Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά στους Βαγγέληδες!

 

Κολλητός πήγε σε κατάστημα Βόνταφον για αίτημα φορητότητας γιατί στην Κοσμοτε που είναι τελείωσε η προσφορά του και του χρεώνουν κανονικά το πάγιο χωρίς εκτπώσεις, ... και του είπε υπάλληλος που είναι γνωστός, να κάνει υπομονή λίγες μέρες και μετά να κάνει αν θέλει αίτημα φορητότητας. Κλείνει το οικονομικό έτος τέλος Μαρτίου και επειδή θέλουν να πιάσουν κάποιους στόχους, δεν δίνουν οι εταιρίες προσφορές καλές όπως άλλες φορές. Του είπε να περιμένει μέχρι να μπει ο Απρίλιος και θα έχει καινούριες προσφρορές.

 

Δεν ξέρω τι ισχύει ή τι δεν ισχύει... αλλά σας το μεταφέρω όπως μου το είπε.

 

αν θελει να παραμεινει στην κοσμοτε με καλυτερη προσφορα θα πρεπει να κανει αιτημα φορητοτητας για να τον καλεσουν πισω και να του κανουν αντιπροταση, αλλιως αν εχει βρει κατι καλυτερο στη Vodafone, ας παει εκει. Πληροφοριακα, όταν τελειωνει η εκπτωση του παγιου σας, μη παιρνετε τηλ. για εκ νεου προταση.. δε προκειται να σας κανουν απολυτως τπτ εκτος από κατι φολες (10% εκπτωση κοκ) που θα σας πετανε μηπως και ψαρωσετε για να το πω ωμα, ΜΟΝΟ όταν κανετε αιτημα φορητοτητας θα σας καλεσουν πισω για να παρετε το παγιο και άλλα στη μιση τιμη. ξαναλεω ΜΟΝΟ τοτε!

Edited by eridaell
"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αν θελει να παραμεινει στην κοσμοτε με καλυτερη προσφορα θα πρεπει να κανει αιτημα φορητοτητας για να τον καλεσουν πισω και να του κανουν αντιπροταση, αλλιως αν εχει βρει κατι καλυτερο στη Vodafone, ας παει εκει. Πληροφοριακα, όταν τελειωνει η εκπτωση του παγιου σας, μη παιρνετε τηλ. για εκ νεου προταση.. δε προκειται να σας κανουν απολυτως τπτ εκτος από κατι φολες (10% εκπτωση κοκ) που θα σας πετανε μηπως και ψαρωσετε για να το πω ωμα, ΜΟΝΟ όταν κανετε αιτημα φορητοτητας θα σας καλεσουν πισω για να παρετε το παγιο και άλλα στη μιση τιμη. ξαναλεω ΜΟΝΟ τοτε!

 

Αυτή τη στιγμη οι μισες τιμες δεν παιζουν σχεδόν σε κανενα παροχο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμη οι μισες τιμες δεν παιζουν σχεδόν σε κανενα παροχο.

 

δυο ποστ πιο πανω, αναφερει συνφορουμιτης οτι πηρε προσφορα "€25 και κάτι ψιλά" για μια γραμμη RED1

 

ποσο ειναι κανονικα το παγιο χωρις επιδοτηση συσκευής;

 

58,5€ δειχνει εδω οτι ειναι η κανονικη τιομη και μαλιστα με ονλάιν προσφορα!!!

http://prntscr.com/6ljs5g

 

αρα μιλαμε για 65% εκπτωση περιπου

Link to comment
Share on other sites

Είχα Red 1 + Internet 4 Sharing 18μηνο, στα €23.52 (που έγινε €28.52 μετά την προσθήκη του 5ευρου), όπου διένυα τον τελευτάιο του μήνα. Επίσης, σπίτι έχω Cyta σταθερό, χωρίς δεσμευση.

