Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε μιας και πολύ συζήτηση έχει πέσει για την ποιότητα των φωτογραφιών του G2 ας δούμε τι παίζει σχετικά... ακόμα και με VS αντιστοιχης συσκευής...

 

Οποιος ανεβαζει μια απλή photo δεν χρειαζεται να κανει κατι άλλο παρα απο το να δωσει περιγραφή

 

Όσοι όμως ανεβάζετε συγκριτικές photo για VS συσκευων πλην G2 θα πρεπει να εχετε παρει υπο τις ιδιες συνθηκες (θεση, απόσταση, ρυθμίσεις ) την οποια σκηνη για άμεσα συγκρίσιμα αποτελέσματα...

 

Φυσικά θα πρέπει να γράψετε και 2 λογια για αυτές (περιοχή, ώρα, πιθανές ρυθμίσεις κλπ)...

 

Εδώ οι πρώτες vs photos πο S3 και G2

 

 

  • Τραβηγμενες απο ίδια θέση και απόσταση
  • Mε default ρυθμίσεις,
  • Εντός εσωτερικού χώρου,
  • Τραβηγμένες βράδυ, με χαμηλες σχετικά συνθήκες φωτισμου και με
  • Φλας ενεργοποιημένο ...

 

LG G2

http://i.imgur.com/I0EvKA8.jpg

 

 

SAMSUNG S3

http://i.imgur.com/huT0aAa.jpg

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://imageshack.us/a/img35/2356/fujd.jpg

 

http://imageshack.us/a/img845/3168/97v2.jpg

 

 

http://imageshack.us/a/img845/1300/9bdm.jpg

http://imageshack.us/a/img51/3984/gro9.jpg

 

Εκ πρωτης οψης η μια φενεται καλυτερη στο g2 και η αλλη στο lumia. Αν ζουμαρετε ακριβως τα ιδια, θα παρατηρησετε αρκετα πραγματα αλλα δεν θελω να εκφερω αποψη την δικη σας θελω.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

μεταξύ πρώτης και τρίτης προτιμώ τη 1η. απο τη 2η και τη 4η προτιμώ τη 4η αν και νομιζω οτι τη 2η την εβγαλες βιαστική..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, νομιζω οτι οι συγκρισεις με ακριβια ειναι ακυρες αμα η συσκευη δεν ειναι σταθερη. Αμα την κραταμε στο χερι ακυρωνονται ολα αφου καποιος μπορει να ειναι πιο σταθερος και καποιος αλλος πιο ασταθης. Οποτε μιλαμε γενικα και δεν μπορουμε να μιλησουμε για ακριβια και πολλες λεπτομεριες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο που λες αλλα μια γενικη εικονα βγαινει. στις πρωτες που ανερτησε ο minotavrs πχ δεν χωραει η αμφιβολια οτι του s3 ειναι πιο σκοτεινη.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οι δυο πρωτες βγηκαν πιο καθαρες φαινεται στο ζουμ!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

GALAXY S3

http://i39.tinypic.com/2u5gqa0.jpg

 

LG G2

 

http://i41.tinypic.com/28umsgh.jpg

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα στην δουλεια τραβηξα ενα απλο βιντεο ταυτοχρονα με το g2 το δικο μου και το s4 mini ενος συναδελφου, ηταν μερα αλλα χωρις φωτα για να μην υπαρχει επαρκες φωτισμος, και εκανα επιτηδες γρηγορες κινησεις. Το αποτελεσμα κατα την γνωμη μου και θελω και την δικη σας, ειναι πως το g2 εχει μεν καθαροτερη και ποιο φωτεινη εικονα απο το αλλο, αλλα στο κουνημα δεξια αριστερα τις καμερας θαμπωνει πολυ και το γ@μ@ει το βιντεο, ενω στο αλλο που ειναι ενα αρκετα κατωτερο κινητο το βιντεο ειναι πολυ ποιο ομαλο. Φανταστειτε εξω στον ηλιο!!!! τα εχω δει ταυτοχρονα στον υπολογιστη μιση μιση οθονη με διαφορετικους players και τα εχω παρει παλυ στο κρανιο. Και τα δυο είναι 1920χ1080. Θελω την γνωμη σας και μηπως γινεται να διορθωθει αυτο, γιατι ειναι κριμα ενα τετοιο φοβερο τηλ να το χαλαει τοσο εκει!!! Ευχαριστω και περιμενω. Για το s4 mini είναι εδω:http://www.youtube.com/watch?v=ydI6ZeoxApI και για το g2 εδω:http://www.youtube.com/watch?v=wVO7ixsl7hk
Link to comment
Share on other sites

