Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

NETWORK Technology

GSM / HSPA

LAUNCH Announced 2014, August

Status Available. Released 2014, October

BODY Dimensions 58.1 x 39.9 x 12.5 mm (2.29 x 1.57 x 0.49 in)

Weight 67 g (2.36 oz)

SIM Nano-SIM

- IP67 certified - dust and water resistant

- Water resistant up to 1 meter and 30 minutes

DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 2.0 inches (~53.4% screen-to-body ratio)

Resolution 360 x 480 pixels (~300 ppi pixel density)

Multitouch Yes

PLATFORM OS Tizen-based wearable platform

CPU Dual-core 1 GHz

MEMORY Card slot No

Internal 4 GB, 512 MB RAM

CAMERA No

SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Loudspeaker Yes

3.5mm jack No

COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n

Bluetooth v4.1, A2DP

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS

Radio No

USB microUSB v2.0

FEATURES Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass, heart rate, barometer, UV light

Messaging SMS(threaded view), MMS

Browser HTML

Java No

- S-Voice natural language commands and dictation

- MP3/M4A/AAC/WAV player

- Photo/video viewer

- Voice memo/dial/commands

BATTERY Non-removable Li-Ion 300 mAh battery

Stand-by Up to 96 h (3G)

Talk time

MISC Colors Black, White

SAR US 0.81 W/kg (head) 1.07 W/kg (body)

SAR EU 0.56 W/kg (head) 0.65 W/kg (body

πηγη:gsmarena.com

 

Tο μοναδικο ισως smartwatch Που με δελεαζει στο να το αποκτησω,η τιμη του ειναι στα 399 ευρω και το περιμενουμε.

 

http://i57.tinypic.com/167101i.jpghttp://i57.tinypic.com/2dhwtq0.jpg

Edited by Sofos_5

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το gear fit το πήρε κανείς? ?

 

Εγω αυριο παραλαμβάνω το gear 2. Θα πάρεις το fit;;; Δεν βρίσκω τον λόγο αφού οτι προσφέρει το fit προσφέρει ακριβώς τα ίδια το gear 2 + ολα τα extras που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο παραλαμβάνω το gear 2. Θα πάρεις το fit;;; Δεν βρίσκω τον λόγο αφού οτι προσφέρει το fit προσφέρει ακριβώς τα ίδια το gear 2 + ολα τα extras που έχει.

 

Το θεωρώ πιο κομψό στο χέρι και το γεγονός ότι το φοράς και ανάποδα για να μοιάζει σαν βραχιόλι πιο πολύ από ότι σαν τηλέφωνο μιας και θα το δουλέψω παράλληλα με το κανονικό μου ρολόι αλλά στο άλλο χέρι γι αυτό προκρίνεται το fit από εμένα. ..

Τώρα αν δεν με βολέψει σαν διπλό ρολόι το δίνω και αντε να χάσω 50-60 ευρώ.

Πάντως τις βασικές λειτουργίες τις έχει και αυτό και για το καλοκαίρι είναι ότι πρέπει.

Παίρνεις και ένα άλλο χρώμα σε λουράκι και κάνεις τις παραλαγες σου...

Γενικα νομίζω ότι θα με καλύψει απόλυτα.

Αύριο θα το έχω και θα σας πω.

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι συνδέεται κανονικά και με το one m8...

Αν όντως ισχύει τότε θα είναι ταμάμ για εμένα! !!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43814[/ATTACH]

Είναι αμαρτία να έχω στο σπίτι το rolexaki στο βωμό του gear.

Σορυ για το διπλό ποστ αλλά δεν παίρνει την φωτογραφία το tapa talk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά γιατί είχε αρχίσει να μονοπωλεί το νήμα του S5! Υπάρχει πουθενά ετοιμοπαράδοτο;
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43871[/ATTACH]

Φοριέται με ότι θες...

Το μαύρο είναι λιγάκι σοβαρό σαν χρώμα, αλλά με ένα λουράκι αλλάζει όλο το στυλ! !!

Υπάρχει στο public στο σύνταγμα σίγουρα αλλά από ότι είδα στο skrutz υπάρχει και αλλού.

