Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν κατάλαβα

 

... κανείς τον χωροφυλακα του φόρουμ η τον δικηγόρο της Wind;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το κατάλαβες, ξαναδιάβασέ το.

 

Όσοι είχαν τις ίδιες απορίες (και εγώ), τις έλυσαν με το post του aggelosn (26018), εκτός, όπως φαίνεται, από εσένα, που συνεχίζεις ....

 

Το post του τελειώνει με αυτή τη φράση, που τα λέει όλα και τη βρίσκω πολύ πετυχημένη:

Αν θεωρείτε οτι χάθηκε η εμπιστοσύνη σας προς την εταιρεία καταναλώστε τον χρόνο που έχετε στην κάρτα σας και αιτηθείτε φορητότητα σε άλλο πάροχο κινητής τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα

 

... κανείς τον χωροφυλακα του φόρουμ η τον δικηγόρο της Wind;;

 

Αυτο που κανει φιλε μου ειναι απλο. Σου ζηταει να μην λεμε τα ιδια και τα ιδια.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

φόρουμ είμαστε συνέχεια ανακυκλονονται θέματα και λέγονται γνώμες....

 

μην ανησυχείς δικηγορε και ο καθένας από εμάς μαθαίνει και όταν έρχεται η ώρα πληρώνει την Wind με το ίδιο και ίσως και χειρότερο νόμισμα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγωνεστε οτι εγινε εγινε. Εμεις μενει απλα να κανουμε οτι ειναι καλυτερο για εμας, ειτε να μεταφερουμε το υπολοιπο αλλου ειτε να το καταναλωσουμε, ειτε και φορητοτητα αν καποιοι ειναι πραγματικα δυσαρεστημενοι. Φανταζομαι θα υπηρξε θεμα με πολλα καρτοκινητα αριστερα και δεξια οπου καθενας θα ειχε 2-3 νουμερα και θα θελαν οι εταιριες να ξεκαθαρισουν για αυτο θα επισπευσαν το χρονο ληξης. Λογος μεταξυ μας δεν υπαρχει για καβγαδες, οποτε ας κανει απλα ο καθενας οτι νομιζει

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μην αγωνεστε οτι εγινε εγινε. Εμεις μενει απλα να κανουμε οτι ειναι καλυτερο για εμας, ειτε να μεταφερουμε το υπολοιπο αλλου ειτε να το καταναλωσουμε, ειτε και φορητοτητα αν καποιοι ειναι πραγματικα δυσαρεστημενοι. Φανταζομαι θα υπηρξε θεμα με πολλα καρτοκινητα αριστερα και δεξια οπου καθενας θα ειχε 2-3 νουμερα και θα θελαν οι εταιριες να ξεκαθαρισουν για αυτο θα επισπευσαν το χρονο ληξης. Λογος μεταξυ μας δεν υπαρχει για καβγαδες, οποτε ας κανει απλα ο καθενας οτι νομιζει

 

Εγώ έκανα απλά μια ενημέρωση για να μην τη πατήσει κανένας απο το forum, επίσης ενημερώνω ότι πρίν λίγο καιρό και απο το site wind αλλά και το 1269 έδιναν την σωστή λήξη των καρτοκινητών.Σημειωτέον μιλάμε F2G-2 με ποσά 600€ και 100€ σε χρόνο ομιλίας και στα δυο κινητά, δεν είναι να παίζεις και να είσαι αδιάφορος............

Πληροφοριακά πάντως στην cosmote με κάποιο αντίστοιχο παράδειγμα δεν δημιουργήθηκε κανένα πρόβλημα!

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

τελευταια ενω εχω σημα,μου ερχεται μηνυμα οτι με πηραν τηλ.καπακι με ξαναπαιρνουν και απανταω κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Έχω ενεργοποιήσει το Blender με 5€. Στην ιστοσελίδα λέει ότι λήγουν αύριο.

 

1) Δηλαδή μπορώ να τα χρησιμοποιήσω μέχρι 22/11, 23:59 τα λεπτά/sms/ομιλία?

2) Αν αγοράσω το Talk to All more με 2€, πριν λήξει το Blender, προστίθεται ο χρόνος που μου έχει απομείνει;

 

Ευχαριστώ.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το λαθος μου. Βιαστικα, αυτη την εντυπωση ειχα. Διαβασε εδώ τι λεει η Wind. Ειναι το ακριβως αντιθετο.

