Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο τα 3 κατεβαζω το μεσαιο;

Πρωτα φλασαρεις μεσα απο recovery αυτο το zip:

http://www.androidfilehost.com/?fid=23578570567721657

και μετα εγκαταστας αυτο το apk:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001609744

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ γενικά είμαι υπερευχαριστημένος με την κάμερα της συσκευής (είμαι με Cloudy g3 2.0 + xcam). Το μοναδικό θέμα που έχω έχει να κάνει με φωτογραφίες προσώπων με χρήση φλας. Πολύ σπάνια δεν θα έχει κάποιος κλειστά μάτια. Εδώ μπορούμε να κάνουμε κάτι?

 

Κατι μπορει να γινει.....θα το δεις στον οδηγο μου με τις νυχτερινες τωρα τον φτιαχνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΚΑΙ INDOOR ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (XCAM)

 

ΠΕΡΙΛΗΨΗ:

Το κινητο μας μετα απο συγκριτικα και δοκιμες με κινητα αντιστοιχα η και καλυτερα σε φωτογραφικη μηχανη, (τουλαχιστον εγω προσωπικα το εχω συγκρινει στα χερια μου με galaxy s4-note 3- lg g3 - lumia 920-925, nokia 808, htc one m7 κ.α.) εχει αποδειχτει οτι εχει μια πολυ αξιολογη καμερα που αποδιδει πολυ καλα μερα νυχτα.

Δεν διαπρεπει ουτε στην μια ουτε στην αλλη περιπτωση αλλα την θεωρω απο τις καλυτερες καμερες γιατι εχει παντου μια ισορροπια.

Εκει που χρειαζεται λιγη παραπανω προσοχη ειναι στις νυχτερινες και στις indoor με λιγο φωτισμο. Ο ois (οπτικος σταθεροποιητης) δουλευει ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ και τον εχω δοκιμασει σε ακραιες συνθηκες. Επισης εχει ενα απο τα καλυτερα και δυνατοτερα φλας led.

Μην το βλεπετε σαν οδηγο ουτε κανω επιδειξη γνωσεων, απλα μοιραζομαι μαζι σας αυτα που εχω ανακαλυψει μετα απο πολλες ωρες πειραματισμου και διαβασματος. :)

Εχουμε λοιπον εγκαταστησει κλασσικα binaries- xcam 5.2.3 adv + xcam settings απο playstore.

 

1) Οταν τραβαμε φωτογραφια σε ημιφως η σε χαμηλο φωτισμο, το κινητο προσπαθει να φωτισει τα σκοτεινα σημεια. Αυτο σημαινει ομως οτι υπερφωτιζονται μαζι, και τα ηδη φωτεινα σημεια π.χ. λαμπα δρομου-βιτρινα μαγαζιου κτλ. Στην προηγουμενη σελιδα εχω παραδειγμα τις φωτο με το καταστημα.

Το κινητο απο μονο του ρυθμιζει αυτοματα την φωτεινοτητα-υπερθεση (exposure) λιγο παραπανω απο οτι θα επρεπε. Αυτο σημαινει ξεπλυμενα χρωματα, περισσοτερη επεξεργασια και πιο "παστελ" look.

Λογω περιορισμου του android kitkat o.s. δεν μπορουμε να κανουμε παρα πολλα αλλα μπορουμε να βελτιωσουμε τα πραγματα.

Ετσι πριν τραβηξουμε την φωτο κυριως στις περισσοτερες περιπτωσεις βαζουμε την φωτεινοτητα στο -1 με -1.5, και αν μας το επιτρεπει ο χρονος, πειραματιζομαστε με το iso. Π.χ. φωτεινοτητα 0 ως εχει και iso 200-400-800. Το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλυτερο. Επισης αν δεν το ξερετε ηδη το κινητο μας στις ρυθμισεις βγαζει μεχρι iso 1600. Κι ομως στο auto εχω δει πολλες φορες να φτανει στα exif της φωτογραφιας μεχρι 2900.!

