Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενημερωση για τα λεπτα απο το σταθερο δεν υπαρχει, η χρεωση ειναι ανα λεπτο !!!

 

τωρα τα παραπανω "τηλεφωνικα" ας τα ζηταγες κι εσυ γραπτα....

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Σας συνιστώ να σταματήσετε να εκφράζετε με αυτόν τον τρόπο

Το Myphone δεν ειναι ο κατάλληλος χώρος για καταγγελίες ούτε για εκτόνωση

Οποιαδήποτε μύνημα με υβριστικό χαρακτήρα θα σβηστεί από εδω και πέρα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα δωρεάν mb είναι 500 ή 1024;

 

Έχω προβληματιστεί και εγώ για το ίδιο θέμα γιατί ενώ ενεργοποίησα πρόσφατα την κάρτα που πήρα από το κατάστημα, αρχικά για 300ΜΒ και, αμέσως μετά την ενεργοποίηση, για 500, διαβάζω για 1GB εδώ. Χθες έστειλα sms στο 1205 για πρώτο έλεγχο υπολοίπου, από κινητό που την έβαλα πρόχειρα, και πήρα απάντηση ότι έχω 500 (δεν έχω κάνει χρήση ακόμη).

εγω πάντως και σε κάρτα που ενεργοποίησα για την μαμά μου, 1000 πήρε.

Σε διαφορετικό κατάστημα απο αυτό που πήρα την δική μου data sim

Αλλωστε όπως εχω γραψει πιο πάνω, πήρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση και μου είπαβ πως το κάνανε 1gb ανα μηνα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως και σε κάρτα που ενεργοποίησα για την μαμά μου, 1000 πήρε.

Σε διαφορετικό κατάστημα απο αυτό που πήρα την δική μου data sim

Αλλωστε όπως εχω γραψει πιο πάνω, πήρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση και μου είπαβ πως το κάνανε 1gb ανα μηνα.

 

Δλδ θα το κάνουν για όλους; Ηξερα ότι από 300 πήγε στα 500. Τωρα 1 Γιγα! Γουαου :):):)

Link to comment
Share on other sites

Tα δωρεάν mb μπορούμε να τα πάρουμε σε αριθμό free2go όπως τα 120' ή μόνο σε ξεχωριστή data card?

 

Επίσης στο site αναφέρει * Η προσφορά ισχύει για 24μηνη διάρκεια συμβολαίου σε συνδρομητές κινητής WIND, σε διαφορετική περίπτωση η τιμή διαμορφώνεται στα 20,00€ για τον πρώτο χρόνο και στα 25,00€ για τον δεύτερο χρόνο.

 

Όταν λέει συνδρομητές συμπεριλαμβάνει και τα καρτοκινητά ή αφορά μόνο συνδρομητές συμβολαίου?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφορά μόνο σε συμβόλαια.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν λεπτά και mb πάντως τα παίρνουν και οι καρτοκινητοί ;)

 

τα περνουν οι καρτοκινητοι. αυτο ειναι ξεκαθαρο https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

Ομως ο φιλος ρωτησε για τον αστερισκο στην τιμη του double play.

μη μπερδευεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Tα δωρεάν mb μπορούμε να τα πάρουμε σε αριθμό free2go όπως τα 120' ή μόνο σε ξεχωριστή data card?

 

 

δυστυχώς σε ξεχωριστή data card φίλε μου.

DUAL SIM FTW!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι 500 mb ή 1 GB;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι 500 mb ή 1 GB;

 

1GB έχει τροποιηθεί. κι όπως είπαν οι φίλοι παραπάνω είναι σε νέα κάρτα όχι F2G

Link to comment
Share on other sites

και σήμερα το πρωί 1Gb μου έβαλαν πάντως.

Τελικά κάθε πρώτη του μήνα μπαίνουν μαζί με τα 120'?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

1GB έχει τροποιηθεί. κι όπως είπαν οι φίλοι παραπάνω είναι σε νέα κάρτα όχι F2G

 

Το ξέρω ότι είναι σε νέα κάρτα εξάλλου θέλω να το βάλω σε tablet. Δεν μας χαλάει καθόλου η αύξηση των δωρεάν MB.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι σε νέα κάρτα εξάλλου θέλω να το βάλω σε tablet. Δεν μας χαλάει καθόλου η αύξηση των δωρεάν MB.

