Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 6 μέρες καθημερινής χρήσης μαζί του και δοκιμής σε όλα τα επίπεδα έχω να επισημάνω:

 

1) Κλείνοντας Wifi , data και γυρίζοντας το σήμα σε 2g η μπαταρία έχει διπλασιάσει για να μην πω έχει τριπλασιάσει την αυτονομία της. Μου βγάζει άνετα την ημέρα χωρίς προβλήματα αλλά χωρίς ιδιαίτερο σκάλισμα. Μόνο κλήσεις και λειτουργία περπατήματος με την μέτρηση των βημάτων (steps)

 

2) Δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά και δεν έχει καμία επανεκκίνηση. Η αξιοπιστία του στις κλήσεις είναι σε πολύ υψηλό βαθμό και η λειτουργία του μέσω bluetooth άριστη. Δεν καταλαβαίνει καμία διαφορά ο συνομιλητής από ένα κανονικό κινητό τηλέφωνο.

 

3) Η φόρτιση του είναι εξαιρετικά αργή για συσκευή 300mah. Κάνει να φορτίσει περισσότερο από 1,5 ώρα ενώ κανονικά δεν θα έπρεπε να κάνει πάνω από 30-40 λεπτά. Βέβαια μέχρι τώρα το φορτίζω με τον φορτιστή που φορτίζω όλα τα κινητά (2Α) αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Θα δοκιμάσω και τον δικό του φορτιστή να σιγουρευτώ

 

4) Το power bank χωρίς να το συνδέσω στη πρίζα κατάφερε από 0% να το πάει μόλις ι στο 50% μετά από 1,5 ώρα. Είναι μόνο για περιπτώσεις ανάγκης αν είσαι έξω για τις πρώτες βοήθειες και όχι για μόνιμη λύση

 

5) Δυστυχώς στις κλήσεις δεν έχω όλες τις επιλογές. Εχθές πχ προσπάθησα να κάνω τριμερή επικοινωνία αλλά δεν υπήρχε πουθενά η επιλογή αυτή. Λογικό βέβαια από την μία όχι όμως δύσκολο να προστεθεί σε κάποιο μελλοντικό update.

 

Συνολικά θα του βάλω πολύ καλή βαθμολογία αλλά αν θέλει κάποιος να το δουλεύει αποκλειστικά σαν αυτόνομο κινητό έχει κάποιες ελλείψεις. Την δουλειά σου την κάνει περίφημα και παρά την τσιμπημένη τιμή είναι φοβερή η ελευθερία να έχει το κινητό πάντα πάνω σου χωρίς να σε προβληματίζει που βρίσκεται κτλ κτλ.

 

Περισσότερα σε λίγες ημέρες

Eυχαριστουμε πολυ

Με τον φορτιστη του(power bank) η Samsung λεει οτι φορτιζει μονο μεχρι 50%, σωστα?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή προσφορά από το fnac España.

Τους πας ότι πιο φθηνό ρολόι χειρός, πλαστικό με 2 ευρώ δεν τους ενδιαφέρει και σου δίνουν έκπτωση στο Gear s 100 ευρώ.

Όπως καταλάβατε δεν άντεξα και το πήρα μόλις τώρα.

299 τελική τιμή...

Για όποιον είναι Ισπανία και τον ενδιαφέρει να τρέξει γιατί η προσφορά τελειώνει σήμερα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα τρέχω πάλι να βρίσκω φτηνά ρολόγια...

Χαχαχα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακόμα επειδή εχω το pebble και η οθόνη του γρατσουνιεται ευκολα, το gear 2 neo επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω έχει ανθεκτικη οθόνη ;
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βαρέθηκε το λουράκι του Gear του και θέλει να το αλλάξει ....... ΝΑΤΟ(22mm)

http://www.toptime.gr/nato-c-62_75.html?page=3&sort=2a

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε πολυ

Με τον φορτιστη του(power bank) η Samsung λεει οτι φορτιζει μονο μεχρι 50%, σωστα?

 

Πολύ σωστα. Για την ακριβεια εμενα πηγε στο 46% μετα απο περιπου 1:30-2 ωρες

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Εχω το samsung galaxy gear . Περασα το custom recovery αλλα εκανα μλκ και εκανα φορματ και wipe . Τωρα οταν κανω reboot την συσκευη ανοιγει απευθειας σε recovery και εχει τα κλασικα install κτλπ... Πως μπορω να ξαναπερασω την rom samsung
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Εχω το samsung galaxy gear . Περασα το custom recovery αλλα εκανα μλκ και εκανα φορματ και wipe . Τωρα οταν κανω reboot την συσκευη ανοιγει απευθειας σε recovery και εχει τα κλασικα install κτλπ... Πως μπορω να ξαναπερασω την rom samsung

 

Επειδή δεν έχω τη συσκευή σου παραθέτω απλά κάποιους οδηγούς μήπως σε βοηθήσουν. Επίσης καλό θα ήταν να ενημερώσεις τι bootloader είχε, αν ήταν root κλπ.