Αναλογα τις συνθηκες απαιτουνται και οι αναλογες ρυθμισεις. Ενας καλο setting ομως σε γενικες συνθηκες νυχτερινες εχω καταληξει οτι ειναι το -1.

 

2) Στο θεμα φλας που ρωτησε και μελος.

Εκει το g2 παντα επασχε, και βελτιωθηκε αρκετα. Ενα καλο "κολπο" που ανακαλυψα μια μερα στραβωνοντας τον αδερφο μου :p ειναι το εξης.

Βαζουμε φλας στο μονιμο και οχι αυτοματο φυσικα, και Πριν βγαλουμε την φωτογραφια, νεταρουμε στο προσωπο με touch+focus. ΜΕΤΑ παταμε το κουμπι και τραβαει την φωτο.

Με αυτο τον τροπο καθυστερουμε λιγο παραπανω γιατι νεταρει χωρις φλας (αρα πιο αργα), αλλα ταυτοχρονα πετυχαινουμε περιπου τον μισο χρονο διαρκειας που αναβει.! (αφου ειναι ηδη νεταρισμενο)

Δοκιμαστε το και θα δειτε...Ο κλασσικος λαθος τροπος ειναι με ενεργοποιημενο το φλας να παταμε το κλειστρο. Εκει θα αναψει το φλας μεχρι να νεταρει, θα σβησει και θα ξανα αναψει για να βγαλει την φωτο. Kαι μετα το προσωπο παει οφθαλμιατρο. :p

 

3) Night mode. Το night mode (νυχτερινη ληψη) εχει πιο αργο κλειστρο (1/7 εναντι 1/9 normal mode) οποτε παιρνει περισσοτερο φως αλλα θα πρεπει να ειμαστε πιο ακινητοι. Προτεινεται για προσωπα αλλα κυριως για τοπια.

Αν παλι επιθυμειτε πιο γρηγορες ταχυτητες, βαλτε το κλειστρο στα xcam settings του normal απο 1/9 σε κατι μεγαλυτερο.

 

4) Οταν θελουμε να βγαλουμε μια νυχτερινη φωτογραφια ΔΕΝ αφηνουμε το κινητο να νεταρει οπου θελει αυτο αλλα του δειχνουμε εμεις.

Ετσι αν θελουμε να υπερφωτισουμε μια φωτογραφια και δεν μας νοιαζει να καει η ταμπελα η το φως η το οτιδηποτε φωτεινο υπαρχει, τοτε νεταρουμε σε σκοτεινο σημειο του πλανου. Αυτοματα το κινητο ανεβαζει φωτεινοτητα.

Αν θελουμε να μην "καουν" τα φωτιζομενα σημεια, απλα νεταρουμε στο σημειο του πλανου που εχει την περισσοτερη φωτεινοτητα! Αυτοματα το κινητο κατεβαζει την φωτεινοτητα για να μην το "καψει". Δοκιμαστε το και θα δειτε.

 

Δειτε και τα συνημμενα αν θελετε. Στην μια (πρωτη) ειναι auto και στην αλλη μονο iso 200 και -1 φωτεινοτητα. 2 διαφορετικες φωτογραφιες. Στην μια δειχνουμε τον χωρο και στην αλλη το φωτιζομενο αντικειμενο. ;)

 

Αυτα σε γενικες γραμμες, κατι θα εχω ξεχασει και θα το συμπληρωσω. Οτι θελετε να ρωτησετε φυσικα η καποια διορθωση σε αυτα που γραφω εννοειται καλοδεχουμενη.

