Jump to content

Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)


the_dynamite
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπότε σε μια ώρα plus και οχι σε 15' που είπε ο Alex

 

Η αληθεια είναι ότι εγώ του το είπα, εννοούσα ότι σε δεκαπέντε λεπτά έχει ήδη φορτίσει σε ένα σημαντικό ποσοστό, αλλά νομίζω φορτίζει πλήρως σε λιγότερο από ωρα .

 

Ναι βασικά από την κουβέντα που είχαμε χθες με τον Αντώνη κατάλαβα ότι φορτίζει πλήρως σε 15'... Βασικά Αντώνη αν βρεις χρόνο και είσαι σπίτι κάποια στιγμή βάλτο να φορτίσει από το 10% και πες μας σε πόση ώρα περίπου θα φτάσει 100% :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είχα σκεφτεί την αγορά του αλλά τελικά που φαίνεται το πιο αδιάφορο από τα δημοφιλή ρολόγια. Αν δεν τίθεται θέμα αυτονομίας δαγκωτό moto 360.

 

Από θέμα ομορφιάς δεν τίθεται θέμα για το moto.Αλλά με χαλάει λίγο η μπταρία. Έχω μέχρι τις αρχές του Δεκέμβρη να αποφασίσω.

:D
Link to comment
Share on other sites

Λέω ότι αν ΔΕΝ τον πειράζει η μπαταρία να πάρει το μότο.

Το lg για μένα έχει δύο σοβαρά μειονεκτήματα:

1) είναι μεγάλο

2)το καντράν που είναι περιττό και άσχημο αν προτιμάς ψηφιακό ρολόι.

Βασικά το όλο g shock look που έχει μου αρέσει. Αν και όντως δείχνει υπερβολικά rugged, κάτι που μπορεί να σε κάνει απροσεχτο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικά από την κουβέντα που είχαμε χθες με τον Αντώνη κατάλαβα ότι φορτίζει πλήρως σε 15'... Βασικά Αντώνη αν βρεις χρόνο και είσαι σπίτι κάποια στιγμή βάλτο να φορτίσει από το 10% και πες μας σε πόση ώρα περίπου θα φτάσει 100% :)

 

Το μέτρησα τελικά.Σε δεκαπέντε λεπτά φορτισε 25%.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το μέτρησα τελικά.Σε δεκαπέντε λεπτά φορτισε 25%.

Κάπου 1,5 τοις εκατό ανά λεπτό. Δεν είναι και άσχημα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Κάπου 1,5 τοις εκατό ανά λεπτό. Δεν είναι και άσχημα.

 

Ακριβώς τόσος είναι ο χρόνος που φορτίζει και το Note 4 :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν πρόσεξα το "Αν δεν τίθεται..":)

 

ΥΓ. Το έχεις δει απο κοντά?

 

Εγώ δει του Αντώνη και έγραψα σε προηγούμενο ποστ την άποψή μου.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μολις ειπες αλλαζει λιγο τα δεδομενα

δλδ. αν το βαλεις για φορτιση απο το 10% φορτιζει σε 15' full(100%) ???

Χρειάζεται περίπου μισή ώρα από το ~15% -> 100%. Τεσταρισμένο στο δικό μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Microsoft band.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να παραγγειλω το moto 360 εκτός απο e-shop;

 

Νομίζω πουθενά στην Ελλάδα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις θέμα με το e-shop. Αντώνη ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας δεν είναι το δικό σου;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις θέμα με το e-shop. Αντώνη ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας δεν είναι το δικό σου;

 

Ούτε που ξέρω ρε φίλε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Απο παρασκευή έχω πια στο χερι μου το moto 360. Εντυπώσεις παρα πολυ θετικές. Ακόμη δεν φορτισα! Έκανε update απο μονο του. Αγορά απο eshop παραλαβή σε 4 μερες
Link to comment
Share on other sites

Με το moto360 μπορεις να απαντησεις σε κληση; Εχει ανοιχτη ακροαση;

 

Όχι,μόνο το gear το κάνει αυτό

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με το moto360 μπορεις να απαντησεις σε κληση; Εχει ανοιχτη ακροαση;

Μπορείς να απαντήσεις σε κλήση, αλλά εκτός από το να πατήσεις αποδοχή ή απόρριψη, όλα τα άλλα τα κάνει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε μιλάς από το ρολόι, τις τι να το κάνεις; Να βλέπεις μόνο τις ειδοποιήσεις; Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το pebble από τότε που βγήκε είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά δεν έχει αυτό μόνο να μιλάς σε μια κλήση όταν έχεις κάποια δουλειά και δεν μπορείς να φτάσεις το τηλέφωνο. Αφού αυτό το κάνει μόνο το gear θα αγοράσω αυτό. Την μπαταρία που είχα στο pebble 7 μέρες δεν θα την έχω αλλά θα με βολέψει αρκετά και η αφή στο gear neo.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε μιλάς από το ρολόι, τις τι να το κάνεις; Να βλέπεις μόνο τις ειδοποιήσεις;

Α εντάξει, αυτό είναι άλλο θέμα. Προσωπικά και να μπορούσα μάλλον δεν θα το έκανα αλλά to each their own.

Link to comment
Share on other sites

Α εντάξει, αυτό είναι άλλο θέμα. Προσωπικά και να μπορούσα μάλλον δεν θα το έκανα αλλά to each their own.

