Jump to content

Lenovo S850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Lenovo S850

 

http://www.bazaarelectric.gr/wp-content/uploads/2014/09/c10209312-1l.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • CPU Quad-core 1.3GHz MTK 6582M
  • 2G Network 850
  • 3G Network 850 HSDPA
  • Display size 5.0" IPS 1280 x 720
  • Display type HD IPS Multitouch
  • GPS Yes
  • Memory internal 16 GB storage
  • OS Android OS, v4.4.2 (KitKat)
  • Primary Camera 13 MP
  • Radio Yes
  • SIM Dual SIM
  • Secondary Camera 5 MP
  • Μπαταρία 2000 mAh

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 477
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.to2c.com/lenovo-s850-free-leather-case-mtk6582-quad-core-1-3ghz-glass-shell-android-4-4-with-5-0-inch-hd-gorilla-glass-1g-16gb-smartphone.html

 

 

υπαρχει και σε ασπρο στο youtube και εκει φαινεται πανεμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρεται για την συγκεκριμένη συσκεύη η κοπέλα μου. Πώς σας φαίνεται; Την χει πάρει μήπως κάποιο μέλος να μας πεί την γνώμη του;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς δεν υπάρχουν (ακόμα) κάτοχοι. Με τα lenovo ωστόσο δύσκολα θα βρεις προβλήματα αξιοπιστίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγει το άσπρο σε καλά καταστήματα θα αρχίσουν οι παραγγελίες!!

 

http://www.minideal.net/lenovo-s850-mtk6582-android-4-4-quad-core-mobile-phone-1-3ghz-5-0-ips-720p-screen-5-0mp-13-0mp-1gb-ram-16g-rom-wcdma.html

Κυκλοφόρησε το άσπρο!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Panasonic GD92 -> Panasonic GD70 -> Panasonic X66 -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson G900 -> Samsung Galaxy Mini S5570 -> Samsung Galaxy Pocket S5300 -> Lenovo A660 -> Lenovo A850...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις βγει το άσπρο σε καλά καταστήματα θα αρχίσουν οι παραγγελίες!!

 

http://www.minideal.net/lenovo-s850-mtk6582-android-4-4-quad-core-mobile-phone-1-3ghz-5-0-ips-720p-screen-5-0mp-13-0mp-1gb-ram-16g-rom-wcdma.html

Κυκλοφόρησε το άσπρο!!

 

Και ένα review από αυτούς

Ωραίο φαίνεται..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το έχω πάρει, έχω παραλάβει δύο συσκευές, και οι δύο από το minideal.

 

Και τα δύο είχαν την 4.4.2!!!

Είναι πάρα πολύ όμορφο και στιβαρό τηλέφωνο, δείχνει πολύ-πολύ ακριβότερο από τα 146 ευρώ που πλήρωσα!

 

Να πω ορισμένα πράγματα που ενδιαφέρουν:

- Η μπαταρία του είναι ενσωματωμένη, δεν έχει πρόσβαση ο χρήστης

- Το πίσω κάλυμμα ΔΕΝ αφαιρείτε.

- Οι κάρτες είναι μικρές, υπάρχει μια μικρή θήκη στο πλάι που βγαίνει με ειδικό κλειδάκι

- Το τηλέφωνο έχει Ελληνικό adroind φυσικά, αλλά οι εφαρμογές της lenovo ΔΕΝ έχουν! Το μεγαλύτερο πρόβλημα για κάποιον που δεν ξέρει αγγλικά, είναι ίσως στην χρήση της φωτογραφικής μηχανής. Έχει και άλλα κομμάτια στο μενού στα Αγγλικά, το πόσο πρόβλημα είναι ή όχι, εξαρτάτε από το χρήστη. Δεν υπάρχει πρόβλημα σε επαφές, sms, 100% Ελληνικό όμως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, αυτό πρέπει να το ξέρετε.

- Η φωτογραφική του μηχανή είναι εξαιρετική! Πλήθος ρυθμίσεων, πολύ καλά αποτελέσματα!

- Η οθόνη φωτεινή όσο πρέπει, κανένα πρόβλημα ορατότητας ακόμα και σε μεγάλες γωνίες θέασης.