Καλη επιτυχια!!! ;)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινη εικονα φιλε ειναι με ISO 200 και -1 brightness ? δηλαδη νυχτερινες φωτογραφιες για να βγαινουν σαν αυτη φωτεινες πρεπει να τις τραβαμε παντα ετσι ?
Link to comment
Share on other sites

Τρομερός οδηγός μπράβο Γιώργο τώρα είναι στο χέρι του καθενός να πάρει καλές φωτογραφίες, σου είμαστε υπόχρεοι για τον χρόνο που έχεις σπαταλήσει για τη φωτογραφία και βελτίωση της στο g2,χαίρομαι πολύ που έβαλα ένα λιθαράκι για να ξαναπάρεις το g2:o
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει την v1.3.5 εκδοση...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Καινούργιος στο lg2 και σήμερα τράβηξα τις πρώτες μου φωτό σε βόλτα στο βουνό αλλά για να πώ την αλήθεια δεν έμεινα ευχαριστημένος.Έτσι λοιπόν διάβασα όλο το σχετικό θέμα και αποφάσισα να κατεβάσω το xcam lg το οποίο προτείνατε.Το κατέβασα και έκανα κάποιες δοκιμές και διαπίστωσα οτι το xcam φέρνει πιο κοντά καταρχάς τα αντικείμενα στην φωτό απο οτι η στοκ κάμερα.Γνωρίζει κάποιος γιατί?επίσης δεν διέκρινα κάποια διαφορά στην ποιότητα των φωτό που τράβηξα αν και έιναι όλες νυχτερινές.

Για την λήψη χρησιμοποίησα την νυχτερινή και στην συνέχεια την IA.

Όποτε χρησιμοποίησα την βελτιωμένη λήψη που υποτίθεται είναι η αντίστοιχη HDR τα αποτελέσματα ήταν φτωχά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Καινούργιος στο lg2 και σήμερα τράβηξα τις πρώτες μου φωτό σε βόλτα στο βουνό αλλά για να πώ την αλήθεια δεν έμεινα ευχαριστημένος.Έτσι λοιπόν διάβασα όλο το σχετικό θέμα και αποφάσισα να κατεβάσω το xcam lg το οποίο προτείνατε.Το κατέβασα και έκανα κάποιες δοκιμές και διαπίστωσα οτι το xcam φέρνει πιο κοντά καταρχάς τα αντικείμενα στην φωτό απο οτι η στοκ κάμερα.Γνωρίζει κάποιος γιατί?επίσης δεν διέκρινα κάποια διαφορά στην ποιότητα των φωτό που τράβηξα αν και έιναι όλες νυχτερινές.

Για την λήψη χρησιμοποίησα την νυχτερινή και στην συνέχεια την IA.

Όποτε χρησιμοποίησα την βελτιωμένη λήψη που υποτίθεται είναι η αντίστοιχη HDR τα αποτελέσματα ήταν φτωχά.

 

το ΙΑ είναι μια παπαρίτσα και μισή, ποτέ δεν μου έδωσε σωστά αποτελέσματα. το HDR είναι ο δυναμικός τόνος και όχι η βελτιωμένη λήψη.

την νυχτερινή λήψη, μόνο αν είναι πάνω σε κάτι σταθερό το κινητό γιατι μενει λίγο παραπάνω ανοιχτό το κλείστρο. το καλυτερο είναι το "κανονικό" με touch focus και τις ρυθμίσεις που δίνουν τα παιδιά, αναλόγως που θες να εστιάσεις

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Καινούργιος στο lg2 και σήμερα τράβηξα τις πρώτες μου φωτό σε βόλτα στο βουνό αλλά για να πώ την αλήθεια δεν έμεινα ευχαριστημένος.Έτσι λοιπόν διάβασα όλο το σχετικό θέμα και αποφάσισα να κατεβάσω το xcam lg το οποίο προτείνατε.Το κατέβασα και έκανα κάποιες δοκιμές και διαπίστωσα οτι το xcam φέρνει πιο κοντά καταρχάς τα αντικείμενα στην φωτό απο οτι η στοκ κάμερα.Γνωρίζει κάποιος γιατί?επίσης δεν διέκρινα κάποια διαφορά στην ποιότητα των φωτό που τράβηξα αν και έιναι όλες νυχτερινές.

Για την λήψη χρησιμοποίησα την νυχτερινή και στην συνέχεια την IA.