Θα σου συνιστούσα πάντως να ξεκινήσεις με τον πρώτο σύνδεσμο.

 

* Galaxy Gear Bricked, Odin always Fail

* How to Flash a Custom ROM on the Samsung Galaxy Gear (Video)

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκαν ροοτ το gear και περασα custom recovery εκανα μια μλκ και εκανα wipe και format data εχουν σβηστει ολα και θελω να ξαναπερασω την ρομ της σαμ....Το θεμα ειναι οτι δε μορω να μπω σε download mode και η συσκευη εχει κολλησει στην παρακατω εικονα.... τι να κανω? Δε μπορω να το κλεισω απλα επαντα ειναι σ αυτη την εικονα...

 

Αυτή είναι όταν βάζω odin και μενει εκει

 

Αυτή είναι στο gear και όταν πατάω το κουμπί δε κάνει τπτ...

 

Λεει Please select recovery mode in kids and try again...

 

Αυτή είναι στο gear και όταν πατάω το κουμπί δε κάνει τπτ...

 

Λεει Please select recovery mode in kids and try again...

 

To συνδεω στο kies αλλα δεν συνδεεται

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβάζεις σωστά τις φωτογραφίες και φαίνεται μόνο του Odin, τα λες και λίγο μπερδεμένα οπότε λίγα πράγματα μπορώ να καταλάβω..

 

Παραπάνω σου έχω δώσει 2 συνδέσμους, δες τους ξανά και δες και αυτούς τους δύο μήπως καταφέρεις κάτι..

 

Βίντεο.

Bricked Gear.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ροοτ την συσκευη μου ακολουθω τον οδηγο κανονικα αλλα υπαρχει ενα θεμα με το inpactror. ενω εχω βαλει 100 φορες τους drivers και βρισκει την συσκευη οταν την συνδεω στον impactor μου γραφει no device found . Τι μπορει να φταιει??
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει το gear s σε κάποιο κατάστημα διαθέσιμο για να το δοκιμάσουμε?(Αν γνωρίζετε πείτε και για το moto 360)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει το gear s σε κάποιο κατάστημα διαθέσιμο για να το δοκιμάσουμε?(Αν γνωρίζετε πείτε και για το moto 360)

 

Μπορείς να το βρεις σε κάποια καταστήματα public (πχ Σύνταγμα) και mediamarkt (περιστερι έχουν demo unit για να το δεις).

Το μότο όχι γιατί δεν έχει εισαχθεί επίσημα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρεις σε κάποια καταστήματα public (πχ Σύνταγμα) και mediamarkt (περιστερι έχουν demo unit για να το δεις).

Το μότο όχι γιατί δεν έχει εισαχθεί επίσημα...

 

:thanks: :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια αγγελία (όχι δική μου) στο insomnia.gr (κατηγορία κινητά Samsung), για ένα Gear S Black στα 340€
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το watch styler αν παίζει σε lolilop ? Σε μένα λέει δεν έγινε η εγκατάσταση της εφαρμογής.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος gear s κι εδώ, για να δουμε τι γκατζετακι είναι αυτό και πόσο καλά θα συμβιωσει με το νοτελι μου...
Eμ αυτα ειναι που σου ελεγα βαρεθηκα, αγορες αγορες αγορες, δοκιμες δοκιμες δοκιμες, χαχαχαχαχα

Με γειες Βαγγελη. Σιγουρα θα ειναι πολυ βοηθητικο το αυτο το ρολογακι

Πως ειναι στο χερι? μεγαλουτσικο?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος gear s κι εδώ, για να δουμε τι γκατζετακι είναι αυτό και πόσο καλά θα συμβιωσει με το νοτελι μου...

 

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Είναι στο ολοκαίνουργιο χρώμα, Blue Black White ... Θα το δουλέψω με το Galaxy S5 Mini. Μέχρι να πάρω το ΝΟΤΕ ξανά.. Πρώτη φορά θα κυκλοφορώ με ρολόι ακριβότερο από το κινητό μου. χα χα χα

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Eμ αυτα ειναι που σου ελεγα βαρεθηκα, αγορες αγορες αγορες, δοκιμες δοκιμες δοκιμες, χαχαχαχαχα

Με γειες Βαγγελη. Σιγουρα θα ειναι πολυ βοηθητικο το αυτο το ρολογακι

Πως ειναι στο χερι? μεγαλουτσικο?

 

Μιχάλη ευχαριστω! Το σετ νοτε 4 και gear s είναι με διαφορά ότι πιο προηγμένο τεχνολογικά υπάρχει αυτή τη στιγμη στο εμποριο;)

Είναι μεγάλο κι εντυπωσιακό στο χέρι!

Για να δούμε από μπαταρία τι λεει...

Θανάση καλορίζικο και σε σένα.

Άντε να μαζευόμαστε να τα λέμε...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...