- Σε ότι παιχνίδι το δοκίμασα, έτρεξε πολύ καλά. Σε σύγκριση με το zopo zp700 που επίσης έχω, σε ταχύτητα δεν θα έλεγα πως έχει διαφορά, έχει όμως στην γενική αίσθηση που σου δίνει σαν τηλέφωνο (το lenovo είναι σαφώς πιο ποιοτικό, δεν τίθεται θέμα, είναι βέβαια και σε άλλη κατηγορία τα δύο τηλέφωνα και με μεγάλη διαφορά στην τιμή.)

-Δεν ξέρω αν είναι λόγω της εποχής, μειωμένος φόρτος ταχυδρομείων, αλλά τα παρέλαβα πάρα πολύ γρήγορα! Το ένα σε 12 μέρες και το άλλο σε 8!!! Με εξέπληξαν ευχάριστα!

 

Η τελική μου γνώμη; Αξίζει το κάθε σεντ!όμορφο, στιβαρό, ποιοτικό. Έχει το θέμα με την ενσωματωμένη μπαταρία και το όχι 100% Ελληνικό περιβάλλον, αλλά αυτό είναι υποκειμενικά, για άλλους είναι πρόβλημα και για άλλους όχι.

==== Find your self esteem and be forever free to dream ===
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει, έχω παραλάβει δύο συσκευές, και οι δύο από το minideal.

 

Και τα δύο είχαν την 4.4.2!!!

Είναι πάρα πολύ όμορφο και στιβαρό τηλέφωνο, δείχνει πολύ-πολύ ακριβότερο από τα 146 ευρώ που πλήρωσα!

 

Να πω ορισμένα πράγματα που ενδιαφέρουν:

- Η μπαταρία του είναι ενσωματωμένη, δεν έχει πρόσβαση ο χρήστης

- Το πίσω κάλυμμα ΔΕΝ αφαιρείτε.

- Οι κάρτες είναι μικρές, υπάρχει μια μικρή θήκη στο πλάι που βγαίνει με ειδικό κλειδάκι

- Το τηλέφωνο έχει Ελληνικό adroind φυσικά, αλλά οι εφαρμογές της lenovo ΔΕΝ έχουν! Το μεγαλύτερο πρόβλημα για κάποιον που δεν ξέρει αγγλικά, είναι ίσως στην χρήση της φωτογραφικής μηχανής. Έχει και άλλα κομμάτια στο μενού στα Αγγλικά, το πόσο πρόβλημα είναι ή όχι, εξαρτάτε από το χρήστη. Δεν υπάρχει πρόβλημα σε επαφές, sms, 100% Ελληνικό όμως ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, αυτό πρέπει να το ξέρετε.

- Η φωτογραφική του μηχανή είναι εξαιρετική! Πλήθος ρυθμίσεων, πολύ καλά αποτελέσματα!

- Η οθόνη φωτεινή όσο πρέπει, κανένα πρόβλημα ορατότητας ακόμα και σε μεγάλες γωνίες θέασης.

- Σε ότι παιχνίδι το δοκίμασα, έτρεξε πολύ καλά. Σε σύγκριση με το zopo zp700 που επίσης έχω, σε ταχύτητα δεν θα έλεγα πως έχει διαφορά, έχει όμως στην γενική αίσθηση που σου δίνει σαν τηλέφωνο (το lenovo είναι σαφώς πιο ποιοτικό, δεν τίθεται θέμα, είναι βέβαια και σε άλλη κατηγορία τα δύο τηλέφωνα και με μεγάλη διαφορά στην τιμή.)

-Δεν ξέρω αν είναι λόγω της εποχής, μειωμένος φόρτος ταχυδρομείων, αλλά τα παρέλαβα πάρα πολύ γρήγορα! Το ένα σε 12 μέρες και το άλλο σε 8!!! Με εξέπληξαν ευχάριστα!

 

Η τελική μου γνώμη; Αξίζει το κάθε σεντ!όμορφο, στιβαρό, ποιοτικό. Έχει το θέμα με την ενσωματωμένη μπαταρία και το όχι 100% Ελληνικό περιβάλλον, αλλά αυτό είναι υποκειμενικά, για άλλους είναι πρόβλημα και για άλλους όχι.

