Jump to content

Honor 6 Plus (6X)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Honor 6 Plus (το αναφερουν και ως Glory 6 Plus και ως Honor 6X και Glory 6Χ)

αναμενεται δεκεμβριο 2014 - ιανουαριο 2015

 

εκτιμηση τιμης για εκδοση 3G: €260-300

εκτιμηση τιμης για εκδοση 4G: €325-400

 

hands-on video

 

- οθονη 5.5" (fhd 1920 x 1080, 485ppi)

- 2G/3G/4G (με εκδοση για ευρωπη)

- δικαρτο (2 micro sim)

- οχταπυρηνος επεξεργαστης 1.8 kirin k930

- 3gb ram, 16/32gb rom, card slot

- γραφικα mali-t628 mp4

- android 4.4.4

- εμπρος καμερα 5mp, πισω καμερα 8mp με 2 αισθητηρες (video about camera)

- μπαταρια 3600mah (μη αφαιρουμενη)

- διαστασεις 150.46 x75.68 x 7.5mm, βαρος με μπαταρια 165g

- ραδιοφωνο / accel, proximity, compass / ...

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 160
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θελωωωωωωω

 

εμεινα και χωρις κινητο τωρα γιατι μου σπασε το lg g2 που εχω η οθονη

 

ειμαι φιλε μεταξυ αυτου και του huawaei ascend mate monarch, του one plus και του note 4

 

δυσκοολη επιλογή

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

το θελωωωωωωω

 

εμεινα και χωρις κινητο τωρα γιατι μου σπασε το lg g2 που εχω η οθονη

 

ειμαι φιλε μεταξυ αυτου και του huawaei ascend mate monarch, του one plus και του note 4

 

δυσκοολη επιλογή

 

Άποψή μου όχι το 1+.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε πως θα βγει κ αυτό!!!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

preorder ακόμα

 

αυτο ακριβως εχω απαντησει.

επισης εμφανιστηκε και στο vickmall (out-of-stock) ποιο ακριβο.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
345 ευρώ το to2c για το μαύρο χρώμα και με 375 το λευκό http://www.to2c.com/huawei...ile-phone.html

 

Δυστυχώς ανέβηκε η τιμή..

 

Γνωρίζουμε κάτι για το συγκεκριμένο site?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα ότι η θέση της sd card είναι στη δεύτερη sim. Δηλαδή ή μια sim και sd ή 2 sim. Δεν είναι όπως το honor 6 που έχει ξεχωριστή υποδοχή για την sd card. Ισχύει αυτό ή κάνω λάθος γιατί είμαι έτοιμος να το παραγγείλω και να δώσω το honor 6 που έχω.
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα ότι η θέση της sd card είναι στη δεύτερη sim. Δηλαδή ή μια sim και sd ή 2 sim. Δεν είναι όπως το honor 6 που έχει ξεχωριστή υποδοχή για την sd card. Ισχύει αυτό ή κάνω λάθος γιατί είμαι έτοιμος να το παραγγείλω και να δώσω το honor 6 που έχω.

 

Και εγώ δεν το είχα ανακαλύψει,μετά το ποστάρισμα σου το έψαξα λίγο και στο παρακάτω

στο ~ 1:26 το λέει..

Με το μοντέλο των 32 GB όμως δεν πιστεύω να έχει και τόσο σημασία..(?)

Από ποιο κατάστημα θα το παραγγείλεις αν και εφόσον το αποφασίσεις?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανακάλυψα ότι η θέση της sd card είναι στη δεύτερη sim. Δηλαδή ή μια sim και sd ή 2 sim. Δεν είναι όπως το honor 6 που έχει ξεχωριστή υποδοχή για την sd card. Ισχύει αυτό ή κάνω λάθος γιατί είμαι έτοιμος να το παραγγείλω και να δώσω το honor 6 που έχω.

 

Ναι έτσι είναι φίλε, δυστυχώς η δεύτερη έτσι λειτουργεί! :/ Σκέφτεσαι για τέτοια αλλαγή ε? Όσο για την τιμή η ισοτιμία ευρώ δολαρίου σιγά σιγά ανεβαίνει οπότε θα πέσουν οι τιμές πάλι! Υπομονή! Εγώ πάντως θα περιμένω hands-on απο myphone και μετά θα προχωρήσω σε αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το είχα ανακαλύψει,μετά το ποστάρισμα σου το έψαξα λίγο και στο παρακάτω
στο ~ 1:26 το λέει..

Με το μοντέλο των 32 GB όμως δεν πιστεύω να έχει και τόσο σημασία..(?)

Από ποιο κατάστημα θα το παραγγείλεις αν και εφόσον το αποφασίσεις?

 

Έχει μεγάλη σημασία διότι στη τιμή έχουν διαφορά 100$ και την 64gb SD card Class10 που έχω, τι θα τη κάνω? Στο Vickmall το 16αρι plus, μέχρι χθες το είχαν 389$ και σήμερα έχει πάει 399$. Αντί για να πέφτουν οι τιμές, ανεβαίνουν......!!!!!!! Μια χαρά είναι και το 5incho honor 6 που έχω. Θα περιμένω και τις νέες ναυαρχίδες του 2015 και αλλαγή ίσως αργότερα.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Έχει μεγάλη σημασία διότι στη τιμή έχουν διαφορά 100$ και την 64gb SD card Class10 που έχω, τι θα τη κάνω? Στο Vickmall το 16αρι plus, μέχρι χθες το είχαν 389$ και σήμερα έχει πάει 399$. Αντί για να πέφτουν οι τιμές, ανεβαίνουν......!!!!!!! Μια χαρά είναι και το 5incho honor 6 που έχω. Θα περιμένω και τις νέες ναυαρχίδες του 2015 και αλλαγή ίσως αργότερα.

