb Space Gray, μεγαλη αναβάθμιση για εμένα που προέρχομαι απο Ipad 2 και Ipad Mini.

Εξαιρετικη αίσθηση στην ταχύτητα και στο βάρος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως λέτε να διαμορφωθεί η τιμή μετά τα Χριστούγεννα στα σκρουτζομάγαζα;

Έχω ψηθεί αρκετά να το αγοράσω, αλλα λέω να περιμένω.

Μήπως θα ανέβει η τιμή του;

 

Δεν θα αλλαξει κατι μετα τις γιορτες. Ισα ισα που τωρα μπορεις να πετυχεις και προσφορα με δωρακι

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εχω το ipad air 2 εδω και ενα μήνα περίπου και σήμερα το σύνδεσα στον υπολογιστή και στο itunes για πρώτη φορά......και αφού δεχτηκε τον υπολογιστή σαν αξιοπιστο για να συνεχισει στο κυρίως μενού μου εδωσε τις επιλογές 1) διαμόρφωση σαν καινούργιο ipad και 2) επαναφορά απο αντίγραφο..το θέμα είναι οτι το αντίγραφο που λέει ειναι απο το ipad 2 που ειχα πρίν και πούλησα....στο εντωμεταξύ εχω βάλει ενα σωρό εφαρμογές στο καινούργιο...............τι κάνουμε εδω ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εχω το ipad air 2 εδω και ενα μήνα περίπου και σήμερα το σύνδεσα στον υπολογιστή και στο itunes για πρώτη φορά......και αφού δεχτηκε τον υπολογιστή σαν αξιοπιστο για να συνεχισει στο κυρίως μενού μου εδωσε τις επιλογές 1) διαμόρφωση σαν καινούργιο ipad και 2) επαναφορά απο αντίγραφο..το θέμα είναι οτι το αντίγραφο που λέει ειναι απο το ipad 2 που ειχα πρίν και πούλησα....στο εντωμεταξύ εχω βάλει ενα σωρό εφαρμογές στο καινούργιο...............τι κάνουμε εδω ??

Και απο τη στιγμή που ήδη το έχεις σεταρει και ήδη πέρασες εφαρμογές μετά ένα μήνα για ποιο λόγο το έβαλες στο iTunes τώρα,να κανεις τι ακριβώς ;;;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εχω το ipad air 2 εδω και ενα μήνα περίπου και σήμερα το σύνδεσα στον υπολογιστή και στο itunes για πρώτη φορά......και αφού δεχτηκε τον υπολογιστή σαν αξιοπιστο για να συνεχισει στο κυρίως μενού μου εδωσε τις επιλογές 1) διαμόρφωση σαν καινούργιο ipad και 2) επαναφορά απο αντίγραφο..το θέμα είναι οτι το αντίγραφο που λέει ειναι απο το ipad 2 που ειχα πρίν και πούλησα....στο εντωμεταξύ εχω βάλει ενα σωρό εφαρμογές στο καινούργιο...............τι κάνουμε εδω ??

Ολα οκ παιδιά..απλά πατησα ως νεο ipad ολα οκ.....φοβήθηκα μη μου κάνει καμμιά επαναφορά και μπλεξω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το iPad Air 2 έχετε παρατηρήσει ότι καμία φορά χρειάζεται να πατήσετε δεύτερη φορά στην οθόνη για να έχει απόκριση; Τι στο καλό τόσο άστοχος είμαι ή δεν βάζω την κατάλληλη δύναμη;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το iPad Air 2 έχετε παρατηρήσει ότι καμία φορά χρειάζεται να πατήσετε δεύτερη φορά στην οθόνη για να έχει απόκριση; Τι στο καλό τόσο άστοχος είμαι ή δεν βάζω την κατάλληλη δύναμη;

1 μήνα τώρα άψογο στα πάντα.

Τώρα τι συμβαίνει με το δικό σου.....άγνωστο.

Αν επιμένει καντου setup as new μέσω iTunes μπάς και στρώσει αν όντως έχεις τα ίδια.

Πάντα πρέπει με την μια η οθόνη να αποκρίνεται εκτός όπως είπες αν κάποιες φορές έβαλες λιγότερη δύναμη και σου φαίνεται οτι έχεις θέμα,ενώ νορμαλ είσαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από πού προτείνετε να το αγοράσω;;; IPad Air 2 16GB WiFi

Εγω απο εδω το πήρα(είχα παρει και nexus 5 την άνοιξη εξίσου άψογο)

http://kaizerstore.gr/ipad-air-2-16gb-wifi-gold-eu-leyko-xryso-eu

Και γενικά 3 iPad συνολικα απο skroutz τα πήρα και άψογα και τις 3 φορές(την εξαίρεση εκανα,διότι ολα τα υπόλοιπα που αγοράζω απ έξω αυστηρά)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το iPad Air 2 έχετε παρατηρήσει ότι καμία φορά χρειάζεται να πατήσετε δεύτερη φορά στην οθόνη για να έχει απόκριση; Τι στο καλό τόσο άστοχος είμαι ή δεν βάζω την κατάλληλη δύναμη;

 

Αυτό συμβαίνει μόνο όταν υπάρχουν περισσότερες από μία επιλογές να πατήσεις σε πολύ κοντινή απόσταση. Τότε περιμένει και δεύτερο πάτημα ας πούμε σαν επιβεβαίωση.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το 16 πόσο χώρο αφήνει καθαρό; Το έχει κανένας;

 

12 ακριβώς με την 8.1.2 εγκατεστημένη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Air 2 (2014)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...