Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο μιας και όσο το έψαξα δεν κατάφερα να βρω κάποια λύση. Τον τελευταίο καιρό λοιπόν το αγαπημένο μου m8 ανάβει την οθόνη από μόνο του, κλείνει εφαρμογές, δεν αναγνωρίζει ακουστικά παρά μόνο μετά από reboot και άλλα. Πρόσφατα το rootαρα με την ελπίδα να διορθωθεί το πρόβλημα αλλά δυστυχώς συνεχίζει να υφίσταται, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι για αυτες τις στιγμες μιλαω οτι κανει λαθη. Αν βλεπατε το βιντεο που εβαλα θα το καταλαβαινατε (ισως) μιας και μονο φωτογραφιες εργαστηριου δεν εχει...

Τεσπα, μη σας χαλαω τη μερα.

Η καμερα ειναι τελεια και η καλυτερη!

 

ΡΕ φιλαράκι εσύ θες να μας επιβάλλεις με το έτσι θέλω ότι η κάμερα του m8 είναι χάλια!Εμάς μας αρέσει έτσι όπως είναι τελικά!Τράβα στο thread του iPhone να την εκθειασεις και άσε εμάς στην ασχετοσύνη μας!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο μιας και όσο το έψαξα δεν κατάφερα να βρω κάποια λύση. Τον τελευταίο καιρό λοιπόν το αγαπημένο μου m8 ανάβει την οθόνη από μόνο του, κλείνει εφαρμογές, δεν αναγνωρίζει ακουστικά παρά μόνο μετά από reboot και άλλα. Πρόσφατα το rootαρα με την ελπίδα να διορθωθεί το πρόβλημα αλλά δυστυχώς συνεχίζει να υφίσταται, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; :(

 

Ίσως είναι hardware το πρόβλημα. Στειλτο service να το ελεγξουν αφού δοκίμασες τα πάντα στο θέμα software.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο μιας και όσο το έψαξα δεν κατάφερα να βρω κάποια λύση. Τον τελευταίο καιρό λοιπόν το αγαπημένο μου m8 ανάβει την οθόνη από μόνο του, κλείνει εφαρμογές, δεν αναγνωρίζει ακουστικά παρά μόνο μετά από reboot και άλλα. Πρόσφατα το rootαρα με την ελπίδα να διορθωθεί το πρόβλημα αλλά δυστυχώς συνεχίζει να υφίσταται, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; :(

 

 

Συγγνώμη το root τι θα μπορούσε να κάνει σ αυτή την περίπτωση; Τίποτα.

Φορματ πρέπει να κάνεις και να το δουλέψεις χωρίς έξτρα εφαρμογές για μια δυο μέρες. Αν συνεχίσει το πας για σέρβις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ φιλαράκι εσύ θες να μας επιβάλλεις με το έτσι θέλω ότι η κάμερα του m8 είναι χάλια!Εμάς μας αρέσει έτσι όπως είναι τελικά!Τράβα στο thread του iPhone να την εκθειασεις και άσε εμάς στην ασχετοσύνη μας!

Χαλαρώστε ρε παιδιά! Άλλες απαιτήσεις έχει ο καθένας από τη συσκευή του. Και μένα καλές μου φαίνονται οι φωτογραφίες, αλλά κάποιος μπορεί να θέλει καλύτερες.

Αλλά στάνταρ έχω εγώ, αλλά κάποιος άλλος. Δεν είναι ανάγκη να χαλάμε το φιλικό κλίμα που επικρατεί στο συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά.

Αφήστε τον να εκθειάζει πόσο υπέροχο είναι το Μ8 του κάθε 8 μηνύματα.

Αμάν πια :p

 

 

ps

Πρότεινα και το πήρε φίλη ερχόμενη από S4 και έχει ξετρελαθεί.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά.

Αφήστε τον να εκθειάζει πόσο υπέροχο είναι το Μ8 του κάθε 8 μηνύματα.

Αμάν πια :p

 

 

ps

Πρότεινα και το πήρε φίλη ερχόμενη από S4 και έχει ξετρελαθεί.