Όποτε χρησιμοποίησα την βελτιωμένη λήψη που υποτίθεται είναι η αντίστοιχη HDR τα αποτελέσματα ήταν φτωχά.

Την διαφορα στην ποιοτητα δεν την κανει το apk της XCam που κανεις εγκατασταση!! Αν διαβασες, οπως ειπες, το νημα σιγουρα θα διαβασες και για binares ή driver's και για μια εφαρμογουλα ονοματι XCam setting's :)

Για δεις αισθητη βελτιωση χρειαζονται και ολα τα παραπανω. Τα οποια ομως για να γινουν πραξη πρεπει το κινητο σου να ειναι root και με καποιο custom recovery;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που επανερχομαι αλλα η XCamLG_523_g3 τρεχει αψογα στη cloudyG3 και πιθανον σε ολες τις G3 ported roms και ο λογος που επιμενω ειναι οτι λογω μεγεθους και αφου ειναι απο τον ιδιο dev το πιθανοτερο να εχει και περισσοτερους αλγοριθμους!! και μη ξεχναμε οτι και το G3tweakbox ειναι για το G3 αλλα οσοι εχουμε G3 ported roms αυτο τρεχουμε. Καποιος που εχει ορεξη και χρονο ας το κοιταξει παραπανω

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που επανερχομαι αλλα η XCamLG_523_g3 τρεχει αψογα στη cloudyG3 και πιθανον σε ολες τις G3 ported roms και ο λογος που επιμενω ειναι οτι λογω μεγεθους και αφου ειναι απο τον ιδιο dev το πιθανοτερο να εχει και περισσοτερους αλγοριθμους!! και μη ξεχναμε οτι και το G3tweakbox ειναι για το G3 αλλα οσοι εχουμε G3 ported roms αυτο τρεχουμε. Καποιος που εχει ορεξη και χρονο ας το κοιταξει παραπανω

Αφου την εβαλες φιλε μου και δουλεψε........δεν εχουμε λογο να μη σε πιστεψουμε :lol::)

Απλα μου εκανε εντυπωση, γι' αυτο σε ρωτησα το πρωι, ειχα την εντυπωση οτι δε θα δουλευε!!

Μπορει να τη δοκιμασω και ΄γω στην cloudyG3 2.0 να δω πως τα ...παει;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια :) γνωριζει κανεις τι drivers πρεπει να εγκαταστησω στην couldyflex 2.7? εβαλα (xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0g2) αλλα κολλησε στο logo της lg μετα το install

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

 

Καινούργιος στο lg2 και σήμερα τράβηξα τις πρώτες μου φωτό σε βόλτα στο βουνό αλλά για να πώ την αλήθεια δεν έμεινα ευχαριστημένος.Έτσι λοιπόν διάβασα όλο το σχετικό θέμα και αποφάσισα να κατεβάσω το xcam lg το οποίο προτείνατε.Το κατέβασα και έκανα κάποιες δοκιμές και διαπίστωσα οτι το xcam φέρνει πιο κοντά καταρχάς τα αντικείμενα στην φωτό απο οτι η στοκ κάμερα.Γνωρίζει κάποιος γιατί?επίσης δεν διέκρινα κάποια διαφορά στην ποιότητα των φωτό που τράβηξα αν και έιναι όλες νυχτερινές.

Για την λήψη χρησιμοποίησα την νυχτερινή και στην συνέχεια την IA.

Όποτε χρησιμοποίησα την βελτιωμένη λήψη που υποτίθεται είναι η αντίστοιχη HDR τα αποτελέσματα ήταν φτωχά.

Οπως ειπε και ο Titarasaudi πρεπει να εγκαταστησεις τα binaries του xdabbeb.

 

 

 

 

Καλησπερα παιδια :) γνωριζει κανεις τι drivers πρεπει να εγκαταστησω στην couldyflex 2.7? εβαλα (xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0g2) αλλα κολλησε στο logo της lg μετα το install

Τα binaries ειναι για G2, G3 και GPro2 stock based ROMs.

