Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια βοηθηστε με να καταλαβω.

 

Εχω λαπτοπ και στις διακοπες μου θα χρειαζομαι ιντερνετ. ειδα αυτο το προπληρωμενο της wind αλλα δεν μπορω να καταλαβω.

 

εγω για παραδειγμα θελω για 2 μερες ιντερνετ με 10ευρω που διαφημιζει. πρεπει να παρω καποια συσκευη ; πρεπει να παρω και καρτοκινητο wind ;

 

δεν βγαζω ακρη...καποιος να μου εξηγησει...γιατι με συνδεση δεν θελω αφου θα το χρησιμοποιησω μονο για οποτε το χρειαστω.

 

ευχαριστω

Για συσκευη θα χρησιμοποιησεις το τηλεφωνο.Προτιμοτερο θα ηταν να ειναι 3G γιατι με GPRS οι ταχυτητες ειναι απελπιστικα αργες.Πηγαινε σε ενα καταστημα wind η περιπτερο παρε μια F2G καρτα φορτωσε την και εισαι οκ
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με 10ευρω για 2 μερες εχεις 2γιγα μικτά up+download.Με 30 ευρω για 7 μερες 7γιγα μικτα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ADSM clock 30 πάει για απόσυρση; Το λέω αυτό διότι έχει περάσει μία εβδομάδα και δεν υπάρχει ανακοίνωση, ούτε στα δελτία τύπου του site καθώς επίσης δεν αναφέρεται και στα προγράμματα ADSM του site.[/QUOTΕ/]

ειναι προσφορα για συντομο χρονικο διαστημα....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ειναι προσφορα για συντομο χρονικο διαστημα....

 

Που ακριβως αναφερεται αυτο ?

 

Ο φιλος μιλαει για το clock30 , ειναι μια νεα επιλογη και δεν εχει καποια ημερομηνια ληξης .. τουλαχιστον προς το παρον .

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα η προσφορα λεει στην διαφημιση με μικρα γραμματα οτι ισχυει ή μεχρι 30/06 ή μεχρι 30/07....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω λαθος ειδα... αρα και οι δυο λεμε οτι δυστυχως εχει ημερομηνια ληξης....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ,

ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ε65 ΜΕ F2GO ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ADSM. Η ΕΡΏΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΊΝΑΙ ΑΝ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΩ ΤΟ ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η WIND (WIND CONNECTION MANAGER) Ή ΤΟ PC SUITE ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΏ.

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικο του κινητου σου θα χρησιμοποιησεις
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο μενα.εβαλα σημερα το adsm 5 gb με το ericsson usb και συνδεθηκα με το software του.Ολα καλα και ολα ωραια και ικανοποιητικο browsing αλλα παρατηρησα κατι στο manager του ericsson.Και ας μην ειχα σελιδα ανοιχτη αυτο συνεχιζει να γραφει upload & download...Τιποτα δεν ειχα ανοιχτο.Ουτε browser ουτε automatic updates ουτε antivirus,τιποτα.Αλλα αυτο συνεχιζε να γραφει....Για ποιο λογο μπορει να συμβανει αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα παιδια,

τα δικα μου έχουν ως εξης...πηγα στην WIND αγορασα την SIM card (ADSM non stop) την εβαλα σε ενα παλιο κινητο που αραζε στο σπίτι (Ν80), το συνδεσα με το pc και εχω έστω καποιο στοιχειώδες internet στο νεο σπίτι μέχρι να περασει ο καιρος που θα βάλω κάποια από τις αναξιόπιστες :X εταιρίες που υπάρχουν για σταθερη τηλεφωνια και νετ). Γιατι τα λεω αυτα τωρα, απλα αυτο που εχω να πω είναι ότι με βοήθησε πολυ αυτη η συνδεση, γιατι η εγκατάσταση στο νέο σπίτι θα με κρατουσε μακρια αρκετο καιρο από το νετ...επίσης βολεύει όπως έχει αναφερθεί στις διακοπές...το θέμα είναι ότι ενώ κάνει συνδεση με 460,8 kbps όπως δείχνουν οι 2 υπολογιστές της συνσδεσης κάτω δεξια η τεραστια ταχυτητα download είναι στην καλυτερη 15kb/sec ;) γνωρίζει κανείς τιποτα για αυτό και αν εχει αναφερθει να ας με βοηθήσει κάποιος να το βρω, ο χρόνος είναι υπερβολικά περιορισμένος λόγω των ετοιμασιών στο σπίτι (οπως αναφερθηκα...μετακομιση)

Επίσης θέλω να ανφέρω πως ο πωλητης της WIND με ενημέρωσε ότι δεν χρειαζόμουν το stickακι για να συνδεθώ, παρά μόνο ένα κινητο :ninja: και επίσης μου ανέφερε ότι θα είχα έναν λογαριασμό μεσα σε 10 μέρες, αλλα τιποτα ακομα...λογαριασμός και καλά της χρεωσης της κάρτας, γιατι δεν πληρωσα τιποτα...

Αυτά είχα να παραθέσω μέχρι στιγμής και συγγνώμη για το μέγεθος του post μου.