 

Μας φτίαχνει, αντιθέτως ;)

Link to comment
Share on other sites

εδώ και 6 μήνες έκανα το τραγικό λάθος να μεταβώ απο τον οτέ στη wind.. κάθε μέρα μετανιώνω όλο και περισσότερο.. από την πρώτη στιγμή είχα συνεχείς αποσυνδέσεις.. τηλεφωνούσα την εξυπηρέτηση πελατών με ρωτούσαν αν είχα το router της wind και αφού τους απαντούσα ναι, μου έλεγαν εντάξει από εδώ και πέρα θα έχετε internet...μετά από ένα τρίμηνο και μετά από συνεχόμενα τηλεφωνήματα φιλοτιμήθηκε ένας υπάλληλος να μου πει να βγάλω τα τηλέφωνα από τις πρίζες ώστε να κάνουν κάποιες μετρήσεις στο τηλέφωνο ... αυτό από τότε έως τώρα ήταν η κλασσική λύση..Κάθε φόρα γινόντουσαν κάποιες μετρήσεις το κλείναμε δεν με έπαιρνε τηλέφωνο κανείς και ύστερα ξανά καλούσα εγώ για να κάνουμε πάλι το ίδιο... Μάλιστα μια δυο φορές μου έστειλαν και μήνυμα ότι λύσανε το πρόβλημα χωρίς ωστόσο να αλλάξει κάτι.. Το χειρότερο από όλα ήταν οι ειρωνικοί υπάλληλοι.. ένας κύριος με ρώτησε αν είμαι σίγουρος ότι μου κόπηκε το internet γιατί λέει είχα μόνο δύο αποσυνδέσεις εκείνη τη μέρα...Όταν τον παρότρυνα να δει την προηγούμενη μέρα μου είπε 7 αποσυνδέσεις είχατε χθες με τη διάθεση ότι ήταν ότι πιο φυσιολογικό... Αφού τους παρακάλεσα στο τηλέφωνο να μου δώσουν λύση μου είπαν ότι είναι πιθανόν να υπήρχε πρόβλημα είτε στα καλώδια είτε στο router.. χωρίς να ξέρουν που ακριβώς και θα έπρεπε να τα αλλάξω για να δούμε..όταν τους είπα ότι δεν μπορώ να τα αγοράσω ειδικά όταν δεν ξέρουν αν φταίγανε αυτά και ότι θα έπρεπε να μου τα δώσουν οι ίδιοι ή να έρθει ένας τεχνικός, ένας ευφυέστατος υπάλληλος μου έφερε το αντεπιχείρημα.. αν σας σπάσει μια λάμπα στο σπίτι καλείτε τη ΔΕΗ να σας φέρει άλλη;;; κωμικός επιπέδου του συμπαθέστατου κατά τα άλλα μάρκου σεφερλή... σήμερα επανήλθαμε στην αρχική λύση να βγάλω τα τηλέφωνα να γίνουν μετρήσεις.. και η ιστορία συνεχίζεται...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Με πηραν εχθες τηλέφωνο απο την wind και μου εδωσαν προσφορά : εσωτερικά -εξωτερικό, ιντερνετ μεχρι 24mbps 1 καρτα με 120 λεπτα η 1gb καθε μηνα και ενα ταμπλετ δωρο στα 25 ευρω το μηνα.

Καλη προσφορά δε λεω.δεν έχει ομως κανενας γνωστος μου wind και χε ξερω τι παίζει απο σήμα κλπ στον Κορυδαλλο.τι λέτε;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι 500 mb ή 1 GB;

 

Ήθελα από μέρες να επιβεβαιώσω και εγώ ότι από την 1η ΑΠΡ μπήκε 1 GB στην κάρτα αλλά το ξέχασα και μόλις τώρα διάβασα νέο post στο νήμα και το θυμήθηκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας.Με πηραν εχθες τηλέφωνο απο την wind και μου εδωσαν προσφορά : εσωτερικά -εξωτερικό, ιντερνετ μεχρι 24mbps 1 καρτα με 120 λεπτα η 1gb καθε μηνα και ενα ταμπλετ δωρο στα 25 ευρω το μηνα.

Καλη προσφορά δε λεω.δεν έχει ομως κανενας γνωστος μου wind και χε ξερω τι παίζει απο σήμα κλπ στον Κορυδαλλο.τι λέτε;;

 

1. στην Αθήνα, γενικότερα, δεν έχεις πρόβλημα γιατί έχει πολλές κεραίες αλλά και συνεργασία με τη Voda στο θέμα κάλυψης.

