Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα οι τυποι ειναι απιστευτοι.......

Ενω εχω ενεργοποιηση εδω και μια βδομαδα το πακετο με τα 8 ευρο για 1 giga internet μεχρι τελος του ετους, με το που εληξαν τα mb απο την ανανεωση της καρτας......τσουπ το τσιμπησαν το ευρουλακι!!!!

Απιθανοι!!!!

Που να τους στειλω μηνυμα;

 

Την καλημερα μου!!!

 

στη σελιδα στο facebook.κραξιμο δημοσιο.Μονο εκει γινεται δουλεια και στα επιστρεφουν γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας γιατί δεν μπορώ άλλο να ασχολούμε με αυτό το θέμα καθημερινά έχουμε και άλλες δουλειές από το να παίζουμε με αναξιόπιστους υπαλλήλους και εταιρίες.

Έχω συμβόλαιο στη Cosmote το οποίο λήγει αύριο 30/3 και από την επόμενη επειδή είναι η προσφορά με τις 2 γραμμές αρχίζει να γράφει 70άρια ο κάθε λογαριαμός.

Πάω όμορφα και ωραία στην wind και ζητάω φορητότητα (προς Q) αφού τους ρώτησα 10 φορές πότε θα ενεργοποιηθεί η γραμμή έτσι ώστε μην κάνουνε καμια 10άρια μέρες και πληρώσω τπτ .... μπίπ

Όμορφα και ωραία μου λένε Παρασκευή το πολύ το απόγευμα θα είμαστε έτοιμοι....

Σάββατο πάλι βόλτα στη Wind μου λένε Δευτέρα άντε το πολύ 1 του μηνός ....!!! Τα "παίρνω" και κάνω ένα mini καυγά για τις μπιπ που μ λέγανε και τους ρωτάω τις μέρες που αυτοί κοιμούνται και δεν γίνεται η φορητότητα και εγώ χρεώνομαι από την cosmote να τους το στείλω σε αυτούς το λογαριασμό ;

Τεσπά υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω να δω τι γίνεται και αν υπάρχει τρόπος να επισπεύσω τη διαδικασία δηλαδή να γίνει αύτο γιατί είναι κρίμα να πληρώνουμε τσάμπα λεφτά επειδή κάποιοι κοιμούνται ...:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είχα πάει 1 βδομάδα πριν τη λήξη σε κάποιο κατάστημα της Cosmote και θα ζητούσα μετατροπή σε καρτοκινητό. Και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο, έχοντας και όσο χρόνο θέλω μετά για φορητότητα.
Link to comment
Share on other sites

νο να επικοινωνήσω να δω τι γίνεται και αν υπάρχει τρόπος να επισπεύσω τη διαδικασία δηλαδή να γίνει αύτο γιατί είναι κρίμα να πληρώνουμε τσάμπα λεφτά επειδή κάποιοι κοιμούνται ...:ninja::ninja::ninja:

 

6935601260 θα πληρωσεις αναλογικα μεχρι την ημερα που εισαι στην προηγουμενη εταιρια το πάγιο σου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα είχα πάει 1 βδομάδα πριν τη λήξη σε κάποιο κατάστημα της Cosmote και θα ζητούσα μετατροπή σε καρτοκινητό. Και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο, έχοντας και όσο χρόνο θέλω μετά για φορητότητα.

 

Eχεις απόλυτο δίκιο .... άντε να δούμε και αύριο τι θα καταφέρουμε με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας γιατί δεν μπορώ άλλο να ασχολούμε με αυτό το θέμα καθημερινά έχουμε και άλλες δουλειές από το να παίζουμε με αναξιόπιστους υπαλλήλους και εταιρίες.

Έχω συμβόλαιο στη Cosmote το οποίο λήγει αύριο 30/3 και από την επόμενη επειδή είναι η προσφορά με τις 2 γραμμές αρχίζει να γράφει 70άρια ο κάθε λογαριαμός.

Πάω όμορφα και ωραία στην wind και ζητάω φορητότητα (προς Q) αφού τους ρώτησα 10 φορές πότε θα ενεργοποιηθεί η γραμμή έτσι ώστε μην κάνουνε καμια 10άρια μέρες και πληρώσω τπτ .... μπίπ

Όμορφα και ωραία μου λένε Παρασκευή το πολύ το απόγευμα θα είμαστε έτοιμοι....

