Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εμενα τιποτα, ειναι το ιδανικο καθημερινο κινητο... για αλλους η μπροστινη καμερα των 0.3 mp που καλυπτει μεν τα βασικα αλλα δεν θα βγαζει καλες selfies...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμήστε μου με ποια δίκτυα έχει πρόβλημα η αναγνώριση των επαφών με το +30;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η Voda

 

 

Παίδες... πως μπορώ να πάρω φουλ backup την ROM που έχει μέσα το τηλέφωνο για να επιστρέψω σε αυτή αν κάτι δεν πάει καλά με τις Kit Kat που βγήκαν?

Υπάρχει κάνας "οδηγός" μέσα στο φόρουμ?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους τους φιλους του forum.Ειμαι καινουργιος εδω και ηθελα να σας αναφερω και εγω το προβλημα που εχω με το s660.Tο αγορασα απο μινιντιλ και το εχω στην κατοχη περιπου 2 εβδομαδες.το τηλεφωνο δουλευει κανονικα αλλα η διαρκεια μπαταριας ειναι πολυ μικρη,με σχεδον διαρκεια ομιλιας 2 ωρες την ημερα με κλειστο το wifi,το gps, τα data μου κρατει η μπαταρια περιπου 15-20ωρες.Την τελευταια εβδομαδα εχω επενεργοποιηση την ρυθμιση 3g και ειδα μια μικρη ανοδο της διαρκειας σε μερικες ωρες.Δεν ξερω αν φταιει κατι απο το λογισμικο η απο την μπαταρια του.Πλεων χρησιμοποιω το s650 και με την ιδια ακριβως χρηση η μπαταρια διαρκη 3 η και 4 φορες περισσοτερο απο το s660.Με απασχολει αρκετα το προβλημα αυτο και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να βοηθησει.Η εκδοση της rom ειναι η s032 και ειναι root.Σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες... πως μπορώ να πάρω φουλ backup την ROM που έχει μέσα το τηλέφωνο για να επιστρέψω σε αυτή αν κάτι δεν πάει καλά με τις Kit Kat που βγήκαν?

Υπάρχει κάνας "οδηγός" μέσα στο φόρουμ?

Μέσω του custom recovery. Ποιο έχεις εσύ; Το CWM που έχω εγώ στο δικό μου έχει τη δυνατότητα backup της ROM και της πλήρους επαναφοράς της (πλην root) με restore πάλι μέσω του CWM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια έχω. Αν έχει, θα είναι αυτή που βάλανε οι Κινέζοι του to2c.com που το αγόρασα.

 

EDIT

 

Μπήκα στην recovery αλλά δεν λέει ποια/τι είναι. Ειχε backup user data και restore user data. Αυτό είναι?

Μου είπε ότι το backup θα είναι 2886Mb. Είναι δυνατόν?

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Είχα μέχρι τώρα το S650 και μόλις μου ήρθε το S660 (το πήρα κυρίως λόγω μπαταρίας). Ψάχνω 2 πράγματα που με είχαν βολέψει στο προηγούμενο που στο S660 δεν τα βρίσκω...

 

1) Το shake-lock (το S650 το είχε στις ρυθμίσεις στης καρτέλα "Character").

2) Η αλλαγή θέματος δεν υπάρχει, μόνο αλλαγή ταπετσαρίας (όπως επίσης απουσιάζει και η επιλογή Lock-screen wallpaper).

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι super πέρα από ένα θεματάκι που έχει η πίσωψη που δεν κουμπώνει πολύ καλά από την μια πλευρά και παίζει λίγο, αλλά με την θήκη σιλικόνης δεν παίζει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα μοιαζει με την πρωτη. Με τη δευτερη ουτε κατα διανοια. Αρα το πηρα λες το backup της rom?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Είχα μέχρι τώρα το S650 και μόλις μου ήρθε το S660 (το πήρα κυρίως λόγω μπαταρίας). Ψάχνω 2 πράγματα που με είχαν βολέψει στο προηγούμενο που στο S660 δεν τα βρίσκω...

 

1) Το shake-lock (το S650 το είχε στις ρυθμίσεις στης καρτέλα "Character").

2) Η αλλαγή θέματος δεν υπάρχει, μόνο αλλαγή ταπετσαρίας (όπως επίσης απουσιάζει και η επιλογή Lock-screen wallpaper).

