Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αυτο δεν ειναι προβλημα. Απο το μενου της συσκευης σου μπορεις να ορισεις απο που θα ακουγονται οι ηχοι.

δε νομιζω να γινεται αυτο στο δικο μου το κινητο έχω το nokia lumia 630 ds δεν το εχω βρει πουθενα στο μενου του κινητου μου,αν ξερεις κατι σε παρακαλω πες μου πως θα το κανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δε νομιζω να γινεται αυτο στο δικο μου το κινητο έχω το nokia lumia 630 ds δεν το εχω βρει πουθενα στο μενου του κινητου μου,αν ξερεις κατι σε παρακαλω πες μου πως θα το κανω

Για wp δεν ξέρω να σε βοηθήσω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

κάτοχος ενός i9100 (Samsung Galaxy S2) και πλέον του SBH50 της Sony. Ολα καλά όσον αφορά ραδιόφωνο, συνδεσιμότητα, μουσική απο το τηλέφωνο. Ομως το πρόβλημα έρχεται όταν μιλάω, ενώ ακούω μια χαρά τον συνομιλητή, εκείνος με ακούει λες και είμαι 10 μέτρα μακριά απο το μικρόφωνο. Ενώ με άλλο τηλέφωνο (πχ Nokia ή Samsung παλιό,ούτε καν smartphone δηλαδή) ο συνομιλητής με ακούει πεντακάθαρα, στο i9100 είναι λες και το μικρόφωνο είναι στο lowest level. Σκέφτηκα μήπως φταίει κάποιο noise cancelation όμως εγκαθιστώντας τα apps της Sony για πλήρη λειτουργικότητα σε μη Sony κινητά, βρήκα μεν μια επιλογή HD quality, όμως κ αν την ενεργοποίησα δεν άλλαξε κάτι. Δεν φταίει το SBH50, αφού με άλλο κινητό δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα. Απο την άλλη στο i9100 δοκίμασα και την official eur 4.1.2 ελληνική rom εκτός της SlimBean 4.4.4 που έχω.

Μήπως σας έρχεται κάτι κατα νου?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανείς δεν το έχει αγοράσει το gear circle της samsung? λέω μήπως.....! κι εγω ενδιαφέρομαι και μάλλον θα το χτυπήσω! από οτι διαβαζω σε reviews λενε όλοι πολύ καλα λόγια
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Εχω το plantronics m165 συνδεδεμένο με το samsung galaxy note 2. Στις ρυθμίσεις του bluetooth αν αφήσω τικαρισμένες και τις δυο επιλογές που έχει (ήχος κλήσης και ήχος πολυμέσων) τρώει τη μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα,το πολύ πέντε ώρες αναμονή. Αν όμως ξετικάρω τον ήχο πολυμέσων και αφήσω μόνο τον ήχο κλήσης δουλεύει κανονικά. Δηλαδή αρκετή ομηλία και κάποιες ημέρες αναμονή.

Εχει κάποιος αυτόν το συνδιασμό, τηλέφωνο-bluetooth?

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό κι αν υπάρχει λύση?

iPhone 6 plus
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το NOKIA BH-118.

 

Πολύ βολικό το μαγνητάκι για το ακουστικό

Αυτονομία μέτρια προς καλή, θα την έλεγα "ικανοποιητική".

Το καλωδιάκι μάλλον θα έπρεπε να είναι 10-12cm κοντύτερο (μπορεί να μπερδευτεί κάπου σχετικά εύκολα).

 

Αλλά...

Ενώ ο ήχος στο ακουστικό είναι κρυστάλλινος, τις περισσότερες φορές το μικρόφωνο μεταδίδει θόρυβο και παράσιτα. Επίσης οι συνομιλητές μου έχουν αναφέρει πως με ακούν με "ρομποτική" ή "μέσ'απ'το σωλήνα" φωνή κι άλλες φορές, μου λένε ότι έχει εκνευριστικότατη ηχώ (γυρνώντας τη συνομιλία στο ακουστικό, δεν έχω κανένα απ'τα πραπάνω προβλήματα και είναι όλα οκ- δλδ φταίει το bluetooth 100%).

Θα κάνω χρήση της εγγύησης, αλλά κάτι μου λέει πως και με το καινούργιο πιθανότατα να έχω τα ίδια, γιατί τα bluetooth τα τελευταία χρόνια έχουν πέσει σε ποιότητα πάααααρα πολύ. Ακόμη και τα "επώνυμα" (samsung, nokia, sony) είναι λαχείο σε μεγάλο ποσοστό...

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Plantronics M90

 

Απόλυτα ευχαριστημένος. Μεγάλη αυτονομία, καθαρός ήχος.

