Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω τώρα το talking dead και καλεσμένοι είναι ο "Μόργκαν", η "Κάρολ" και ο "Ντάρυλ". Ο "Μόργκαν" λέει πως κάτι συνέβη στον χαρακτήρα αυτόν και άλλαξε τα πάντα στην συμπεριφορά του. Κάτι τόσο μεγάλο που το ξύπνησε από αυτό που περνούσε από την τελευταία φορά που εμφανίστηκε και φυσικά δεν μπορεί να πει περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

Ξενερωμα και πολύ κακό για το τίποτα κατά τη γνώμη μου. Και αφήνω ασχολιαστο το ανέκδοτο περί 90λεπτου επεισοδίου. Αν ηταν έτσι να υπολογίζουμε και τις διαφημίσεις στον καθαρό χρόνο, τότε οι ταινίες στο σταρ θα έπρεπε να εμφανίζονται στα τηλεοπτικά προγράμματα ως 4ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Ένα season finale που... ΔΕΝ με αφήνει να απορώ και να αγωνιώ για το πότε θα αρχίσει η νέα season.

Και ζήσανε αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προβλεπω πως η επόμενη σαιζόν θα έχει 2 3 επεισόδια αφιερομενα στον Μόργκαν και την αλλαγή του..
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν βαριέται ας μου θυμίσει Ποτέ είχαμε δει ξανά τον μοργκαν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν βαριέται ας μου θυμίσει Ποτέ είχαμε δει ξανά τον μοργκαν

 

πρωτη σεζον

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

πρωτη σεζον

Ο τύπος που είχε έναν γιο;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν βαριέται ας μου θυμίσει Ποτέ είχαμε δει ξανά τον μοργκαν

Διάβασε εδώ

http://walkingdead.wikia.com/wiki/Morgan_Jones_%28TV_Series%29

 

Γενικά πολύ τραγική φιγούρα.

Στην αρχή δεν ήθελε να σκοτώσει την γυναίκα του που έγινε ζόμπι, μετά έχασε τον γιο του γιατί δαγκωθηκε από την γυναίκα του και μετά τρελάθηκε που έφτασε να πυροβολεί και να θέλει να σκοτώσει και τον φίλο του Ρικ.

Τώρα όμως φαίνεται να επανήλθε στα νορμάλ του.

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή δεν ήθελε να σκοτώσει την γυναίκα του που έγινε ζόμπι, μετά έχασε τον γιο του γιατί δαγκωθηκε από την γυναίκα του

 

Αυτό με τη γυναίκα του το θυμάμαι. Τον γιο του μας έδειξαν πώς/πότε τον έχασε; Ή απλά αναφέρθηκε κάποια στιγμή σε ανύποπτο χρόνο?

 

@ Taliban: Eάν μπορείς δες τα πρώτα 2-3 επεισόδια της πρώτης σεζόν. Όταν είχε αρχίσει η αποκάλυψη τα είχε παίξει. Ήταν εκείνος που βοήθησε να αναρρώσει ο Ρικ και εκείνος το ανταπέδωσε δίνοντάς του εξοπολισμό κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη γυναίκα του το θυμάμαι. Τον γιο του μας έδειξαν πώς/πότε τον έχασε; Ή απλά αναφέρθηκε κάποια στιγμή σε ανύποπτο χρόνο?

 

@ Taliban: Eάν μπορείς δες τα πρώτα 2-3 επεισόδια της πρώτης σεζόν. Όταν είχε αρχίσει η αποκάλυψη τα είχε παίξει. Ήταν εκείνος που βοήθησε να αναρρώσει ο Ρικ και εκείνος το ανταπέδωσε δίνοντάς του εξοπολισμό κτλ.

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποια σεζόν ήταν. Ήταν σε μια παρατημένη μικρή πόλη και ψάχνανε ο Ρικ με τον Καρλ σε κάτι αυτοκίνητα για προμήθειες. Ο Μόργκαν ήταν σε ένα κτίριο και τους σημάδευε και τους είπε να πετάξουν όπλα κλπ και να φύγουν ήσυχα. Είχε κάνει και στο κτίριο παγίδες για τα ζόμπια στις σκάλες κλπ και τελικά ανέβηκαν επάνω και θυμήθηκαν ο ένας τον άλλο. Εκεί είπε ο Μόργκαν ότι όταν ήταν ακόμα στο σπίτι τους ο γιος του είχε ανοίξει την πόρτα και μπήκε η μάνα του μέσα και ουσιαστικά τον έφαγε. Και το είδε αυτός και δεν πρόλαβε να κάνει τίποτα. Ε είναι να μη σαλτάρεις μετά?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ακριβώς σε ποια σεζόν ήταν. Ήταν σε μια παρατημένη μικρή πόλη και ψάχνανε ο Ρικ με τον Καρλ σε κάτι αυτοκίνητα για προμήθειες. Ο Μόργκαν ήταν σε ένα κτίριο και τους σημάδευε και τους είπε να πετάξουν όπλα κλπ και να φύγουν ήσυχα. Είχε κάνει και στο κτίριο παγίδες για τα ζόμπια στις σκάλες κλπ και τελικά ανέβηκαν επάνω και θυμήθηκαν ο ένας τον άλλο. Εκεί είπε ο Μόργκαν ότι όταν ήταν ακόμα στο σπίτι τους ο γιος του είχε ανοίξει την πόρτα και μπήκε η μάνα του μέσα και ουσιαστικά τον έφαγε. Και το είδε αυτός και δεν πρόλαβε να κάνει τίποτα. Ε είναι να μη σαλτάρεις μετά?