Μέχρι τούτη την ώρα όλοι το έχουν στα 199 ευρώ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι λιγάκι σοβαρό σαν χρώμα, αλλά με ένα λουράκι αλλάζει όλο το στυλ! !!

 

Όσο αναρωτιόμουν κατά πόσο σε δεσμεύει από άποψη φόρτισης κτλ ένα τέτοιο gadget, είδα τη φωτογραφία και απλά το ερωτεύτηκα.

Από στυλιστικής άποψης τουλάχιστον είναι όντως εξαιρετικό!

Link to comment
Share on other sites

Απ το μεσημέρι το εχω ταράξει στην χρήση καθώς είναι καινούριο και το περιεργάζομαι συνέχεια. Είχα βγει για ενα κρασάκι πριν και είχα το Note στο τσαντάκι και λάμβανα κάθε ειδοποίηση χωρίς να κοιτάζω το κινητό συνεχώς.. Εκανα και 2-3 κλήσεις μέσω αυτού και αυτή τη στιγμή είμαι με 87% μπαταρία και την φωτεινότητα στο 5. Φαίνεται οτι 3-4 μέρες τις βγάζει πολύ άνετα ενώ με φωτεινότητα στο 4 ή στο 3 σίγουρα θα βγάζει 1 μέρα παραπάνω ίσως και περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

πήρα και γω το galaxy gear 2 neo. Αρκετα καλό αν και δεν το εχω ψάξει ακόμα. Σιγουρα πάντως είναι βολικο.

 

Αν το πήρες σε μαυρο πήραμε το ίδιο(μάλλον πρέπει να προσθέσω το ''neo'' στην υπογραφή μου :lol: ) Εγω δηλώνω ενθουσιασμένος πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Ελαβα ειδοποιήσεις απο facebook-viber-hangouts-emails και τα διάβασα με μεγάλη άνεση στο ρολόι. Δεν ξέρω στο fit πόσο ευκολο είναι να διαβάσεις κάτι απ αυτά με την ίδια άνεση.
Link to comment
Share on other sites

Ελαβα ειδοποιήσεις απο facebook-viber-hangouts-emails και τα διάβασα με μεγάλη άνεση στο ρολόι. Δεν ξέρω στο fit πόσο ευκολο είναι να διαβάσεις κάτι απ αυτά με την ίδια άνεση.

 

Στο fit απλά τα διαβάζεις οριζόντια τα μηνύματα και τα άλλα...

Δεν έχει θέμα...

Μια χαρά τα διαβάζεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Παιδια,συνδέεται με bluetooth ακουστικα ή όταν θες να μιλησεις,μιλάς μόνο σε ανοικτη ακρόαση?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Παιδια,συνδέεται με bluetooth ακουστικα ή όταν θες να μιλησεις,μιλάς μόνο σε ανοικτη ακρόαση?

 

Συνδέεται κανονικότατα. Εκτός το fit βέβαια που δεν υποστηρίζει φωνητικές κλήσεις.

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Απ το μεσημέρι το εχω ταράξει στην χρήση καθώς είναι καινούριο και το περιεργάζομαι συνέχεια. Είχα βγει για ενα κρασάκι πριν και είχα το Note στο τσαντάκι και λάμβανα κάθε ειδοποίηση χωρίς να κοιτάζω το κινητό συνεχώς.. Εκανα και 2-3 κλήσεις μέσω αυτού και αυτή τη στιγμή είμαι με 87% μπαταρία και την φωτεινότητα στο 5. Φαίνεται οτι 3-4 μέρες τις βγάζει πολύ άνετα ενώ με φωτεινότητα στο 4 ή στο 3 σίγουρα θα βγάζει 1 μέρα παραπάνω ίσως και περισσότερο.

 

Mε γειαααααα

Δεν υπάρχει κάτι άλλο σε πιο χρήσιμο από αυτό, τουλάχιστον αυτή την περίοδο, ειδικά αν έχεις συσκευή από 5'' και πάνω!

Έχω το Gear1 και με βάρια χρήση. Μετά την τελευταία αναβάθμιση και του Gear Manager βγάζει πολύ άνετα 3 ημέρες και φορτίζω την τέταρτη και με υπόλοιπο 10-20%

Η φωτεινότητα στο 3 και με δόνηση.

