Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

GENERAL

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - for T-Mobile, AT&T

4G Network LTE

SIM Micro-SIM

Announced 2014, May

Status Coming soon. Exp. release 2014, June

 

BODY

Dimensions 129.9 x 65.9 x 11.6 mm (5.11 x 2.59 x 0.46 in)

Weight -

 

DISPLAY

Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors

Size 720 x 1280 pixels, 4.5 inches (~326 ppi pixel density)

Multitouch Yes

Protection Corning Gorilla Glass 3

 

SOUND

Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

 

MEMORY

Card slot microSD, up to 32 GB

Internal 8/16 GB, 1 GB RAM

DATA GPRS Yes

EDGE Yes

Speed HSDPA, 21 Mbps; HSUPA; LTE

WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot

Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, LE

USB Yes, microUSB v2.0, USB Host

 

CAMERA

Primary 5 MP, 2592 х 1944 pixels, autofocus, LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

Video Yes, 720p@30fps, stereo sound rec., HDR

Secondary Yes, 1.3 MP

 

FEATURES

OS Android OS, v4.4.2 (KitKat), upgradable to v4.4.3 (KitKat)

Chipset Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400

CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7

GPU Adreno 305

Sensors Accelerometer, proximity, compass

Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM

Browser HTML5

Radio FM radio

GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS

Java Yes, via Java MIDP emulator

Colors White, Black, Moto G Ferrari Edition

- SNS integration

- Google Drive (50 GB storage)

- Active noise cancellation with dedicated mic

- MP3/AAC+/WAV/Flac player

- MP4/H.263/H.264 player

- Organizer

- Photo viewer/editor

- Document viewer

- Google Search, Maps, Gmail

- YouTube, Google Talk, Picasa

- Voice memo/dial

- Predictive text input

 

BATTERY

Non-removable Li-Ion 2070 mAh battery

 

Σε bold είναι οι διαφορές από το Moto G.

 

ΤΙΜΗ (μέχρι στιμής) (8GB)

Amazon.co.UK: £159.99 = 197 €

Expansys.com.gr: 199.99€

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα ρωτήσει και εδώ, αλλά απάντηση δεν πήρα, οπότε ας ξαναρωτήσω στο πλέον κατάλληλο θέμα.

 

Σχετικά με το Moto G LTE:

 

1. Θα υποστηρίζει τις ελληνικές μπάντες LTE;

2. Θα κυκλοφορήσει σε έκδοση 16 GB ή μόνο 8 GB; Αν κυκλοφορήσει μόνο σε έκδοση 8 GB, θα πρέπει να με προβληματίσει αυτό; Υπάρχουν πχ εφαρμογές που απαιτούν αποκλειστικά την εσωτερική μνήμη και δε μπορούν να κάνουν χρήση της κάρτας μνήμης;

3. Πιστεύετε ότι ενδεχόμενες χαμηλές πωλήσεις θα επηρεάσουν αρνητικά την υποστήριξη της συσκευής, επίσημη και ανεπίσημη, παρά την πολύ καλή υποστήριξη του non-LTE Moto G;

4. Θα έρθει στην Ελλάδα ή θα διατίθεται έστω επίσημα από τη Motorola μέσω του amazon.co.uk;

 

Αν κάποιος ξέρει κάτι επίσημο ή εκ των έσω, ή μπορεί να κάνει κάποια εκτίμηση, ας με βοηθήσει, γιατί προσπαθώ να αποφασίσω στο αν αξίζει να περιμένω την LTE έκδοση.

Ευχαριστώ!

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

1. Λογικά ναι. Από ότι ξέρω όσες συσκευές βγαίνουν στο Αγγλικό Amazon υποστηρίζουν όλα τα Ευρωπαϊκά δίκτυα. Επίσης η Cosmote και η Vodafone εκπέμπουν 4G στην LTE-Band 3 την οποία χρησιμοποιεί και η EE στην Αγγλία. Αυτό είναι καλό.

2. Στο gsmarena λέει και 16GB αλλά όπου έχω δει (motorola.com,amazon,expansys) υπάρχει μόνο σε 8GB το οποίο εντάξει εμένα δεν με ανησυχεί και πάρα πολύ. Σκέψου ότι από τα 8GB μένουν 5,5 περίπου για χρήση. Δεν τα λες και άσχημα για εφαρμογές...

3. Αν το φέρει η Wind στην Ελλάδα κάποια στιγμή πιστεύω θα πουλήσει αρκετά. Αλλά και να μην έρθει, σίγουρα θα το φέρουν skroutzομάγαζα τα οποία το φέρνουν από Ευρώπη, άρα έχεις Ευρωπαϊκή εγγύηση που σε καλύπτει και στην Ελλάδα.