 

Σε μένα αναφερθηκες?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά.

Αφήστε τον να εκθειάζει πόσο υπέροχο είναι το Μ8 του κάθε 8 μηνύματα.

Αμάν πια :p

 

 

ps

Πρότεινα και το πήρε φίλη ερχόμενη από S4 και έχει ξετρελαθεί.

 

 

Γιατι όχι?

Ξέχασα εχει ευαίσθητη οθόνη και αν το πιάνεις απρόσεκτα χαμηλώνει ο ηχος :)

Μπορούμε κι εμείς να γίνουμε ειρωνικοί ξέρεις. ;)

 

Για να επιμένουμε όταν κάθε χρόνο περνάνε απο τα χέρια μας 3-4 κορυφαίες συσκευές κάτι αξίζει.

 

Καλώς η κακώς ειναι απο τις ελάχιστες απροβληματιστος συσκευές day one.

Δεν εχει θέματα για συζήτηση οπότε εκθειάζονται τα προτερήματα της,

Το πρόβλημα βρίσκεται σ αυτούς που εκθειάζουν κάθε νέα τους συσκευή μέχρι να αγοράσουν την επόμενη, παρόλο οτι υπάρχουν διαπιστωμένα προβλήματα.

Προσωπικά 2 φετινές μου iΑγορές τις θάβω κι ας έχω δώσει ενα χιλιαρικακι σύνολο. Το κάνω όμως όσο τις έχω όχι μόλις τις δώσω.

 

Τώρα για την κάμερα ηταν γνωστό πριν κυκλοφορήσει οτι ειναι φτιαγμένη να αποδίδει καλα σε συγκεκριμένες συνθήκες. Συνεπώς αν κάποιος εχει απαιτήσεις camera-phone κακώς το αγόρασε.

Είπαμε 10 φορές οτι η κάμερα του iPhone αποδίδει καλυτερα στις περισσότερες περιπτώσεις και χωρίς δεύτερη φωτο. Δεν ειναι όμως τέτοια που θα σου λύσει το πρόβλημα της φωτογραφίας. Υστερεί στις βραδινές έναντι του Μ8 και χάνει με διαφορά στις ημερήσιες απο τα samsung.

Σε κάποιους η κάμερα του Μ8 έκατσε καλά γιατι την χρησιμοποιούν επι το πλείστον εκεί που αποδίδει.

 

Το οτι ενα iSite δεν της βρίσκει τίποτα καλό δεν μας απασχολεί.

Απο τον Μάρτιο έχω ανεβάσει φωτο και λέω οτι σε αποστάσεις πάνω απο 10 μέτρα δυσκολεύεται να συλλάβει τις λεπτομέρειες και οτι αν υπάρχουν πολύ σκοτεινές περιοχές στο πλάνο, καίει τον ουρανό αν κάνεις focus σ αυτές.

Δεν έπεσε κανείς να με φάει, γιατι το τεκμηριωσα με φωτογραφιες και παράλληλα πρότεινα λύσεις εφικτές εκεί που υπάρχουν.

 

Δεν υπάρχει κάμερα κινητού χωρίς λάθη. Είπαμε μόνο στα Nokia 808 και 1020 θα βρεις ελάχιστα λάθη, και σ αυτά μόνο με manual ρυθμίσεις.

 

Το εξαντλήσαμε το θέμα της κάμερας. Οποίος εχει Μ8 και θέλει να βελτιώσει τις φωτογραφιες του, ευχαρίστως να το κουβεντιάσουμε στο σχετικό thread.

Δεν χρειάζονται πολύπλοκες manual ρυθμίσεις. Μερικά tips και τίποτα αλλο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται και το ψάχνει υπάρχει ένα script για Photoshop στους xda που κάνει upscale τα 4 MP σε 16 ΜΡ με πολύ καλά αποτελέσματα. Η πληροφορία που συλλέγεται εξαιτίας των μεγαλύτερων pixel βοηθάει στο να κρατιέται η απόδοση ψηλά (ο τύπος που το έφτιαξε κάνει συγκρίσεις με αυτή του S5). Αν ενδιαφέρεται κάποιος να το ψάξω.