 

Πήρα τηλέφωνο στη Vodafone, γιατί νόμιζα ότι θα πάρω μια καλή τιμή χωρίς να ξανατρέχω με φορητότητα, μου είπαν κάπου στα 35 ευρώ για το Red 1 (με 2GB - είχα 2.75), και μείον 3 ευρώ αν άλλαζα και το σταθερό/internet σε HOL. Αν έπαιρνα την ίδια τιμή που έχω (€28.52) θα έλεγα ναι. Και ακολούθησα τη γνωστή διαδικασία, που παραθέτω για όποιον τη χρειαστεί:

 

1. Φορητότητα σε Wind F2G, την έκανα online το πρωί εδώ πατώντας εκεί που λέει "Έλα με τον αριθμό σου".

2. Την ίδια μέρα με πήραν από τη Wind να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία μου (Δευτέρα), και να μου πουν ότι έχουν διαθέσιμο courier για Παρασκευή.

3. Την επόμενη (Τρίτη) πρωί πρωί με πήραν από την Vodafone, τους είπα ότι "βρήκα καλύτερη τιμή στη Wind, και όχι απλά καλύτερη από αυτή που μου δίνατε για ανανέωση (~€35), αλλα καλύτερη και από αυτή που είχα (€28.52)". Με ρώτησαν αν μετέφερα στη Wind και το σταθερό, είπα όχι. Με ρώτησε και αν μπορώ να μεταφέρω το σταθερό (δηλαδή αν έχω δέσμευση συμβολαίου), είπα πάλι όχι.

4. Η υπάλληλος είπε "Δώστε μου μισό λεπτό να δω τι μπορώ να κάνω", και μου προσέφερε το Red 1 στα €25 και κάτι ψιλά, με επιλογή δέσμευσης 12-18-24 μήνες, και μου είπε αν θέλω και σταθερό Hol (24Mbps, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 5 ώρες κινητά) με €18, που μου δίνει και επιπλέον €3 έκπτωση στο κινητό, κάνοντάς το €22 και κάτι. Φυσικά δέχτηκα, μιας και αυτός ήταν ο στόχος.

 

Τελικό αποτέλεσμα, €40 και κάτι για Red 1 με μία σύνδεση και 18μηνη (κατ'επιλογή μου) δέσμευση, και HOL Double play με 4Mbps, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 5 ώρες κινητά. For the record, το νούμερο που έχω ανήκει σε Panafon / Vodafone για 19 χρόνια, αν και ήταν καρτοκινητό κάτι λιγότερο από 18 από αυτά. Την προηγούμενη προσφορά κινητού την είχα πάρει πάλι με φορητότητα, αλλά σε Cosmote.

 

Εισαι πρωτος αδερφε!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αρα μιλαμε για 65% εκπτωση περιπου

 

Σωστά, αυτό το νούμερο μου είπε και η κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμη οι μισες τιμες δεν παιζουν σχεδόν σε κανενα παροχο.

 

μπορει ναμην ειναι μιση τιμη αλλα θαναι μια γερη εκπτωση..

"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και γω που εκανα μια μικρη ερευνα και σε καταστηματα Γερμανος vodafone Cosmote αλλα και τηλεφωνικα που πηρα απευθειας για να ρωτησω για προσφορες δεν παιζει καμια προσφορα στα Red και αντιστοιχα 65 της κοσμοτε.. απο 45 και πανω πηγαινε η ταριφα για 18μηνο συμβολαιο.
Link to comment
Share on other sites

22.40 τελικη για το red 1,

αντιπροσφορα μετα απο αιτηση για φοριτοτητα στην κοσμοτε

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

22.40 τελικη για το red 1,

αντιπροσφορα μετα απο αιτηση για φοριτοτητα στην κοσμοτε

 

Καλημέρα.Για μια γραμμή;Γιατί εμένα μετά απο φορητότητα σε wind μου έδωσαν 29,58 τελική για Red1.