Aποφάσισε σε ποιο thread θα συνεχίσεις να γράφεις για την κάμερα του G2. Τα είπαμε έτρεχες πολύ το βίντεο. Κατά τα άλλα το θέμα έχει εξαντληθεί με την κάμερα. Οι φωτογραφίες του είναι πολύ καλές. Καλύτερες από τον ανταγωνισμό. Στο Βίντεο είναι όπως στα έγραψα και αλλού. Τώρα μην επιμένεις άδικα και βάζεις εδώ τα παιδιά να σου ανεβάζουν διάφορα. Οι διαπιστώσεις οι δικές σου είναι αυτό που μετράει. Αν δε σου αρέσει πάρε κάποιο άλλο τηλέφωνο. Τόσο απλά!!!

 

και εσενα τι σε πειραζει που το εβαλα και εδώ? επειδή ειπες εσυ πως ετρεχα πολύ την καμερα παει να πει πως αυτό είναι το θεμα? η γνωμη η δικη σου και τερμα? όχι φιλε αν δεν σε απασχολει μην σχολιαζεις και ασε σε αλλους να το κανουν. Τοσο απλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχουμε όλη τη καλη διάθεση να απανταμε και να βοηθαμε οπου μπορούμε αλλά αφού κάτι σε βασανίζει με αυτό το τηλέφωνο γιατί δεν το δίνεις να πάρεις παλι το s4 μίνι που σε καλύπτει καλυτερα..θα σου μείνουν και λεφτακια στην άκρη να τα αξιοποιησεις κάπως αλλιως..

@aesop s3 είχα παλιότερα. Η κάμερα του g2 είναι σκάλες ανώτερη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχουμε όλη τη καλη διάθεση να απανταμε και να βοηθαμε οπου μπορούμε αλλά αφού κάτι σε βασανίζει με αυτό το τηλέφωνο γιατί δεν το δίνεις να πάρεις παλι το s4 μίνι που σε καλύπτει καλυτερα..θα σου μείνουν και λεφτακια στην άκρη να τα αξιοποιησεις κάπως αλλιως..

@aesop s3 είχα παλιότερα. Η κάμερα του g2 είναι σκάλες ανώτερη..

 

ρε φιλε μου gsir ενταξει τωρα μην αρχισουμε παλι τα ειρωνικα μεταξυ μας!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω καθόλου ειρωνικά ίσα ίσα. Αφού χαλιεσαι με κάποια πράματα και δεν νιώθεις οτι τα λεφτά που έδωσες έπιασαν τόπο το λογικό είναι να το στειλεις. Εγώ αυτό θα κάνα προσωπικά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Kαι δε διαβάζεις όλα τα προηγούμενα και δεν ξέρεις το πως πρέπει να γράφεις εδώ.Άρχισε να διαβάζεις ότι έχει γραφτεί για την κάμερα. Ακόμα δεν μπορείς να γράφεις τα ίδια πράγματα σε όλα τα threads ή όπου αλλού εσύ θεωρείς ότι πρέπει να το γράφεις. Όπως βλέπεις και όπως θα πρέπει να έχεις διαβάσει δε συμφωνούν μαζί σου οπότε, συμφωνώ με την προτροπή,πάρε πάλι το mini και όλα θα είναι καλύτερα και για σένα και για εμάς!!!

είναι σαν να παραδέχεστε πως το τηλ σε αυτό το θεμα είναι για τα μπαζα εφόσον το μονο που εχετε να πειτε είναι παρε το άλλο, και ποιος σου ειπε πως δεν συμφωνουν μαζι μου? για κοιτα καλυτερα στο άλλο threads.

Link to comment
Share on other sites

Όντως έχουμε όλη τη καλη διάθεση να απανταμε και να βοηθαμε οπου μπορούμε αλλά αφού κάτι σε βασανίζει με αυτό το τηλέφωνο γιατί δεν το δίνεις να πάρεις παλι το s4 μίνι που σε καλύπτει καλυτερα..θα σου μείνουν και λεφτακια στην άκρη να τα αξιοποιησεις κάπως αλλιως..

@aesop s3 είχα παλιότερα. Η κάμερα του g2 είναι σκάλες ανώτερη..

