Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό παιδιά είναι αυθεντικό;

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-3C-phone-Smart-Mobile-Cell-Phone-Dual-Sim-MTK6589-MTK6592-1-9GHz-Octa-core-13MP/2018649423.html

Γράφει 13άρα κάμερα και 2800 μπαταρία. 8άρα κάμερα και 2300 μπαταρία δεν έχει; Ή έχει βγει καινούρια έκδοση;

Κλωνος...δεν υπαρχει honor 3c με αυτα τα χαρακτηριστικα...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό παιδιά είναι αυθεντικό;

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-3C-phone-Smart-Mobile-Cell-Phone-Dual-Sim-MTK6589-MTK6592-1-9GHz-Octa-core-13MP/2018649423.html

Γράφει 13άρα κάμερα και 2800 μπαταρία. 8άρα κάμερα και 2300 μπαταρία δεν έχει; Ή έχει βγει καινούρια έκδοση;

 

Κλωνος...δεν υπαρχει honor 3c με αυτα τα χαρακτηριστικα...

Και με αυτήν την τιμή δεν υπάρχει, είναι δυνατόν ρε παιδιά να βλέπετε να το πουλάνε τόσο χαμηλά και να περιμένετε να είναι οριτζιναλ?

"οφ τοπικ μοντ οφ"

 

λοιπόν μετά από μια πλήρη μέρα με την τελευταία αναβάθμιση έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου, άλλα καλά και άλλα κακά.

δεν θα αναφερθώ στα γνωστά για τις εφαρμογές που δεν δουλεύουν ή ότι έφτιαξαν την αναγνώριση.

+ η μπαταρία (αν και με την πρώτη φόρτιση μετά την αναβάθμιση) είναι καλύτερη!!! μου βγάζει περίπου 30 λεπτά παραπάνω οθόνη... αυτο φυσικα θα πρεπει να το ελέγξω για να είμαι 100% σίγουρος.

- το κινητό δείχνει να (και) λαγκαρει, λίγο μεν αλλά είναι αισθητό, τις δοκιμές μου τις κάνω πάντα στο download εφαρμογών και παράλληλα εκτελώντας διάφορες εργασίες (όχι απαιτητικές) ειδικά σε αυτήν την περίπτωση πριν δεν έκανε "κιχ", τώρα έχει λαγκ, σε 2 συγκεκριμένα παιχνίδια (ενα μπασκετικό shooting και το GT racingII), ειδικά στο πρώτο που είναι απλό δεν περίμενα κωλύματα, επίσης αν μπεις στην διαχείριση θα δεις όταν σκρολαρεις προς τα κάτω ένα ανεπαίσθητο "κόμπιασμα"

το επόμενο αρνητικό είναι ο ήχος που έγινε πιο "σιγανός" και το τελευταίο που βρήκα μέχρι τώρα είναι οτι σταμάτησε να λειτουργεί το daydream με την ώρα, τώρα πλέον έχεις επιλογή μόνο... για φώτος (βλακεία μεγάλη)

 

ΥΓ. ένα ακόμα βασικό είναι ότι δεν λειτουργούν τα θέματα, δλδ δεν μπορείς να κατεβάσεις νέα γιατί ζητάει σύνδεση και Huawei id.

 

Ελπίζω στην τελική έκδοση όλα τα παραπάνω αλλά και το θέμα με το 3g στις δυο κάρτες να λυθούν.... διαφορετικά πάμε για άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Και με αυτήν την τιμή δεν υπάρχει, είναι δυνατόν ρε παιδιά να βλέπετε να το πουλάνε τόσο χαμηλά και να περιμένετε να είναι οριτζιναλ?

"οφ τοπικ μοντ οφ"

 

λοιπόν μετά από μια πλήρη μέρα με την τελευταία αναβάθμιση έχω βγάλει τα συμπεράσματά μου, άλλα καλά και άλλα κακά.

δεν θα αναφερθώ στα γνωστά για τις εφαρμογές που δεν δουλεύουν ή ότι έφτιαξαν την αναγνώριση.

+ η μπαταρία (αν και με την πρώτη φόρτιση μετά την αναβάθμιση) είναι καλύτερη!!! μου βγάζει περίπου 30 λεπτά παραπάνω οθόνη... αυτο φυσικα θα πρεπει να το ελέγξω για να είμαι 100% σίγουρος.

