Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ήθελα να σου πω να το τσεκάρεις.......

 

ε μου φαινοταν περιεργο ολο αυτο...και να φανταστεις το εκανα κατα τυχη γιατι θα το αφηνα ετσι και λεω ας κανω τις ενημερωσεις εφαρμογων να τελειωνω και οταν τελειωσαν μου λεει denim...:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα λοιπόν και το 930, αλλά το 1020 δεν θέλω να το δώσω, οπότε:

Προτείνεται η χρήση αντάπτορα από nano σε micro για το 1020 ή θα έχω ατυχήματα;

Η cosmote ακόμα να βγάλει twinsim ζευγάρι nano-micro!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα λοιπόν και το 930, αλλά το 1020 δεν θέλω να το δώσω, οπότε:

Προτείνεται η χρήση αντάπτορα από nano σε micro για το 1020 ή θα έχω ατυχήματα;

Η cosmote ακόμα να βγάλει twinsim ζευγάρι nano-micro!

 

Καλύτερα να αποφύγεις την χρήση μετατροπέα. Έχει συμβεί να χαλάσουν οι επαφές της πλακέτας κατά την προσπάθεια αφαίρεσης της κάρτας SIM και χρειάζεται ολόκληρη η πλακέτα αλλαγή με ακριβούτσικο κόστος.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ολα κομπλε....εχω και γω την denim...απλα δεν εκανα μετα την ενημερωση στο προσθετα και πληροφοριες και μου εμενε cyan ενω ειχε περασει η denim...βλακεια μου...

 

Πάντως το ότι είχες την Denim και δεν το κατάλαβες δεν τιμά την MS και τις αναβαθμίσεις της και το λέω από την εμπειρία μου με το 1020. Για Denim άκουγα και περίμενα και μετα από τόσο καιρό όταν την έβαλα δεν κατάλαβα σχεδόν καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ότι είχες την Denim και δεν το κατάλαβες δεν τιμά την MS και τις αναβαθμίσεις της και το λέω από την εμπειρία μου με το 1020. Για Denim άκουγα και περίμενα και μετα από τόσο καιρό όταν την έβαλα δεν κατάλαβα σχεδόν καμία διαφορά.

 

δε το καταλαβα...ιδιο μου φαινοταν το καταλαβα μονο στους live folders που μου ειπε καποιος πιο πανω..με την πρωτη ματια δε το καταλαβα...ετσι κι αλλιως σε κανα 2μηνο θα το αφησω για να παω προς κινα μερια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από ένα χρόνο με το 1020, έφαγε σήμερα το χειρότερο πέσιμο. (Για την ακρίβεια θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα).

Χτυπήθηκε και θρυμματίστηκε το τζαμακι της κάμερας :( Η κάμερα λειτουργεί ευτυχώς.

Έχει κανείς ιδέα για κόστος; Μόνο με την ιδέα ότι θα μείνω κάνα μήνα χωρίς το κινητακι, αρρωσταίνω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ότι είχες την Denim και δεν το κατάλαβες δεν τιμά την MS και τις αναβαθμίσεις της και το λέω από την εμπειρία μου με το 1020. Για Denim άκουγα και περίμενα και μετα από τόσο καιρό όταν την έβαλα δεν κατάλαβα σχεδόν καμία διαφορά.

 

Οι αλλαγές ήταν γνωστές και εννοείται ότι τουλάχιστον οπτικά δεν θα καταλάβαινες κάτι. Εσυ δεν γνώριζες τα νέα χαρακτηριστικά της denim και έπεσες απο τα σύννεφα? Σε προειδοποιώ ότι και τα 10ρια δεν θα φέρουν τα πάνω κάτω. Να είσαι προετοιμασμένος.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μ ήρθε update για Lumia camera κ.α. Το έκανε κανείς? Σα να διορθώθηκε η "κιτρινίλα" εκτός και αν είναι η ιδέα μ... :confused:

 

edit: version 4.9.4.1

 

 

Ναι νομίζω ότι είναι καλύτερες οι φώτο με φλας μετά το update.

Επίσης παρατήρησα ότι τραβάει τις φωτογραφίες πιο γρήγορα από πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από ένα χρόνο με το 1020, έφαγε σήμερα το χειρότερο πέσιμο. (Για την ακρίβεια θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα).

Χτυπήθηκε και θρυμματίστηκε το τζαμακι της κάμερας :( Η κάμερα λειτουργεί ευτυχώς.

Έχει κανείς ιδέα για κόστος; Μόνο με την ιδέα ότι θα μείνω κάνα μήνα χωρίς το κινητακι, αρρωσταίνω.

Μπορείς να αλλάξεις όλο το κάλυμμα της κάμερας αν θες... Στο ebay οι τιμές ξεκινάνε από 5 ευρώ...

http://www.ebay.com/sch/Cell-Phone-Smartphone-Parts-/43304/i.html?_from=R40&_nkw=nokia+lumia+1020+camera+cover&_sop=15

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από ένα χρόνο με το 1020, έφαγε σήμερα το χειρότερο πέσιμο. (Για την ακρίβεια θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα).