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς σε ελκύει στο να αγοράσεις ένα ρολόι όπου δεν μπορείς να δεχτείς κάτι να κάνεις κλήσεις από αυτό, αλλά εγώ πλέον αυτήν την δυνατότητα την έχω βρει σούπερ χρήσιμη στην καθημερινότητα μου. Υπάρχουν πιάτα πολλά παραδείγματα που θα σου χρησιμεύει η ανοικτή ακρόαση... Ειδικά όταν οδηγείς και δεχτείς κλήση, το τηλέφωνο απαντάει μόνο του σε 3'' και μιλάς χωρίς να σου αποσπάται η προσοχή από το δρόμο... Πετάς το κινητό στην τσάντα σου και δε σε νοιάζει να το βρεις. Το αφήνεις να φορτίζει και εσύ περπατώντας μέσα στο σπίτι μιλάς όπου και αν είσαι. Εγώ που μένω σε πρώτο όροφο βγάζω τα σκουπίδια και η σύνδεση με το κινητό που φορτίζει παραμένει ενεργή... Πόσες φορές σου έχει τύχει μας κάνεις μπάνιο και να σε καλέσουν; Άπειρες.... Πόσες φορές το έχεις βάλει στο μπουφάν σου και έξω να κάνει κρύο, και να φοράς κασκόλ και γάντια και να σου είναι κομματάκι δύσκολο να βγάλεις το τηλέφωνο; Αρκετές...

Και ξαναρωτάω, χωρίς αυτή την δυνατότητα τί να το κάνεις το smartwatch? Να βλέπεις μόνο τις ειδοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς σε ελκύει στο να αγοράσεις ένα ρολόι όπου δεν μπορείς να δεχτείς κάτι να κάνεις κλήσεις από αυτό, αλλά εγώ πλέον αυτήν την δυνατότητα την έχω βρει σούπερ χρήσιμη στην καθημερινότητα μου. Υπάρχουν πιάτα πολλά παραδείγματα που θα σου χρησιμεύει η ανοικτή ακρόαση... Ειδικά όταν οδηγείς και δεχτείς κλήση, το τηλέφωνο απαντάει μόνο του σε 3'' και μιλάς χωρίς να σου αποσπάται η προσοχή από το δρόμο... Πετάς το κινητό στην τσάντα σου και δε σε νοιάζει να το βρεις. Το αφήνεις να φορτίζει και εσύ περπατώντας μέσα στο σπίτι μιλάς όπου και αν είσαι. Εγώ που μένω σε πρώτο όροφο βγάζω τα σκουπίδια και η σύνδεση με το κινητό που φορτίζει παραμένει ενεργή... Πόσες φορές σου έχει τύχει μας κάνεις μπάνιο και να σε καλέσουν; Άπειρες.... Πόσες φορές το έχεις βάλει στο μπουφάν σου και έξω να κάνει κρύο, και να φοράς κασκόλ και γάντια και να σου είναι κομματάκι δύσκολο να βγάλεις το τηλέφωνο; Αρκετές...

Και ξαναρωτάω, χωρίς αυτή την δυνατότητα τί να το κάνεις το smartwatch? Να βλέπεις μόνο τις ειδοποιήσεις;

Γιαυτό είπα "προσωπικά". Δεν διαφωνώ καθόλου στο ότι είναι κάτι που σε πολύ κόσμο θα φανεί χρήσιμο. Για όλα αυτά που παραθέτεις, προσωπικά πάντα, έχω το BT headset μου. Το έχω στην τσέπη ή στο γραφείο μου και χρησιμοποιώ αυτό. Στο σπίτι, στο δρόμο, στο αυτοκίνητο κλπ προτιμώ να μιλάω από το hands free και τελείως hands free από το να κάνω τον David Hasselhof που μιλάει στον ΚΙΤ. Αλλά και πάλι θα πω ότι δεν διαφωνώ καθόλου με εσένα, απλά έχουμε διαφορετικές συνήθειες.

 

Όσο για το τι να κάνεις το smartwatch, επίσης δεν θα διαφωνήσω. Για το moto360 μου δεν βρίσκω καμία χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό είπα "προσωπικά". Δεν διαφωνώ καθόλου στο ότι είναι κάτι που σε πολύ κόσμο θα φανεί χρήσιμο. Για όλα αυτά που παραθέτεις, προσωπικά πάντα, έχω το BT headset μου. Το έχω στην τσέπη ή στο γραφείο μου και χρησιμοποιώ αυτό. Στο σπίτι, στο δρόμο, στο αυτοκίνητο κλπ προτιμώ να μιλάω από το hands free και τελείως hands free από το να κάνω τον David Hasselhof που μιλάει στον ΚΙΤ. Αλλά και πάλι θα πω ότι δεν διαφωνώ καθόλου με εσένα, απλά έχουμε διαφορετικές συνήθειες.

 

Όσο για το τι να κάνεις το smartwatch, επίσης δεν θα διαφωνήσω. Για το moto360 μου δεν βρίσκω καμία χρήση.

 

Εσύ ειρωνεύεσαι άλλα εγώ ρωτάω πραγματικά. Τι το κάνεις αν δε μπορείς να μιλήσεις; Να βλέπεις τον καιρό; Είναι πανέμορφο συμφωνώ, αλλά πέραν τούτου τι;

Είδα όλα τα βιντεάκια για το moto 360 και δεν είδα να κάνει κάτι* χρήσιμο. Ειλικρινά.

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Εσύ ειρωνεύεσαι άλλα εγώ ρωτάω πραγματικά. Τι το κάνεις αν δε μπορείς να μιλήσεις; Να βλέπεις τον καιρό; Είναι πανέμορφο συμφωνώ, αλλά πέραν τούτου τι;

Είδα όλα τα βιντεάκια για το moto 360 και δεν είδα να κάνει τόσα χρήσιμο. Ειλικρινά.

 

Ειλικρινά σου μιλάω δεν ειρωνεύομαι καθόλου. Άμα δεις και στο thread του Moto360 θα δεις ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Smartwatches - Wearables (Συζητήσεις, Απορίες, Αναλύσεις, Εντυπώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...