 

Κατά τα άλλα το κινητό είναι super πέρα από ένα θεματάκι που έχει η πίσωψη που δεν κουμπώνει πολύ καλά από την μια πλευρά και παίζει λίγο, αλλά με την θήκη σιλικόνης δεν παίζει καθόλου.

 

Δεν έχει κανένα θεματάκι με το καπάκι της πίσω όψης:

α) δεν το κούμπωσες καλά εσύ ξεκίνα να το κουμπώνεις πρώτα από πάνω από την μεριά της κάμερας ή

β) έσπασες κάποιο κλιπσάκι όταν άνοιγες το καπάκι.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κανένα θεματάκι με το καπάκι της πίσω όψης:

α) δεν το κούμπωσες καλά εσύ ξεκίνα να το κουμπώνεις πρώτα από πάνω από την μεριά της κάμερας ή

β) έσπασες κάποιο κλιπσάκι όταν άνοιγες το καπάκι.

Δεν έσπασα κάτι, όπως πάντα ήμουν πολύ προσεκτικός όταν το άνοιγα. Το κούμπωσα προσεκτικά με τον τρόπο που είπες κι εσύ, αλλά πάλι το ίδιο γίνεται. Απλά απ'ότι κατάλαβα το συγκεκριμένο είναι ελλατωματικό και δεν κουμπώνει καλά το μεσαίο δοντάκι που βρίσκεται στα αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Αντρεα μοιαζει με την πρωτη. Με τη δευτερη ουτε κατα διανοια. Αρα το πηρα λες το backup της rom?

Εάν το πήρες σωστά θα πρέπει να υπάρχει στην εξωτερική SD ένας φάκελος με όνομα clockworkmod, μέσα εκεί θα υπάρχει άλλος φάκελος backup και μέσα σε αυτόν αρχείο backup με όνομα την ημερομηνία και την ώρα που πήρες το backup. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις από εκεί. Ρίξε μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει φάκελος. Ένα χύμα αρχείο στο root της sd με όνομα user data backup υπάρχει στα 2.08gb
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Η Voda

 

 

Παίδες... πως μπορώ να πάρω φουλ backup την ROM που έχει μέσα το τηλέφωνο για να επιστρέψω σε αυτή αν κάτι δεν πάει καλά με τις Kit Kat που βγήκαν?

Υπάρχει κάνας "οδηγός" μέσα στο φόρουμ?

 

Δηλαδή στη Vodafone όταν τα νούμερα έχουν +30 δεν αναγνωρίζει τις επαφές;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή στη Vodafone όταν τα νούμερα έχουν +30 δεν αναγνωρίζει τις επαφές;

 

Vodafone & Wind θέλουν το +30. Η Cosmote όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με έχει προβληματίσει λίγο αυτό μιας και το περιμένω το κινητό. Να ρωτήσω εάν αλλάξει κάποιος την αποθήκευση των επαφών (π.χ. σε λογ/μο gmail) παίζει η αναγνώριση, ή και πάλι εξαρτάται από τον πάροχο? Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην αγχώνεσαι, βάζεις το number fixer και κάνεις τη δουλειά σου. Δεν έχει να κάνει με το που είναι αποθηκευμένες οι επαφές σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οΚ, θα το δω ευχαριστώ, ελπίζω να διαχειρίζεται τις επαφές και από τις 2 σιμ (η μία κοσμο η άλλη βόντα - περίπου 450)
Link to comment
Share on other sites

Vodafone & Wind θέλουν το +30. Η Cosmote όχι.

Δηλαδή σε Cosmote χωρίς το +30 μπροστά σας αναγνωρίζει τις επαφές ΚΑΙ στις κλήσεις ΚΑΙ στα μηνύματα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Πρωτη φορα γραφω εδω για να ζητησω συμβουλη οποιου γνωριζει μιας και ειμαι ασχετη με adroid κινητα,τωρα μαθαινω με το Lenovo S660.

1)Δεν μπορω να στειλω μηνυμα σε 4ψηφιο αριθμο,πχ. θελω να στειλω sms στο whats up να με ενημερωσει για το υπολοιπo μου και δεν αναγνωριζει τον 4ψηφιο αυτον αριθμο.

