Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με αυτές τις δύο επιλογές στο greenify, κάνει δουλειά ας πούμε από μόνο του αυτόματα η πρέπει να κάνω και εγω μια λίστα με εφαρμογές? Δεν μιλάει και παντού ελληνικά το ρημάδι να καταλαβαινουμε και εμείς που στα αγγλικά ξέρουμε μόνο το yes no και το ok!:wacko: η μετάφραση ακόμα πιο κινέζικα τα βγάζει.. https://www.dropbox.com/s/ii6xbj3erhrabp5/Screenshot_2014-11-24-00-33-44.png?dl=0
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποια εφαρμογή είτε με ρουτ είτε χωρίς η οποία να μεγαλώνει αυτά τα εικονίδια στην γραμμή κατάστασης; η έστω κάπως να φαίνεται πιο μεγάλο το Η+
Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμίσεις, ασφάλεια, διαχειριστές συσκευών και θα ενεργοποιήσεις εκεί το greenify. Θα κάνει δουλειά περίπου, αλλά για καλή δουλειά θες root, xposed και donation package. Χωρίς root δεν έχει νόημα το donation.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποια εφαρμογή είτε με ρουτ είτε χωρίς η οποία να μεγαλώνει αυτά τα εικονίδια στην γραμμή κατάστασης; η έστω κάπως να φαίνεται πιο μεγάλο το Η+

Εγώ χρησιμοποιώ το network type indicator , που κάνει περίπου αυτό που θέλεις με τη διαφορά ότι δεν σου μεγαλώνει αυτό καθεαυτό το εικονίδιο του σήματος, αλλά σου προσθέτει αριστερά ένα μεγαλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε ζητήσει εφαρμογή που να εμφανίζει ένα popup σε εισερχόμενη κλήση, όπως στο Android L και στο LG G3.

Βγήκε μια νέα εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droidmate.call

Είναι από τα λίγα πράγματα που δεν μου άρεσαν στην Lollipop.

Στην εισερχόμενη κλήση θέλω να έχω την κλασική οθόνη απόρριψης/αποδοχής κλήσης και όχι αυτό το pop up μικρό πλαίσιο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το network type indicator , που κάνει περίπου αυτό που θέλεις με τη διαφορά ότι δεν σου μεγαλώνει αυτό καθεαυτό το εικονίδιο του σήματος, αλλά σου προσθέτει αριστερά ένα μεγαλύτερο...

Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή, αλλά μου φαίνεται λιγακι αχαρο ετσι στη γωνία :Ρ

Link to comment
Share on other sites

εχω το mybackup pro,εκανα μπακαπ τις εφαρμογες αλλα δεν μπορω να βρω στα δεδομενα που παταω για να παρω μπακαπ τα data απο τις εφαρμογες.:!:
Link to comment
Share on other sites

εχω το mybackup pro,εκανα μπακαπ τις εφαρμογες αλλα δεν μπορω να βρω στα δεδομενα που παταω για να παρω μπακαπ τα data απο τις εφαρμογες.:!:

Δες στις ρυθμισεις απο που το εχει να κανει backup απο την καρτα ή την εσωτερικη μνμημη και αλλαξε το να ψαχνει στην καρτα... αν δεν μπορεις, απλα μετεφερε το αρχει του backup που ειναι στον φακελο rerware στην μνημη του κινητου σου

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν δεν είσαι root, δεν μπορείς να τα πάρεις. Μόνο το helium backup το κάνει αυτό χωρίς root.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη,σε μπερδεψα.η ερωτηση μου ειναι πως παιρνω μπακαπ τα data των εφαρμογων!:O

Οπως ειπε και ο vriz27 πρεπει να εισαι ρουτ, οποτε ειτε με το mybackup pro ειτε με το mybackup root σου δινει την δυνατοτητα να παρεις και τα data...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το facebook να με βγάζει αυτομάτως στην κορυφή κάθε φορά που έρχεται μια νέα δημοσίευση έχει γίνει ιδιαίτερα εκνευριστικό.. έχει βρεθεί κάποια λύση γι'αυτό; Κάποια ρύθμιση ίσως;
Link to comment
Share on other sites

και σε αυτο οταν βγω απτην εφαρμογη χάνετε το φίλτρο, προφανως κατι κανω λαθος.