Χτυπήθηκε και θρυμματίστηκε το τζαμακι της κάμερας :( Η κάμερα λειτουργεί ευτυχώς.

Έχει κανείς ιδέα για κόστος; Μόνο με την ιδέα ότι θα μείνω κάνα μήνα χωρίς το κινητακι, αρρωσταίνω.

Καλημέρα.

Έχω ακούσει και Nokia care που κάνει αλλαγή ανταλλακτικού σε 1 ημέρα, θέλει λίγο ψάξιμο.

Για δοκίμασε πάντως λήψη φωτογραφίας χωρίς το τζαμακι αν έχει διαφορα στην ποιότητα και πες μας, αν και πιστεύω ότι θα είναι μικρή η διαφορά...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε πάντως λήψη φωτογραφίας χωρίς το τζαμακι αν έχει διαφορα στην ποιότητα και πες μας, αν και πιστεύω ότι θα είναι μικρή η διαφορά...

Πολύ ενδιαφέρον αυτό. Θυμήθηκα την εποχή του 5800, όπου όταν έβγαζες το καπάκι η διαφορά στην φωτογραφία ήταν εμφανέστατη, λόγω της κακής ποιότητας του πλαστικού.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και στο HTC P3300 και σε άλλα... Αξίζει να το δούμε, αν και το τζαμακι του 1020 το βλέπω πολύ ποιοτικό. Λογικσ, κάποια διαφορά ομως θα έχει..
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις όλο το κάλυμμα της κάμερας αν θες... Στο ebay οι τιμές ξεκινάνε από 5 ευρώ...

http://www.ebay.com/sch/Cell-Phone-Smartphone-Parts-/43304/i.html?_from=R40&_nkw=nokia+lumia+1020+camera+cover&_sop=15

 

Το εύκολο είναι να βρεις το ανταλλακτικό.

To δύσκολο είναι ότι πρέπει να "ανοίξεις" όλο το τηλέφωνο. (διότι το μαύρο κάλυμμα της κάμερας, είναι το τελευταίο κομμάτι που αφαιρείται)

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καποιος τροπος να εισαχθουν φωτο απο το one drive στο photobucket?

Αν οχι πως μπορω να κανω αντιγραφη και επικολληση καποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αντιγραφή και επικόλληση κάποιο λινκ θα σε εξυπηρετήσει;

Τις φωτο δεν θέλεις να έχεις και στο ένα και στο άλλο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις αντιγραφή και επικόλληση κάποιο λινκ θα σε εξυπηρετήσει;

Τις φωτο δεν θέλεις να έχεις και στο ένα και στο άλλο;

 

Ναι σιγουρα, αυτο ψαχνω δεν ξερω πως να κανω το copy paste του link.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι θεωρώ ότι δεν γίνεται με λινκ. Θα πρέπει να βάλεις τις φωτο και στο ένα και στο άλλο.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι θεωρώ ότι δεν γίνεται με λινκ. Θα πρέπει να βάλεις τις φωτο και στο ένα και στο άλλο.

 

Α ο.κ. σε ευχαριστω παντως.

Απο το τηλεφωνο πως κανουμε αντιγραφη ενος link;

Ας πουμε για να το κανω επικολληση σε μια συνομιλια skype.

Edited by ganian
Link to comment
Share on other sites

Α ο.κ. σε ευχαριστω παντως.

Απο το τηλεφωνο πως κανουμε αντιγραφη ενος link;

Ας πουμε για να το κανω επικολληση σε μια συνομιλια skype.

 

Είναι πολύ απλό. Κάνεις ένα κλικ πάνω στη μπαρ του Internet Explorer. Κιτρινίζει. Αφού έχει κιτρινίσει, κάνεις ένα δεύτερο κλικ στο λινκ. Πατάς το κυκλάκι που πετάγεται (αντιγραφή) και έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, ναι, σωστά για αντιγραφή και επικολληση του λινκ. Εγώ μίλαγα για τις φωτο σαν αρχεία αν μεταφέρονται.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

και ναι!!! μολις περασα την αναβαθμιση update 2!! πρωτη αλλαγη που παρατηρησα ειναι η αλλαγη στο μενου των ρυθμισεων που πια ειναι κατα ομαδες και οχι ολες οι ρυθμισεις χυμα
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει? Έχει πολλά προβλήματα ή να προχωρήσουμε? Απο σταθερότητα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα έκανε μια αναβάθμιση, αλλά δεν λέει πουθενά 10. Στις πληροφορίες λέει 8.1 ακόμη και denim. Έκανα κάτι λάθος;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Όχι 8.1 παραμένει η έκδοση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...