Με προτεραιότητα καταναλώνονται οποιοδήποτε άλλα λεπτά, SMS, MB έχεις στη διάθεσή σου από υπόλοιπα Πακέτα ή Βonuses για να διασφαλίζεις το μεγαλύτερο δυνατό όφελος, καθώς το Πακέτο Blender έχει μεγαλύτερο εύρος χρήσεων. Π.χ. αν έχεις ενεργό το Πακέτο 200’ προς όλους και το Πακέτο Blender και μιλήσεις προς ένα ελληνικό σταθερό τηλέφωνο, θα μειωθεί ο χρόνος σου από το Πακέτο 200’ και όχι από το Blender, για να μπορέσει το Blender να παραμείνει στη διάθεσή σου ώστε να σερφάρεις ή να στείλεις SMS.

............

Link to comment
Share on other sites

τελευταια ενω εχω σημα,μου ερχεται μηνυμα οτι με πηραν τηλ.καπακι με ξαναπαιρνουν και απανταω κανονικα..

φαίνεται σαν πρόβλημα τηλεφώνου αυτό, δοκίμασες με άλλη συσκευή;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω τελευταια,ειναι οι τελευταιοι 3-4 μηνες,που ειχα την παλια συσκευη ακομα,τωρα και με nexus 5,δεν το κανει συχνα βεβαια,δηλ. πεντε εξη φορες ολο αυτο το διαστημα
Link to comment
Share on other sites

Καμία φορά το σήμα είναι πλασματικό. Παρατήρησες εαν σου συμβαίνει στις ίδιες περιοχές συνήθως. Λογικά κινείσαι σε συγκεκριμένα μέρη.
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

σε περιοχές με πλασματικο σήμα η επικοινωνία δεν βελτιώνεται με την δεύτερη κλήση, ακόμα και αν χτυπήσει το τηλέφωνο η επικοινωνία είναι δύσκολη...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καμία φορά το σήμα είναι πλασματικό. Παρατήρησες εαν σου συμβαίνει στις ίδιες περιοχές συνήθως. Λογικά κινείσαι σε συγκεκριμένα μέρη.

σπιτι μου π.χ οπου και το 3g ειναι πολυ καλο,εαν και το τηλ.ειναι μονιμα σε 2g

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

φόρουμ είμαστε συνέχεια ανακυκλονονται θέματα και λέγονται γνώμες....

 

μην ανησυχείς δικηγορε και ο καθένας από εμάς μαθαίνει και όταν έρχεται η ώρα πληρώνει την Wind με το ίδιο και ίσως και χειρότερο νόμισμα....

Θα σε παρακαλουσα να αποφευγεις χαρακτηρισμους.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

"Για ενημέρωση υπολοίπου στείλε την εντολή bonus στο 12012 δωρεάν"

Μου ήρθε μετά από ανανέωση 12€ σε κατάστημα, σήμερα (χωρίς ενεργοποίηση κάποιου πακέτου)

Τι είναι αυτό;;

Edited by agkarag
more info
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μετά από ανανέωση 10€ σε κατάστημα, σήμερα (χωρίς ενεργοποίηση κάποιου πακέτου)

 

Ρε παιδιά τί ισχύει τελικά; Την προηγούμενη εβδομάδα που χρειάστηκε να ανανεώσω, στο κατάστημα της Καλαμαριάς, μου είπαν ότι σύμφωνα με τη νέα πολιτική της Wind δεν μπορούν να κάνουν ανανέωση (οποιοδήποτε ποσού) χωρίς να ενεργοποιήσουν άμεσα και κάποιο πακέτο. Τους είπα ότι έχω φοιτητικό και ότι η ενεργοποίηση πακέτου γίνεται με sms από το κινητό μου και όχι από το κατάστημα αλλά και πάλι αρνούνταν να μου βάλουν απλά χρήματα στην κάρτα. Τελικά αγόρασα μια κάρτα των 10 και έκανα τη δουλειά μου.

Μήπως έχουν προμήθεια για κάθε πακέτο που ενεργοποιούν και απλά με δουλεύουν;

Link to comment
Share on other sites

Νεο κόλπο αυτό? Έτσι παίρνεις το μπόνους καταστήματος αλλα χανεις τα online bonus. Το επιβεβαιώνει και άλλος αυτο? Για να ξέρουμε αν είναι κόλπο του συγκεκριμένου καταστήματος μόνο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί ισχύει τελικά; Την προηγούμενη εβδομάδα που χρειάστηκε να ανανεώσω, στο κατάστημα της Καλαμαριάς, μου είπαν ότι σύμφωνα με τη νέα πολιτική της Wind δεν μπορούν να κάνουν ανανέωση (οποιοδήποτε ποσού) χωρίς να ενεργοποιήσουν άμεσα και κάποιο πακέτο. Τους είπα ότι έχω φοιτητικό και ότι η ενεργοποίηση πακέτου γίνεται με sms από το κινητό μου και όχι από το κατάστημα αλλά και πάλι αρνούνταν να μου βάλουν απλά χρήματα στην κάρτα. Τελικά αγόρασα μια κάρτα των 10 και έκανα τη δουλειά μου.