Το μοναδικό πρόβλημα ήταν πως μερικές φορές στο P880 έχανε την σύνδεση. Με το D855 το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

εδώ και δέκα μέρες περίπου έχω πάρει , μετά από γνώμες συμφορουμιτων στο θέμα αυτό, το Nokia BH118.ο κριτής μου είναι η γυναίκα μου που με έτρωγε να βγάλω το Bluetooth γιατί μονίμως δεν με άκουγε καθαρά! μετά από λίγες μέρες χρήσης του συγκεκριμένου bt ακουστικού την ρώτησα σήμερα εάν είχε κανένα θέμα να με ακούει τις τελευταίες μέρες και μου είπε δεν κατάλαβε καμία διαφορά ούτε ότι χρησιμοποίησα ακουστικό bt! οπότε όντως είναι καλό το ακουστικό όπως είχαν αναφέρει οι φαν του!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος το SBH 80, να μου πει εντυπώσεις;

Το δίνει το e-shop στα 70€ και σκέφτομαι να το χτυπήσω.

Εδώ και ένα χρόνο 2 έχω και απόλυτα ευχαριστημένος είμαι.

Τα πληρέστερα και πρακτικότητα bt Hands-Free που αγόρασα.

Και μάλλον με βλέπω να τα έχω για πολύ καιρο.

Ο ανταγωνισμός είναι ανύπαρκτος ακόμα και ο διάδοχος του το sbh70 δεν κατώτερη υλοποίηση.

 

παιδιά κανείς δεν το έχει αγοράσει το gear circle της samsung? λέω μήπως.....! κι εγω ενδιαφέρομαι και μάλλον θα το χτυπήσω! από οτι διαβαζω σε reviews λενε όλοι πολύ καλα λόγια

Αν εννοείς το Hands-Free stereo,ημουν ζεστός αλλά δεν έχει διαχείριση music player κουμπιά.

Epic fall από Samsung stereo Hands-Free να μην έχει το αυτονόητο.

Εκτός αν μουσική δν σε ενδιαφέρει

http://www.expansys.com.gr/samsung-gear-circle-blue-black-265148/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το 80άρι και ετοιμάζομαι να το χαρώ. Κάθεται απίστευτα στον λαιμό. Πολύ καλή επίσης και η ποιότητα ακρόασης. Δεν αναφέρω φυσικά τίποτα για την ποιότητα κατασκευής, που είναι απλά κορυφαία.
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ακουστικά με δυνατότητα nfc για μουσική κυρίως έως αποκλειστικά!

Έως 30 ευρώ υπάρχει κάτι αξιόλογο? Από Ελλάδα ή και από έξω μεριά

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ακουστικά με δυνατότητα nfc για μουσική κυρίως έως αποκλειστικά!

Έως 30 ευρώ υπάρχει κάτι αξιόλογο? Από Ελλάδα ή και από έξω μεριά

http://www.skroutz.gr/s/3322001/Sony-SBH20.html

 

Μου έχουν μείνει 2 τα οποία τα χρησιμοποιώ για backup και στο σπίτι εξίσου για να ξεκουραζω τα άλλα 2 που έχω σαν βασικά και είναι απόλυτα αξιόπιστα με εξαίρεση το καλώδιο με τα ακουστικά που στην μια πλευρά δεν ακούγεται πολύ καλά,αλλά τα έχω και 2+ έτη με πάρα πολύ χρήση όλο αυτό το διάστημα.

 

Μπορείς βέβαια να βάλεις ακουστικά της επιλογής μιας και έχουν 3.5 θύρα υποδοχή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακούω αρκετές ώρες την ημέρα, πιστεύετε ότι η πολύωρη χρήση Bluetooth ή τεχνολογίας nfc αντεδεικνυται?
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα αγόρασα το Jabra stealth. Έχοντας αλλάξει τουλάχιστον είκοσι ακουστικά τα τελευταία χρόνια(μεταξύ των οποίων σχεδόν όλα τα plantronics) μπορώ με σιγουριά να πω ότι είναι μακράν το καλύτερο από άποψη ποιότητας ήχου. Πρώτη φορά ακούω τον συνομιλητή σαν να βρίσκεται δίπλα μου :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα αγόρασα το Jabra stealth. Έχοντας αλλάξει τουλάχιστον είκοσι ακουστικά τα τελευταία χρόνια(μεταξύ των οποίων σχεδόν όλα τα plantronics) μπορώ με σιγουριά να πω ότι είναι μακράν το καλύτερο από άποψη ποιότητας ήχου. Πρώτη φορά ακούω τον συνομιλητή σαν να βρίσκεται δίπλα μου :)

