Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να βρω προστατευτικά οθόνης...κάποια βοήθεια;;

 

Δες εδώ http://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?from=catspan&keyphrase=moto+g

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι καλήμερα .

Μια μικρή βοήθεια αν κάποιος ξέρεις. Εχτές έβαλα να κατέβει το asphalt 8 λίγο πριν την πέσω για ύπνο . Πρέπει να ήταν ή 1,3 Gb ή 1,8Gb . Όσο και να ήταν χώραγε στο τηλέφωνο σχετικά άνετα και μετά θα το πήγαινα στην εξωτερική κάρτα .Δεν ξέρω τι συνέβη , το κατέβασμα σταμάτησε λόγω αποθηκευτικού χώρου και αυτή τη στιγμή έχω 500κάτι MB ελεύθερα στο τηλέφωνο απο τουλάχιστον 2 G που είχα εχτές . Φαντάζομαι πως το apk σχεδόν κατέβηκε ολόκληρο , δεν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση για άγνωστο λόγο και έχει μείνει έτσι να πιάνει τόπο . Λίγο που ψάχτηκα τα apk μέσω google play πανε στο /data/app στο οποίο πρόσβαση έχουνε μόνο oi root χρήστες . Οπότε ή rootάρω ή κάνω factory reset και ξανα μανά από την αρχή . Καμία ιδέα ?

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι καλήμερα .

Μια μικρή βοήθεια αν κάποιος ξέρεις. Εχτές έβαλα να κατέβει το asphalt 8 λίγο πριν την πέσω για ύπνο . Πρέπει να ήταν ή 1,3 Gb ή 1,8Gb . Όσο και να ήταν χώραγε στο τηλέφωνο σχετικά άνετα και μετά θα το πήγαινα στην εξωτερική κάρτα .Δεν ξέρω τι συνέβη , το κατέβασμα σταμάτησε λόγω αποθηκευτικού χώρου και αυτή τη στιγμή έχω 500κάτι MB ελεύθερα στο τηλέφωνο απο τουλάχιστον 2 G που είχα εχτές . Φαντάζομαι πως το apk σχεδόν κατέβηκε ολόκληρο , δεν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση για άγνωστο λόγο και έχει μείνει έτσι να πιάνει τόπο . Λίγο που ψάχτηκα τα apk μέσω google play πανε στο /data/app στο οποίο πρόσβαση έχουνε μόνο oi root χρήστες . Οπότε ή rootάρω ή κάνω factory reset και ξανα μανά από την αρχή . Καμία ιδέα ?

 

Κατέβασε το καλύτερα απο το playstore και όχι απο κάποιο apk απο site!

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Γεια Google Play μιλάω . Αν ήτανε apk θα το είχα βάλει κατευθειαν sd .
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Ξανάκανε την εγκατάσταση. Αν δε φτάνει ο χώρος, μετέφερε στην sd κάποια άλλη εφαρμογή.

 

Δεν με άφηνε ούτως η άλλως και ότι μπορούσε να πάει στην sd είχε πάει κιόλας . Πήγα να κάνω factory reset όπως δείχνει εδώ ο μπάρμπας

αλλά παραδόξως δεν λειτουργεί . Εκεί που αυτός επιλέγει στο 1.19 recovery το δικό μου βγάζει το ανδροειδές ανάσκελα και απο κάτω λέει "καμία εντολή" . Τελικά έκανα επαναφορά μέσα από το android . Βέβαια στην επαναφορά πως βρήκε όλα μου τα δίκτυα και τα κλειδιά του , απορίας άξιο .

Για δοκιμάστε και εσείς ....

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί ποτε θα πάρουμε την lollipop???

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ! Λένε μέσα Δεκέμβρη κάπου εκεί...

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Εάν ζητάς ακρίβεια στην πρόβλεψη τότε νομίζω το "The weather channel" θα σε καλύψει πλήρως...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το moto g.

