Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι πολύ κοντά στο να το αγοράσω.. Αλλα με προβληματίζει αρκετά η έλλειψη ραδιοφώνου η ερώτηση μου είναι άμα βάλω το spirit radio θα παίζει ράδιο;;

 

Αλλα πρεπει να σε προβληματίζουν όχι το ραδιόφωνο.

Η θερμοκρασίες και τα lag φέρνουν την Samsung πίσω στο 2010.

Κρίμα με το note2 έφτασε να εχει την καλύτερη android υλοποίηση και με το S4 πήγε στην χειρότερη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για ποιον λογω οταν σβηνεις καποια φωτογραφια απο την συλλογη τις εχει κρατημενες ακομα μεσα στην εφαρμογη ¨τα αρχεια μου¨??
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε μου ακούω ράδιο κάθε μέρα και χτύπησα ένα Bluetooth με Ραδιόφωνο και είμαι μια χαρά:D

 

σε ευχαριστώ άλλα εκτός αυτού και διαφόρων άλλων παρόμοιων λυσεων, το spirit θα δουλέψει;; Γίνεται να κανείς μια δοκιμή;;;;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ άλλα εκτός αυτού και διαφόρων άλλων παρόμοιων λυσεων, το spirit θα δουλέψει;; Γίνεται να κανείς μια δοκιμή;;;;

 

Στο xda που το δοκίμασαν δεν δούλεψε!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται να εχετε 26 βαθμους μπαταρια? Δεν υφισταται καν αυτο... Το κινητο ξεκιναει απο 32 μπαταρια και γυρω στα 40-42 cpu με το κολπο του dialer. Δεν εχω καποιο αλλο προγραμμα να μετρησω. Εσεις πως μετρατε? Οταν δεν κανω τιποτα και ειναι απλα ανοιχτη η οθονη ειναι στους 40 βαθμους το cpu υποτιθεται και 32.5 μπαταρια... Αν αρχισω και σερφαρω ανεβαινει...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ωραια παω για αλλαγη δηλαδη?

 

πηγαινε αμεσως για αλλαγη γιατι μπορει αργοτερα νασου λενε τιποτα μπουρδες!μην νομιζεις επιεδη ο φιλος που του το αλλαξανε 3 φορες θα ειναι παντα τοσο ελαστικοι,γιατι αν αρχιζουν και σκανε πολλα προβληματικα κινητα θα αρχιζουν της δικαιολογιες στην samsung!παντως οπως ειπα και χθες εμενα μετα απο 3 ωρες gaming εφτασε μεχρι 40.6 σε κατασταση ηρεμιας ειναι στους 24 βαθμους οποτε μαλλον η συσκευη σου ειναι προβληματικη!

 

Ρε παιδια πως γινεται να εχετε 26 βαθμους μπαταρια? Δεν υφισταται καν αυτο... Το κινητο ξεκιναει απο 32 μπαταρια και γυρω στα 40-42 cpu με το κολπο του dialer. Δεν εχω καποιο αλλο προγραμμα να μετρησω. Εσεις πως μετρατε? Οταν δεν κανω τιποτα και ειναι απλα ανοιχτη η οθονη ειναι στους 40 βαθμους το cpu υποτιθεται και 32.5 μπαταρια... Αν αρχισω και σερφαρω ανεβαινει...

 

την μπαταρια την βλεπεις με το προγραμμα elixir η με ενα συνδιασμο που πατας στο κινητο το γραφει 2-3 σελιδες πιο πριν ενας φιλος!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Για τους θερμόπληκτους....Δεν έχω δει ποτέ τέτοιες θερμοκρασίες,ακόμα και με browsing με άθλιο σήμα.Γενικά ταβάνι στη θερμοκρασία το 38.Γράφει στο διπλανό νήμα (9500) κάποιος φίλος, ότι μίλησε με πωλητή του Πλαισίου και έχουν ήδη δώσει για αντικατάσταση 4 (φαντάζομαι τα πιο πολλά είναι του φίλου teo_notis?)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε μου ακούω ράδιο κάθε μέρα και χτύπησα ένα Bluetooth με Ραδιόφωνο και είμαι μια χαρά:D

 

φιλε επειδη με ενδιαφερει και εμενα το ραδιο απο που το χτυπησες το bluetooth ραδιοφωνο?και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Αλλα πρεπει να σε προβληματίζουν όχι το ραδιόφωνο.

Η θερμοκρασίες και τα lag φέρνουν την Samsung πίσω στο 2010.

Κρίμα με το note2 έφτασε να εχει την καλύτερη android υλοποίηση και με το S4 πήγε στην χειρότερη.

 

Πολύ κοντά στην πραγματική και συνάμα θλιβερή αυτή διαπίστωση είμαι και εγώ φίλε κωστα!!!

Βέβαια ελπίζουμε να μπορέσουν να διορθωθούν πολλές από τις ασθένειες με τα συνεχόμενα firmware που λογικά θα ρίξει η sammy...

Η αρχή για να πω την αλήθεια εγινε,αλλα εχει δρομο ακόμα για να φτάσει το noteli σε εμπειρία χρησης...

Είτε το θελουμε ειτε οχι αυτη ειναι η πραγματικοτητα ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη με ενδιαφερει και εμενα το ραδιο απο που το χτυπησες το bluetooth ραδιοφωνο?και ποσο?

 

Εδώ είσαι, http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html

 

Τελικά δεν άλλαξε κάτι με τον αν έχει ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη η συσκευή Εεεε;

 

Καλοδούλευτο σε όσους το επέλεξαν! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη με ενδιαφερει και εμενα το ραδιο απο που το χτυπησες το bluetooth ραδιοφωνο?και ποσο?