- το κινητό δείχνει να (και) λαγκαρει, λίγο μεν αλλά είναι αισθητό, τις δοκιμές μου τις κάνω πάντα στο download εφαρμογών και παράλληλα εκτελώντας διάφορες εργασίες (όχι απαιτητικές) ειδικά σε αυτήν την περίπτωση πριν δεν έκανε "κιχ", τώρα έχει λαγκ, σε 2 συγκεκριμένα παιχνίδια (ενα μπασκετικό shooting και το GT racingII), ειδικά στο πρώτο που είναι απλό δεν περίμενα κωλύματα, επίσης αν μπεις στην διαχείριση θα δεις όταν σκρολαρεις προς τα κάτω ένα ανεπαίσθητο "κόμπιασμα"

το επόμενο αρνητικό είναι ο ήχος που έγινε πιο "σιγανός" και το τελευταίο που βρήκα μέχρι τώρα είναι οτι σταμάτησε να λειτουργεί το daydream με την ώρα, τώρα πλέον έχεις επιλογή μόνο... για φώτος (βλακεία μεγάλη)

 

ΥΓ. ένα ακόμα βασικό είναι ότι δεν λειτουργούν τα θέματα, δλδ δεν μπορείς να κατεβάσεις νέα γιατί ζητάει σύνδεση και Huawei id.

 

Ελπίζω στην τελική έκδοση όλα τα παραπάνω αλλά και το θέμα με το 3g στις δυο κάρτες να λυθούν.... διαφορετικά πάμε για άλλο.

Ειδικά το 3g στην δεύτερη κάρτα αν δεν φτιάξει ουσιαστικά ακυρώνει το dual SIM!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μιας και το dual sim στις περισσότερες συσκευές λειτουργεί με data 3g και στις 2 σιμ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν root και το έβγαλα για να κάνω update. Τώρα μετά από καιρό θέλω να ξανακάνω root και μου βγάζει πρόβλημα

"Su upgrade failed. Missing root permission"

Είμαι με B148 και προσπαθώ με Vroot 1.7.9.2

 

καμία λύση;

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν root και το έβγαλα για να κάνω update. Τώρα μετά από καιρό θέλω να ξανακάνω root και μου βγάζει πρόβλημα

"Su upgrade failed. Missing root permission"

Είμαι με B148 και προσπαθώ με Vroot 1.7.9.2

 

καμία λύση;

Η Β148 δεν μπορει να γινει root με τα 'γνωστα' εργαλεια τυπου vroot. Διαβασε εδω πως να την ρουταρεις http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773

Αν θυμαμαι καλα, για την Β148 θελει το παλιο recovery. Εχει οδηγιες, διαβασε προσεκτικα πριν κανεις οτιδηποτε.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Την 148 την έκανα με το kingo Root.

http://www.kingoapp.com/android-root.htm

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την 148 την έκανα με το kingo Root.

http://www.kingoapp.com/android-root.htm

Καλα νεα αυτα! Γιατι μεχρι πριν λιγο καιρο κανενα τετοιο εργαλειο δεν δουλευε.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα τελικά να rootαρω το κινητάκι μου (τρέχει 4.9.16)!

 

Ορίστε ένας σύντομος οδηγός, ελπίζω να είναι κατανοητά:

 

1) Δημιουργία "Running Live Recovery" SD Card με τις οδηγίες από το πόστ #6 του παρακάτω:

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773

 

2) Βάζουμε την SD στο κινητάκι και κάνουμε reboot (δεν χρειάζεται να πατήσουμε τίποτε)

 

3) Το κινητό bootάρει σε TWRP, πάρτε ένα backup (to be safe)

 

4) Ακολουθείτε τον οδηγό "Root & Install SuperSU with TWRP" από το ίδιο πόστ (απλά κάνετε install ένα zipακι)

 

5) Πρέπει να βγάλει success, και μετά κάνετε shutdown

 

6) Ανοίγετε το κινητό και δοκιμάζετε με κάποιο root-check app αν δούλεψε!

 

Όταν κάνουμε την διαδικασία με live recovery εκτός από το superuser προτείνει να κάνουμε install και ενα δευτερο zip ..το UPDATE-FullRootHelperV2b.zip

Είναι απαραίτητο?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους θελω να με ενημερωσετε λιγο σε σχεση με το κινητο, ποια αποψη σας και η εμπειρια σας απο το κινητο?Εμενα με εχει ψησει αρκετα.Ειναι καλο κινητο?Αυτο που θελω ειναι να μην τραβαει κολληματα κυριως δεν μπορω να βλεπω κινητο να σερνετε στα μενου και να κανει 50 ωρες να ανοιξει τις εφαρμογες ή αν εχει προβλημα αν θα ανοιχτουν πανω απο 2 εφαρμογες.Η χρηση του θα ειναι για internet τηλεφωνα καμια φωτογραφια που και που (σπανια δλδ) και κανα παιχνιδακι σπανια και αυτο.