αυτοί πως σε ακούνε όμως lol! οι άλλοι,κατ εμέ, είναι οι βασικοί κριτές!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Εχω το plantronics m165 συνδεδεμένο με το samsung galaxy note 2. Στις ρυθμίσεις του bluetooth αν αφήσω τικαρισμένες και τις δυο επιλογές που έχει (ήχος κλήσης και ήχος πολυμέσων) τρώει τη μπαταρία πάρα πολύ γρήγορα,το πολύ πέντε ώρες αναμονή. Αν όμως ξετικάρω τον ήχο πολυμέσων και αφήσω μόνο τον ήχο κλήσης δουλεύει κανονικά. Δηλαδή αρκετή ομηλία και κάποιες ημέρες αναμονή.

Εχει κάποιος αυτόν το συνδιασμό, τηλέφωνο-bluetooth?

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό κι αν υπάρχει λύση?

 

Εάν χρησιμοποιείς και προφίλ πολυμέσων, δε γλιτώνεις την κατανάλωση μπαταρίας. Σκέψου ότι ότι και να κάνεις, όσο λειτουργεί το τηλέφωνο λειτουργεί και το bluetooth. Διαφορετικά, χρησιμοποιείται μόνο όταν είσαι σε τηλεφωνική συνομιλία, ή εάν το ενεργοποιήσεις εσύ (πχ σε κανένα Skype ή πρόγραμμα μουσικής).

 

Επειδή ακούω αρκετές ώρες την ημέρα, πιστεύετε ότι η πολύωρη χρήση Bluetooth ή τεχνολογίας nfc αντεδεικνυται?

 

Το NFC χρησιμοποιείται μόνο για το ζευγάρωμα. Η ακτινοβολία του BT είναι ίδιου τύπου, αλλά πολύ χαμηλότερης ισχύος από ασύρματο ή κινητό τηλέφωνο, WiFi κλπ. Μόνο εσύ μπορείς να αποφασίσεις εάν είναι κάτι που θέλεις ή όχι :).

 

Πριν μια εβδομάδα αγόρασα το Jabra stealth. Έχοντας αλλάξει τουλάχιστον είκοσι ακουστικά τα τελευταία χρόνια(μεταξύ των οποίων σχεδόν όλα τα plantronics) μπορώ με σιγουριά να πω ότι είναι μακράν το καλύτερο από άποψη ποιότητας ήχου. Πρώτη φορά ακούω τον συνομιλητή σαν να βρίσκεται δίπλα μου :)

 

Από plantronics έχεις δοκιμάσει τα M165 ή Voyager Edge? Πώς συγκρίνονται με το Stealth?

Link to comment
Share on other sites

Από plantronics έχεις δοκιμάσει τα M165 ή Voyager Edge? Πώς συγκρίνονται με το Stealth?

 

Από το edge λίγο καλύτερο και πολύ καλύτερο από το μ165. Πάντα μιλάμε για ποιότητα συνομιλίας. Επίσης για το φίλο που ρώτησε πιο πάνω πώς με ακούνε οι άλλοι, η απάντηση είναι πως μέχρι σήμερα κανείς δεν μου έχει ζητήσει να επαναλάβω, άρα κανένα πρόβλημα. Στα θετικά του και το ότι πατώντας μια φορά το κεντρικό πλήκτρο σου λέει πόσος χρόνος ομιλίας απομένει ενώ υπάρχει και εφαρμογή στο κινητό που σου δείχνει ποσοστό μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Ψαχνω ενα bluetooth (οχι αυτα που τα φορανε στα αυτια) αλλα κατι σαν αυτο σε εμφανιση/ειδος http://www.tech4u.gr/img/x2/prod/prod100_8_1232553332.jpg

 

Το θεμα μου ειναι οτι θελω οταν με καλουν να χτυπαει / ειδοποιει και αυτο

 

Ενα προηγουμενο i.tech που ειχα το εκανε αλλα δυστηχως σταματησε να βγαινει...

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος και να μου προτεινει καποιο ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Ψαχνω ενα bluetooth (οχι αυτα που τα φορανε στα αυτια) αλλα κατι σαν αυτο σε εμφανιση/ειδος

 

Το θεμα μου ειναι οτι θελω οταν με καλουν να χτυπαει / ειδοποιει και αυτο

 

Ενα προηγουμενο i.tech που ειχα το εκανε αλλα δυστηχως σταματησε να βγαινει...

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος και να μου προτεινει καποιο ;

 

Η I-Tech φίλε μου είχε βγάλει κάποια πολύ τίμια Bluetooth.

