Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο προβληματισμος μου ειναι οτι μου αλλαξανε το πακετο που ειχα 300 προς ολους και τα 10€ μενουν στην καρτα. εαν ειναι να βαζω 15€για να εχω και για data, αφου απο τα 10 με αφηνουν αυτοματα στα 6.30 οπου πρεπει απο εκει να εχω data,sms ζηταω προσφορα για συμβολαιο με 300 λεπτα + 500/1gb data απλα δεν ηθελα συμβολαιο για τη 2 γραμμη

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ο προβληματισμος μου ειναι οτι μου αλλαξανε το πακετο που ειχα 300 προς ολους και τα 10€ μενουν στην καρτα. εαν ειναι να βαζω 15€για να εχω και για data, αφου απο τα 10 με αφηνουν αυτοματα στα 6.30 οπου πρεπει απο εκει να εχω data,sms ζηταω προσφορα για συμβολαιο με 300 λεπτα + 500/1gb data απλα δεν ηθελα συμβολαιο για τη 2 γραμμη

 

αυτό που ζητάς σε συμβόλαιο με 300 λεπτά και 1gb internet υπάρχει και στο πακέτο που είσαι ηδη . Βάζεις δέκα ευρώ σου τρώει τα 3ευρώ για 400 λεπτά και μετά μπαίνεις στο vodafone.gr και αγοράζεις το πακέτο με 5ευρώ 500mb internet και σου κάνει δωρο και αλλά 500mb λόγω αγοράς μέσω ίντερνετ. Και σου μένει στην κάρτα σου 1,30 για μυνηματα. Εξάλλου άμα σου περισσεύουν λεπτά δεν στέλνεισ μυνηματα. Επίσης μπορείς να στείλεις μυνηματα δωρεάν από το free sms tree όσα μυνηματα έχει το δένδρο εκείνη την στιγμή και να στείλεις και μυνηματα δωρεάν και μέσω facebook του fbsms.gr . Στο δεύτερο 5μυνηματα είναι δωρεάν καθημερινά αλλά ο αποστολέας παλιά ορίζες εσύ το μυνημα που θα φαίνεται,τώρα πάλι το ορίζεις εσύ αλλά φαίνεται ένα νούμερο εξωτερικόυ!Άρα πρέπει να βάλεις το όνομά σου μέσα στο μυνημα.Επίσης χωράει 120 χαρακτήρες οι υπόλοιποι δέσμευονται για δωρεάν διαφημίσεις έχει και αναφορά παράδοσης.Ένω το sms tree μπορείς να στείλεις έως 5 δωρεάν μυνηματα αρκεί να έχει το δένδρο εκείνη την στιγμή, δεν έχει αναφορά παράδοσης, αλλά με βολεύει καλύτερα διότι μπορώ να στείλω 160 χαρακτήρες και έως και 3αποστολείς το ίδιο μυνημα. Παλιά μπορούσες να στείλεις όσα μυνηματα έχει το δένδρο τώρα το έχουν κατάργησεί ! Άρα συνολο δέκα δωρεάν μυνηματα. Επίσης μπορείς να βάλεις ένα ευρώ κατάθεση σε λογαριασμό του dosms και να στείλεις 28 μυνηματα προς ολους με χρέωση 0,035€το μυνημα ! Δεν το συζητάω πολύ φθηνη χρέωση.Έχει κανονικά αναφορά παράδοσης και το καλό επίσης την προγραμματισμένη αποστολή. Πχ να σταλουν προγραμματισμένα κάποια μυνηματα,εμένα με έχει βολεψει παρά πολύ ! Διότι προγραμματίζω να στείλω κάποιο μυνημα και φευγει ή φεύγουν μόνα τους την συγκεκριμένη ώρα και μέρα . Επίσης με βολεψει παρά πολύ σε πρωτοχρονιά που στέλνουμε χρόνια πολλά και στην ανάσταση διότι δεν έχει πότε υπέρφόρτωση το δίκτυο και φεύγουν αμέσως από εκεί μόνο τις αναφορές περιμένω. Ένα κακο που έχει αυτό το dosms είναι ότι η διάρκεια διάρκειας μέχρι να παραδοθεί το μυνημα είναι 24ωρες και όχι 72ωρες όπως στα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Αλλά μου έχει λύσει τα χέρια. Επίσης υπάρχει και εφαρμογή για android κινητό νομίζω και για ios οπότε μπορείς να το χρησιμοποιείς παντού αφού θα έχεις ίντερνετ στο κινητό. Ελπίζω να σε βοήθησα. Επίσης για μένα μην κάνεις σύνδεσή διότι θα πληρώνεις πολύ περισσότερα χρήματά