 

Πάντα μου άρεσαν τα ρολόγια και έχω δυο από τα πολύ ακριβά(ας μην πούμε μάρκες) αλλά το θεωρώ τόσο χρήσιμο το Gear ώστε να τα έχω βάλει στα κουτιά τους.

Στην τελική μόνο ''μόστρα'' μου έδιναν .... που δεν είναι και των καιρών.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mε γειαααααα

Δεν υπάρχει κάτι άλλο σε πιο χρήσιμο από αυτό, τουλάχιστον αυτή την περίοδο, ειδικά αν έχεις συσκευή από 5'' και πάνω!

Έχω το Gear1 και με βάρια χρήση. Μετά την τελευταία αναβάθμιση και του Gear Manager βγάζει πολύ άνετα 3 ημέρες και φορτίζω την τέταρτη και με υπόλοιπο 10-20%

Η φωτεινότητα στο 3 και με δόνηση.

 

Πάντα μου άρεσαν τα ρολόγια και έχω δυο από τα πολύ ακριβά(ας μην πούμε μάρκες) αλλά το θεωρώ τόσο χρήσιμο το Gear ώστε να τα έχω βάλει στα κουτιά τους.

Στην τελική μόνο ''μόστρα'' μου έδιναν .... που δεν είναι και των καιρών.

 

Ευχαριστώ!! Σήμερα βρίσκομαι στην 4η μέρα και είμαι στο 21% με φωτεινότητα στο 5. Ρολόι δεν φορούσα αλλά το συγκεκριμένο δεν θα το αποχωριστώ :) . Οταν είμαι έξω το Note 3 είναι μονίμως στο τσαντάκι και τα πάντα τα βλέπω μέσω αυτού. Μετά απο 1-2 updates η αυτονομία είμαι σίγουρος οτι θα βελτιωθεί κι άλλο.

 

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απ τη συγκεκριμένη συσκευή ενώ σίγουρα θα γίνει απαραίτητο gadget αφού η τάση για μεγαλύτερα smartphones ολοένα και αυξάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συνηθίσει ακόμα το να μιλάω από το ρολόι αλλά κι εγώ το θεωρώ πολύ καλό εργαλείο-gudget. Κι εγώ τα πάρκαρα τα συμβατικά ρολόγια που είχα. Να δω για πόσο. Καλή Ανάσταση σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα αναμεσα σε gear 2 και gear neo?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα αναμεσα σε gear 2 και gear neo?

 

Στο υλικό κατασκευής και στο ότι το Neo δεν έχει κάμερα.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mε γειαααααα

Δεν υπάρχει κάτι άλλο σε πιο χρήσιμο από αυτό, τουλάχιστον αυτή την περίοδο, ειδικά αν έχεις συσκευή από 5'' και πάνω!

Έχω το Gear1 και με βάρια χρήση. Μετά την τελευταία αναβάθμιση και του Gear Manager βγάζει πολύ άνετα 3 ημέρες και φορτίζω την τέταρτη και με υπόλοιπο 10-20%

Η φωτεινότητα στο 3 και με δόνηση.

 

Πάντα μου άρεσαν τα ρολόγια και έχω δυο από τα πολύ ακριβά(ας μην πούμε μάρκες) αλλά το θεωρώ τόσο χρήσιμο το Gear ώστε να τα έχω βάλει στα κουτιά τους.

Στην τελική μόνο ''μόστρα'' μου έδιναν .... που δεν είναι και των καιρών.

Καλησπέρα και Χρονια Πολλα σε ολους!

Μιχαλη, μιας και

1) Βρεθηκα και παλι με galaxy gear (το παλιο, 300 δε δινω επ'ουδενι για το καινουριο)

2) Δεν εχω πολύ χρονο για να ψαξω

 

μπορεις να μου πεις ποιο είναι το τελευταιο επισημο firmware που μπορω να φλασαρω για το gear?

Αν μπορεις να μου υποδείξεις και το τελευταιο multiCSC stock firmware Και για το note 3 θα με εξυπηρετήσεις πολύ.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...