 

Eπιτελους καποια σχολια γιατι το παρειγγειλα και εχω ενα αγχος! η μπαταρια του με νορμαλ χρηση ποσο κραταει περιπου?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να του περασεις αλλη ρομ; εχει βγαλει μια ιστοσελιδα γι'αυτο, επισης δοκιμασες να τρεξεις 2-3 προγραμματα μαζι να δεις αν κολλαει καθολου; Edited by altheo
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να του περασεις αλλη ρομ; εχει βγαλει μια ιστοσελιδα γι'αυτο, επισης δοκιμασες να τρεξεις 2-3 προγραμματα μαζι να δεις αν κολλαει καθολου;

 

δωσε link για αλλη rom please!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να του περασεις αλλη ρομ; εχει βγαλει μια ιστοσελιδα γι'αυτο, επισης δοκιμασες να τρεξεις 2-3 προγραμματα μαζι να δεις αν κολλαει καθολου;

 

 

Άλλη rom δεν υπάρχει λόγος να τους περάσω, μια χαρά λειτουργούν έτσι για μένα. Γιατί να κάνω πειράματα;

Τις συσκευές μας τις παίρνουμε για να δουλεύουν αυτές για μας και όχι εμείς για εκείνες.... :rolleyes:

 

Τα προγράμματα τα τρέχει απροβλημάτιστα, (ανοιχτό παιχνίδι, 2 browser, φωτογραφικό άλμπουμ, όλα μαζί χωρίς κανένα πρόβλημα!)

==== Find your self esteem and be forever free to dream ===
Link to comment
Share on other sites

Άλλη rom δεν υπάρχει λόγος να τους περάσω, μια χαρά λειτουργούν έτσι για μένα. Γιατί να κάνω πειράματα;

Τις συσκευές μας τις παίρνουμε για να δουλεύουν αυτές για μας και όχι εμείς για εκείνες.... :rolleyes:

 

Τα προγράμματα τα τρέχει απροβλημάτιστα, (ανοιχτό παιχνίδι, 2 browser, φωτογραφικό άλμπουμ, όλα μαζί χωρίς κανένα πρόβλημα!)

απο μπαταρια πως παει?

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως παει?

 

Με χρήση του σαν τηλέφωνο, χωρίς χρήση παιχνιδιών και ασύρματων δικτύων, κρατά 36-40 ώρες

Αν ανοίξεις τα ασύρματα δίκτυα, πέφτει στο μισό σχεδόν, φτάνει περίπου τις 20 ώρες.

Αν παίζεις παιχνίδια, δεν φτάνει μια φόρτιση τη μέρα.

 

Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα της συσκευής. Το έχω πει και αλλού, δεν είναι δυνατόν να θέλουμε πολυπυρηνικές συσκευές, μεγάλες επιδόσεις, μεγάλες και φωτεινές οθόνες, ασύρματες συνδέσεις και να έχουμε και διάρκεια μπαταρίας σαν των ΝΟΚΙΑ 6110.

Είναι απλά αδύνατον!!!!

 

Σε όλα τα μοντέρνα smarthones, με χρήση παιχνιδιών και ασυρμάτων δικτύων, μια φόρτιση τη μέρα δεν φτάνει ποτέ. Σε κανένα τηλέφωνο, όχι στο Lenovo μόνο.

 

Η απάντηση λοιπόν στο "πως πάει από μπαταρία", είναι "όπως σε όλα". Εξαρτάται από τη χρήση. ΔΕΝ υπάρχει μαγική μπαταρία που να κρατάει και να κρατάει. Ούτε σε αυτή τη συσκευή θα βρεις αστείρευτη πηγή ενέργειας ούτε σε άλλες πολύ ακριβότερες με παρόμοια χωρητικότητα.

 

Η συμπεριφορά του είναι τυπική στη διάρκεια της μπαταρίας, ούτε καλύτερη ούτε χειρότερη από άλλα. Γενικά τα πάει καλά, μη σε αγχώνει. Είμαι σίγουρος πως θα το απολαύσεις.

