Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια γιατί πάει να με τρελάνει. Πως αλλάζω φωτογραφία στα άλμπουμ μουσικής; θέλω να δηλώσω ξεχωριστή για κάθε ένα και δεν με αφήνει!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλε Royal21 πως στο καλό ο υπολογιστής μου (laptop) βρίσκει το δίκτυο και το κινητό όχι;

η αλήθεια είναι οτι δεν έχω και μεγάλες γνώσεις στο τομέα αυτό.:blink::worry::confused::(

άσε που βρίσκει όλα τα δίκτυα των γειτόνων μου

Edited by kefatos
Link to comment
Share on other sites

Οπως και στις εικόνες..το ανεξήγητο! Το εκανα αυτο που είπες και μου έβγαλε να μπω σε Pc Studio γιατι αλλιώς δεν το βλέπει το Κιες το κινητο.Τέτοια επιλογή δεν εχω δει στο κινητό!! Αφου δεν βρίσκει τους drivers μόνο του διαλεξα εγώ απο το πρόγραμμα να το κάνει, ξανατσεκάρισα τον εντοπισμό σφαλμάτων USB γιατι μόλις το εκλεισα το κινητο είχε ξετσακαριστεί το κουτάκι και δές τι βγάζει..Πριν τα Κινέζικα πηγαίνει τώρα μέχρι το 72%...

 

http://img585.imageshack.us/i/screenshot001zj.jpg/

http://img861.imageshack.us/i/screenshot002ua.jpg/

http://img641.imageshack.us/i/screenshot003ih.jpg/

http://img855.imageshack.us/i/screenshot004jd.jpg/

http://img195.imageshack.us/i/screenshot005xh.jpg/

 

Παιδιά κανείς σας δεν έχει Win 7,32bita που να έχει τέτοιο θέμα? Έχετε κανει κάτι που δεν μπορώ να το βρώ?

 

Εγω σε 7αρια 32 δεν ειχα κανενα προβλημα. Εβαλα το κιες και εκανε εγκατασταση κανονικα μονο του. Συνδεσα το κινητο με τον υπολογιστη και μετα κατεβασα το κιες και το εκανα εγκατασταση ενω το κινητο ηταν συνδεδεμενο με τον υπολογιστη, ανοιξα το προγραμμα οταν τελειωσε η εγκατασταση και εκανε install τα drivers μονο του.

 

Τελικα δεν κρατηθηκα, το εκανα root σημερα και περασα και το ndrive (παρανομα αλλα επειδη ειναι καλο λεω να το παρω original). Για οσους πιστευουν οτι το android ειναι μπερδεμα και γενικα πιστευουν οτι δεν θα βγαλουν ακρη με το κινητο, μην το φοβαστε! Εμενα ειναι το πρωτο μου android, το πηρα χθες και ηδη εχω βρει τα "κολπα" πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

τελικά αυτά τα ηλεκτρονικά είναι τρελά και όχι τρέλα.δεν φαινόταν το δίκτυο επειδή το είχα ονομάσει στα ελληνικά, με την αλλαγή σε λατινικούς χαρακτήρες το βρήκε αμέσως:rotfl:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες παρέλαβα και εγώ το κινητό από το πλαίσιο στην τιμή των 188,99€ Είμαι από τους τυχερούς που πρόλαβαν να κάνουν παραγγελία σε αυτή την τιμή. Από ότι μου είπαν ήταν ένα λάθος στο site της εταιρίας αλλά αφού πρόλαβα (βέβαια αφού τους είπα ότι θα ακυρώσω την παραγγελία άμα δεν είναι αυτή η τιμή) μου το στείλανε σε αυτή την τιμή

Γενική εντύπωση πολύ όμορφο κινητό Περισσότερα όταν το δουλέψω λίγο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες παρέλαβα και εγώ το κινητό από το πλαίσιο στην τιμή των 188,99€ Είμαι από τους τυχερούς που πρόλαβαν να κάνουν παραγγελία σε αυτή την τιμή. Από ότι μου είπαν ήταν ένα λάθος στο site της εταιρίας αλλά αφού πρόλαβα (βέβαια αφού τους είπα ότι θα ακυρώσω την παραγγελία άμα δεν είναι αυτή η τιμή) μου το στείλανε σε αυτή την τιμή