Link to comment
Share on other sites

22.40 τελικη για το red 1,

αντιπροσφορα μετα απο αιτηση για φοριτοτητα στην κοσμοτε

 

μια χαρα τιμη ! καλυτερη δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Τους απηλησα οτι θα πάω στην κοσμοτε, μου ελεγαν οτι μέχρι 40 γινεται, εκανε προσυμβολαιο στην κοσμοτε με 28 μετα με πηραν πίσω και απο μόνο τους μου είπαν 23 για 24 μηνες και φυσικά, δεχτικα

Χαχαχαχαχαχαχα

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

αρχες του μηνος περασα απο cosmote σε vodafone για μια μερα και επεστρεψα ξανα στην cosmote

 

η vodafone για μια μερα μου εστειλε λογαριασμο 50 ευρω

 

πρεπει να πληρωσω συμφωνα με τα δικαιωματα φορητοτητας και καταναλωτη ή να αρνηθώ;

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα σου πιστωθεί στον επόμενο λογαριασμό. Πρόλαβε και βγήκε λογαριασμός και είχε το πάγιο του επόμενου μήνα. Στον επόμενο θα έχεις χρεωμένη μόνο τη μια μέρα.

 

Εκτός και αν είχες πάρει κάποιο ποσό επιδότησης για συσκευή, οπότε θα πρέπει να το πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

αρχες του μηνος περασα απο cosmote σε vodafone για μια μερα και επεστρεψα ξανα στην cosmote

 

η vodafone για μια μερα μου εστειλε λογαριασμο 50 ευρω

 

πρεπει να πληρωσω συμφωνα με τα δικαιωματα φορητοτητας και καταναλωτη ή να αρνηθώ;

 

ευχαριστω πολυ

οπως εγραψε και ο dali13gr, θα περιμενεις τον επομενο λογαριασμο, ο οποιος θα ειναι εκκαθαριστικος και θα αφαιρεσει το μη χρησιμοποιημενο παγιο.

Link to comment
Share on other sites

Τους απηλησα οτι θα πάω στην κοσμοτε, μου ελεγαν οτι μέχρι 40 γινεται, εκανε προσυμβολαιο στην κοσμοτε με 28 μετα με πηραν πίσω και απο μόνο τους μου είπαν 23 για 24 μηνες και φυσικά, δεχτικα

 

Χαχαχαχαχαχαχα

 

 

Τι ειναι το προσυμβολαιο ;

Πως γινεται ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πηραν ΤΗΛΕΦΩΝΟ, απο κοσμοτε μου στειλαν εναν φακελοψνα να υπογραψω, μετα οταν εγινε η αιτηση φοριτοτητας απο κοσμοτε με πηραν απο την βοδιαφον και μου εκαναν αντι προώθηση για να μεινω σε ΑΥΤΟΥΣ, Η σειρα πηγε ως εξης:

Βοδιαφονε :42

Κοσμοτε :35

Βοδιαφονε :30

Κοσμοτε :28.4

Βοδιαφον και τελικο: 22.6

Χαχαχαχαχαχαχα

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

22 ευρωπουλα και γω λεω στην κοσμοτε ενδιαφερομαι για οικογενειακο απεριοριστα 65 για 3 γραμμες εξοφληση με παγια εντολη και μου λενε 45 ευρω εκαστως!! Ε ρε καρτοκινητη Jumbo που σας χρειαζεται... θα περιμενω μεχρι την δευτερα παρουσια!
Link to comment
Share on other sites

Ολη η Οικογένεια Μου απο το κινητό μου μιλαμε, χαχαχαχαχαχαχα Ολη μερα εγω στην δουλειά, μόλις γυρίσω σπιτη το χανω, χαχαχαχαχαχαχα
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Το RED 1 2GB δεν έδινε? Θα μας τρελάνουν!

 

Φυσικα και δεν θα είναι η πρωτη φορα αν δεν τους βαλει καποιος χερι σε παραπλανητικες διαφιμησεις όπως αυτή της Wind ότι τωρα δινει vdsl κατι που δινει από την αρχη και μαλιστα και από ΚΑΦΑΟ και όχι μονο από Αστικο κεντρο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν θα είναι η πρωτη φορα αν δεν τους βαλει καποιος χερι σε παραπλανητικες διαφιμησεις όπως αυτή της Wind ότι τωρα δινει vdsl κατι που δινει από την αρχη και μαλιστα και από ΚΑΦΑΟ και όχι μονο από Αστικο κεντρο.

ναι ρε παιδια 2g δινει!!!

που ειναι το προβλημα?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...