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο φιλε μου.Το Ν80 δεν υποστηριζει HSDPA οποτε ειναι λογικο να εχεις χαμηλες ταχυτητες.Στην καλυτερη περιπτωση θα φτασεις μεχρι τα 45-50kb/sec.Χωρις HSDPA μπορεις να φτασεις σε ταχυτητες μιας 384 Kbps συνδεσης
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

έχω και το KS20, της LG..αυτο υποστηρίζει?...αν ειναι να το συνδεσω με αυτό και μετα να μεταφέρω εντυπώσεις!

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μαλιστα!!Μπορεις να κανεις δουλεια .Υποστηριζει HSDPA 1.8 Mbit/s/HSDPA 3.6 Mbit/s
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εφταναν οι μετρητες ογκου τωρα θα βαλουμε και χρονομετρα???καλα αντε να γινει καμια στραβη και ψαξε να βρεις το δικιο σου.Απο τρικ για να μαζεουν λεφτα αλλο πραγμα.

 

Δε λες τιποτα,ολοι στην Ελλαδα ιδιοι ειναι:(:(:(

 

4.5 με 5kbs δεν λεει ουτε για το στοιχειωδη σερφαρισμα

 

Και εγω τι να πω δηλαδη που ειμαι με 7kbps?????Βασανιστηριο,θελω να δω ενα βιντεο στο youtube με 8 λεπτα και περιμενω 2 ωρες:cry::cry::cry:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι???

 

δεν εχω καιρο που πηρα laptop και ενδιαφερομαι για τα προπληρωμενα πακετα.....ειμαι τις καρτοκινητης περισσοτερο...αλλα δεν σκοπευω να κανω και μονιμη χρηση!

 

αν παρω ενα F2G και το βαλω στο κινητο μου (SE M600i ) και τα συνδεσω στο πισι ειμαι οκ???

 

δεν χρειαζεται να παρω για παραδειγμα καρτα για το laptop,ετσι δεν ειναι???

 

οσο για την ταχυτητα , για την χρηση που θα το κανω με αρκουν και τα υποτιθεμενα 384 της 3G!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι απ ολες τις αποψεις ,το κινητο σου ειναι 3G και μπορεις να κανεις ανετα την δουλεια σου.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη επέλεξε να πάρει το ADSM Clock 30 και μου το έφερε να της το εγκαταστήσω εγώ.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις για το προφίλ σύνδεσης;

 

Στο όνομα σημείου πρόσβασης συμπληρώνουμε το APN, στις άλλες 2 εταιρείες είναι: "internet", στην Wind τι βάζουμε; Σαν όνομα χρήστη και κωδικό πρόσβασης γράφω τίποτα ή τα αφήνω κενά;

 

Ευχαριστώ. :O

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

APN gint.b-online.gr.Ολα τα αλλα κενο δεν βαζεις τιποτα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Κάνε σύνδεση Wind (voice) και βάζε όποτε θέλεις τα επιπρόσθετα προγράμματα data που έχουν ελάχιστη παραμονή 1 μήνα. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που να συμφέρει περισσότερο.

 

Είναι επιβεβαιωμένο αυτό με την ελάχιστη παραμονή 1 μήνα σε προγράμματα data; Διάβασα διάφορα εδώ και στο αντίστοιχο thread της Cosmote αλλά οι απόψεις διαφέρουν. Άλλοι λένε 1-2 μήνες ελάχιστη παραμονή και άλλοι υποχρεωτική παραμονή για 12 μήνες.

 

Αν έχει κάποιος link γι' αυτό ή έστω αν μπορεί να δει το συμβόλαιο που υπέγραψε, θα το εκτιμούσα πολύ. Θα είμαι στην Ελλάδα για 1 μήνα το καλοκαίρι και θα ήθελα να βάλω πρόγραμμα data σε συμβόλαιο φωνής Wind ή Cosmote που έχουν ήδη οι δικοί μου, αλλά δε θέλω ξαφνικά να αναγκαστούν να πληρώνουν για 12 μήνες για κάτι που δε θα χρησιμοποιούν. Δε θέλω επιδότηση συσκευής, έχω και HSDPA κινητό και USB modem.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο link ή κάτι άλλο επίσημο γι' αυτό;

 

Ρωτάω γιατί μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το κατάστημα Wind Πατησίων (δεν μπορώ να πάρω το τετραψήφιο της ΤΕ της Wind από εδώ) όπου και μου είπαν όχι ένα αλλά δύο άτομα ότι οποιοδήποτε data πρόγραμμα σε προϋπάρχον voice πρόγραμμα έχει ελάχιστη διάρκεια τους 12 μήνες. Και αν θέλω για ένα μήνα μόνο, υπάρχει το προπληρωμένο ADSM.

Link to comment
Share on other sites

Εαν ισχυει αυτο που λες, τοτε το καταστημα Wind Πατησίων δεν ξερει τι του γινεται.

Δεσμευση για καποιο χρονικο διαστημα (2 η 12 μηνες) υπαρχει οταν κανουμε νεα συνδεση voice η οταν λαμβανουμε επιδοτηση. Η ενεργοποιηση υπηρεσιας σε γραμμη, ειτε ειναι ADSM addon ειτε οτιδηποτε αλλο, δεν ειναι κανενα απο τα δυο. Μπορεις να το καταργησεις το ιδιο αφοβα με μια υπηρεσια οπως το sms60 η το wind plus non stop κτλ....εαν δεν μπορεις να καλεσεις το τετραψηφιο, καλεσε στο 6935601260 για να μιλησεις και να ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...