Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είχα και εγώ διακοπή για 20' (από 07.50 έως 08.10) στο ίντερνετ και όχι στην τηλεφωνία, τηλεφώνησα στο 1212 και ενώ περίμενα να μιλήσω με υπάλληλο, ήρθε πάλι το ίντερνετ και η κοπέλα μου είπε ότι είχαν αναφορά από τους τεχνικούς για βλάβη, που θα αποκατασταθεί.
Link to comment
Share on other sites

μετά απο μεταφορά γραμμής απο μια περιοχή σε αλλη, σε ποιον λογαριασμο ερχονται τα 75 ευρω που χρεωνουν?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μετά απο μεταφορά γραμμής απο μια περιοχή σε αλλη, σε ποιον λογαριασμο ερχονται τα 75 ευρω που χρεωνουν?

 

πρωτος που θα εκδοθει στη νεα διευθυνση

Link to comment
Share on other sites

τότε....παίζει να με ξέχασαν?εχω πληρώσει ήδη 2 ή 3...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τότε....παίζει να με ξέχασαν?εχω πληρώσει ήδη 2 ή 3...

 

αστο μην το πεις πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω διακοπή σύνδεσης και λείπω εξωτερικό.

Μου είπαν από την εξυπηρέτηση ότι πρέπει να πάω από κατάστημα κάτι που είναι αδύνατο προς το παρόν αφού λείπω.

Υπάρχει τρόπος να στείλω κάπως μέσω email κάποια αίτηση να γίνει ηλεκτρονικά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εύκολο είναι να κάνεις φορητότητα σε μια voip υπηρεσία

http://www.viva.gr

http://www.omnivoice.eu

Ο άλλος τρόπος είναι να στείλεις εξουσιοδότηση θεωρημένη από Ελληνικό προξενείο

Link to comment
Share on other sites

Το πιο εύκολο είναι να κάνεις φορητότητα σε μια voip υπηρεσία

http://www.viva.gr

http://www.omnivoice.eu

Ο άλλος τρόπος είναι να στείλεις εξουσιοδότηση θεωρημένη από Ελληνικό προξενείο

Δηλαδή αν κάνεις φορητότητα τέλος;

Πόσο είναι το κόστος για την φορητότητα σε αυτές τις εταιρείες;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην Omnivoice είναι 10 ευρώ και επιπλέον 6 ευρώ το χρόνο για να κρατάς τον αριθμό.

Συνιστώ αυτόν τον τρόπο επειδή είσαι εκτός Ελλάδος. Η όλη διαδικασία γίνεται μέσω internet. Αλλά αν θες ποιο πολλά, ας μην ενοχλούμαι το νήμα της WIND

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος θέματα με Adsl και YouTube;; Εδω και 2-3 ωρες δεν μπορω να φορτωσω κανένα βίντεο, ενώ πλοήγηση εχω κανονικα.

Θυμαμαι είχαν αναφέρει και παλια κάποια παιδια κατι αντίστοιχο.

 

Θα δω πως θα παει κι αν ειναι το απόγευμα θα καλέσω το 1212

 

 

edit:

εστρωσε μολις γυρισα παλι

Edited by DemetreKre
επιλυση
Link to comment
Share on other sites

Στην Omnivoice είναι 10 ευρώ και επιπλέον 6 ευρώ το χρόνο για να κρατάς τον αριθμό.

Συνιστώ αυτόν τον τρόπο επειδή είσαι εκτός Ελλάδος. Η όλη διαδικασία γίνεται μέσω internet. Αλλά αν θες ποιο πολλά, ας μην ενοχλούμαι το νήμα της WIND

Λοιπόν θέλω μια τελευταία γνώμη. 2 σενάρια παίζουν επειδή πλέον θα μείνω εξωτερικό για κάποιο διάστημα.