Θελω να μαθω αν υποστιριζει 3G δικτυα δλδ οταν δεν εχω wifi ευκαιρο να μπορω να μπω μεσω MB σαν ανθρωπος και να ποιανει 3G.

Γενικα θελω να μου πειτε την αποψη σας πανω στο συγκεκριμενο τηλεφωνο και αν αξιζει τα λεφτα του.

Link to comment
Share on other sites

ολα τα μοντελα του συγκεκριμενου (δλδ και το 3 και το 3c) υποστηριζουν 3G δυκτια?

Το μονο θεμα μου οτι το βρισκω ακριβο ακομα και σε αγγελιες με μεταχιρισμενα θα ψαχτω μπας και το τσιμπησω με 130-140Ε αν το βρω τοσο το τσιμπησα χωρις σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

ολα τα μοντελα του συγκεκριμενου (δλδ και το 3 και το 3c) υποστηριζουν 3G δυκτια?

Το μονο θεμα μου οτι το βρισκω ακριβο ακομα και σε αγγελιες με μεταχιρισμενα θα ψαχτω μπας και το τσιμπησω με 130-140Ε αν το βρω τοσο το τσιμπησα χωρις σκεψη.

 

To Honor 3 είναι τελείως διαφορετικό από το 3C (H30-T00, H30-T10 και H30-U10) και το 3C 4G (Η30-L01, H30-L01M, H30-L02). Εσύ ψάχνεις το H30-U10 που είναι με 8gb ROM, 2GB RAM και υποστηρίζει WCDMA aka ελληνικά δίκτυα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι μιας και το dual sim στις περισσότερες συσκευές λειτουργεί με data 3g και στις 2 σιμ.

Δεν νομίζω.Όταν είχε ξαφνικά βάλει στο 3c,η Huawei 3g και στην δεύτερη σιμ μας είχε ξαφνιάσει ευχάριστα γιατί δεν ξέρω άλλο κινητό κινέζικο που έδινε και στις δύο σιμ 3g!

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την τελευταια ρομ (την τελευταια αναβαθμιση) η μπαταρια ΔΕΝ τελειωνει, μια πολυ ευχαριστη εκπληξη που δεν ξερω, αν με ρωτουσαν τι θελω, να βελτιωσουν το λαγκ και να χαλασει η μπαταρια ή να το αφησουν ετσι, τι θα αποφασιζα :).

μιλαμε για 6+ ωρες οθονη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.Όταν είχε ξαφνικά βάλει στο 3c,η Huawei 3g και στην δεύτερη σιμ μας είχε ξαφνιάσει ευχάριστα γιατί δεν ξέρω άλλο κινητό κινέζικο που έδινε και στις δύο σιμ 3g!

Αυτη η επιλογη υπαρχει σε παρα πολλα τηλεφωνα με mtk επεξεργαστη.

Συνηθως οι μεγαλες εταιρεις οπως ειναι και η Ηuawei δεν δινουν αυτη την επιλογη, δεν ξερω για ποιο λογο. Οι μικροτερες εταιρεις εχουν ενεργη αυτη την επιλογη.

Επισης οι custom sasmung rom και οι custom aosp rom εχουν ενεργη αυτη την επιλογη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δημιουργήσω φακελος στην επιφανεια εργασιας και να βάλω μέσα πχ οτι εχω σε gps?
Link to comment
Share on other sites

"Σερνεις" ένα εικονίδιο πάνω σε ένα άλλο

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρο είχε δωθει ένας οδηγός πως να ενεργοποιησουμε την λειτουργία να διαβαζει OTG .θυμαται κανεις την διαδικασια γιατί δεν μπορώ να το βρω;
...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλοθούντας το τοπικ από την δημιουργία του, νομίζω πως ποτέ δεν υπόθηκε κάτι τέτοιο. Υπήρχαν απλά κάποιες ενέργειες για να διαπιστωθεί άμα υπάρχει δυνατότητα OTG. Άμα κάνω λάθος, παρακαλώ διορθώστε με.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

απο εδω κατεβαζεις κατα την γνωμη μου την τελευταια beta emui 3.0 που ειναι ενα δυο βηματα πισω απο την σταθερη που θα βγαλουν.ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ επειδη ειναι μεγαλη αναβαθμιση!

 

Οταν λες ΟΛΑ??? Ποια ΟΛΑ?? Και πως μπορουμε να παρουμε backup παριν παθουμε το κακο??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...