 

Και εγω ειχα s3 παλαιοτερα. Απλα η γνωμη μου ειναι οτι υπο συνθηκες (μαλλον) η καμερα του ειναι κατωτερη οπως φαινεται και απο την φωτο που ανεβασα. Πιστευω οτι το s3 απεδωσε τα χρωματα οπως ειναι κ η φωτο του ειναι πολυ καθαρη. Κατα τα αλλα το κινητο με εχει κατενθουσιασει με την ταχυτητα ειδικα σε 4g συνθηκες. Απλα πεταει!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε πειράζει μας αρέσει έτσι όπως είναι...Αν δε σε πειράζει βέβαια. Κοίτα καλύτερα μάλλον θα αλλάξεις γνώμη ότι είναι για τα μπάζα...Γι" αυτό σου λέμε,δώσε το οικοδομικό υλικό να πάει στο καλό και πάρε το super galaxy mini....Τι να πω και μόνο τη σύγκριση που κάνεις είναι το λιγότερο γελοίο.

ρε φιλε σου ειπα εγω πως συγκρινω τα τηλ? απλως συγκρινω ένα και μονο θεμα μεταξυ τους, και με αποδειξη φαινεται πως εχω δικιο, γιατι δηλαδή με περνετε για γελοίο? τελος παντων μπορεις τουλάχιστον να μου πεις και κατι άλλο πανω στο ιδιο θεμα? γιατι τα βιντεο που δεν είναι τραβηγμένα μερα αλλα νυχτα τα καρε ανα δευτερολεπτο είναι περιπου στα 15? ενώ την ημερα δεν πεφτουν κατω από 30 όπως το εχεις στην ρυθμιση δηλαδή. ετσι πρεπει να γινεται? γιατι κοιταω και κατι αλλα από το παλιο ( αντε παλι θα πεις) που είναι τραβηγμένα νυχτα και είναι κανονικα 30 fps. μηπως είναι εκει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε σου ειπα εγω πως συγκρινω τα τηλ? απλως συγκρινω ένα και μονο θεμα μεταξυ τους, και με αποδειξη φαινεται πως εχω δικιο, γιατι δηλαδή με περνετε για γελοίο? τελος παντων μπορεις τουλάχιστον να μου πεις και κατι άλλο πανω στο ιδιο θεμα? γιατι τα βιντεο που δεν είναι τραβηγμένα μερα αλλα νυχτα τα καρε ανα δευτερολεπτο είναι περιπου στα 15? ενώ την ημερα δεν πεφτουν κατω από 30 όπως το εχεις στην ρυθμιση δηλαδή. ετσι πρεπει να γινεται? γιατι κοιταω και κατι αλλα από το παλιο ( αντε παλι θα πεις) που είναι τραβηγμένα νυχτα και είναι κανονικα 30 fps. μηπως είναι εκει το πρόβλημα?

 

για τα παραπανω ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν νομιζω οτι πρεπει να γινεται flame το θεμα. Ας κανουμε υπομονη να βγαλουνε update. Τετραπυρινο sd800 στα 2.3 εχουμε που βαζω να κανω benchmark με untutu και μου βγαζει μηνυμα "μεγαλε το τερματισες!". Για αυτο υπομονη και νομιζω ολα θα φτιαξουν.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου φωτογραφία, night mode.

 

2013-12-23%2020.04.35.jpg

πολύ ωραια φωτο!!!! αλλα κατι μου λεει πως την επεξεργάστηκες λιγο στον υπολογιστη πριν την ανεβασεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραια φωτο!!!! αλλα κατι μου λεει πως την επεξεργάστηκες λιγο στον υπολογιστη πριν την ανεβασεις!!!

 

Όχι ειλικρινά, το παραμικρό.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ειλικρινά, το παραμικρό.

 

Aν είναι ετσι τοτε βγαζει τελειες φωτο. Εγω μεχρι τωρα δεν εχω καταφερει να βγαλω τοσο καλη το βραδυ, αν και δεν εχω δοκιμασει το night mode.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φωτογραφιες το Θηριο μας...
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου φωτογραφία, night mode.

 

2013-12-23%2020.04.35.jpg

 

παρα πολύ καλή φωτογραφία..ποσα sec εκανες να την τραβηξεις με night mode;:shifty:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι ετσι τοτε βγαζει τελειες φωτο. Εγω μεχρι τωρα δεν εχω καταφερει να βγαλω τοσο καλη το βραδυ, αν και δεν εχω δοκιμασει το night mode.

 

Δοκίμασε το τότε. Και η συγκεκριμένη φωτό είναι με την πρώτη προσπάθεια, δεν τράβηξα π.χ. 3-4 και διάλεξα την καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...