Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω στο γλειφιτζούρι είμαι αλλα έχει αρκετά κολλήματα κυρίως ο launcher π επαναφορτώνει κάθε φορά που γυρνάς στο μενού και το σπλιτ σκριν που μετά απο 1 λεπτό κρασάρει την εφαρμογή π τρέχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια...Θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να μου πει πως κανουμε σε αυτην την συσκευη print screen..Εννοω με ποιον συνδιασμο πληκτρων βγαζουμε την οθονη φωτογραφια..Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να μου πει πως κανουμε σε αυτην την συσκευη print screen..Εννοω με ποιον συνδιασμο πληκτρων βγαζουμε την οθονη φωτογραφια..Ευχαριστω!

 

Κρατώντας το volume down και το power ταυτόχρονα πατημένα....οπως δηλαδη σε όλες τις Android συσκευες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και γω στο γλειφιτζούρι είμαι αλλα έχει αρκετά κολλήματα κυρίως ο launcher π επαναφορτώνει κάθε φορά που γυρνάς στο μενού και το σπλιτ σκριν που μετά απο 1 λεπτό κρασάρει την εφαρμογή π τρέχεις.

 

Για τα κολλήματα του launcher,αυτό διορθώνετε πανεύκολα κάνοντας εγκατάσταση τον Nova Launcher και πάει σφαίρα :D

Link to comment
Share on other sites

=tsiglas;6034598]Κρατώντας το volume down και το power ταυτόχρονα πατημένα....οπως δηλαδη σε όλες τις Android συσκευες....

 

Αυτο ηξερα κ εγω αλλα σε εμενα δεν λειτουργει..Ειτε τα κραταω παρατεταμενα ειτε στιγμιαια..Καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

Link to comment
Share on other sites

=tsiglas;6034598]Κρατώντας το volume down και το power ταυτόχρονα πατημένα....οπως δηλαδη σε όλες τις Android συσκευες....

 

Αυτο ηξερα κ εγω αλλα σε εμενα δεν λειτουργει..Ειτε τα κραταω παρατεταμενα ειτε στιγμιαια..Καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει;

 

Σε εμένα και σε όσους ρώτησα λειτουργεί μια χαρά τώρα σε εσένα κάτι θα φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα λειτουργεί.

 

Μια άλλη απορία, πήρα μια θήκη mofi με παράθυρο πάνω και άλλο ένα κάθετο για απάντηση κλήσης αλλά δεν δουλεύει σωστά, η ρύθμιση είναι για ένα πιο μεγάλο παράθυρο, καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα λειτουργεί.

 

Μια άλλη απορία, πήρα μια θήκη mofi με παράθυρο πάνω και άλλο ένα κάθετο για απάντηση κλήσης αλλά δεν δουλεύει σωστά, η ρύθμιση είναι για ένα πιο μεγάλο παράθυρο, καμία ιδέα;

 

να πάρεις χωρίς παράθυρο; :D

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν σαν εταιρια υπαρχουν ανταλακτικα για την συσκευη μας..Για παραδειγμα κουμπια,καπακι πισω,οθονη σε περιπτωση που σπασει η ραγισει,γνωριζει κανεις απο εσας;Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει τα πάντα και τα κοάλα... :p

 

zte nubia z7 max battery

 

zte nubia z7 max battery

 

Lcd display+Touch screen digitizer

 

LCD Screen Display

 

replacement

 

και αν ψάξεις και άλλο θα βρεις και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει τα πάντα και τα κοάλα... :p

 

zte nubia z7 max battery

 

zte nubia z7 max battery

 

Lcd display+Touch screen digitizer

 

LCD Screen Display

 

replacement

 

και αν ψάξεις και άλλο θα βρεις και αλλα.

 

Το ιδιο καταστημα στο Aliexpress εχει αλλη τιμη

http://www.aliexpress.com/item/New-100-Original-3100Mah-Battery-For-ZTE-Nubia-Z7-MAX-5-5-inch-Smart-Mobile-Phone/32247268756.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να μου πει πως κανουμε σε αυτην την συσκευη print screen..Εννοω με ποιον συνδιασμο πληκτρων βγαζουμε την οθονη φωτογραφια..Ευχαριστω!