==== Find your self esteem and be forever free to dream ===
Link to comment
Share on other sites

Με χρήση του σαν τηλέφωνο, χωρίς χρήση παιχνιδιών και ασύρματων δικτύων, κρατά 36-40 ώρες

Αν ανοίξεις τα ασύρματα δίκτυα, πέφτει στο μισό σχεδόν, φτάνει περίπου τις 20 ώρες.

Αν παίζεις παιχνίδια, δεν φτάνει μια φόρτιση τη μέρα.

 

Αυτό όμως δεν είναι πρόβλημα της συσκευής. Το έχω πει και αλλού, δεν είναι δυνατόν να θέλουμε πολυπυρηνικές συσκευές, μεγάλες επιδόσεις, μεγάλες και φωτεινές οθόνες, ασύρματες συνδέσεις και να έχουμε και διάρκεια μπαταρίας σαν των ΝΟΚΙΑ 6110.

Είναι απλά αδύνατον!!!!

 

Σε όλα τα μοντέρνα smarthones, με χρήση παιχνιδιών και ασυρμάτων δικτύων, μια φόρτιση τη μέρα δεν φτάνει ποτέ. Σε κανένα τηλέφωνο, όχι στο Lenovo μόνο.

 

Η απάντηση λοιπόν στο "πως πάει από μπαταρία", είναι "όπως σε όλα". Εξαρτάται από τη χρήση. ΔΕΝ υπάρχει μαγική μπαταρία που να κρατάει και να κρατάει. Ούτε σε αυτή τη συσκευή θα βρεις αστείρευτη πηγή ενέργειας ούτε σε άλλες πολύ ακριβότερες με παρόμοια χωρητικότητα.

 

Η συμπεριφορά του είναι τυπική στη διάρκεια της μπαταρίας, ούτε καλύτερη ούτε χειρότερη από άλλα. Γενικά τα πάει καλά, μη σε αγχώνει. Είμαι σίγουρος πως θα το απολαύσεις.

 

ok thnx!Οσο μου πηγαινε και στο s820...μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση γιατι ενα αλλο κινεζικο που εχω το εχει αυτο το προβλημα!! μηπως οταν εχεις ανοιχτο προγραμμα, οποιοδηποτε ειναι αυτο, ετυχε να σε πεταξει εξω ή να λεει σταματησε η λειτουργεια του;;

Aαα και κατι ακομα, το λογοτυπο που φωτιζει ειναι μονο στο ασπρο;; γιατι στο ροζ και στο μπλε φαινεται να μην εχει led!

Edited by altheo
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα ενα σε χρωμα μπλε για λογαριασμο φιλου.Ηρθε σε μολις 8 μερες απο το Minideal ετοιμο ρουταρισμενο με θηκη και ζελατινα δωρακι.

Το κινητο ειναι πανεμορφο,πολυ καλη κατασκευη για 5ιντσο κινητομε πολυ μικρες διαστασεις.Λιγο που το σκαλισα ειναι απολυτα smooth με την 4.4.2 που φοραει και παρατηρησα παιδια οτι εχει 589Mb ελευθερη RAM που σπανια βλεπεις σε κινητα με 1Gb RAM.Εχει κανει εξαιρετικη δουλεια η Lenovo.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

@prokopino

 

ενδιαφερεται φιλος για το s850, επειδη ομως τον προβληματιζει η αυτονομια θα ηταν ευκολο να ανεβασεις ενα screen shot με ωρες οθονης; Αν μπορουσες να περιγραψεις και την χρηση που εκανες για αυτες τις ωρες ακομα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολύ όμορφο τηλέφωνο, αλλά με τέτοια μπαταρία δεν πας πουθενά..

 

η μπαταρια του ειναι παρα πολυ καλη για 2000...πολυ καλυτερη απ του s820 που ειναι επισης 2000 αλλα οχι ενσωματομενη...με νορμαλ χρηση σε φιλο μου του βγαζει 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

το ειδα στα παμλικ υπεροχη οθονη ταχυτατο και εχει τον 6582 κλειδωσε αμεσα δορυφορους και εχει 4.4.2 με ελληνικα ειναι παρα πολυ ομορφη αρκετα πιο μεγαλο ομως απο το jiayu g4 μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...