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το on line bonus των 500mb ώστε να πάρεις 1gb με το πακέτο των 5€ και αυτόματη ανανέωση πρέπει να το έχει μόνο στο CU. Τουλάχιστον στην εφαρμογή τους σε ένα νουμεράκι που έχω που είναι απλό καρτοκινητό βγάζει επιλογή για πακέτο των 500mb χωρίς bonus.

 

Εγώ θα πρότεινα να το κάνει CU. Με on line ανανέωση 10€, just surf bonus και ενεργοποίηση του CU combo 600 από την εφαρμογή θα έχει 810mb, 400' προς όλους, 300' προς CU, 100sms προς όλους και 500sms προς CU.

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς το on line είσαι με μείον 250ΜΒ. Δηλαδή με 500 από το bonus που δίνει με την ανανέωση(απλή από κατάστημα ή με κάρτα) και άλλα 60 με το πακέτο που περιέγραψα πας στα 560. Αν αρκούν είσαι οκ. Αν όμως χρειαστείς και άλλα θες +5€. Αν υπολογίσεις τα κερατιάτικα (φόρο) πρέπει να κάνεις ανανέωση 14€ ώστε να μείνουν 12 καθαρά υπόλοιπο. Σε αυτήν την περίπτωση στο CU μπορείς να πάρεις και το πακέτο των 5€με την αυτόματη ανανέωση που δίνει 500+500 και φτάνεις στα 1560mb στο σύνολο (+400' προς όλους,300' σε CU,100sms προς όλους, και 500sms σε CU με 7€ θυμίζω). Αν μπορείς να κάνεις σύνδεση με 14-15€ που να στα δίνει αυτά και να σε καλύπτει πάσο. Αν και προσωπικά μετά από κάποια ταλαιπωρία δεν θέλω ξανά με τίποτα τη σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους,απλα αυτο με το Online δε σε βολευει παντα (ασε που θελει και χρεωστικη)

 

δεν καθολου δύσκολο να βγάλεις μια χρεώστικη κάρτα που είναι για ατμ , εάν έχεις λογαριασμό στην πειραιως μόλις κάνεις αίτηση σου τυπώνουν το όνομά επάνω και στην δίνουν αμέσως. Όπου βάζεις τα χρήματά εκεί και μετά κάνεις ανανέωση μέσω ίντερνετ. Πρόσεχε πρωτα πρέπει να κάνεις εγγραφή στο verify by visa για ασφάλεια των συνναλαγων !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Eχει αγορά ποσού μέσω πιστ. κάρτας, αλλά στα 10€ αγορά δεν σου δίνει 500mb ιντερνετ, αλλά 250...

