Jump to content

Ενσύρματα ακουστικά (Hands free)


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα πρόσφατα ένα 6700 αλλά έχω απογοητευτεί με τα ακουστικά της συσκευασίας (wh203) όσον αφορά τη μουσική, σε σχέση τουλάχιστον με τα se κινητά που είχα παλαιότερα.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο ζεύγος ακουστικών, κατά προτίμηση ενσύρματο για να μειωθεί το κόστος, αλλά και bt δε με πειράζει, αν αξίζει;

 

Θα με βόλευε να ήταν κάτι τέτοιο επίσης, με πιαστράκια για τα αυτιά δηλαδή:

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1322508.jpg

Επίσης να σημειώσω ότι το 6700 παίρνει microUSB handsfree, σε περίπτωση ασύρματου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 577
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα παιδια εχω handsfree απο 2 ξεχωριστα sony ericcson αλλα παιζουν μονο στο 1 μοντελο !!στο αλλο δεν πιανει καλα ραδιο ουτε τπτ!!δοκιμασα αλλα ενος φιλου μου και επιανε!!πως γινετε αυτο?:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
μηπως καποιος φιλος γνωριζει αν υπαρχει handsfree για lg-p500 που να ελενχει ραδιο κ κλησεις κ ενταση (οπως το προηγουμενο που ειχα σε νοκια) ενσυρματο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σε ολους, θα μπορουσατε να μου πειτε αν υπαρχουν in-ear handsfree 3.5mm που να εχουν και music controller οπως τα HTC RC E150 ?

 

http://www.play247.gr/images/Palmtops/htc%20rc%20e150.jpg

Edited by epivitor3
http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδή τωρα τελευταια ακουω απο πολλους πωλητές οτι οχι δεν κανει, δεν ειναι συμβατο,θα σου κανει νούμερα, κλπ κλπ οποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

 

Ειναι δυνατόν hans free, απλό καλώδιο (oxi bloutouth) να μην είναι συμβατό με κάποιο τηλέφωνο απο τη στιγμή που το βυσμα ειναι ιδιο (3.5 jack) και το καρφακι εχει 4 χωρίσματα,για ήχο,μικρόφωνο,κλπ?????????????????????

 

Δηλ τι ασυμβατότητα μπορει να υπάρξει σε ενα καλώδιο που περνάει απλα ρεύμα??και πρεέπει αναγκαστικά να πάρω της εταιρίας και να το έχει και στα συμβατά το μοντέλο μου απο πίσω!!λες και εχει κανα τσιπάκι το hansfree και δε θα το αναγνωρίζει το κιν.

 

Πηρα ενα νοναμε απο πακιστανο και δουλευει κανονικοτατα,και οι κλήσεις και το ραδιο και το κουμπί της απαντησης/απόριψης.

 

Αν γνωρίζει καποιος αν υπάρχει τετοια περίπτωση ασυμβατότητας με handsfree μαρκας διαφορετικής απο την μακρα του κιν ας μου απαντησει και να το δικαιολογήσει μπας και μάθουμε καια κατι που δεν γνωρίζουμε.

 

 

μαλλον πρεπει να μεταφερθει σε αλλο θεμα.με μπερδεψε το hansfree γιαυτο.ας το μεταφερει καποιος μοντ.

Edited by nasos38
λαθος τοποθέση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΑΓΟΡΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ SKULLCANDY INK'D ΜΕ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕ ΤΟ Χ8 (ΕΧΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙ ΤΑ ΑΝΔΡΟΙΔ ΣΕ 2,2 FROYO)

ΜΗΠΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ ??? ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΕΖΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ!!!! ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!!!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδια δεν μπορω να βγαλω ακρη. Ψαχνω ενα ακουστικο που το καλωδιο να ειναι σπιραλ. Σαν αυτα που χρησιμοποιουν στα PMR, οσοι κανουν πορτα, ή οπως στα παλια ενσυρματα τηλεφωνα σπιτιου.

 

Θελω τετοιο ακουστικο για χρηση με bluetooth. Οσο και αν το ψαχνω δεν μπορω να βρω κατι. Πως ονομαζεται ακριβως και που το πουλανε?