Μήπως έχουν προμήθεια για κάθε πακέτο που ενεργοποιούν και απλά με δουλεύουν;

 

αγόρασες κάρτα από το περίπτερο ή από το κατάστημα ξυστή???

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βελτιωθει το σημα σπιτι μου χωρις να αλλαξω εταιρια? Πηγα στη wind, και μου ειπε πως πλεον δε στελνουν ενισχυτες σηματος για οικιακη χρηση.

 

Γιατί πότε έδινε ενισχυτές η Wind;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

αγόρασες κάρτα από το περίπτερο ή από το κατάστημα ξυστή???

Πουλάνε ακόμα ξυστές;;; Νόμιζα ότι τις έχουν αποσύρει. Μόνο αποδείξεις μου δίνουν εμένα...

Link to comment
Share on other sites

αγόρασες κάρτα από το περίπτερο ή από το κατάστημα ξυστή???

 

(συγγνώμη για την καθυστέρηση)

Ξυστή κάρτα ήταν. Από το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί ισχύει τελικά; Την προηγούμενη εβδομάδα που χρειάστηκε να ανανεώσω, στο κατάστημα της Καλαμαριάς, μου είπαν ότι σύμφωνα με τη νέα πολιτική της Wind δεν μπορούν να κάνουν ανανέωση (οποιοδήποτε ποσού) χωρίς να ενεργοποιήσουν άμεσα και κάποιο πακέτο. Τους είπα ότι έχω φοιτητικό και ότι η ενεργοποίηση πακέτου γίνεται με sms από το κινητό μου και όχι από το κατάστημα αλλά και πάλι αρνούνταν να μου βάλουν απλά χρήματα στην κάρτα. Τελικά αγόρασα μια κάρτα των 10 και έκανα τη δουλειά μου.

Μήπως έχουν προμήθεια για κάθε πακέτο που ενεργοποιούν και απλά με δουλεύουν;

 

το ίδιο πράμα μου κάνουν και στην βονταφον όταν πάω στο καταστήμα να βάλω κάρτα τους λέω δεν θέλω να μου βάλετε κανένα πακέτο μόνο κάρτα. Μετά από τις πολλές ερωτήσεις μου βάζουν. Είναι σπαστικο όμως. Εντάξει υπάρχουν άνθρωποι που βάζουν κάρτα από καταστήμα και το ζητάνε από τον υπάλληλο του καταστήματος να το κάνει. Εντάξει λογικό αλλά πολύ τράβηγμενο να μην σου κάνει ανανέωση. Καλά σίγουρα η ανανέωση μέσω ίντερνετ είναι μονόδρομος εάν έχεις ένα μόνο καταστήμα στην περιοχή σου αλλά πολλές φορές λες θέλω να βάλω τόσο όσο για να ενεργοποίησω το πακέτο αυτό ! Ή έχεις ηδη κάρτα και δεν θέλεις να βάλεις δέκα ευρώ αλλά λιγότερα τότε ναι βολεύει. Τι να πω εγώ στην θέση σου θα έπαιρνα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ή θα ζητούσα από υπάλληλο να πάρει τηλέφωνο και να μιλήσω μπροστά στην κοπέλα για αυτό το ζήτημα και θα μιλαγε εκείνη μαζί τους! Άμα αυτοί το παίζουν περίεργα έτσι το παίζεις και εσύ και τους βάζεις στην θέση τους. Δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο όμως !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τί ισχύει τελικά; Την προηγούμενη εβδομάδα που χρειάστηκε να ανανεώσω, στο κατάστημα της Καλαμαριάς, μου είπαν ότι σύμφωνα με τη νέα πολιτική της Wind δεν μπορούν να κάνουν ανανέωση (οποιοδήποτε ποσού) χωρίς να ενεργοποιήσουν άμεσα και κάποιο πακέτο. Τους είπα ότι έχω φοιτητικό και ότι η ενεργοποίηση πακέτου γίνεται με sms από το κινητό μου και όχι από το κατάστημα αλλά και πάλι αρνούνταν να μου βάλουν απλά χρήματα στην κάρτα. Τελικά αγόρασα μια κάρτα των 10 και έκανα τη δουλειά μου.

Μήπως έχουν προμήθεια για κάθε πακέτο που ενεργοποιούν και απλά με δουλεύουν;

πως κοροϊδεύουν τον κόσμο οι αλήτες......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...