 

Στο μαγαζί που παρέθεσα παραπάνω είναι ακόμη στα 389..

Τελικά γνωρίζουμε αν είναι αξιόπιστο ή όχι?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Το 32αρη έχει 459 ευρώ. Πάντος αν το 16αρη είχε ξεχωριστο slot για την SD card θα το αγόραζα με κλειστά μάτια!!!!! Αν συγκρίνω απο το μικρό Honor 6 που έχω στα χέρια μου σχεδόν 1 μήνα, είναι άπαιχτο το τηλεφωνο.
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να..τραβήξω την σκανδάλη.

Έχω μια κάρτα Wind(κύρια) και μια Vodafone που θα την κάνω whatsup σύντομα.

Απο θέμα κάλυψης υποθέτω είμαι εντάξει με το συγκεκριμένο 32GB LTE μοντέλο?

http://s15.postimg.org/50fnz0mjr/HTB1_Pt_T_GVXXXXb_CXXXXq6x_XFXXXy.jpg

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Αν και έχει καλυφθεί κ σε άλλα θέματα( η αγορά του απο B2Cbuying),αλλά μια διευκρίνηση Singapore ή PostNL..?

 

Επεξεργασία:Singapore Post,μου πρότεινε στο live chat η Elena.

 

Ποιό απο τα 3 προτείνετε?

Στο minideal ζητάω δώρα μετά την παραγγελία?

 

B2CBuying

http://s29.postimg.org/dgva5rc8j/b2cbuying_order.jpg

 

Minideal

http://s15.postimg.org/7u3lxjyef/minideal_order.jpg

 

To2c

http://s10.postimg.org/8klmqy5md/to2c_order.jpg

 

Η παραγγελία έγινε μέσω Vickmall,αναμένουμε λοιπόν.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο στα 16GB και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα: ο δείκτης SAR ξέρουμε πόσο είναι? Θα πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά του από Κίνα μεριά, πέρα από τελωνεία-αντάπτορες κλπ, υπάρχει κάτι που να ζητήσω ως προς το τηλέφωνο καθεαυτό, π.χ. ελληνικα, play store...? Για το Honor 6 αναφέρονται ως συμβατά με τα ελληνικά δίκτυα, συγκεκριμένα μοντέλα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5759481#post5759481), συμβαίνει κάτι αντίστοιχο με το Plus? Στην φωτό που έχει ανεβάσει ο justapstar7 η 32BG version έχει διαφορές με την 16 GB version, όσον αφορά τα δίκτυα, η 16 GB version δουλεύει με cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο στα 16GB και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα: ο δείκτης SAR ξέρουμε πόσο είναι? Θα πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά του από Κίνα μεριά, πέρα από τελωνεία-αντάπτορες κλπ, υπάρχει κάτι που να ζητήσω ως προς το τηλέφωνο καθεαυτό, π.χ. ελληνικα, play store...? Για το Honor 6 αναφέρονται ως συμβατά με τα ελληνικά δίκτυα, συγκεκριμένα μοντέλα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5759481#post5759481), συμβαίνει κάτι αντίστοιχο με το Plus? Στην φωτό που έχει ανεβάσει ο justapstar7 η 32BG version έχει διαφορές με την 16 GB version, όσον αφορά τα δίκτυα, η 16 GB version δουλεύει με cosmote?

 

Θεωρώ ότι όλες σου οι ερωτήσεις θα απαντηθούν άμεσα μέσω Chat , online ,με κάποιους αντιπροσώπους από τα "κινεζομάγαζα".

Προτείνω vickmall μιας και πέτυχα την καλύτερη τιμή, καλά δωράκια και άμεσες απαντήσεις στα ερωτήματα μου.

Στην διάθεση σου αν μπορώ να βοηθήσω κάπως.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι όλες σου οι ερωτήσεις θα απαντηθούν άμεσα μέσω Chat , online ,με κάποιους αντιπροσώπους από τα "κινεζομάγαζα".

Προτείνω vickmall μιας και πέτυχα την καλύτερη τιμή, καλά δωράκια και άμεσες απαντήσεις στα ερωτήματα μου.

Στην διάθεση σου αν μπορώ να βοηθήσω κάπως.

 

Σε ευχαριστώ πολύ justapstar7 για την βοήθειά σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τί έγινε τελικά ? Το πήρε κανείς ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη περιμένω να μου έρθει απο vickmall ,18η μέρα απο την αποστολή, λογικά στις επόμενες 5-10 μέρες θα το έχω.
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Και καθώς η αναμονή συνεχίζεται, ένα ενδιαφέρον συγκριτικό θερμοκρασιών λειτουργίας μεταξύ του Honor 6 Plus,του Xiaomi Mi4 & του Meizu MX4 .

Θετικά τα αποτελέσματα για εμάς τους μελλοντικούς ιδιοκτήτες ..

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...