Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω εγκαταστήσει το play store για να έχω android εφαρμογές αυτό που παρατηρώ είναι ότι είναι αρκετές αυτές που δεν δουλεύουν επίσης βλέπω ότι το play store μου ζητάει να κάνω ενημέρωση σε εφαρμογή που έχω βάλει από το blackberry world συγκεκριμένα το Viber δυστυχώς προσπάθησα να κατεβάσω αντίστοιχα προγράμματα του play store άλλα δυστυχώς δεν τα κατάφερα υπάρχει καμία εύκολη λύση για να έχω τουλάχιστον ένα Facebook που να είναι ενημερωμένο; συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός απλός δυσκολεύομαι να στήσω το τηλέφωνο μου σωστά αν και μου αρέσει πάρα πολύ το ζ30 μου
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω την εντύπωση ότι από τότε που έβαλα το play store έχει μειωθεί και η διάρκεια της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω εγκαταστήσει το play store για να έχω android εφαρμογές αυτό που παρατηρώ είναι ότι είναι αρκετές αυτές που δεν δουλεύουν επίσης βλέπω ότι το play store μου ζητάει να κάνω ενημέρωση σε εφαρμογή που έχω βάλει από το blackberry world συγκεκριμένα το Viber δυστυχώς προσπάθησα να κατεβάσω αντίστοιχα προγράμματα του play store άλλα δυστυχώς δεν τα κατάφερα υπάρχει καμία εύκολη λύση για να έχω τουλάχιστον ένα Facebook που να είναι ενημερωμένο; συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός απλός δυσκολεύομαι να στήσω το τηλέφωνο μου σωστά αν και μου αρέσει πάρα πολύ το ζ30 μου

 

λοιπον ειχα και εγω το προβλημα με τις ενημερωαεις..η λυση ειναι απλη και μαλλον χαζη:διεγραψε το viber απο το bb world και κατεβασε το απο το play store.

επισης υπαρχει και το amazon app store που επισης μπορεις να βρεις εφαρμογες.

προσωπικα εχω fb messenger απο amazon app store..skype απο google play store viber απο play store κτλ

 

επισης μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα που θελεις και να το κανεις εγκατασταση.απλα δεν ξερω αν μπορω να το γραψω δημοσια..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά το είδα στην KB της Blackberry (ελπίζω να μην τύχει σε κανέναν)

 

http://www.blackberry.com/btsc/KB36766

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά το είδα στην KB της Blackberry (ελπίζω να μην τύχει σε κανέναν)

 

http://www.blackberry.com/btsc/KB36766

 

Ναι αυτο ειναι ενα προβλημα που παρουσιαστηκε σε καποιους μετα την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου οπως εχει αναφερθει και στο crackberry. Μπορει να συμβει στον οποιοδηποτε απο εμας στην περιπτωση νομιζω που αποφορτιστει εντελως η μπαταρια και απενεργοποιηθει η συσκευη. Αν μετα προσπαθησεις να την ανοιξεις, ειναι πολυ πιθανον να παρουσιαστει το προβλημα αυτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ζ30 περίπου 1 βδομάδα της πρώτες μέρες η μπαταρία με έβγαλε περίπου 2 μέρες πλέον το τηλέφωνο αντέχει από το πρωί έως το βράδυ και χωρίς να το δουλεύω σκληρά στο menu. Λέει ότι το47% είναι η οθόνη αναμονής υπάρχει περίπτωση να μου τρώει μπαταρία το play store του android γιατί νομίζω ότι από τότε ξεκίνησε η μεγάλη κατανάλωση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα! Δεν θα ξεχάσω ποτέ το σοκ που έπαθα με την ποιότητα του ήχου! Ερώτηση : πρώτη φόρτιση τι ισχύει ?ευχαριστώ

Σοκαριστηκα καλό το device switch,το blend και πολλά άλλα

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το άφησα να τελειώσει η μπαταρία και όταν πήγε στο 10% το έβαλα να φορτώσει για 6/7ωρες και η πρώτες φορτώσεις πρόσεξα να είναι μεγάλες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα! Δεν θα ξεχάσω ποτέ το σοκ που έπαθα με την ποιότητα του ήχου! Ερώτηση : πρώτη φόρτιση τι ισχύει ?ευχαριστώ

Σοκαριστηκα καλό το device switch,το blend και πολλά άλλα

Το πήρε η γυναίκα μου και το ψάχνω εγώ για την ακρίβεια. Είχε χρόνια blackberry ένα διάλειμμα για iPhone και τώρα z30.εγώ Android Xperia z. Εγώ πάθει σοκ λέμε. Θα το δουλέψω που το έχει η γυναίκα μου και σίγουρα το επόμενο βήμα μου θα είναι blackberry.

Ωσ τώρα θετικά ο τρελά απίστευτα εξωπραγματικα καλός ήχος! Το όλο στορυ με τα swipe είναι θεϊκό! Ήδη βαριέμαι να πατάω home button στο Xperia. Μεγάλη μαγκιά το θέμα με τα apk από το Android. Ότι της έλειπε το βάλαμε με το evozi app grabber ακοπα.