Σάββατο πάλι βόλτα στη Wind μου λένε Δευτέρα άντε το πολύ 1 του μηνός ....!!! Τα "παίρνω" και κάνω ένα mini καυγά για τις μπιπ που μ λέγανε και τους ρωτάω τις μέρες που αυτοί κοιμούνται και δεν γίνεται η φορητότητα και εγώ χρεώνομαι από την cosmote να τους το στείλω σε αυτούς το λογαριασμό ;

Τεσπά υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω να δω τι γίνεται και αν υπάρχει τρόπος να επισπεύσω τη διαδικασία δηλαδή να γίνει αύτο γιατί είναι κρίμα να πληρώνουμε τσάμπα λεφτά επειδή κάποιοι κοιμούνται ...:ninja::ninja::ninja:

Μαααα κι εσυ...

 

τελευταια στιγμη;

 

επρεπε να πας το αργοτερο στο α' 15ημερο του τελευταιου μηνα

 

οπως σου ειπαν βεβαια, αν μπεις στον επομενο μηνα δεν θα τον πληρωσεις ολο, αλλα οσες μερες χρησιμοποιησεις.

Βεβαια δεν ειναι και αμελητεα ποσα...

 

περιπου 4,5€ την μερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας γιατί δεν μπορώ άλλο να ασχολούμε με αυτό το θέμα καθημερινά έχουμε και άλλες δουλειές από το να παίζουμε με αναξιόπιστους υπαλλήλους και εταιρίες.

Έχω συμβόλαιο στη Cosmote το οποίο λήγει αύριο 30/3 και από την επόμενη επειδή είναι η προσφορά με τις 2 γραμμές αρχίζει να γράφει 70άρια ο κάθε λογαριαμός.

Πάω όμορφα και ωραία στην wind και ζητάω φορητότητα (προς Q) αφού τους ρώτησα 10 φορές πότε θα ενεργοποιηθεί η γραμμή έτσι ώστε μην κάνουνε καμια 10άρια μέρες και πληρώσω τπτ .... μπίπ

Όμορφα και ωραία μου λένε Παρασκευή το πολύ το απόγευμα θα είμαστε έτοιμοι....

Σάββατο πάλι βόλτα στη Wind μου λένε Δευτέρα άντε το πολύ 1 του μηνός ....!!! Τα "παίρνω" και κάνω ένα mini καυγά για τις μπιπ που μ λέγανε και τους ρωτάω τις μέρες που αυτοί κοιμούνται και δεν γίνεται η φορητότητα και εγώ χρεώνομαι από την cosmote να τους το στείλω σε αυτούς το λογαριασμό ;

Τεσπά υπάρχει κάποιο τηλέφωνο να επικοινωνήσω να δω τι γίνεται και αν υπάρχει τρόπος να επισπεύσω τη διαδικασία δηλαδή να γίνει αύτο γιατί είναι κρίμα να πληρώνουμε τσάμπα λεφτά επειδή κάποιοι κοιμούνται ...:ninja::ninja::ninja:

θα σου απαντησω με το τι εγινε σε μενα, Πεμπτη γυρω στη μια το μεσημερι πηγα στην Wind και εκανα αιτηση φορητοτητας δυο γραμμων απο Vodafone (συμβολαια RED1), στις 3 παρα με πηραν απο Vodafone να μου κανουν "προσφορα" να μεινω, απαντησα αρνητικα και ζητησα να συνεχισουν, στις 8 το βραδυ και οι δυο γραμμες ηταν ετοιμες και εβαλα και την προσφορα του 1gb....

ερωτηση λοιπον, απο Cosmote σε πηραν τηλεφωνο? τους ειπες οτι θελεις να ολοκληρωθει ΑΜΕΣΑ η μεταφορα?

το λεω γιατι στις 30/01 εκανα μεταφορα εναν αριθμο (συμβολαιο cosmote) στην Wind και για πολλες μερες η cosmote εκανε την "παπια", μεχρι που τους πηρα , τους απειλησα οτι καθυστερουν εσκεμμενα και οτι θα κανω καταγγελια, μου ειπαν οτι "εφταιγε" η wind!!! και την αλλη μερα το θεμα ειχε τελειωσει ;).....

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση λοιπον, απο Cosmote σε πηραν τηλεφωνο? τους ειπες οτι θελεις να ολοκληρωθει ΑΜΕΣΑ η μεταφορα?