Η CloudyFlex ειναι βασισμενη σε ROM του LG Flex.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια :) γνωριζει κανεις τι drivers πρεπει να εγκαταστησω στην couldyflex 2.7? εβαλα (xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0g2) αλλα κολλησε στο logo της lg μετα το install

 

Καλημέρα .Διάβασε 2 σελίδες πριν το #671 .Φοράω την ίδια ρομ και το ψάχνω.Διάβασέ το να μην τα ξαναγράφω.Αν καταλάβω τι γίνεται θα σε ενημερώσω εκτός αν μας προλάβει η lollipop :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .Διάβασε 2 σελίδες πριν το #671 .Φοράω την ίδια ρομ και το ψάχνω.Διάβασέ το να μην τα ξαναγράφω.Αν καταλάβω τι γίνεται θα σε ενημερώσω εκτός αν μας προλάβει η lollipop :lol:

Εγινε ευχαριστω:) θα δοκιμάσω

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια :) γνωριζει κανεις τι drivers πρεπει να εγκαταστησω στην couldyflex 2.7? εβαλα (xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0g2) αλλα κολλησε στο logo της lg μετα το install

 

 

Αν μπορει καποιος moderator να τα συγκεντρωσει σε μια σελιδα θα βοηθουσε αρκετο κοσμο. Το εχω ξαναζητησει ομως και δεν εχω βρει ανταποκριση.

 

ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ROOT + CUSTOM RECOVERY

Μεγιστα αποτελεσματα ΣΕ G2BASED ROMS (sotmax-cloudystock-cloudypro κτλ) = φλασαρισμα binaries 1.0.0. g2 advanced, απλη εγκατασταση xcam 5.2.3adv.apk, και τελος xcam settings.

Επισης μεγιστα αποτελεσματα ΣΕ G3 BASED ROMS (cloudyg3, 2.0-2.1,cloudyflex κτλ) = ΔΕΝ φλασαρουμε binaries, απλη εγκατασταση xcam 5.2.3adv.apk, και επισης xcam settings.

binaries ΔΕΝ δεχονται roms που δεν βασιζονται σε G2 port. (cloudyflex-aosp κτλ).

Επισης μην κολλατε τοσο πολυ στο apk αν ειναι για g2 η g3. Ολα ειναι θεμα binaries.

Ο ανθρωπος που κατασκευασε τα apk (xdabbeb) προτεινει xcamg2 για το κινητο μας και xcamg3 για το lg g3.

Το οτι δουλευει γιατι ειναι ported η rom δεν εχει καμια σημασια.! Ποιος ο λογος να εχει 2 διαφορετικες εφαρμογες και να μην εχει μια και για τα 2 κινητα?? ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα παιδιά

 

Καινούργιος στο lg2 και σήμερα τράβηξα τις πρώτες μου φωτό σε βόλτα στο βουνό αλλά για να πώ την αλήθεια δεν έμεινα ευχαριστημένος.Έτσι λοιπόν διάβασα όλο το σχετικό θέμα και αποφάσισα να κατεβάσω το xcam lg το οποίο προτείνατε.Το κατέβασα και έκανα κάποιες δοκιμές και διαπίστωσα οτι το xcam φέρνει πιο κοντά καταρχάς τα αντικείμενα στην φωτό απο οτι η στοκ κάμερα.Γνωρίζει κάποιος γιατί?επίσης δεν διέκρινα κάποια διαφορά στην ποιότητα των φωτό που τράβηξα αν και έιναι όλες νυχτερινές.

Για την λήψη χρησιμοποίησα την νυχτερινή και στην συνέχεια την IA.

Όποτε χρησιμοποίησα την βελτιωμένη λήψη που υποτίθεται είναι η αντίστοιχη HDR τα αποτελέσματα ήταν φτωχά.