 

Υ.Γ. Τελικά το βρήκα εύκολα. Όποιος έχει γνώσεις ας το δοκιμάσει.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D2694621%26page%3D75&ei=iOZvVPRwxeJqm9-CkAw&usg=AFQjCNH0jbRUb14WVDcI16OguBMWAL-geQ&sig2=XwTj5cOGVxMBQIRbUbkb0A&bvm=bv.80185997,d.d2s

 

Post 742.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται και το ψάχνει υπάρχει ένα script για Photoshop στους xda που κάνει upscale τα 4 MP σε 16 ΜΡ με πολύ καλά αποτελέσματα. Η πληροφορία που συλλέγεται εξαιτίας των μεγαλύτερων pixel βοηθάει στο να κρατιέται η απόδοση ψηλά (ο τύπος που το έφτιαξε κάνει συγκρίσεις με αυτή του S5). Αν ενδιαφέρεται κάποιος να το ψάξω.

 

Υ.Γ. Τελικά το βρήκα εύκολα. Όποιος έχει γνώσεις ας το δοκιμάσει.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fshowthread.php%3Ft%3D2694621%26page%3D75&ei=iOZvVPRwxeJqm9-CkAw&usg=AFQjCNH0jbRUb14WVDcI16OguBMWAL-geQ&sig2=XwTj5cOGVxMBQIRbUbkb0A&bvm=bv.80185997,d.d2s

 

Post 742.

 

 

Το δοκίμασα αφού διάβασα το πόστ σου. Κάνει δουλειά αλλά μην φανταστείτε οτι θα γίνει η φωτο σαν να προέρχεται απο κάμερα των 16mp.

Αυτο που πετυχαίνει ειναι να δώσει αξιοπρεπώς λίγο μεγαλύτερο zoom. Δηλαδή αν ζουμαρεις το ίδιο την φωτογραφία πριν και μετά, η επεξεργασμένη διαθέτει περισσότερη λεπτομέρεια. Σημαντικό όταν προβάλλεις φωτο σε μεγάλες οθόνες.

Εννοείται πως θα το χρησιμοποιώ για κάποιες συγκεκριμένες φωτο, οπως μακρινά πλάνα η όταν θέλω να πάρω με crop, μέρος της φωτογραφίας.

 

Έκανα την δοκιμή μόνο σε μια φωτογραφία. Για σίγουρα αποτελέσματα, χρειάζομαι περισσότερα δείγματα.

 

Η διαδικασία ειναι απλή για κάποιον που εχει Photoshop στον υπολογιστή του. Δεν απαιτούνται γνώσεις.

Αυτο που κάνει ειναι να προσθέτει στο Photoshop ενα action ειδικά για το Μ8 που περιέχει μαζεμένες τις βελτιώσεις και τις κάνει μ ενα κλικ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καποια λύση για το θολωμα του τζαμιού της κάμερας;;Όσοι έχετε βάλει οδοντόκρεμα έχετε κανένα θέμα;;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καποια λύση για το θολωμα του τζαμιού της κάμερας;;Όσοι έχετε βάλει οδοντόκρεμα έχετε κανένα θέμα;;

 

εγω αγορασα αυτο:http://slickwraps.com/htc-one-m8-lens-protector.html

μπαινει ευκολα ,ειναι πολυ φτηνο και γλυτωνεις και απο μελλοντικες γρατσουνιες χωρις να επηρεαζει τις φωτογραφιες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.μηπως μπορει καποιος να μου πει το cid 102 από πια χωρα εχει προελευση?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους.μηπως μπορει καποιος να μου πει το cid 102 από πια χωρα εχει προελευση?ευχαριστω

 

T-mob 102 έχω εγώ και είναι από Αυστρία!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί καποια λύση για το θολωμα του τζαμιού της κάμερας;;Όσοι έχετε βάλει οδοντόκρεμα έχετε κανένα θέμα;;

 

Το δικο μου εγινε σαν καινουργιο με οδοντοκρεμα!! το εκανα με ελαφρυ τριψιμο με μαλακη οδοντοβουρτσα και καθαρισε τελειως.