οπότε καλύτερα σε φυσικό μαγαζί το 10ευρο και αμέσως 500mb :D

Link to comment
Share on other sites

Τα 500mb είναι από το just surf bonus. Τα παίρνεις είτε κανείς ανανέωση από κατάστημα/κάρτα είτε με ηλεκτρονική ανανέωση. Αν κανείς την τελευταία θα πάρεις +250.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε κατάστημα της voda για να μεταφέρω ένα συμβόλαιο από wind σε καρτοκινητό. Δεν μπόρεσαν να με εξυπηρετησουνε γιατι το σύστημα της voda εδώ και τρεις εβδομάδες εχει προβλημα και δεν μπορεί να μετατρέψει συμβόλαια wind σε καρτοκινητά voda.:blink:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε κατάστημα της voda για να μεταφέρω ένα συμβόλαιο από wind σε καρτοκινητό. Δεν μπόρεσαν να με εξυπηρετησουνε γιατι το σύστημα της voda εδώ και τρεις εβδομάδες εχει προβλημα και δεν μπορεί να μετατρέψει συμβόλαια wind σε καρτοκινητά voda.:blink:

 

Προσπαθει οσο μπορει η vodafone να μη πηραζει τους πελατες της wind

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο σκεφτηκα. τους συμφερει δλδ να παω κοσμοτε??? καποτε ειχε ακουστει κατι για συγχωνευση των δυο. ( δεν θυμαμαι που το διαβασα). λετε να ισχυει τελικα?
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο σκεφτηκα. τους συμφερει δλδ να παω κοσμοτε??? καποτε ειχε ακουστει κατι για συγχωνευση των δυο. ( δεν θυμαμαι που το διαβασα). λετε να ισχυει τελικα?

 

Σε λιγους μηνες θα ειναι μια εταιρεια και προσπαθουν οσο μπορουν να μη περνει ο ενας πελατες απ τον αλλον.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τραγικο. κι αντε να αποδειξει ο απλος πολιτης οτι δεν υπαρχει καμια βλαβη στο συστημα τους. μονο στο ελλαντα γινονται αυτα.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγους μηνες θα ειναι μια εταιρεια και προσπαθουν οσο μπορουν να μη περνει ο ενας πελατες απ τον αλλον.

 

Στην κινητή ή στην σταθερή; Αν είναι και στην κινητή, την βάψαμε! Με δύο θα μείνουμε;:(

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο κάποιος να προτιμήσει το καρτοκινήτο vodafone αντί του cu, έχω την εντύπωση πως το cu προσφέρει πολύ περισσότερα, έχω άδικο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο κάποιος να προτιμήσει το καρτοκινήτο vodafone αντί του cu, έχω την εντύπωση πως το cu προσφέρει πολύ περισσότερα, έχω άδικο;

 

οχι οντως προσφερει περισσοτερες παροχες .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοκινητό Vodafone μένουν μόνο όσοι έχουν την προσφορά των 400 λεπτών με 3 ευρώ σε κάθε ανανέωση από 10 ευρώ.

Όλοι οι άλλοι βρίσκονται στο CU ....ή πρέπει να μεταβούν σύντομα στο CU.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε μήνυμα στο CU του πατέρα μου...

"300' προς όλους με ανανέωση 10€ και τα χρήματα μένουν στην κάρτα". Αρκεί να γίνει μέχρι αύριο. Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε μήνυμα στο CU του πατέρα μου...

"300' προς όλους με ανανέωση 10€ και τα χρήματα μένουν στην κάρτα". Αρκεί να γίνει μέχρι αύριο. Χαχαχα

 

Για ποσες μερες;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

30. Εντάξει δεν είναι κάτι στάνταρ, και προφανώς πρόκειται για προσφορά επειδή βλέπουν πως δεν έχει υπόλοιπο μέσα. Αλλά μου φάνηκε "αστείο", γιατί είναι ακριβώς ότι έδινε στο απλό καρτοκινητό πριν την αλλαγή με τη χρέωση των 3€...
Link to comment
Share on other sites

Σε λιγους μηνες θα ειναι μια εταιρεια και προσπαθουν οσο μπορουν να μη περνει ο ενας πελατες απ τον αλλον.

 

Άλλο το να ενοποιήσουν τις δικτυακές υποδομές τους, άλλο να ενοποιηθούν οι πάροχοι. Έχει τεράστια διαφορά το ένα απ'τ'άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...