Προσωπικά χρησιμοποιώ το screen filter και δεν έχω κανένα θέμα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποια εφαρμογή είτε με ρουτ είτε χωρίς η οποία να μεγαλώνει αυτά τα εικονίδια στην γραμμή κατάστασης; η έστω κάπως να φαίνεται πιο μεγάλο το Η+

Με gravitybox μεγαλώνει όλη η status bar. Άρα και τα εικονίδια. Θες ρουτ εννοείται.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Με gravitybox μεγαλώνει όλη η status bar. Άρα και τα εικονίδια. Θες ρουτ εννοείται.

Έχω ρουτ αλλα μήπως είναι ασυμβιβαστο με xperia z1; τo gravity box είναι για aosp συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Με gravitybox μεγαλώνει όλη η status bar. Άρα και τα εικονίδια. Θες ρουτ εννοείται.

 

Πως μεγαλώνει η status bar?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με gravitybox μεγαλώνει όλη η status bar. Άρα και τα εικονίδια. Θες ρουτ εννοείται.

Εγώ αυτήν την επιλογή δεν την έχω βρει μπας και κάνεις λάθος; ;;;

Έχω ρουτ αλλα μήπως είναι ασυμβιβαστο με xperia z1; τo gravity box είναι για aosp συσκευές

Είναι και για aosp ....δουλεύει κανονικά και στις δύο. .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε κάποια εφαρμογή είτε με ρουτ είτε χωρίς η οποία να μεγαλώνει αυτά τα εικονίδια στην γραμμή κατάστασης; η έστω κάπως να φαίνεται πιο μεγάλο το Η+

Δες και αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2612179 Διαβασε καλα το τοπιο εκει γιατι δεν ξερω αν δουλευει στο τηλεφωνο σου. Δοκιμαζεις με δικη σου ευθυνη :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2612179 Διαβασε καλα το τοπιο εκει γιατι δεν ξερω αν δουλευει στο τηλεφωνο σου. Δοκιμαζεις με δικη σου ευθυνη :)

Ναι το έχω αυτό αλλά και πάλι δεν μεγαλώνει την στατους μπαρ. Τεσπα θα το ψάξω κι αν βρω κάτι το λέω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..ξαφνικά το viber μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι και Καλά θα γίνει με πληρωμή εκτός αν στείλω το μήνυμα σε 10 φίλους ο λογαριασμός μου θα γίνει μπλε για να παραμείνει free κλπ... Τι κουλο είναι αυτό ισχύει κάτι τέτοιο ξέρουμε τίποτα????:wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..ξαφνικά το viber μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι και Καλά θα γίνει με πληρωμή εκτός αν στείλω το μήνυμα σε 10 φίλους ο λογαριασμός μου θα γίνει μπλε για να παραμείνει free κλπ... Τι κουλο είναι αυτό ισχύει κάτι τέτοιο ξέρουμε τίποτα????:wacko:

Spam είναι. Έχει σταλθεί παρόμοιο μήνυμα και στο whatsapp σε φίλο.

Link to comment
Share on other sites

Spam είναι. Έχει σταλθεί παρόμοιο μήνυμα και στο whatsapp σε φίλο.

 

Αρα όποιος το λάβει τι κάνει το αγνοεί απλά και το σβήνει η έχει μετά το κινητό κάποιο ιο?? Στην γυναίκα μου εμφανίστηκε και μου το έστειλε και της απάντησα πίσω το ίδιο και μετά ρώτησα εδώ...έκανα βλακεία τι γίνετε Τώρα???? :cry:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρα όποιος το λάβει τι κάνει το αγνοεί απλά και το σβήνει η έχει μετά το κινητό κάποιο ιο?? Στην γυναίκα μου εμφανίστηκε και μου το έστειλε και της απάντησα πίσω το ίδιο και μετά ρώτησα εδώ...έκανα βλακεία τι γίνετε Τώρα???? :cry:

 

Δε χρειάζεται να ανησυχείς για τίποτα, ούτε ιό έχει ούτε τίποτα. Κι εμένα μου το είχαν στείλει. Μια χαζομάρα είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...