 

Aν διαβασες οπως λες ολο το σχετικο θεμα, θα εβλεπες οτι χρησιμοποιησες modes τα οποια δεν εχουν καμια διαφορα.(hdr μονο σε πολυ ηλιο με εντονες σκιες)

Η xcam + xcam settings δουλευουν μονο σε auto και burst mode. Επισης οπως σου ειπαν τα παιδια, δεν θα δεις πολλα με μονο την xcam αλλα θες και τα binaries.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος moderator να τα συγκεντρωσει σε μια σελιδα θα βοηθουσε αρκετο κοσμο. Το εχω ξαναζητησει ομως και δεν εχω βρει ανταποκριση.

 

ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ROOT + CUSTOM RECOVERY

Μεγιστα αποτελεσματα ΣΕ G2BASED ROMS (sotmax-cloudystock-cloudypro κτλ) = φλασαρισμα binaries 1.0.0. g2 advanced, απλη εγκατασταση xcam 5.2.3adv.apk, και τελος xcam settings.

Επισης μεγιστα αποτελεσματα ΣΕ G3 BASED ROMS (cloudyg3, 2.0-2.1,cloudyflex κτλ) = ΔΕΝ φλασαρουμε binaries, απλη εγκατασταση xcam 5.2.3adv.apk, και επισης xcam settings.

binaries ΔΕΝ δεχονται roms που δεν βασιζονται σε G2 port. (cloudyflex-aosp κτλ).

Επισης μην κολλατε τοσο πολυ στο apk αν ειναι για g2 η g3. Ολα ειναι θεμα binaries.

Ο ανθρωπος που κατασκευασε τα apk (xdabbeb) προτεινει xcamg2 για το κινητο μας και xcamg3 για το lg g3.

Το οτι δουλευει γιατι ειναι ported η rom δεν εχει καμια σημασια.! Ποιος ο λογος να εχει 2 διαφορετικες εφαρμογες και να μην εχει μια και για τα 2 κινητα?? ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Aν διαβασες οπως λες ολο το σχετικο θεμα, θα εβλεπες οτι χρησιμοποιησες modes τα οποια δεν εχουν καμια διαφορα.(hdr μονο σε πολυ ηλιο με εντονες σκιες)

Η xcam + xcam settings δουλευουν μονο σε auto και burst mode. Επισης οπως σου ειπαν τα παιδια, δεν θα δεις πολλα με μονο την xcam αλλα θες και τα binaries.

 

Μια ερώτηση Για μας τους άσχετους με τις φωτο:Το raw στα settings το ενεργοποιούμε;Σε τι χρησιμεύει;Συγχαρητήρια για τον οδηγό σου,βοηθάς πολλά παιδιά που παρόλο που ημαστε χρόνια στο άθλημα στη φωτογραφία είμαστε λίγο σκράπες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που βρισκουμε τα xcam settings;Στο γνωστο μερος δεν τα βλεπω:blink:
Link to comment
Share on other sites

Raw ειναι η φωτογραφια οπως βγαινει ατοφια απο το κινητο χωρις επεξεργασια.

Απαιτουνται ειδικα προγραμματα για να ανοιχτει και να επεξεργαστει μιας και η φωτογραφια δεν ειναι για τον μεσο χρηστη. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια που βρισκουμε τα xcam settings;Στο γνωστο μερος δεν τα βλεπω:blink:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

Link to comment
Share on other sites

Raw ειναι η φωτογραφια οπως βγαινει ατοφια απο το κινητο χωρις επεξεργασια.

Απαιτουνται ειδικα προγραμματα για να ανοιχτει και να επεξεργαστει μιας και η φωτογραφια δεν ειναι για τον μεσο χρηστη. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellabytes.xcamlgsettings

 

Free δεν ειναι;Κριμα ευχαριστώ Γιώργο!

Link to comment
Share on other sites

Οχι,υπαρχει πουθενα free;

 

Και να υπάρχει δεν θα στο πει κανένας. Απαγορεύεται εκ των κανονισμών του φόρουμ.

Δεν είναι μεγάλο το κόστος να το αγορασεις από το μάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...