4. Ρώτησα στη Wind, λένε όχι μέχρι στιγμής. Και να έρθει επίσημα στην Ελλάδα θα αργήσει σίγουρα. Στο amazon.co.uk υπάρχει ήδη επίσημα από τη Motorola με διαθεσιμότητα στις 30 Ιουνίου.

Edited by programmergr
Link to comment
Share on other sites

Σαν να αργεί λίγο ή είναι η ιδέα μου; Ας ελπίσουμε όταν φτάσει 30 Ιουνίου να μην αναβληθεί για ποιος ξέρει πότε..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω γύρω στα 220 γιατί πάντα εδώ έρχονται, όσο κάνουν στην Αμερική ($=€). Μακάρι να το κοστολογήσουν πιο κάτω..
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο thread για το απλό Moto G και αρκετοί λένε για θέματα στο σήμα και στις κλήσεις ειδικά όταν μιλάς με 3G. Λέτε να έχουμε ίδια προβλήματα και στο 4G μοντέλο;
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης στο xda που μιλάω με άτομα που το έχουν ήδη (στην Αμερική) δεν έχουν κανένα πρόβλημα ούτε στο σήμα ακόμα και σε 4G, ούτε στην ποιότητα των κλήσεων. Λένε ότι η μπαταρία συνεχίζει να αντέχει το ίδιο καλά με πριν. Δεν θέλω να πιστεύω ότι το Αμερικάνικο είναι μια χαρά και ότι το Ευρωπαϊκό θα βγει προβληματικό...

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για το κινητό...άντε, για να δούμε!

Σκέφτεσαι να το πάρεις από το Amazon ή από εδώ όοοταν έρθει;

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ, γιατί θα κοπεί τιμολόγιο σε εταιρεία...που να μπλέκω με ενδοκοινοτικές τώρα!

Το ζητούμενο λοιπόν είναι, πότε θα έρθει; Λογικά κατά Ιούλιο μεριά θα σκάσει μύτη στον θείο Σκρουτζ, αλλά πόσο;

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται και από χρήστες του xda το Moto G 4G/LTE έχει και γυροσκόπιο καθώς το chipset που φοράει είναι το 8926 και όχι το 8226 που έχει η απλή έκδοση.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53412794

 

Έχουμε καμία νέα πληροφορία για το αν και πότε θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα;

 

Ωστόσο ακούγονται και παράπονα σχετικά με την συμβατότητα που έχει με τις κάρτες μνήμης.

Edited by GsM
Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχει έκδοση dual sim;

 

dual sim έχω την εντύπωση πως βγαίνει μόνο σε αμερικάνικη έκδοση όπως και το αρχικό μοντέλο...

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Amazon, εμφανίστηκε και σε άλλα γνωστά sites στην Αγγλία με διαθεσιμότητα μέσα στη βδομάδα. Επίσης υπάρχει πια και στο UK site της Motorola που από κει μπορείτε να βρείτε και τα sites που προανέφερα.

 

Από ότι παρατήρησα στο site, στα specifications γράφει απλά 4G χωρίς να αναφέρει ποια bands αλλά νομίζω πως δεν θα έχουμε κάποιο πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

προσθεσε και τα μεταφορικα 15 ευρω και μας κανει 215

 

αλλα κατι μου λεει πως μολις ξεστοκαρουν τα μοτο g 8gb που κανουν 160 ευρω θα πεσει λιγο και η τιμη του 4g

Link to comment
Share on other sites

καλο τηλεφωνο,αλλα χωρις φορτιστη,χωρις handsfree,τι κατινια να χρεισημοποιησουμε την φορτιση απο υπολογιστη,...ετσι και αλλοι κατασκευαστες μειωνουν την τιμη.τι ιδεα!!!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 30/6 κανονικά έπρεπε να είναι available στο Amazon UK, αλλά πήγε κατευθείαν Temporarily out of stock :p Επίσης είναι #1 Best seller στα smartphones.

 

Edit: Οι επίσημες LTE μπάντες που θα υποστηρίζει. Στην Ελλάδα προς το παρόν χρησιμοποιείται μόνο η 3 οπότε δεν θα έχουμε κανένα πρόβλημα.

European & Asia GSM Model:

4G LTE Bands 1, 3, 7, 8, 20 (2100, 1800, 2600, 900, 800 MHz)

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...