 

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree-bluetooth/Sony-MW-1-Bluetooth-Clip-Fm-Radio-MP3-HD-1257-4559.htm

Μια πολύ καλή επιλογή ειναι η παραπάνω...

Ψαξε στο google για καλυτερη τιμή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι, http://www.skroutz.gr/s/258697/Sony-Ericsson-MW600.html

 

Τελικά δεν άλλαξε κάτι με τον αν έχει ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη η συσκευή Εεεε;

 

Καλοδούλευτο σε όσους το επέλεξαν! ;)

 

βλεπω sony ε?σε samsung δεν εχει βγει κατι?:D Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Smartec και samsung παντως (δεν περιμενα κατι διαφορετικο) δεν ξερουν κατι επι του θεματος... Εσεις ρε παιδια που το δοκιμαζετε εχετε θηκη σιλικονης η σκετο το κινητο?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει, είχε βγάλει και η i-tech...

 

Σε Samsung δεν έχω δει κάτι... ;)

 

Πάντως είναι τίμια BT και με πολλές ώρες διάρκειας μπαταρίας!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο που μπορείς να προσθέσεις ότι θέλεις γραπτός στην οθόνη κλειδώματος!!!

Και αλλα πολλα απο τα κολπάκια της σαμμυ στο παρακατω βιντεο

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PRYfSYg8DEk

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Smartec και samsung παντως (δεν περιμενα κατι διαφορετικο) δεν ξερουν κατι επι του θεματος... Εσεις ρε παιδια που το δοκιμαζετε εχετε θηκη σιλικονης η σκετο το κινητο?

 

Εγώ χωρίς θήκη αλλά και με θήκη θερμοκρασίες της τάξης των 50 δεν ακούγεται φυσιολογικό

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Smartec και samsung παντως (δεν περιμενα κατι διαφορετικο) δεν ξερουν κατι επι του θεματος... Εσεις ρε παιδια που το δοκιμαζετε εχετε θηκη σιλικονης η σκετο το κινητο?

 

Χωρις θηκη σκετο το κινητο με 5 λεπτα drag racing 48 βαθμους cpu και 33-35 μπαταρια... Παντα χωρις εξοικονομηση ενεργειας λεμε ετσι? Και οι θερμοκρασιες με το *#0228#

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε αμεσως για αλλαγη γιατι μπορει αργοτερα νασου λενε τιποτα μπουρδες!μην νομιζεις επιεδη ο φιλος που του το αλλαξανε 3 φορες θα ειναι παντα τοσο ελαστικοι,γιατι αν αρχιζουν και σκανε πολλα προβληματικα κινητα θα αρχιζουν της δικαιολογιες στην samsung!παντως οπως ειπα και χθες εμενα μετα απο 3 ωρες gaming εφτασε μεχρι 40.6 σε κατασταση ηρεμιας ειναι στους 24 βαθμους οποτε μαλλον η συσκευη σου ειναι προβληματικη!

 

Παιδια το αλλαξα 3φορες και οι 3 συσκευες το ιδιο δεν πιστευω πως εχω 3 στα 3 ελατωματικα...μιλησα και με samsung και περιμενω τηλελεφωνω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το αλλαξα 3φορες και οι 3 συσκευες το ιδιο δεν πιστευω πως εχω 3 στα 3 ελατωματικα...μιλησα και με samsung και περιμενω τηλελεφωνω

 

Φίλε μου καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου μήπως όμως κάνεις κάτι εσύ στο κινητό?Μήπως κάποια εφαρμογή που του βάζεις προκαλεί την υπερθέρμανση αυτή?3 στα 3 είναι τραγική σύμπτωση!:blink:

 

Δοκίμασε τον κωδικό και δές τι θερμοκρασίες σου γράφει όταν εσύ νομίζεις ότι είναι ζεστό το κινητό μήπως η θερμοκρασία που νοιώθεις είναι φυσιολογική και νομίζεις εσύ ότι είναι υπερβολική.

 

Χωρις θηκη σκετο το κινητο με 5 λεπτα drag racing 48 βαθμους cpu και 33-35 μπαταρια... Παντα χωρις εξοικονομηση ενεργειας λεμε ετσι? Και οι θερμοκρασιες με το *#0228#
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον με πηρε η κυρια σαμσουνκ τηλεφωνω και το θεμα πιθανον ειναι στα ελληνηκα τηλεφωνα στο ελληνικο λογισμικο συγκεκριμενα απο χωρα σε χωρα λεει διαφερει...τα παραεισαγωγης δεν εχουν θεμα...(αγοραστε αφοβα και γλιτωστε το 100ε με τις ευλογιες της σαμσουνκ)...:O σε 2/3 μερες πιθανον θα εχει update διορθωσεις.κριμα και ειχα συνηθησει καθε 2μερες να ανοιγω καινουργιο κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να προσθαφερώ εφαρμογές στην μπάρα συντομεύσεων εκτός από αυτές που ήδη έχει;; Θελω πχ να προσθέσω το playstore και το sygic
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην στην συλλογη απο τις φωτογραφιες εχει ενα φακελο που τον ονομαζει instant upload και μεσα εχει μια δικη μου φωτο! δεν μπορω να την σβησω με τιποτα δεν σβηνεται με λιγα λογια! τι ειναι αυτη αραγε πως προεκυψε και γιατι δεν μπορω να την σβησω?

 

να σημειωσω πως μου εμαφανιστηκε ετσι ξαφνικα τις προηγουμενες μερες δεν το ειχα...κατι θα εκανα αλλα τι....??

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...