Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζει κάποιος αν η εφαρμογή chrome remote desktop λειτουργεί και με data εκτος wifi? Ευχαριστώ

 

Ναι. Λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Λειτουργεί.

 

Σε μένα τι μπορεί να είναι λάθος και δεν λειτουργεί? Και μια δύο άλλες εφαρμογές δεν μου δουλευουν με data επίσης

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω πως γίνεται με το τιτανιουμ. . Μπορείς να μου πεις τα βήματα;

 

Βάλε αυτήν την εφαρμογή και είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει το LG L9 II και φοραει την kitkat.

 

Αυτο με την χρεωση δεν το καταλαβα ακριβως, πχ αυτη βαζει πακετο μηνυματων προς what's up, αν δηλωσει ενα κινητο what's up για να στελνονται μηνυματα για εντοπισμο κινητου, τοτε θα αφαιρουντε τα αντιστοιχα μηνυματα απο το πακετο που εχει βαλει ετσι;

 

Αν χρεωθει κατι απο το υπολοιπο της καταλαβαινετε οτι θα πεσει παντοφλα:p:lol:

 

Καποια απάντηση εδώ πληζ; επίσης να διευκρινησω ότι θα προτιμούσα κατι σε δωρεάν ακόμα και αν έχει καπως λιγότερα features μιας και είδα ότι το cerberus έχει συνδρομή.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Καποια απάντηση εδώ πληζ; επίσης να διευκρινησω ότι θα προτιμούσα κατι σε δωρεάν ακόμα και αν έχει καπως λιγότερα features μιας και είδα ότι το cerberus έχει συνδρομή.

Δεν σε καλύπτει το Android Device Manager που υπάρχει από το εργοστάσιο;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχετε βρει κάποια εφαρμογή αντίστοιχη με το 'Καιρός & ρολοι Widget- Android' των Devexepert.net που τον τελευταίο καιρό έχει γίνει απαράδεκτο? Δοκίμασα 1-2 άλλες αλλά δεν με καλύπτουν αντίστοιχα... Κρίμα...:(

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχετε βρει κάποια εφαρμογή αντίστοιχη με το 'Καιρός & ρολοι Widget- Android' των Devexepert.net που τον τελευταίο καιρό έχει γίνει απαράδεκτο? Δοκίμασα 1-2 άλλες αλλά δεν με καλύπτουν αντίστοιχα... Κρίμα...:(

 

Νίκος

 

Beautiful widgets?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είχε πράγματι προβλήματα για λίγες μέρες αλλά εδώ και σχεδόν μια βδομάδα μια χαρά το βλέπω. Δεν του δίνεις άλλη μια ευκαιρία;
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Μπααα, οτι να ναι βγαζει.

Οποτε θελει κανει ενημερωση και οταν βγαλει αποτελεσματα ειναι οτι κατσει.

Μεχρι και τον χθεσινο καιρο μου εμφανισε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπααα, οτι να ναι βγαζει.

Οποτε θελει κανει ενημερωση και οταν βγαλει αποτελεσματα ειναι οτι κατσει.

Μεχρι και τον χθεσινο καιρο μου εμφανισε :lol:

 

Όσο είχε το aw service για πάροχο ήταν άψογο και πολύ καλό στις προβλέψεις. Πλέον με το openweather, έγινε "της σειράς".

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο άλλο που να τραβάει από aw service ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Είχε πράγματι προβλήματα για λίγες μέρες αλλά εδώ και σχεδόν μια βδομάδα μια χαρά το βλέπω. Δεν του δίνεις άλλη μια ευκαιρία;

 

Σωστά, δούλευε για μερικές ημέρες αλλά πάλι μετά το χθεσινό-σημερινό update δεν δουλέυει πάλι...

Ειναι πολύ ωραίο αλλα να δουλεύει ρε ****το...

Όσοι κάνετε το τελευταίο update για δείτε αν κάνει ενημερώσεις...