το λεω γιατι στις 30/01 εκανα μεταφορα εναν αριθμο (συμβολαιο cosmote) στην Wind και για πολλες μερες η cosmote εκανε την "παπια", μεχρι που τους πηρα , τους απειλησα οτι καθυστερουν εσκεμμενα και οτι θα κανω καταγγελια, μου ειπαν οτι "εφταιγε" η wind!!! και την αλλη μερα το θεμα ειχε τελειωσει ;).....

 

Με πηρανε.και.τους ειπα δν θελω να συνεχισω παω στη wind και μου λενε βρισκονται στο Τελευταιο σταδιο αλλα..... αυριο θα εχουμε ματσακι ωραιο με ποιον να ξεκινησω δν ξερω...

Edited by Vasileios
Μορφοποίηση παραπομπής
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση λοιπον, απο Cosmote σε πηραν τηλεφωνο? τους ειπες οτι θελεις να ολοκληρωθει ΑΜΕΣΑ η μεταφορα?

το λεω γιατι στις 30/01 εκανα μεταφορα εναν αριθμο (συμβολαιο cosmote) στην Wind και για πολλες μερες η cosmote εκανε την "παπια", μεχρι που τους πηρα , τους απειλησα οτι καθυστερουν εσκεμμενα και οτι θα κανω καταγγελια, μου ειπαν οτι "εφταιγε" η wind!!! και την αλλη μερα το θεμα ειχε τελειωσει ;).....

 

Με πηρανε.και.τους ειπα δν θελω να συνεχισω παω στη wind και μου λενε βρισκονται στο Τελευταιο σταδιο αλλα..... αυριο θα εχουμε ματσακι ωραιο με ποιον να ξεκινησω δν ξερω...

Εγω θα ελεγα να τα "χωσεις" και στους δυο.... ποτε δεν φταει μονο ο ενας ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ανδροιντ κινητα επιλεγουμε απενεργοποιηση δεδομενων παρασκηνιου για να μην τρωει κρυφα ιντερνετ και ετσι το ιντερνετ της κιου ειναι ακομα πιο γρηγορο.Πολυ καλο ακομα και με Edge.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Σε ανδροιντ κινητα επιλεγουμε απενεργοποιηση δεδομενων παρασκηνιου για να μην τρωει κρυφα ιντερνετ και ετσι το ιντερνετ της κιου ειναι ακομα πιο γρηγορο.Πολυ καλο ακομα και με Edge.

 

Εχει οδηγίες εδώ https://support.google.com/googleplay/answer/1663315?hl=el δεν το πιστευω και το έψαχνα χρόνια πως να μην ενημερώνονται αυτόματα οι εφαρμογές και δεν ήξερα πως βγαίνει . Αρα άμα έχεις ανοιχτό το data και κλειστά τα δεδομένα παρασκήνιου δεν ενημερώνονται αυτόματα οι εφαρμογές ;. Επίσης δεν μπορούμε να κατεβάσουμε και εφαρμογές από το google play άμα δεν είναι ανοιχτά τα δεδομένα φόντου έτσι δεν είναι ;. Τα δεδομένα παρασκήνιου και δεδομένα φόντου τα ίδια δεν είναι ;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με πηρανε.και.τους ειπα δν θελω να συνεχισω παω στη wind και μου λενε βρισκονται στο Τελευταιο σταδιο αλλα..... αυριο θα εχουμε ματσακι ωραιο με ποιον να ξεκινησω δν ξερω...

Εγω θα ελεγα να τα "χωσεις" και στους δυο.... ποτε δεν φταει μονο ο ενας ;)

 

Σιγά μην πιάσει η Cosmote την προσφορά της Wind σε τιμή :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα να τα "χωσεις" και στους δυο.... ποτε δεν φταει μονο ο ενας ;)

 

Σιγά μην πιάσει η Cosmote την προσφορά της Wind σε τιμή :)

 