 

Αρχηγε τσεκαρε στις ρυθμισεις στα touch gestures...πχ εγω κανω print screen μετακινωντας τρια δαχτυλα πανω....

Συσκευη απο to2c στα 280, το ρουταρα αλλα φοραω την 1.29 μιας και δεν εχω ξανααλλαξει ρομ ποτε και δεν θελω να το επιχειρησω μην κανω καμια στραβη

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε τσεκαρε στις ρυθμισεις στα touch gestures...πχ εγω κανω print screen μετακινωντας τρια δαχτυλα πανω....

Συσκευη απο to2c στα 280, το ρουταρα αλλα φοραω την 1.29 μιας και δεν εχω ξανααλλαξει ρομ ποτε και δεν θελω να το επιχειρησω μην κανω καμια στραβη

 

Διάβασε στο πρώτο ποστ έχω οδηγίες πως μπορείς να κάνεις αναβάθμιση διάβασε το προσεκτικά και αν έχεις απορίες ρώτα ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε τσεκαρε στις ρυθμισεις στα touch gestures...πχ εγω κανω print screen μετακινωντας τρια δαχτυλα πανω....

Συσκευη απο to2c στα 280, το ρουταρα αλλα φοραω την 1.29 μιας και δεν εχω ξανααλλαξει ρομ ποτε και δεν θελω να το επιχειρησω μην κανω καμια στραβη

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου...Με αυτον τον τροπο κανει μια χαρα print screen...Απλα προβληματιστικα γτ ενω στα υπολοιπα ατομα γινεται κανονικα με volume down+power ενω στην συσκευη μου οχι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε τσεκαρε στις ρυθμισεις στα touch gestures...πχ εγω κανω print screen μετακινωντας τρια δαχτυλα πανω....

Συσκευη απο to2c στα 280, το ρουταρα αλλα φοραω την 1.29 μιας και δεν εχω ξανααλλαξει ρομ ποτε και δεν θελω να το επιχειρησω μην κανω καμια στραβη

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου...Με αυτον τον τροπο κανει μια χαρα print screen...Απλα προβληματιστικα γτ ενω στα υπολοιπα ατομα γινεται κανονικα με volume down+power ενω στην συσκευη μου οχι..

 

Ουτε εμενα μου το κανει...ποια ρομ εχεις? Γιατι ολοι οι αλλοι εχουν 1.64 κτλ κτλ ενω εγω την 1.29 (αυτη που ηρθε το κινητο)

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα παίξει σε καμια Ρομ η τελευταια εκδοση του Instagram? πουθενά δεν παιζει

 

Αν εισαι ρουτ και γνωρίζεις μερικα πραγματα δοκιμασε να αλλαξεις στο build.prop την εκδοση Android από 4.4.2 σε 5.0

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

=Panoslalos;6043054]Ουτε εμενα μου το κανει...ποια ρομ εχεις? Γιατι ολοι οι αλλοι εχουν 1.64 κτλ κτλ ενω εγω την 1.29 (αυτη που ηρθε το κινητο)

 

Την 1.62 official εχω..Λιγο περιεργο παντως να φταιει η ρομ..Anyway..

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ρουτ και γνωρίζεις μερικα πραγματα δοκιμασε να αλλαξεις στο build.prop την εκδοση Android από 4.4.2 σε 5.0

 

το εχεις κανει και δουλευει; αναβαθμιζεις κανονικα την εφαρμογη?

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ... βρηκα την λυση, οποιος θελει να μπει στις ρυθμισεις του instagram και καπου λεει καμερα, εχει 2 επιλογες, απενεργοποιεις την δευτερη που λεει use high quality image processing και εισαι κομπλεεεεεεεεεεεεεε

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 1.64bb72 του ιταλού...ξέρει κάποιος πως μπορω να μπλοκαρω κάποιον αριθμό; Αναφέρομαι στο call rejection list. Καποιες οδηγίες που βρήκα σε ξένα site δεν λειτουργουν...
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 1.64bb72 του ιταλού...ξέρει κάποιος πως μπορω να μπλοκαρω κάποιον αριθμό; Αναφέρομαι στο call rejection list. Καποιες οδηγίες που βρήκα σε ξένα site δεν λειτουργουν...

 

Δες αυτό,πρέπει να σου κάνει την δουλειά που θες.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...