Με ενσωματωμένη δόνηση και ήχο έτσι ώστε ακόμα και όταν είσαι μακριά από την συσκευή να ειδοποιείσαι,εάν ήταν multipoint pairing κιόλας.

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Ψαχνω ενα bluetooth (οχι αυτα που τα φορανε στα αυτια) αλλα κατι σαν αυτο σε εμφανιση/ειδος http://www.tech4u.gr/img/x2/prod/prod100_8_1232553332.jpg

 

Το θεμα μου ειναι οτι θελω οταν με καλουν να χτυπαει / ειδοποιει και αυτο

 

Ενα προηγουμενο i.tech που ειχα το εκανε αλλα δυστηχως σταματησε να βγαινει...

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος και να μου προτεινει καποιο ;

 

Όντως τα itech ήταν πολύ τίμια, είχα και εγώ 2 κάποτε και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος...

Για τσέκαρε να δεις το Β1100 https://www.skroutz.gr/s/5868758/I-Tech-VoiceClip-B1100.html που είναι σε τέτοιο στυλ και βγαίνει τώρα... Στην περιγραφή σε ένα μαγαζί είδα αυτό ""IOS & Android headset battery indicator vibration for incoming call mobile away alert with vibration ", το οποίο δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι εννοεί...

Στην περιγραφή του Κωτσόβολου επίσης λέει αυτό "Το Voice Clip Β1100 είναι το νέο μονοφωνικό Bluetooth τύπου clip, λειτουργία εύκολη με το πάτημα ενός μόνο κουμπιού και διαθέτει ρυθμιζόμενη από το χρήστη ειδοποίηση δόνησης των εισερχομένων κλήσεων."

Μπορείς να ρωτήσεις και στην επίσημη αντιπροσωπεία αναλυτικά για τα specs του, για να είσαι σίγουρος πριν το πάρεις, γιατί πχ σε κάποια μαγαζιά το αναφέρουν ως multipoint, ενώ νομίζω δεν είναι....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση , ναι το εχω δει αυτο που αναφερεις αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει μονο δονηση και οχι να κανει beep οταν με καλουν για να το σηκωσω

αυτο που εχω βαλει στη φωτο ειναι πολυ ομορφο αλλα δεν το βρισκω πουθενα ουτε κατι αντιστοιχο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση , ναι το εχω δει αυτο που αναφερεις αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει μονο δονηση και οχι να κανει beep οταν με καλουν για να το σηκωσω

αυτο που εχω βαλει στη φωτο ειναι πολυ ομορφο αλλα δεν το βρισκω πουθενα ουτε κατι αντιστοιχο

 

Aυτό της φώτο, έχει σταματήσει να κυκλοφορεί... Mόνο μεταχειρισμένο αν το βρεις κάπου και αυτό λίγο δύσκολο... Γενικά η itech πλέον βγάζει ελάχιστα μοντέλα... Πάντως πιστεύω ότι σίγουρα θα υπάρχει και από άλλη εταιρεία τύπου clip με ηχητική ειδοποίηση... :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση , ναι το εχω δει αυτο που αναφερεις αλλα εχω την εντυπωση οτι εχει μονο δονηση και οχι να κανει beep οταν με καλουν για να το σηκωσω

αυτο που εχω βαλει στη φωτο ειναι πολυ ομορφο αλλα δεν το βρισκω πουθενα ουτε κατι αντιστοιχο

Υπήρξα μεγάλος φαν της συγκεκριμένης εταιρίας, ένα κομμάτι δουλεύει μέχρι και σήμερα α π ρ ο β λ η μ ά τ ι σ τ α !

Το παρακάτω δεν γνωρίζω εάν θα έρθει ποτέ στη χώρα μας, αλλά είναι πολύ όμορφο και με ότι χρειάζεσαι !

VoiceClip 7100

  • Vibrator & Melody Ringtone
  • CVC noise cancellation
  • Multipoint connectivity
  • Talk time: Up to 8.5 hours
  • Music time: Up to 8.5 hours
  • Standby time: Up to 300 hours

 

http://intl.rakuten-static.com/t/563/6b2/cbc6/1ffa/505e/85dd/af01/11a9e4836a005056b74b38.jpg?_ex=700x700

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη εταιρια.

Εχω ενα μοντελο της που εβαζες τα δικα σου ακουστικα.

Το εχω σκομα, απο το 2009, αλλα η μπατσρια του εχει πεσει καπως.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58826[/ATTACH]

Προσωπικά αν και δεν βολεύουν το φίλο τα θεωρώ πραγματικά κορυφαία bt παιδιά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...