Γενική εντύπωση πολύ όμορφο κινητό Περισσότερα όταν το δουλέψω λίγο

Εισαι τυχερος!:) Και γω το ειδα στο σκρουτζ σε αυτη την τιμη αλλα οταν πατησα το λινκ η σελιδα δεν υπηρχε.:( Καταλαβαν το λαθος και το αφαιρεσαν δυστυχως:(

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι νεο μελος. Διαβασα ολο το θεμα για το Samsung Ace επειδη σκεφτομαι να το αγορασω. Κολλησα σε αυτο που λετε οτι δεν υποστηριζει flash player. Και πηρα τηλεφωνο στην samsung και ρωτησα για να δω τι θα μου πουν. Μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην υποστηριζει και οτι μπορω να το κατεβασω απο το μαρκετ. Τους επεμενα οτι εχω δει παντου στο διαδικτυο να λενε οτι δεν υποστηριζετε αλλα μου ειπαν οτι ολοι που γραφουν στα φορουμ δε ξερουν!! :confused: Και επεμεναν οτι υποστηριζει και οτι δε θα εχω στα σιγουρα κανενα προβλημα. Τι να πιστεψω τωρα??

 

Επισης θελω και μια ακομη βοηθεια αν καποιος ξερει. Εκτος απο το ACE, σκεφτομαι και για το S i900 που βγηκε περυσι ή για το SL i9003 . Αυτα σιγουρα ειναι ανωτερα αλλα δεν εχουν φλας στην καμερα:(. Η διαφορα στην τιμη ειναι στα 70 ευρω. Τι λετε να κανω?:help:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι νεο μελος. Διαβασα ολο το θεμα για το Samsung Ace επειδη σκεφτομαι να το αγορασω. Κολλησα σε αυτο που λετε οτι δεν υποστηριζει flash player. Και πηρα τηλεφωνο στην samsung και ρωτησα για να δω τι θα μου πουν. Μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην υποστηριζει και οτι μπορω να το κατεβασω απο το μαρκετ. Τους επεμενα οτι εχω δει παντου στο διαδικτυο να λενε οτι δεν υποστηριζετε αλλα μου ειπαν οτι ολοι που γραφουν στα φορουμ δε ξερουν!! :confused: Και επεμεναν οτι υποστηριζει και οτι δε θα εχω στα σιγουρα κανενα προβλημα. Τι να πιστεψω τωρα??

 

Επισης θελω και μια ακομη βοηθεια αν καποιος ξερει. Εκτος απο το ACE, σκεφτομαι και για το S i900 που βγηκε περυσι ή για το SL i9003 . Αυτα σιγουρα ειναι ανωτερα αλλα δεν εχουν φλας στην καμερα:(. Η διαφορα στην τιμη ειναι στα 70 ευρω. Τι λετε να κανω?:help:

 

ΔΕΝ υποστηρίζει full flash, υποστηρίζει flash lite . &-

Link to comment
Share on other sites

τελικα και εγώ έχω προβλημα με το wifi. την πρώτη φορά συνδέθηκα άνετα.όταν αποσυνδέθηκα και πιο μετά προσπάθησα να ξανακάνω σύνδεση δεν γίνεται, μάλιστα υπάρχει το δίκτυο με απομνημόνευση του κωδικού αλλά λέει συνέχεια αποσύνδεση. δοκίμασα και με τον κωδικό αλλά τίποτα. αρχίζω να σκέφτομαι οτι ήταν λάθος επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα πριν καιρο το htc hero οπου εκει τις επαφες μου τις ειχα συγχρονισει με το gmail ωστε να τις εχω εκει...τωρα που εχω το ACE αυτες οι επαφες που ηταν στο gmail που περαστηκαν στο ACE...αλλα εχω καποιες επαφες που ειναι καινουριες κ δν ειναι περασμενες στο Gmail μου...πως μπορω να τις συγχρονισω απο το κινητο κ να τις βαλω στο μειλ?

και επισης πεδευοομαι κ δν μπορω να βρω πως να συγχρονισω τις επαφες με το facebook!

 

αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι εχω τρελαθει με αυτα!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω πολλά αλλά εγώ από nokia τις έστειλα με bluetooth

όσο για το wifi απελπησία μεγάλη. δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα ούτε κωδικούς ούτε κλείσιμο τηλεφώνου.