 

Α ναιιιιι....πωπω το είχα ξεχάσει τελείως! Ευχαριστώ για το φρεσκάρισμα :p Καλά εκεί ήταν σαλταρισμένος και πως να μην είναι. Τώρα πάντως φαίνεται ηρεμότατος και μου άρεσε που δεν σκοτώνει με ευκολία. Λέτε να παιχτεί καμιά αρχηγία μεταξύ Μόργκαν και Ρικ?

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό επεισόδιο, ήθελα να πεθάνει ο παπας βέβαια :P Έχει κουράσει ....
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό επεισόδιο, ήθελα να πεθάνει ο παπας βέβαια :P Έχει κουράσει ....

 

Εγώ ακόμη απορώ πως γλίτωσε ο Γκλεν.....7ψυχος ο π#$%&*ς :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη απορώ πως γλίτωσε ο Γκλεν.....7ψυχος ο π#$%&*ς :p

 

τεράστιο κενό.....του την είχαν πέσει 3 ζόμπια , κόβει την σκηνή και μετά τον εμφανίζει όρθιο και ακμαίο !!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τεράστιο κενό.....του την είχαν πέσει 3 ζόμπια , κόβει την σκηνή και μετά τον εμφανίζει όρθιο και ακμαίο !!!!!!

 

Ακριβώς. Μόλις είδα αυτή τη σκηνή είπα πάει και αυτός.... :p

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Μόλις είδα αυτή τη σκηνή είπα πάει και αυτός.... :p

 

εγώ άρχιζα να φωνάζω μές την νύχτα και η γυναίκα μου μου πέταγε μαξιλάρια για να το βουλώσω ώστε να μην ξυπνήσω τα παιδιά :lol::lol::lol:

Περίμενα απώλεια από την βασική ομάδα σε αυτό το επεισόδιο, ευτυχώς διαψεύστηκα !!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα απώλεια από την βασική ομάδα σε αυτό το επεισόδιο, ευτυχώς διαψεύστηκα !!!!

 

Κι εγώ περίμενα αλλά θα ήταν καρα-αναμενόμενο :rolleyes: Επίσης στο τέλος, εκεί που

πυροβολεί ο Ρικ, δεν μας έδειξε εάν τελικά πυροβόλησε τον γιατρό ή τον άλλο για να μη γίνει ζόμπι. Λογικά για τον γιατρό πήγε αλλά δεν τους έχω εμπιστοσύνη

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περίμενα αλλά θα ήταν καρα-αναμενόμενο :rolleyes: Επίσης στο τέλος, εκεί που

πυροβολεί ο Ρικ, δεν μας έδειξε εάν τελικά πυροβόλησε τον γιατρό ή τον άλλο για να μη γίνει ζόμπι. Λογικά για τον γιατρό πήγε αλλά δεν τους έχω εμπιστοσύνη

Μάλλον έριξε στον γιατρό γιατί πυροβόλησε από την άλλη μεριά.. Έχει γίνει πολύ... Κίλερ

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό επεισόδιο, ήθελα να πεθάνει ο παπας βέβαια :P Έχει κουράσει ....

 

Ο παπάς έχει κουράσει απίστευτα, μέχρι και ο ηθοποιός μου έχει γίνει τρομερά αντιπαθής.

Αυτό που συνέχεις μυξοκλαίει και περπατάει σαν μαστουρωμένος μου 'χει σπάσει τα νεύρα.

Στην σκηνή μέσα στην εκκλησία με την Σάσα, παρακαλούσα να σκοτώσει ο ένας τον άλλο, έλεος πια.

Φάγαμε μια σαιζόν με τα ψυχολογικά τους, δικαιολογημένα τα 'χουν παίξει και οι 2 ίσως πει κάποιος, αλλά

πολύ βαρετό για τον τηλεθεατή.

Link to comment
Share on other sites

Ο παπάς έχει κουράσει απίστευτα, μέχρι και ο ηθοποιός μου έχει γίνει τρομερά αντιπαθής.

Αυτό που συνέχεις μυξοκλαίει και περπατάει σαν μαστουρωμένος μου 'χει σπάσει τα νεύρα.

Στην σκηνή μέσα στην εκκλησία με την Σάσα, παρακαλούσα να σκοτώσει ο ένας τον άλλο, έλεος πια.

Φάγαμε μια σαιζόν με τα ψυχολογικά τους, δικαιολογημένα τα 'χουν παίξει και οι 2 ίσως πει κάποιος, αλλά

πολύ βαρετό για τον τηλεθεατή.

 

Κούρασαν πολύ αυτοί οι 2. Αλλά στην 6η βλέπω να δυναμώνουν όλοι πάλι και να γίνονται όπως ήταν. Εντάξει, λίγο ή πολύ όλοι οι χαρακτήρες πέρασαν από μια τέτοια φάση. Και ο Ρικ τότε με τη γυναίκα του ήταν αλλού. Η αποκάλυψη είναι η Κάρολ....έχει γίνει αδίστακτη και κάνει τα πάντα για να επιβιώσει με τρομερή ψυχρότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που εμεινε μ**κας με αυτο το επεισοδιο? φοβερο, μας ελυσαν καποιες αποριες για το w, και η τελευταια σκηνη ειναι φοβερη...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

«Fear the Walking Dead»: Φόρος τιμής στην πρωτότυπη σειρά

http://www.naftemporiki.gr/story/934595/fear-the-walking-dead-foros-timis-stin-prototupi-seira

 

 

Ωραία νέα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...