1) Διακόπτω την γραμμή Wind. Βαβούρα γιατί θέλει τρέξιμο στην Πρεσβεία και 10€ για επικυρωμένο φωτοαντίγραφο και 40€ για αυτά που χρωστάω. Μετά αν αποφασίσω να γυρίσω Ελλάδα σε 3 χρόνια πχ, πόσο θα χρεωθώ για νέο νούμερο;

2) Μεταφέρω την γραμμή στην viva που θέλει 24€ για την φορητότητα συν 1€/μήνα, αλλά κρατάω το νούμερό μου και γίνεται εύκολα σαν διαδικασία. Αλλά πρέπει και πάλι να δώσω τα 40€ στην Wind για τις εκπτώσεις που μου κάνανε.

 

Τι προτείνεις;

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρότεινα ήδη την omnivoice η οποία θέλει μόνο 15 ευρώ για την φορητότητα και 0,5 τον μήνα.
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 μερες εκανα μεταφορα του τηλεφωνικου νουμερου στην wind απο την cyta.Η φορητοτητα εγινε κανονικα αλλα απο εκεινη την μερα μετανιωσα που πηγα σε αυτην την εταιρεια.

Το τηλεφωνο μου ειναι νεκρο το ιντερνετ σερνεται προσπαθω να παρω τηλ στην εξυπηρετηση αλλα μετα απο 38 αναμονη εκλεισα καθως δεν πηρα ποτε απαντηση.

Στο τοπικο καταστημα της wind της περιοχης μου με παραπεμπουν στα κεντρικα τηλεφωνα βλαβων της wind και παει λεγοντας.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης αν σημερα κανω αιτημα μεταφορας σε αλλη εταιρεια εχω καποια προστιμο για την διακοπη του συμβολαιου καθως εχω υπογραψει για 24 μηνες ωστε να παρω την προνομιακη τιμη για το προγραμμα double play που εχω επιλεξει

Υπαρχει καποια προβλεψη στο συμβολαιο για παροχη προβληματικων υπηρεσιων ωστε να εχω το δικαιωμα να διακοψω την συνδεση επιλεγοντας αλλο παροχο

Η ημερομηνια ενεργοποιησης ηταν 12.12.14

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 μερες εκανα μεταφορα του τηλεφωνικου νουμερου στην wind απο την cyta.Η φορητοτητα εγινε κανονικα αλλα απο εκεινη την μερα μετανιωσα που πηγα σε αυτην την εταιρεια.

Το τηλεφωνο μου ειναι νεκρο το ιντερνετ σερνεται προσπαθω να παρω τηλ στην εξυπηρετηση αλλα μετα απο 38 αναμονη εκλεισα καθως δεν πηρα ποτε απαντηση.

Στο τοπικο καταστημα της wind της περιοχης μου με παραπεμπουν στα κεντρικα τηλεφωνα βλαβων της wind και παει λεγοντας.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης αν σημερα κανω αιτημα μεταφορας σε αλλη εταιρεια εχω καποια προστιμο για την διακοπη του συμβολαιου καθως εχω υπογραψει για 24 μηνες ωστε να παρω την προνομιακη τιμη για το προγραμμα double play που εχω επιλεξει

Υπαρχει καποια προβλεψη στο συμβολαιο για παροχη προβληματικων υπηρεσιων ωστε να εχω το δικαιωμα να διακοψω την συνδεση επιλεγοντας αλλο παροχο

Η ημερομηνια ενεργοποιησης ηταν 12.12.14

Ευχαριστω

Έχεις κρατήσει τον εξοπλισμό της Cyta? Δοκίμασες να βάλεις μόνο το τηλέφωνο στην πρίζα χωρίς να μεσολαβεί το μόντεμ να δεις εάν έχεις τηλέφωνο?

Μίλα με το 2111201212 από το κινητό σου και πες τους να σε πάρουν τηλ να μην χρεώνεσαι. Είναι το τεχνικό τμήμα. Εάν μετά από την επικοινωνία αυτή καταλήξει ότι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα (που δεν νομίζω να έχεις) τότε κάνεις υπομονή 3 ημέρες να αποκατασταθεί. Εάν δεν στο επιδιόρθωσουν στο διάστημα αυτό μπορείς να διεκδικήσεις ακύρωση του συμβολαίου.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα χτες αίτηση διακοπής σταθερής γραμμής.