συνέχεια κάνει σάρωση και το δικό μου για δευτερόλεπτα το δείχνει εκτός εμβέλιας

Edited by kefatos
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω πολλά αλλά εγώ από nokia τις έστειλα με bluetooth

 

φιλε μου οχι να τις περασω στο κινητο...απο το κινητο να τις περασω στο gmail θελω :)

 

παιδια ακομα ενα προβλημα που εχω με το ace ειναι τοτι το συνδεω στο pc κ δν αναγνωριζει καν το κιν

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι νεο μελος. Διαβασα ολο το θεμα για το Samsung Ace επειδη σκεφτομαι να το αγορασω. Κολλησα σε αυτο που λετε οτι δεν υποστηριζει flash player. Και πηρα τηλεφωνο στην samsung και ρωτησα για να δω τι θα μου πουν. Μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην υποστηριζει και οτι μπορω να το κατεβασω απο το μαρκετ. Τους επεμενα οτι εχω δει παντου στο διαδικτυο να λενε οτι δεν υποστηριζετε αλλα μου ειπαν οτι ολοι που γραφουν στα φορουμ δε ξερουν!! :confused: Και επεμεναν οτι υποστηριζει και οτι δε θα εχω στα σιγουρα κανενα προβλημα. Τι να πιστεψω τωρα??

 

Επισης θελω και μια ακομη βοηθεια αν καποιος ξερει. Εκτος απο το ACE, σκεφτομαι και για το S i900 που βγηκε περυσι ή για το SL i9003 . Αυτα σιγουρα ειναι ανωτερα αλλα δεν εχουν φλας στην καμερα:(. Η διαφορα στην τιμη ειναι στα 70 ευρω. Τι λετε να κανω?:help:

 

Απο YouTube το Αce παιζει τα παντα...απο κει και περα μπορεις να βαλεις το Skyfire απο Market.Λυσεις υπαρχουν.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα χώρις να του κάνω κάτι, έκανε σύνδεση αμέσως με το wifi.

κάποια στιγμή έκανε επανεκίνηση μόνο του και ενώ λειτουργούσε κανονικά το internet η οθόνη λειτουργούσε αυτόματα στο πλάι είτε για internet είτε στο μενου του τηλεφώνου. ούτε βαθμονόμηση μπορούσα να κάνω "ναι το έμαθα και αυτό". έκανα απενεργοποίηση του wifi και ως δια μαγείας λειτούργησαν όλα κανονικά!

μάλλον είναι τρελό αυτό το κινητό ή εγώ είμαι τελοίος άσχετος!!!!

βασικά τοπρόβλημα φαντάζομαι είναι οτι τοκινητό είναι branded (τι λέξεις μαθαίνει κανείς όταν ψάχνει στο forum) και κάποια καλούδια της vodafone δεν απενεργοποιούνται. π.χ.360shop, 360 updates, music shop,web "σε κόκκινο φόντο", άσε που η αρχική σελίδα του διαδικτύου είναι συνέχεια της vodafone καμιά ιδέα για αυτό έχετε; και πως να ξεφορτωθώ την vodafone;

όσο για το kies μάπα το καρπούζι, αλλά τουλάχιστον συνδέθηκε το κινητό με αυτό.

κατέβασα το kies από το site της samsung , σύνδεσα το κινητό με usb όπου αρχικά μου έβρισκε μάλλον την sd και στο κινητό μου έλεγε κάτι για λειτουργία σε mass storage ; και όταν ξεκλίκαρα στο τηλ. στο menu ανάπτυξη ,τον εντοπισμό σφαλμάτων μαγικά συνδέθηκε με το kies

μια ερώτηση στο market μπαίνετε από το κινητό ή γίνετε και στο pc (για να δείτε πόσο σχετικός είμαι)

Edited by kefatos
Link to comment
Share on other sites

τελικά αυτά τα ηλεκτρονικά είναι τρελά και όχι τρέλα.δεν φαινόταν το δίκτυο επειδή το είχα ονομάσει στα ελληνικά, με την αλλαγή σε λατινικούς χαρακτήρες το βρήκε αμέσως:rotfl:

 

LOL..παλι καλά που το βρήκες γιατί είναι απο τα άκυρα..! τελίκα ο καθένας μας έχει και απο ένα κουλό πρόβλημα..εγω δεν μπορω να το συνδέσω στο pc, εσένα σου κάνει απίθανα με το wifi...κατα τα άλλα ειναι υπέροχο κινητο!!

Μόλις μπορέσω να το συνδέσω θα ψαχτώ και εγω με τα προεγκατεστημένα προγραμματα της vodafone γιατι πολυ απλα δεν ρώτησαν εαν τα θέλουμε..