Χλωμό το κόβω :p

Link to comment
Share on other sites

Κόψιμο θέλουνε όλα κανονικα να κλείσουνε .... Ελεος απαραδεχτοι

Πριν λίγο γύρισα απο wind και αφου οι περισσοτεροι υπάλληλοι είναι γλαστρες εκει μεσα και δν μπορουσε η δεν ηξερε να με εξυπηρετησει κανενας πανω στο θεμα μου ειπανε να περιμενω την υπευθυνη. Οταν λέω κανενας το εννοω ρε χρυσε μου " μου ειπες σε 8 ώρες " ? μου ειπες την "επομενη μερα" ? τι χρωσταω να πλήρωσω τα παραπανω εγώ ? τιποτα κανενας δεν γνωριζε και να περιμενω ποτε και αν ... απαντησεις της .... αντε να μην πω ! Τεσπα η υπευθυνη μου ειπε οτι το θεμα το κολλαει η cosmote οχι οτι το ειδε καπου απλα οπως ειπε ειναι σιγουρη. Ωραια να παρω στην cosmote και τι να τους πω για να μην τους αρχίσω τα "καντήλια" . καποια συγκρατημένη και πετυχημένη συνταγή ;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κανένα άλλο προϊόν του ΟΤΕ, γιατί να είσαι συγκρατημένος; :p

 

εχεις δικιο ... ετοιμαζομαι να φορτσαρω ... Ε ρε κάτι μηνύσεις που θα πέσουν! https://www.youtube.com/watch?v=Wgbm3R4UgmI:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλεσαμε και στην cosmote .... και μου ειπανε οτι η γραμμη ειναι ακνονικα σε φορητοτητα οπως βλεπει ... τι γινεται ρε παιδια .... ελεος ! δεν ξερω πιο να βρισω

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσοχη!!!

 

Λοιπον το προβλημα το εχει η wind και δεν μπορει να προχωρησει τις συνδεσεις ... Τεχνικο Προβλημα μου το αποκαλεσε δεν ξερει ποσο καιρο θα πάρει . Απο το κατάστημα τους εκανε τοσο κοπο να παρουνε ενα τηλεφωνο να ρωτησουνε τι γινεται απο το να μου λενε ασυναρτησιες 5 μερες. Οτι και να πω! Τωρα και ενω ο χρονος μας πιεζει τι κανουμε ? αν μεινω με κάρτα στην cosmote γίνεται αμέσως η διαδικασία ?

Link to comment
Share on other sites

Καρτα στην Cosmote θέλει 30 ημέρες

Α) ακύρωση φορητότητας

Β) Επίσκεψη στην VODAFONE

Link to comment
Share on other sites

Καρτα στην Cosmote θέλει 30 ημέρες

Σίγουρο αυτό; Έτσι ήξερα για τη Vodafone, και πριν ένα χρόνο που μετατρέψαμε της θείας μου ένα συμβόλαιο Cosmote σε cosmoκάρτα έγινε σε 5-6 μέρες, πράγμα που μου έκανε εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

To A πρεπει να γινει απο το κατάστημα ? Εχω πάρει sim ... τι 30 μερες η κοσμοτε μας δουλευουνε ?

Μονοδρομος η vodafone λοιπον αντε να δουμε τι θα ακουσουμε και εκει κ ποσες ωρες θα μας πουνε για τ μεταφορα ...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ... ετοιμαζομαι να φορτσαρω ... Ε ρε κάτι μηνύσεις που θα πέσουν! https://www.youtube.com/watch?v=Wgbm3R4UgmI:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλεσαμε και στην cosmote .... και μου ειπανε οτι η γραμμη ειναι ακνονικα σε φορητοτητα οπως βλεπει ... τι γινεται ρε παιδια .... ελεος ! δεν ξερω πιο να βρισω

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσοχη!!!

 

Λοιπον το προβλημα το εχει η wind και δεν μπορει να προχωρησει τις συνδεσεις ... Τεχνικο Προβλημα μου το αποκαλεσε δεν ξερει ποσο καιρο θα πάρει . Απο το κατάστημα τους εκανε τοσο κοπο να παρουνε ενα τηλεφωνο να ρωτησουνε τι γινεται απο το να μου λενε ασυναρτησιες 5 μερες. Οτι και να πω! Τωρα και ενω ο χρονος μας πιεζει τι κανουμε ? αν μεινω με κάρτα στην cosmote γίνεται αμέσως η διαδικασία ?

 

Μας δουλεύουνε ψιλό γαζί. Έκανα την Τρίτη αίτηση φορητότητας σε Q για να προλάβω την προσφορά , πιστεύοντας την διαβεβαίωση του καταστήματος ότι θα ολοκληρωθεί σε μία μέρα. Πέμπτη μιλάω με cosmote και επιβεβαιώνω ότι έχουν αποδεσμεύσει τον αριθμό , παραλαμβάνω την νέα Q sim και με ενημερώνουν ότι λόγο προβλήματος στο σύστημα δεν μπορούν να μου ενεργοποιήσουν την νέα sim πριν τις 31-3.

