Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες και zenfone 5 την εκδοση με μπαταρια 2400mah (οχι 2100mah), 2ram, 16rom.

 

επισης τα νεα-επερχομενα p3000s, p4000, coolpad f2, zte v5 max.

 

Τα ξέρω αυτά, απλά θέλω να μείνω στις 5" και όσο πιο οικονομικά γίνεται. Αλλιώς θα κρατούσα το Note.

Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις.

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

#3793

 

Mobile Newbie

 

Περιοχή: Άγνωστη

 

Μηνύματα: 22

 

 

 

Γεια σας.κατοχος του απροβληματιστου S4 σκεφτομαι να δωσω το κινητο στην γυναικα μου και θα ειθελα να ξερω αν οντος η καμερα του lg g3 ειναι καλυτερη απο το s4 ή μικροδιαφορες,(νυκτα περισσοτερο),και δευτερο αν υπαρχει υπερθερμανση στην οθονη οταν το στρεσαρης λιγο οπως το s4?επισης ποσα διαθεσιμα giga απο τα 16 σου μενουν για εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 κινητα.

 

τα υπερ και τα κατα του καθενος και πιο θα αγοραζατε?

 

Ευχαριστω

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

s4 ποιο εχεις?το i9505 h i9506?διαφερει λιγο η καμερα στο i9506 εχει καλυτερο αισθητηρα rs vs r!!!βγαζει πολυ καλες φωτο το s4..αριστες!!!μπορεις να το δεις και απο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364821

τωρα για το g3 σιγουρα θα βγαζει και αυτο αριστες αλλα να μας το επιβεβαιωσουν και αλλοι!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οικονομικο,ποιοτικο,αξιοπιστο Coolpad F1 και απο μενα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ Nokia Lumia 925 και Nokia Lumia 735. Εσεις τι μου προτεινεται ?? Η διαφορα των megapixels των καμερων τους δεν με απασχολει.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ Nokia Lumia 925 και Nokia Lumia 735. Εσεις τι μου προτεινεται ?? Η διαφορα των megapixels των καμερων τους δεν με απασχολει.

 

Το 735. Το 925 πάλιωσε όπως και ο s4 που φοράει..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα 250 ευρω τι μου προτεινετε?

 

εχω το xperia t τωρα και θελω να παρω ενα καλυτερο με καλυτερες φωτογραφιες...

 

εχω κατα νου το LG G2,sony xperia z1 compact, Samsung galaxy S5 mini ή Samsung galaxy S4.

Ποιο απο τα 4 μου προτεινετε? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

Edited by padodinamos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι την αγορά ενός εκ των παρακάτω 4 κινητών, η τιμή των οποίων κυμαίνεται περίπου στα ίδια.

Τα κινητά που με ενδιαφέρουν είναι τα εξής: Redmi Note (με 1,6 Ghz), Hongmi 1s, απο Hauwei: Honor 3C, και Coolpad F1.

 

Θα θελα κάποιος που γνωρίζει να μου πει αν κάποιο από αυτά ξεχωρίζει είτε για συγκεκριμένους λόγους, είτε επειδή απουσιάζουν κάποια προβλήματα που ίσως έχουν κάποια άλλα.

 

Ξέρω οτι ίσως η ερώτησή μου να είναι λίγο γενική, αλλά διβάζοντας ήδη αρκετές σελίδες εδώ μέσα για καθένα απο αυτά, μάλλον μπερδεύτηκα.

 

Οπότε ποντάρω στην εμπειρία σας και στο ότι η απάντησή σας θα είναι αιτιολογημένη, όπως συνήθως!

 

Απλώς να σημειώσω οτι περισσότερο από όλα με ενδιαφέρει η ταχύτητα και ένα καλό gps!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Edited by nightwish_geo
Link to comment
Share on other sites

Η coolpad δεν είναι η Huawei. Δυστυχώς επειδή έχεις βάλει πολύ διαφορετικά κινητά στην σύγκριση δεν μπορώ να σου προτείνω κάποιο. Αλλά στη θέση σου μάλλον θα πήγαινα στο Note.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε. Το διόρθωσα. Έχεις δίκιο απλώς αν κάποιος γνωρίζει οτι κάποιο απο αυτά είναι κάπως "προβληματικό" σε διάφορα θέματα θα με βοηθούσε στο να αποκλείσω. Η αξιοπιστία δηλαδή. Να σαι καλά πάντως.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΑΝΙΚΟΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ SAMSUNG GALAXY GRAND I9082.ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ,ΕΨΑΧΝΑ ΕΠΕΙΓΩΝΤΟΣ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΕΥΡΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΓΕΝΙΚΑ ΠΡΟΤΙΜΑΩ ΤΙΣ ANDROID ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΜΕ SAMSUNG,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΕΣ..ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥΛΟΓΟ,ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ANDROID SMARTPHONE(ΑΝΑΜΕΣΑ SAMSUNG,SONY,LG,HUAWEI 'Η ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΑΡΚΑ,ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥΦΑ)ΜΕΧΡΙ 300 ΕΥΡΩ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΡΑΖΕΙ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟΣ Μ.
Link to comment
Share on other sites