Edited by Royal21
Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν ρύθμησες σωστά την γλώσσα του kies όταν το κατέβασες;

από gps πρόγραμμα τι εχετε; και πως το βάζετε από pc στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν ρύθμησες σωστά την γλώσσα του kies όταν το κατέβασες;

από gps πρόγραμμα τι εχετε; και πως το βάζετε από pc στο κινητό;

 

τι άλλο..έβαλα την πρώτη φορα ελληνικα, ελληνικα εχω και στα windows..τιποτα. εβαλα μετα σε αλλη εγκατασταση αγγλικα..παλι τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

Θέλω να ρωτήσω τα παρακάτω:

1. Εκανα export τις επαφες μου απο το Outlook για να τις ανεβάσω στο Kies, αλλά όταν τις ανεβάζω τις βγάζει με @#!$1 χαρακτήρες.

Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι rooted εδώ και καιρό. Χρησιμοποιούσα το titanium backup pro κανονικά, αφού το αγόρασα από το market (με χρήση market enabler).

H εφαρμογή λειτουργούσε μια χαρά, μέχρι σήμερα που κατέβασε αυτόματα από το market την έκδοση 3.8.1 και σταμάτησε να δουλεύει!

Για την ακρίβεια, η οθόνη μένει να γράφει "Ζητώντας πρόσβαση root" και δεν προχωράει ποτέ στο να δείχνει τις εφαρμογές. Το superuser βλέπει κανονικά την εφαρμογή. Δοκίμασα να σβήσω cache, να κάνω reboot να μεταφέρω την εφαρμογή από την SD στο κινητό, μέχρι και επανεγκατάσταση. Τίποτα δεν έλυσε το πρόβλημα. Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα; :blink:

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

Είμαι rooted εδώ και καιρό. Χρησιμοποιούσα το titanium backup pro κανονικά, αφού το αγόρασα από το market (με χρήση market enabler).

H εφαρμογή λειτουργούσε μια χαρά, μέχρι σήμερα που κατέβασε αυτόματα από το market την έκδοση 3.8.1 και σταμάτησε να δουλεύει!

Για την ακρίβεια, η οθόνη μένει να γράφει "Ζητώντας πρόσβαση root" και δεν προχωράει ποτέ στο να δείχνει τις εφαρμογές. Το superuser βλέπει κανονικά την εφαρμογή. Δοκίμασα να σβήσω cache, να κάνω reboot να μεταφέρω την εφαρμογή από την SD στο κινητό, μέχρι και επανεγκατάσταση. Τίποτα δεν έλυσε το πρόβλημα. Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα; :blink:

 

Τα ιδια μου εκανε και εμενα σε αλλη εφαρμογη αγορασμενη.Φταiει το οτι οταν ειχα αγορασει την εφαρμογη ειχα εγκατεστημενο το Market Enabler.Μολις ξαναεγκαταστησα το Market Enabler μπορεσα και την κατεβασα την εφαρμογη ξανα στο κινητο.Δοκιμασε ξανα βαζοντας και παλι το MarketEnabler.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια μου εκανε και εμενα σε αλλη εφαρμογη αγορασμενη.Φταiει το οτι οταν ειχα αγορασει την εφαρμογη ειχα εγκατεστημενο το Market Enabler.Μολις ξαναεγκαταστησα το Market Enabler μπορεσα και την κατεβασα την εφαρμογη ξανα στο κινητο.Δοκιμασε ξανα βαζοντας και παλι το MarketEnabler.