Πρόβλημα με ημερομηνία λήξης !!!!!!!!

Ξαναρώτησα την επόμενη ημέρα , και αυτή την φορά δεν ήξεραν πότε θα αποκατασταθεί το πρόβλημα.

Μια ομαδική αγωγή χρειάζονται (γιατί είδαμε και τις καταγγελίες στην ΕΕΤΤ).

Στη σελίδα τους στο fb από την Πέμπτη αφού εξέτασαν το πρόβλημα μου το αναθέσανε στο αρμόδιο τμήμα !!!! και μετά από 4 ημέρες ησυχίας δημόσιας υπηρεσίας, σήμερα έλαβα sms ότι η υπόθεση μου ανατέθηκε στο αρμόδιο τμήμα με αριθμό χχχχχχχχ.

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια δευτερα φορητοτητα απο Κοσμοτε σε Κιου, τριτη τηλεφωνο απο Κοσμοτε για αντιπροταση τους ειπα δεν ενδιαφερομαι βιαζομαι για Κιου, ακομα Κοσμοτε ειμαι...

 

Πηγα σε καταστημα γουηντ που εκανα την φορητοτητα μου ειπε οτι ειναι γενικο το προβλημα μεταξυ κοσμοτε-γουηντ θα ληθει συντομα, ενω μου ειπε οτι η προσφορα θα μεινει και τον επομενο μηνα, μπορει και παντα... ειδωμεν...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι και πως εγινε ποιος ελεγε μπιπ ... Μετα τη σημερινη ανακατοσουρα κατα τς 7 επεσε επιτελους το σημα της Cosmote. Eιμαι πλεον στη Q για ποσο δεν ξερω ακομη.
Link to comment
Share on other sites

Αν και το εχω ξαναγράψει, το επαναλαμβάνω, κάτι παίζει με την Cosmote.... έκανα τους τελευταίους 2 μήνες 3 μεταφορές συμβολαίων σε Q, 2 από vodafone που ολοκληρώθηκε η μεταφορά σε 7-8 ώρες και μια από cosmote που χρειάστηκε να μιλήσω με cosmote με Wind, να ξαναστειλω την αίτηση και χρειάστηκα πάνω απο 20 μέρες....

δεν μπορεί λοιπόν από την Vodafone, που τα συμβόλαια δεν είχαν λήξει ακόμα, να έγινε άμεσα και από cosmote που είχε λήξει να έκανε τόσο καιρό....

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εχω ξαναγράψει, το επαναλαμβάνω, κάτι παίζει με την Cosmote.... έκανα τους τελευταίους 2 μήνες 3 μεταφορές συμβολαίων σε Q, 2 από vodafone που ολοκληρώθηκε η μεταφορά σε 7-8 ώρες και μια από cosmote που χρειάστηκε να μιλήσω με cosmote με Wind, να ξαναστειλω την αίτηση και χρειάστηκα πάνω απο 20 μέρες....

δεν μπορεί λοιπόν από την Vodafone, που τα συμβόλαια δεν είχαν λήξει ακόμα, να έγινε άμεσα και από cosmote που είχε λήξει να έκανε τόσο καιρό....

 

Eγω μαζί σου αλλα απο τη Wind την ιδια μου ειπανε οτι ειναι δικο τους το προβλημα (τεχνικο) [δεν ηξερε ποτε θα επιλυθει] και με προετρεψε το παληκαρι να παω σε καμια Vodafone να προλαβω το συμβολαιο πριν ληξει αν και μου ειπε θα προωθησει το αιτημα μου. Δεν ξερω πραγματικα. H Cosmote μου το επαιζε κυρια ... δεν ξερω τι να πω και ακομη δεν καταλαβα ποιος τον .... τεσπα αφου προλαβαμε :X

Link to comment
Share on other sites

και αφου καταφεραμε και λυσαμε το προβλημα και βρεθηκαμε στην Q. Το προβλημα της συνδεσης στο ιντερνετ ερχεται να συνεχισει την ωραια βδομαδα Q που περναω. Εκανα ολες τις ρυθμισεις οπως αναφερονται στο site της Q αλλα ενω έχει σήμα Εdge καποιες φορες δεν εχω καταφερει να φορτωσω σελιδα ακομη ειτε μεσα ειτε εξω απο το σπιτι. Τι γινεται ? θελει και κτ ακομη ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...