Μια βλακεια αλλά οκ:δεν pusharei οτιδήποτε στο hub αφορά τοFacebook είτε της στείλω μήνυμα notification δεν ανάβει ειδοποίηση. Έβαλε την εφαρμογή την native.

Από ότι είδα μέχρι τώρα σαν καμμενος χρήστης με την τεχνολογία και δέκα χρόνια εδώ μέσα ? Το ξαναπαιρνω με κλειστά μάτια! Έχω ξετρελαθει.

Ερώτηση : το ποσοστό της μπαταρίας φαίνεται μόνο στην οθόνη κλειδώματος ή γίνεται να φαίνεται και γενικά παντού ?είναι έλλειψη αυτό. Ευχαριστώ πολύ

Καλώς ήρθες σε ένα διαφορετικό κόσμο. Το συσκευή είχες πριν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε 1-1μιση μήνα θα μπω στην διαδικασία να αλλάξω την συσκευή μου και ψάχνομαι, υπάρχει κάποιος κατοχος Ζ30 που έχει cosmote με συνδεση? θελω να ρωτήσω η εφαρμογή της cosmote λειτουργεί στο τηλέφωνο αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ότι το απόγευμα βάλαμε την εφαρμογή του f2go για Android και όλα δουλεύουν άψογα.

οπότε μιλάμε για εφαρμογές με την "ίδια αρχιτεκτονική" πανω κάτω άρα ομορφα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : το ποσοστό της μπαταρίας φαίνεται μόνο στην οθόνη κλειδώματος ή γίνεται να φαίνεται και γενικά παντού ?είναι έλλειψη αυτό. Ευχαριστώ πολύ

Swipe από κάτω προς τα πάνω όπου και να βρίσκεσαι στο λειτουργικό και το σηματάκι της μπαταρίας γίνεται αυτόματα ποσοστό.;) (κάνε swipe χωρίς να σηκώσεις το δάχτυλό σου από την οθόνη)

Link to comment
Share on other sites

Swipe από κάτω προς τα πάνω όπου και να βρίσκεσαι στο λειτουργικό και το σηματάκι της μπαταρίας γίνεται αυτόματα ποσοστό.;) (κάνε swipe χωρίς να σηκώσεις το δάχτυλό σου από την οθόνη)

 

Όχι ρε φίλε!!!android my ***!!! εχω παθει μεγαλη ηττα με το τηλεφωνο λεμε!!!εχετε να συστήσετε θηκη και ζελατινα παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει καταφερει κανεις να συνδεσει χειρηστηριο ipega στο κινητο?ενω συνδεεται κανονικα δεν δουλευει στα παιχνιδια
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε!!!android my ***!!! εχω παθει μεγαλη ηττα με το τηλεφωνο λεμε!!!εχετε να συστήσετε θηκη και ζελατινα παρακαλω?

 

θηκη παρε την αυθεντικη της blackberry..την Pouch

 

http://shop.crackberry.com/blackberry-leather-pocket-pouch/4A132A15454.htm

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε!!!android my ***!!! εχω παθει μεγαλη ηττα με το τηλεφωνο λεμε!!!εχετε να συστήσετε θηκη και ζελατινα παρακαλω?

 

πολυ καλη θηκη πλατης ειναι αυτη (RUBBERIZED)

http://www.ebay.com/itm/400860481322?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=670410907502&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

επισης tempered glass

http://www.ebay.com/itm/171662129934?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=470637188403&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Τελος αν θες κορυφαιο pouch δες αυτο

http://www.ebay.com/itm/Leather-Pouch-Case-Pocket-Sleeve-for-Nokia-Lumia-930-Pull-Tab-Slim-Skin-Cover-/141479787360?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item20f0da3b60

 

το ειχα παρει για το NOKIA LUMIA 930 αλλα κανει γαντι στο Ζ30 :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε!!!android my ***!!! εχω παθει μεγαλη ηττα με το τηλεφωνο λεμε!!!εχετε να συστήσετε θηκη και ζελατινα παρακαλω?

Εγώ πήρα την αυθεντική, είναι πολύ καλή

http://store.shopblackberry.com/store/bbrryeu/de_DE/pd/productID.288055200/categoryID.66913600/parentCategoryID.61722700

Μπορείς να μιλάς με κλειστό καπάκι και φαίνονται κι οι ειδοποιήσεις LED.

Link to comment
Share on other sites

επισης tempered glass

http://www.ebay.com/itm/171662129934?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=470637188403&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

έχει χρησιμοποιήσει κανείς tempered glass?? γιατί πήρα ένα, αλλά από ότι είδα η οθόνη στο Ζ30 δεν είναι τελείως επίπεδη στις άκρες, με αποτέλεσμα να μην εφαρμόζει σωστά :(... εκτός αν δεν έχω κάνει κάτι σωστά εγώ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων που δεν συγκέντρωσα τις απορίες μου όλες μαζί, αλλά μου ερχονται ένα-ένα!

Το Ζ30 είναι πλέον 1μιση χρόνο στην αγορά, όσοι το έχετε πολύ καιρό (τουλάχιστον 7-8 μήνες), μπορείτε να μου πείτε έχει χαμηλώσει ταχύτητα στην απόδοσή του? όπως γίνεται στο android που μετά από ένα εξάμηνο πάνε οι συσκευές πιο αργά από χελώνα?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...