2)Πώς μπορω να αφαιρεσω τις επαφες απο το gmail που περαστηκαν στο κινητο,απο την λιστα των επαφων μου διεγραφησαν αλλα oταν θελω να στειλω sms και παω να επιλεξω τον παραληπτη,σε αυτη την λιστα συνεχιζουν να εμφανιζονται.

Το παρελαβα πριν 2 μερες,μεχρι τωρα δεν ειμαι ευχαριστημενη με την μπαταρια του,περιμενα περισσοτερα απο αυτα που διαβαζα...θα περιμενω ομως να γινουν μερικες φορτισεις ακομα,οπως γραφετε πιο πανω!

Ελπιζω να ημουν αρκετα περιγραφικη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Πρωτη φορα γραφω εδω για να ζητησω συμβουλη οποιου γνωριζει μιας και ειμαι ασχετη με adroid κινητα,τωρα μαθαινω με το Lenovo S660.

1)Δεν μπορω να στειλω μηνυμα σε 4ψηφιο αριθμο,πχ. θελω να στειλω sms στο whats up να με ενημερωσει για το υπολοιπo μου και δεν αναγνωριζει τον 4ψηφιο αυτον αριθμο.

 

Περίεργο! Εμένα στέλνει κανονικά. Δοκίμασε να κατεβάσεις την εφαρμογή για μηνήματα Go sms pro που θα σου επιτρέπει και 160 ελληνικούς χαρακτήρες που η εφαρομγή που είναι προεγκατεστημένη δεν σε αφήνει (σε αφήνει μόνο 60)

Με αυτή την εφαρμογή, δοκίμασε να στείλεις ξανά στον τετραψήφιο του what's up

 

2)Πώς μπορω να αφαιρεσω τις επαφες απο το gmail που περαστηκαν στο κινητο,απο την λιστα των επαφων μου διεγραφησαν αλλα oταν θελω να στειλω sms και παω να επιλεξω τον παραληπτη,σε αυτη την λιστα συνεχιζουν να εμφανιζονται.

 

Από τη στιγμή που δίνεις το gmail σου στο κινητό, σου τις κατεβάζει αυτόματα ΕΚΤΟΣ κι αν απενεργοποιήσεις το συγχρονισμό των επαφών από τις ρυθμίσεις συγχρονισμού.

 

Το παρελαβα πριν 2 μερες,μεχρι τωρα δεν ειμαι ευχαριστημενη με την μπαταρια του,περιμενα περισσοτερα απο αυτα που διαβαζα...θα περιμενω ομως να γινουν μερικες φορτισεις ακομα,οπως γραφετε πιο πανω!

Ελπιζω να ημουν αρκετα περιγραφικη

 

Η μπαταρία είναι πολύ καλή. Με νορμάλ χρήση 3 μέρες άνετα. Με σκληρή χρήση 2 ημέρες.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους τους φιλους του forum.Ειμαι καινουργιος εδω και ηθελα να σας αναφερω και εγω το προβλημα που εχω με το s660.Tο αγορασα απο μινιντιλ και το εχω στην κατοχη περιπου 2 εβδομαδες.το τηλεφωνο δουλευει κανονικα αλλα η διαρκεια μπαταριας ειναι πολυ μικρη,με σχεδον διαρκεια ομιλιας 2 ωρες την ημερα με κλειστο το wifi,το gps, τα data μου κρατει η μπαταρια περιπου 15-20ωρες.Την τελευταια εβδομαδα εχω επενεργοποιηση την ρυθμιση 3g και ειδα μια μικρη ανοδο της διαρκειας σε μερικες ωρες.Δεν ξερω αν φταιει κατι απο το λογισμικο η απο την μπαταρια του.Πλεων χρησιμοποιω το s650 και με την ιδια ακριβως χρηση η μπαταρια διαρκη 3 η και 4 φορες περισσοτερο απο το s660.Με απασχολει αρκετα το προβλημα αυτο και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να βοηθησει.Η εκδοση της rom ειναι η s032 και ειναι root.Σας ευχαριστω.

 

Πηρα κι'εγω ενα για τον φιλο μου και του κανει τα ιδια ακριβως,δεν κραταει ουτε μια μερα,το εχει σχεδον ενα μηνα.

Για πειτε ρε παιδια τι κανουμε?(απο minideal κια το δικο μου)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...