καλησπερα σας. εχω το κινητο εδω και 5 μερες και η μπαταρια του δν κραταει πολυ αφου οπως εχετε πει πρεπει πρωτα να "στρωσει"...το προβλημα ειναι οτι οταν πηγα στισ ρυθμισεισ να δω που καταναλωνετε η μπαταρια εγραφε 49% σε αναμονη... οταν το ανοιξα ειδα οτι μου λεει : καταναλωση μπαταριας απο το ραδιοφωνο του κινητου ενω το εχω κλειστο... γνωριζετε κατι πανω σε αυτο?? επισης πωσ μπορω να ξερω σε ποιο δικτυο βρισκεται το κινητο μου ( 2g, 3g) ??? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. εχω το κινητο εδω και 5 μερες και η μπαταρια του δν κραταει πολυ αφου οπως εχετε πει πρεπει πρωτα να "στρωσει"...το προβλημα ειναι οτι οταν πηγα στισ ρυθμισεισ να δω που καταναλωνετε η μπαταρια εγραφε 49% σε αναμονη... οταν το ανοιξα ειδα οτι μου λεει : καταναλωση μπαταριας απο το ραδιοφωνο του κινητου ενω το εχω κλειστο... γνωριζετε κατι πανω σε αυτο?? επισης πωσ μπορω να ξερω σε ποιο δικτυο βρισκεται το κινητο μου ( 2g, 3g) ??? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια μου εκανε και εμενα σε αλλη εφαρμογη αγορασμενη.Φταiει το οτι οταν ειχα αγορασει την εφαρμογη ειχα εγκατεστημενο το Market Enabler.Μολις ξαναεγκαταστησα το Market Enabler μπορεσα και την κατεβασα την εφαρμογη ξανα στο κινητο.Δοκιμασε ξανα βαζοντας και παλι το MarketEnabler.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Το δοκίμασα και δε μου λύθηκε το πρόβλημα...Να σου πω την αλήθεια, είχε κάνει ήδη 2-3 αναβαθμίσεις χωρίς το enabler η ίδια εφαρμογή, χωρίς προβλήματα...Μάλλον κάτι αλλάξανε και επηρεάστηκε η συμβατότητα. Θα δω μήπως βγάλουν διόρθωση, αλλιώς θα τους στείλω mail :mad:

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. εχω το κινητο εδω και 5 μερες και η μπαταρια του δν κραταει πολυ αφου οπως εχετε πει πρεπει πρωτα να "στρωσει"...το προβλημα ειναι οτι οταν πηγα στισ ρυθμισεισ να δω που καταναλωνετε η μπαταρια εγραφε 49% σε αναμονη... οταν το ανοιξα ειδα οτι μου λεει : καταναλωση μπαταριας απο το ραδιοφωνο του κινητου ενω το εχω κλειστο... γνωριζετε κατι πανω σε αυτο?? επισης πωσ μπορω να ξερω σε ποιο δικτυο βρισκεται το κινητο μου ( 2g, 3g) ??? ευχαριστω!

 

Για το ραδιοφωνο δεν γνωριζω να σου πω,για τα δικτυα πας,Menou/Ρυθμισεις/Ασυρματη Επικοινωνια και Δικτυα/Δικτυα κινητης Τηλεφωνιας/Χρηση μονο Δικτυων 2G.....εαν τσεκαρουμε το κουτακι εχουμε μονο 2G και οικονομια στη μπαταρια.

 

Επισης,για οσους δοκιμασουν και κανουν εγκατασταση το προγραμμα "TekTrak" μεσω SamsungApp(ειναι προγραμμα που το χρησιμοποιουμε αν μας κλεψουν το κινητο για να το βρουμε)να ξερουν οτι για λογους ασφαλειας δεν μπορουμε να το απεγκαταστησουμε με το συνηθη τροπο.

Εγω το εκανα εγκατασταση και στη συνεχεια εστειλα email στην εταιρεια για να μου πουν πως θα το απεγκαταστησω.Οποτε οποιος αντιμετωπισει προβλημα ας μου πει.

 

 

Παρακαλω καποιον απο την O.Δ επειδη απο κεκτημενη ταχυτητα τριπλοποσταρα να σβησει τα δυο ιδια post.Συγγνωμη.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. εχω το κινητο εδω και 5 μερες και η μπαταρια του δν κραταει πολυ αφου οπως εχετε πει πρεπει πρωτα να "στρωσει"...το προβλημα ειναι οτι οταν πηγα στισ ρυθμισεισ να δω που καταναλωνετε η μπαταρια εγραφε 49% σε αναμονη... οταν το ανοιξα ειδα οτι μου λεει : καταναλωση μπαταριας απο το ραδιοφωνο του κινητου ενω το εχω κλειστο... γνωριζετε κατι πανω σε αυτο?? επισης πωσ μπορω να ξερω σε ποιο δικτυο βρισκεται το κινητο μου ( 2g, 3g) ??? ευχαριστω!

 

Στα αγγλικα θα το γραφει ως Radio, αλλα δεν εννοει το ραδιοφωνο.

Radio λενε τις λειτουργιες του κινητου που σχετιζονται με το δικτυο κινητης (αν δεν κανω λαθος).

Παντως σιγουρα δεν ειναι το ραδιοφωνο ;)

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...