στα λεφτα που ζητάς απο την ελλαδα μονόδρομος ειναι το LG G2 και το Huawei Ascend P7 (αυτά τα δυο είναι αξιόπιστα ) μετά πάμε σε μερικά samsung αλλά θα έχουν την ιδια συμπεριφορά με αυτό που έχεις..... στην αρχή θα τρελαθείς μετά θα πικραθείς

 

μετά στα ιδια λεφτά παμε κίνα μερια (Εδο τπτ αλλο δεν εχει καλο)

Link to comment
Share on other sites

Μολις εμεινα χωρις android συσκευη και εχω τρελαθει ψαχνω κατι παρομοιο με το one m7 που ειχα αλλα οι τιμες ειναι πολυ απογοητευτικες ακομα και σε μεταχειρισμενα που κοιταξα στο ebay για xperia galaxy nexus lg παντα για μοντελα του 2013 οι τιμες ειναι πολυ υψηλες. Σκεφτομαι να παω προς κινεζικη λυση το πολυ μεχρι 150 ευρω ετσι και αλλιως για κανε εξαμηνο θα το κρατησω μεχρι να κυκλοφορισουν τα νεα μοντελα του 2015. Ποια ειναι η καλυτερη λυση σε αυτα τα χραηματα?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ EBAY ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ,ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ?'Η ΑΛΛΙΩΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ G2 & HUAWEI ASCEND P7,ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ?Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ...ΚΑΙ ΣΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ.
Link to comment
Share on other sites

150 ευρω ειναι πολυ λιγα για να εισαι σε παρομια επίπεδα με το m7....... πάνε έστω ενα 220 230 (για κινα λεω παντα) πχ το zte nubia z7 mini
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ελπίζω όποιος μπει στον κόπο να το διαβάσει να δώσει κάποια άποψη. Θέλω να δοκιμάσω σοβαρά και σε καθημερινή χρήση αντρόιντ κυρίως για ιατρικές εφαρμογές, ημερολόγιο, κοινωνικά δίκτυα, πλοήγηση και φυσικά τηλέφωνο. Θα ήθελα τη γνώμη σας κι αν γνωρίζετε αν συνεργάζονται με Μακ. Σας ευχαριστώ ρκ των προτέρων για τη βοήθεια σας.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ EBAY ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ,ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ?'Η ΑΛΛΙΩΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ G2 & HUAWEI ASCEND P7,ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ?Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΕΧΩ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ...ΚΑΙ ΣΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ.

 

στο ebay δεν είσαι σίγουρος το τι θα σου στείλουν.......... εγω ελεγα αγορα παο κινα πχ δες το site to2c (για μαρκες να κοιτας xiaomi, zte (nubia series), oppo, huawei)

 

απο τα δυο θα προτιμουσα το p7 λογο καλύτερες κατακευης (δες το σε κανα μαγαζη θα καταλαβης για τι ποιότητα μιλαμε) απο την αλλη το g2 εχει λιγο καλύτερη αυτονομία και ειναι λιγο ποιο γρήγορο αλλα εχει ολο και ολο 10 gb αποθηκευτικού χωρου χωρίς επέκταση και εχει και μετριο ηχειο

 

απο μενα τουλαχιστον p7 (ασπρο :D )

Link to comment
Share on other sites

απο τα αλλα δυο φισικα και το g2 για το umi δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη καθώς δεν πρόλαβα να το δω κάπου....... αυτό όμως δεν αποκλείει να είναι καλύτερο και από τα δυο αλλά

χαρακτιριστκα τημη και με το μάτι φαινετε παντος φοβεροί

Link to comment
Share on other sites

Και τα 150 πολλα μου φαινονται για κινεζο δεν ψαχνω ποιοτητα και επιδοσεις στα επιπεδα του m7 απλα να μην κολλαει στο ιντερνετ και να κραταει η μπαταρια του.
Link to comment
Share on other sites

Και τα 150 πολλα μου φαινονται για κινεζο δεν ψαχνω ποιοτητα και επιδοσεις στα επιπεδα του m7 απλα να μην κολλαει στο ιντερνετ και να κραταει η μπαταρια του.

 

btw κινεζος ( ο καλος) εχει πολυ καλυτερη ποιοτιτα απο κατι samsung και lg (πλυροφοριακα αυτο)

 

αφου δεν ψαχνεις τπτ ιδιαιτερο παρε το asus zenphone 5 2gb ram 16gb storage version απο το to2c στα 155 ευρω (αν δεν κανω λαθος) να τελειονεις

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απατησεις μαλλον για παω για ASUS το οποιο φαινεται εξεραιτικο και σαν εταιρια στους υπολογιστες ειναι κορυφη.

Εχω μια αππορια δεν ξερω ποια εκδοση ειναι καλυτερο να επιλεξω την original multilanguage version η την google playstore , επισης αξιζει το ρουταρισμα στην συγκεκριμενη συσκευη η να μην ασχοληθω καθολου? γιατι βλεπω οτι υπαρχει επλιογη για ρουταρισμα με + 3 δολαρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...