Link to comment
Share on other sites

T-mob 102 έχω εγώ και είναι από Αυστρία!

 

εμενα είναι nbranded και όπως ειδα τωρα σε ένα site είναι cid 102 γερμανικο.σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση που πήραμε το έχει γυρίσει κανείς σε art? Έχω την εντύπωση ότι οι εφαρμογές κάνουν πιο πολύ να ανοίξουν από ότι σε dalvik .πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάποια αστάθεια
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση που πήραμε το έχει γυρίσει κανείς σε art? Έχω την εντύπωση ότι οι εφαρμογές κάνουν πιο πολύ να ανοίξουν από ότι σε dalvik .πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάποια αστάθεια

Εγώ είμαι σε art και δεν παρατήρησα κάτι!Όλα μια χαρά πάνε!Ίσως μόνο το fb αργεί λιγο

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ πιστευετε ότι το κινητό τρώει πιο πολύ μπαταρία,στην αυτόματη φωτεινότητα ή αν το βάλω λίγο πιο κάτω από τη μέση?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ πιστευετε ότι το κινητό τρώει πιο πολύ μπαταρία,στην αυτόματη φωτεινότητα ή αν το βάλω λίγο πιο κάτω από τη μέση?

 

 

Εξαρτάται σε τι περιβάλλον το δουλεύεις περισσότερο.

Αν για παράδειγμα βρίσκεσαι επι το πλείστον σε εξωτερικούς η πολύ φωτεινούς χώρους, στο αυτόματο θα καταναλωσει περισσοτερο απ οτι μονίμως στο 40%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε τι περιβάλλον το δουλεύεις περισσότερο.

Αν για παράδειγμα βρίσκεσαι επι το πλείστον σε εξωτερικούς η πολύ φωτεινούς χώρους, στο αυτόματο θα καταναλωσει περισσοτερο απ οτι μονίμως στο 40%.

Όχι δεν είμαι σε εξωτερικούς χώρους πολύ!Στη δουλειά και στο σπίτι!Απλά έλεγα μήπως ο αισθητήρας φωτός τραβάει μπαταρία για να ρυθμίζει τη φωτεινότητα συνέχεια ενώ αν το χω σε μια σταθερή σκάλα είναι καλύτερα!Βέβαια μετά σκέφτηκα ότι στο αυτόματο ως επί το πλείστον είναι σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι σε εξωτερικούς χώρους πολύ!Στη δουλειά και στο σπίτι!Απλά έλεγα μήπως ο αισθητήρας φωτός τραβάει μπαταρία για να ρυθμίζει τη φωτεινότητα συνέχεια ενώ αν το χω σε μια σταθερή σκάλα είναι καλύτερα!Βέβαια μετά σκέφτηκα ότι στο αυτόματο ως επί το πλείστον είναι σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα!

 

εγω παντος το εχω παντα στο αυτοματο απο την πρωτη στιγμη και δεν εχω κανενα παραπονο...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος το εχω παντα στο αυτοματο απο την πρωτη στιγμη και δεν εχω κανενα παραπονο...

 

Εγώ από χθες το ξεκίνησα να δω συμπεριφορα της μπαταρίας πιο πολύ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από χθες το ξεκίνησα να δω συμπεριφορα της μπαταρίας πιο πολύ!

 

Αν σε απασχολεί η μπαταρία το βάζεις αρκετά χαμηλά και μόνο όταν είσαι σε εξωτερικούς χώρους βάζεις αυτόματο.

Πάντα κάνει μια σχετική υπερεκτίμηση το αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε απασχολεί η μπαταρία το βάζεις αρκετά χαμηλά και μόνο όταν είσαι σε εξωτερικούς χώρους βάζεις αυτόματο.

Πάντα κάνει μια σχετική υπερεκτίμηση το αυτόματο.

 

ΝΑΙ αυτό διαπιστώνω κ εγώ ;)

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...