Εδώ και καιρό κοιτάζω για κάποιο mid -range κινητό. Αν και αρχικά "ψηνόμουν" για το LG G2 αποφάσισα να πάω σε κάτι λίγο πιο οικονομικό. Οπότε είμαι ανάμεσα στο LG G2 mini και στο Moto G (2nd gen). Αυτό όμως που με προβληματίζει με το moto g (γιατί πιο πολύ αυτό θέλω) είναι το θέμα του 4G. Είναι μεγάλο μείον για το κινητό αυτό ή όχι; Ακόμα στα ίδια περίπου χρήματα βγαίνει και το LG G3 S. Καμία ιδέα;;; :worry:

 

Edit: Τώρα το είδα ότι έκανα το post στο thread του moto g 4G και όχι σε αυτό του moto g (2nd gen). Aς το κάνει delete κάποιος mod. Ευχαριστώ.

Edited by JimBlack
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα ,το τσιμπισα πριν από 4 ήμερες και μπορω να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος (ερχομαι από ένα s2 ):)

για την L ποτε με το καλο ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τι γίνεται βρε παιδιά με το θέμα "tempered glass"; Κοίταξα όλες τις σελίδες στο link που έδωσε ο φίλος ποιο πάνω, και δεν υπάρχει τίποτα.

Το κακό με μένα είναι ότι δεν ξέρω και πολλά απο υπολογιστές και δεν μπορώ να παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως δοκίμασε κανείς την TeamGroup Micro-SD Card 16GB Class 10 στο Moto G LTE? Λειτουργεί κανονικά ή θα έχω θέμα;

 

Από όσο ξέρω μετά το update που πήρε το κινητό το πρόβλημα με τις Class 10 λύθηκε οπότε θα δουλεύει κανονικά πιστεύω! :)

Nokia 6101 - Sony Ericsson W100i - Nokia C2-05 - Nokia C2-02 - Motorola Moto G 4G
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οι πληροφορίες που υπάρχουν στο δίκτυο είναι συγκεχυμένες. Κάποιοι συνεχίζουν να λένε ότι έχουν πρόβλημα με περιοδικά unmount της microsd από το κινητό, ακόμα και μετά την 4.4.4. Γι' αυτό η πιο αξιόπιστη απάντηση θα έρθει από κάποιον που το δοκίμασε στην πράξη! Edited by dtzgr
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Οι πληροφορίες που υπάρχουν στο δίκτυο είναι συγκεχυμένες. Κάποιοι συνεχίζουν να λένε ότι έχουν πρόβλημα με περιοδικά unmount της microsd από το κινητό, ακόμα και μετά την 4.4.4. Γι' αυτό η πιο αξιόπιστη απάντηση θα έρθει από κάποιον που το δοκίμασε στην πράξη!

 

Με τα ίδια λεφτά πάρε μια αξιόπιστη class 4 ή και 6 για να είσαι σίγουρος. Στην τελική δεν θα έχει και καμιά εμφανή διαφορά στο χρόνο απόκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μήπως δοκίμασε κανείς την TeamGroup Micro-SD Card 16GB Class 10 στο Moto G LTE? Λειτουργεί κανονικά ή θα έχω θέμα;

 

Εγω μια 10αρα kingston 16G που έβαλα δεν έχω κάποιο θέμα

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρεται να το αγοράσει ένας φίλος μου, έχει κανονικά εγγύηση στην Ελλάδα;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρεται να το αγοράσει ένας φίλος μου, έχει κανονικά εγγύηση στην Ελλάδα;

Συνήθως από σκρουτζομάγαζα έχουνε την Πανευρωπαική διετή , εκτός και έχει κανει εισαγωγή η επίσημη αντιπροσωπία το συγκεκριμένο μοντέλο . Αν του αρέσει το τηλέφωνο να το πάρει με κλειστά μάτια αν και για να λέμε την αλήθεια αρχιζω να βλέπω αρκετά τετραπύρηνα/4G αρκετά πιο χαμηλά π.χ http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=68277&selectedCategoryId=93 . Και με εγγύηση του Γερμανού που όσο ναναι βαραίνει

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Τελικά επειδή δεν του άρεσε και πολύ εμφανισιακά το Μοτορόλα. Μάλλον θα παραγγείλει το zte.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Kάτι τέτοιο. Όμως τα Q θα τα βγάζει σαν Wind, όπως και τα Cyta σαν Vodafone από ότι βλέπω στα σχόλια.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...