Και με ενημερώνουν σήμερα ότι πάει για τις 3/2.

Καλά ένα μήνα δεν θέλει;

Γιατί να χρεωθω 1.5 μήνα;

Προφανώς το πάνε ημερολογιακά, γιατί 3 κάθε μήνα βγαίνει ο λογαριασμός.

Αλλά και πάλι είναι κλεψιά. Δηλαδή αν έκανα την αίτηση στις 4/12 πάλι θα με πηγαίνανε στις 3/2;

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα χτες αίτηση διακοπής σταθερής γραμμής.

Και με ενημερώνουν σήμερα ότι πάει για τις 3/2.

Καλά ένα μήνα δεν θέλει;

Γιατί να χρεωθω 1.5 μήνα;

Προφανώς το πάνε ημερολογιακά, γιατί 3 κάθε μήνα βγαίνει ο λογαριασμός.

Αλλά και πάλι είναι κλεψιά. Δηλαδή αν έκανα την αίτηση στις 4/12 πάλι θα με πηγαίνανε στις 3/2;

 

χρειάζεται 30 ημερες απο την ημερομηνια εκδοσης το αιτημα να ολοκληρωθει. ιδιες μερες κι αν πηγαινες στις 2/1/2015

Link to comment
Share on other sites

Κόλπα της wind είναι αυτά, εγώ έχω κάνει αίτηση από 20/10 για διακοπή γραμμής και ακόμα τίποτα! :lol: Φυσικά δε θα πάρουν φράγκο γιατί στη σύμβαση λέει 1 μήνα από το αίτημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο τις 12/12/2014 δεν εχω σταθερο ,ουτε internet (WIND DOUBLE PLAY) στη περιοχη των Αμπελοκήπων - Αθηνα ενώ οι συχνές αποσυνδέσεις είχαν αρχίσει νωρίτερα αλλά είπα να δωσω πιστωση χρόνου στη wind ( κακώς βέβαια...) ,εχω τηλεφωνήσει φυσικά στο 1212 δεκάδες φορες από τότε ( μου απαντουν βεβαια για καλωδιακη βλαβη του ΟΤΕ που αποκαθισταται σε 2-3 εργάσιμες ... και πάει λέγοντας ,έχουμε ξεπερασει τις 23 μερες πλέον ) ,εχω στειλει email, msg ,εχω επισκεφθει καταστημα που δηλώνουν αναρμοδιοι ( ! ) ,το προβλημα υπάρχει δεν μπορω να επικοινωνησω μέχρι σημερα 4/1/2015 και οι λογαριασμοι εξακολουθουν και ερχονται κανονικά ! Εγινε φυσικά καταγγελία στην ΕΕΤΤ ,ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΙΠΟΤΕ και θα κανω και αιτηση φορητότητας ,διακοπτωντας το συμβόλαιο κάνοντας καταγγελία σύμβασης ,με υπόδειξη νομικου βεβαιως .ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ WIND παιδια μην κανετε το λαθος που εκανα εγω αναζητωντας μια φθηνη λύση και την πάτησα ! Μάλιστα ήμουν σε δίλημμα τι να διαλέξω και διαλεξα (χα χα) ΜΑΚΡΙΑ !!!

 

Υ.Γ αν μπειτε στη σελιδα τους στο Fb και δειτε τα σχόλια κυριως για την σταθερη & internet ,θα φριξετε ,αν δεν εχουν ηδη διαγραφει τα σχόλια ...

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν 120’ προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 500ΜΒ Mobile Broadband κάθε μήνα

παρατήρησα ότι το δώρο του DOUBLE PLAY έγινε από 300 ΜΒ 500ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν 120’ προς σταθερά και κινητά στο F2G καρτοκινητό σου και δωρεάν 500ΜΒ Mobile Broadband κάθε μήνα

παρατήρησα ότι το δώρο του DOUBLE PLAY έγινε από 300 ΜΒ 500ΜΒ

Αυτο με τα 500 mb ισχυει ?Γιατι ειχα την εντυπωση πως με double play κερδίζεις μονο 120' στο f2g

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...