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχετε βρει κάποια εφαρμογή αντίστοιχη με το 'Καιρός & ρολοι Widget- Android' των Devexepert.net που τον τελευταίο καιρό έχει γίνει απαράδεκτο? Δοκίμασα 1-2 άλλες αλλά δεν με καλύπτουν αντίστοιχα... Κρίμα...:(

 

Νίκος

Δες αυτο...https://play.google.com/store/apps/details?id=cloudtv.hdwidgets αψογες και οι προβλεψεις καιρου απο το weather underground αυτο εχω εγω αφου δοκιμασα πολλα...:)

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχετε βρει κάποια εφαρμογή αντίστοιχη με το 'Καιρός & ρολοι Widget- Android' των Devexepert.net που τον τελευταίο καιρό έχει γίνει απαράδεκτο? Δοκίμασα 1-2 άλλες αλλά δεν με καλύπτουν αντίστοιχα... Κρίμα...:(

 

Νίκος

Εγω παιζω τωρα με το transparent weather clock.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather

To εβαλα χθες και φαινεται καλο.

Μοιαζει με το 'Καιρός & ρολοι Widget- Android'

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιζω τωρα με το transparent weather clock.

 

To χρησιμοποιώ καιρό και είναι πολύ καλό με πολλές πληροφορίες.

 

Επίσης έχει ευκολίες που με βολεύουν πολύ (Ενημέρωση καιρού με το ξύπνημα της οθόνης , αλλαγή γραμματοσειράς για το ρολόι , αλλαγή εικονιδίων για το καιρό) κ.λ.π

 

και το βασικό... transparent ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Το transparent weather το είχα παλαιότερα, θα το δοκιμάσω πάλι να δω...Θυμάμαι πάντως πως το 'Καιρός & ρολοι Widget- Android ήταν και σωστό στις προβλέψεις και με περισσότερες ρυθμίσεις.

 

Θα δοκιμάσω και τα HDwidgets & Beautiful widgets, σας ευχαριστώ πολύ.

 

Είδα και το Weather Now Forecast & widgets αλλα δεν μου άρεσε ούτε είδα καλές προβλέψεις.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Το transparent weather το είχα παλαιότερα, θα το δοκιμάσω πάλι να δω...Θυμάμαι πάντως πως το 'Καιρός & ρολοι Widget- Android ήταν και σωστό στις προβλέψεις και με περισσότερες ρυθμίσεις.

 

Θα δοκιμάσω και τα HDwidgets & Beautiful widgets, σας ευχαριστώ πολύ.

 

Είδα και το Weather Now Forecast & widgets αλλα δεν μου άρεσε ούτε είδα καλές προβλέψεις.

 

Νίκος

 

Hi Nik...:)

στο ίδιο πλοίο είμαστε...το android weather το έχω ακόμα (επενεργοποιημένο) και περιμένω καμιά 5-6 updates ακόμα όπως φαίνεται να στρώσει...

προς το παρόν βολεύτηκα και εγώ με το Transparent clock & weather , που αν και λίγο off στις προβλέψεις, μπορώ να το ανεχτώ...

πριν λίγες μέρες δοκίμαδα και το Weather ...πολύ όμορφο , αλλά θέλει δουλειά στα widgets (δεν έχει καν 5χ2 για μεγάλες οθόνες)

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που δεν είμαστε ροοτ υπάρχει τρόπος να κάνουμε τους κωδικούς των wifi backup;Νομίζω κάπως γίνεται στον google account αλλά δεν βγάζω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Το Weather timeline, ειδικά σε lollipop είναι πολύ όμορφο και παίρνει δεδομένα από το weather underground.

 

Και τι σημαίνει ότι περνάει δεδομένα από weather underground είναι κάτι διαφορετικό; κάτι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα μας δημιούρησαν τελικά με το transparent weather, τι διάολο πείραξαν και του άλλαξαν τα φώτα? Μήπως ετοιμάζουν καμιά pay έκδοση?

 

Απ'ολα τ'άλλα κανένα δεν ήταν αξιόπιστο, παρά μόνο το stok AccuWeather που έχουμε στα Samsung. Και έχω και το διάφανο τώρα από το 4άρι και είμαι κομπλέ προς το παρόν.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για εμάς που δεν είμαστε ροοτ υπάρχει τρόπος να κάνουμε τους κωδικούς των wifi backup;Νομίζω κάπως γίνεται στον google account αλλά δεν βγάζω άκρη.

 

Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού, μπορείς να επιλέξεις να συγχρονίσεις τους κωδικούς WiFi, ώστε να είναι διαθέσιμοι σε άλλες συσκευές ή σε περίπτωση διαγραφής της ίδιας συσκευής. Το ιστορικό της επαναφοράς τέτοιων ρυθμίσεων από το google account δεν είναι ακριβώς αψεγάδιαστο :).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι το google now στα ελληνικα ποιες ακριβως δυνατοτητες εχει?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...