 

Ειναι ακρως απορρητο? Ουτε στα μαγαζια δεν ξερουνε να με κατευθυνουνε. Μεχρι και σεκιουριτα ρωτησα σε γνωστο εμπορικο κεντρο, και ουτε αυτος γνωριζε!!

 

Πως να μπορουσα αραγε να βρω που βοσκουν αυτου του τυπου ακουστικα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εδω.. έχει μεγάλη ποικιλια. Κοιτα αυτο που σου ταιριαζει γιατι εχει μερικα με περιεργα βυσματα. Αλλα με 2.5μμ αλλα με 3.5.. αλλα με μικροφωνο και αλλα οχι.

Και φθηνα σχετικα και στελνει Ελλαδα.

ο παραδεισος του πορτιερη.:superman:

 

Παντως αν δεν γινομαι αδιακριτως. Τι σου χρησιμευει ενα τέτοιο ακουστικο? Γιατι σπιραλ?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εδω.. έχει μεγάλη ποικιλια. Κοιτα αυτο που σου ταιριαζει γιατι εχει μερικα με περιεργα βυσματα. Αλλα με 2.5μμ αλλα με 3.5.. αλλα με μικροφωνο και αλλα οχι.

Και φθηνα σχετικα και στελνει Ελλαδα.

ο παραδεισος του πορτιερη.:superman:

 

Παντως αν δεν γινομαι αδιακριτως. Τι σου χρησιμευει ενα τέτοιο ακουστικο? Γιατι σπιραλ?

 

Σε ευχαριστω, ειναι η πρωτη απαντηση που παιρνω πανω στο θεμα. Τα TAPaulk ειναι μαρκα, ή ετσι λεγεται το συγκεκριμενο ειδος. Βασικα σε bluetooth θελω να το συνδεσω το καλωδιο, αλλα επειδη θα το χρησιμοποιω πανω σε μηχανη, το θελω σπιραλ το καλωδιο για να μην μου τεντωνεται και εχουμε απροσμενα αποτελεσματα.

 

Αν ενσωματωνει και μικροφωνω, γινεται να το μεταφερει μεσω bluetooth kaι αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

α ωραιος τώρα εκανα την εικονα στο μυαλο μου:shifty:

Ειναι εταιρια τηλεπικοινωνιων αποτι κατάλαβα. Δες τα καλά γιατι εχει πολλές επιλογες. Ενα πραγμα οπως τον ΟΤΕ γιατι βγαζει και δικο της μοντελο που ειναι μονο 10$. Πηγαινε στη δευτερη σελίδα να το δεις.

 

EDIT: κατι δεν πάει καλα. τώρα που τα ξανα βλεπω. Ειναι η ιδέα μου ή δεν ειναι ακουστικο?

 

EDIT:2 το ακουστικο ειναι μεχρι το μαυρο, μετα εχει ακουστικο σωλήνα. Θα μπορεις ναακους καλα με αυτο? το χρησιμοποια ο στρατος, το fbi, οι πορτιεριδες, ο Rambo και ο μαγκαιβερ αρα λογικα θαναι μια χαρα.

Τώρα αν προσπαθησεις να ακουσεις απευθειας απο το μαυρο δεν ξερω. Παντως νομιζω δεν θα βρεις καλύτερο.

 

προσεκτικος τι θα αγοράσεις γιατι μερικα ειναι κενά καλώδια! μαλλον για να περνανε οι μυστικοι πρακτορες δικο τους ακουστικο:shifty:.

Και δεν ξερω αν θες ή αν έχουν και με μικροφωνο.

Στειλε τους ενα mail nα σου πουν το κατάλληλο καλύτερα

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εβλεπα τωρα.

 

http://img.auctiva.com/imgdata/1/0/8/3/1/1/1/webimg/243434637_o.jpg

 

Αλλα θα κανει σε υποδοχη Bluetooth (Αντι των ακουστικων που εχει βεβαια)?