2. Η προσφορά είναι καλή αλλά πρέπει να προσέξεις 2 θεματάκια: α) βάζοντας σταθερή και ίντερνετ δικαιούσαι αφενός τα 120' σε κάρτα f2g αφετέρου ΚΑΙ το 1gb κάθε μίνα αλλά σε άλλη κάρτα, και β) δεν αναφέρεις τη δέσμευση και αυτό είναι ένα θέμα. Αν πρόκειται για 18 ή 24 μήνες, νομίζω ότι είναι μεγάλο διάστημα και, αν μπορείς, διαπραγματεύσου το.

3. Αν σ' ενδιαφέρει το vdsl και έχει ενεργοποιηθεί το νέο δίκτυο του ΟΤΕ στην περιοχής [είναι εύκολο να το καταλάβεις αν βλέπεις τις νέες γκρι μεγάλες καμπίνες (ΚΑΦΑΟΥ)], είναι καλό να το συνδυάσεις στην προσφορά (+10 το μήνα αν και έτρεχε προσφορά με +5 το πρώτο εξάμηνο).

 

Το αρνητικό, κατά την άποψή μου, σε αυτές τις προσφορές είναι ότι, μετά τη λήξη της δέσμευσης, δεν μπορείς να μάθεις τη νέα τους προσφορά παρά μόνο από την ημέρα της λήξης και μετά, οπότε έχει ήδη ξεκινήσει η χρέωση του μήνα χωρίς τις εκπτώσεις της προσφοράς και αφενός δεν υπάρχει ευελιξία για αντιπροσφορά αφετέρου δεν έχεις πολλές επιλογές για "ψεύτικη" φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναμιλησω μαζι του Για λεπτομέρειες. Τωρα ειμαι στην ON αλλα το έχει χαλασει το θεμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς σε ξεχωριστή data card φίλε μου.

DUAL SIM FTW!

 

Ειναι ξεχωριστο διοτι σου λεει: σου δινουμε σε ενα καρτοκινητο 120' προς ολους και παρε και μια sim για τα data σου.

Ετσι σε κανει να αποκλεισεις τις αλλες εταιριες στο δικαρτο τηλεφωνο σου και σου κλεινει το ματι λεγοντας "αν θες sim αλλης εταιρειας, κουβαλα δευτερη συσκευη":lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά τι να τα κάνεις τα τσάμπα data όταν το ίντερνετ ειναι πιο αργό και από κάρο.. Καλές οι τιμές της wind αλλά ας φτιάξει πρώτα το δίκτυο που μας έχει αγανακτησει και μετά μιλάμε για δωρεάν..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας αλλά τι να τα κάνεις τα τσάμπα data όταν το ίντερνετ ειναι πιο αργό και από κάρο.. Καλές οι τιμές της wind αλλά ας φτιάξει πρώτα το δίκτυο που μας έχει αγανακτησει και μετά μιλάμε για δωρεάν..

Είσαι υπερβολικός. Όπου πιάνει πάει σφαίρα. Υστερεί πολύ στην επαρχία κυρίως με κοσμοτε που έχει ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι υπερβολικός. Όπου πιάνει πάει σφαίρα. Υστερεί πολύ στην επαρχία κυρίως με κοσμοτε που έχει ξεφύγει.

Επειδή είχα cosmote παλιότερα το λέω. Για να μπει στο ίντερνετ τώρα πρέπει να έχει Η+ με Η ούτε που ανοίγει τη σελίδα και να έλεγα ότι φταίει το κινητό δεν υπάρχει περίπτωση. Τέλος πάντων από τιμές είναι κορυφαία οπότε υπομονή και κάποτε θα στρώσει.

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ισως καποιοι να εχουν μπερδευτει το τι πρεπει να κανεις με την καρτα δεδομενων να το πω με απλα λογια.

1. Πας στο καταστημα και βαζεις στο τηλ σου ή σε δικο τους τηλ την καρτα και μπαινεις σε μια σελιδα γκουγκλ κτλ για να υπαρξει μια μικρη ροη δεδομενων.

2. Αμεσως μετα απο τον υπολογιστη τους ενεργοποιειται η υπηρεσια για 1 γιγα καθε μηνα.

3. Τους λες αουφιντερζεν

Link to comment
Share on other sites

Στο σπιτι τελικα να βάλω η όχι :lol::lol::lol:

 

Στην Αθήνα δεν πρόκειται να έχεις πρόβλημα. Οπότε αν συνυπολογίσεις και τις προσφορές 120' και 1 γιγα, μάλλον αυτονόητη είναι η απάντηση;)

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...