 

http://www.sonyericsson.com/cws/file/1.706122.1260520683!translation/image/mw600_338x312.jpg

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

φυσικα θα κάνει. Γιατι οχι. Ενα ακουστικο οπως ολα τα αλλα ειναι αλλα με σπιραλ καλωδιο και ακουστικο σωλήνα που πρώτη φορα σημερα ειδα οτι υπαρχει
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επειδή χρησιμοποιώ το κινητό αρκετά σπίτι-δουλειά σκέφτηκα αυτό το ακουστικό: http://www.yubz.gr/product_det.asp?prid=1

hands free δεν το λες :lol: αλλά έχει κάτι το ξεχωριστό! Αυτό που μου κέντρισε το ενδιαφέρον είναι οι τιμές SAR που μειώνει αισθητά. Έχει παραγγείλει κανείς απ' το εν λόγω e-shop; Απ' ότι φαίνεται πρέπει να είναι και ο επίσημος αντιπρόσωπος του προϊόντος στην Ελλάδα

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι...έχω ένα Nokia C6-01 και χρησιμοποιώ ενσύρματα ακουστικά...Το κακό είναι ότι κάθε ένα με δύο μήνες το ένα ακουστικό απο τα δύο σταματάει να λειτουργεί...έχει τύχει σε κανέναν κάτι τέτοιο??? Ευχαριστώ.

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό συμβαίνει από κακή χρήση. Προσωπικά 3 χρόνια που χρησιμοποιώ τα ακουστικά του N81 ως hands free, δουλεύουν μια χαρά. Το ίδιο και για τα ακουστικά που χρησιμοποιώ για μουσική (2 χρόνια).
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτό συμβαίνει από κακή χρήση. Προσωπικά 3 χρόνια που χρησιμοποιώ τα ακουστικά του N81 ως hands free, δουλεύουν μια χαρά. Το ίδιο και για τα ακουστικά που χρησιμοποιώ για μουσική (2 χρόνια).

 

Δε γίνεται σε 5 μήνες έχω πάρει 3 ζευγάρια και όλα παθαίνουν το ίδιο, μήπως φταίει οτι τα τυλίγω γύρω απο το τηλέφωνο ορισμένες φορές???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

...λίγο πριν τα πετάξω και για λόγους οικονομίας και οικολογικής συνείδησης, χαρίζονται τα ακουστικά HDS-3.

 

Model Number: HDS-3 (Nokia Stereo Headset)

Compatibility: Nokia 3100 3120 3200 3205 3220 3230 3250 3300 5100 5140 5140i 6020 6021 6101 6102 6102i 6103 6103b 6111 6170 6220 6225 6230 6230i 6260 6270 6280 6585 6610 6610i 6620 6630 6650 6670 6680 6681 6800 6810 6820 6822 7200 7210 7250 7250i 7260 7270 7600 7610 7700 7710 9300 9500 N70 N90 N91.

 

Είναι αχρησιμοποίητα.

Παραλαβή από Γέρακα Αττικής

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Είχα να κάνω μια αλλαγή στα public και πήγα να πάρω νέα ακουστικά ψείρες. Ως τώρα χρησιμοποιούσα τα παλιά της Νοκια με το Νεο V γιατί η συσκευασία δεν είχε ψείρες οπότε δεν με βόλευαν. Πήγα και στα 2 καταστήματα.

Του iPhone λένε δεν ταιριάζουν, της Samsung επίσης. Δοκιμάσαμε επιτόπου και κάποια generic και όντως δεν τα αναγνώριζε.. Καμιά ιδέα έχετε ποια ταιριάζουν? Δεν πίστευα να είναι τόσο δύσκολο! Πάλι καλά που δεν πήρα από Ebay όπως έλεγα δηλ.?

Link to comment
Share on other sites

hands free ...

 

αλλα το κυριο ειναι να μπορω να ακουω ραδιο..

 

αληθεια δηλ τα ακουστικα, οποιαδηποτε ακουστικα θα δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

θα σύστηνα Τα Brainwavz M4 απο αυτο το κατάστημα

Ειναι σε παρα πολύ καλή προσφορά αλλα ειναι μεχρι σήμερα και λεει οτι ειναι συμβατά με ολα τα κινητα με TRRS connector και αναφέρει android, iphone δεν ξερω τι μοντέλο έχεις.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...