Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω το κινητό έχει τη δυνατότητα να κάνει φραγή κλήσεων σε αριθμό και πως? Ευχαριστώ.

 

Μπαίνεις στην επαφή που θες και από τις επιλογές την βάζεις στην "blacklist"

Όταν σε καλεί του δείχνει πάντα κατειλημμένο. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πηρα κι'εγω ενα για τον φιλο μου και του κανει τα ιδια ακριβως,δεν κραταει ουτε μια μερα,το εχει σχεδον ενα μηνα.

Για πειτε ρε παιδια τι κανουμε?(απο minideal κια το δικο μου)

 

Προβληματική μπαταρία ίσως! Αναφορά στο μαγαζί και δείτε τι θα σας πουν

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι'εγω ενα για τον φιλο μου και του κανει τα ιδια ακριβως,δεν κραταει ουτε μια μερα,το εχει σχεδον ενα μηνα.

Για πειτε ρε παιδια τι κανουμε?(απο minideal κια το δικο μου)

 

Ρε παιδια τι γινεται με αυτο το s660; πως ειναι δυνατον σε πολλους να ειναι σκυλι η μπαταρια και αλλοι να λενε οτι κραταει μονο λιγες ωρες;

Εγω το πηρα μολις κυκλοφορησε με αυτην την ρομ

4.2.2

s660.V26, 2014/02/28 17:50

S660_S026_140228

Και χωρις να εχω πειραξει τιποτα βγαζει τουλαχιστον 7 ωρες οθονης, αντε 6 με βαρια χρηση(οχι παιχνιδια). Μηπως εχετε ανοικτο κανα gps ή κατι αλλο και σας τρωει την μπαταρια; Ανεβαστε αναλυτικα στατιστικα μπαταριας να δουμε...

 

ή η ρομ που βαζουν τωρα ειναι για τα αναθεμα, δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω απο τον φιλο μου και θα ανεβασω στατιστικα και τι ρομ φοραει.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :) "Κόβει" και τα sms?

 

Δεν το ξέρω, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιoν γνωστό. Βάλτον για λίγο στην blacklist και πες του να σου στείλει sms

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεία να το πάρω άκουσα θεματα με το σήμα ότι δεν πιάνει καθόλου μετα απο 3 μήνες

Να πάρω αυτο η το Α850+

Ζήσε την κάθε σου στιγμή σαν να 'ναι η τελευταία
Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΟυυυυφφφφ !

 

επιτέλους τελειωσα το διαβασμα :wacko::wacko:

 

καταρχην ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να μπαινετε μεσα σε ενα ποστ,για το κινητο που σαν ενδιαφερει και να ρωτατε αξιζει?

υπαρχουν 28-29 σελιδες που εχει αρκετες (βασικα σχεδον ολες ) τις ερωτησεις που ρωτατε

 

οσον αφορα εμενα,ημουν κατοχος του zopo c2 platinum για 1 χρονο με μικρα προβληματα ,μεχρι το καλοκαιρι που η μιση οθονη σταματησε να νιωθει αγγιγματα...αντεξα 2-3 μηνες χωρις σμαρτφον αλλα ειναι καιρο για αγορα,

ειμαι αναμεσα στο S660 και A806 το οποιο εχει καλυτερα σπεκς αλλα 500μαωρια μικροτερη μπαταρια το οποιο σε συνδυασμο των καλυτερων σπεκς καιει περισσοτερο

 

 

το θεμα ειναι οτι ειχα ψιλο καταληξει για να επαιρνα το 660 απο μινιντιλ λογω μπαταριας ,ικανοποιητικα σπεκς ,μεταλικο καπακι ,και τιμη ,ΑΛΛΑ μετα απο οσα διαβασα στα τελευταια ποστ για τα μπαγκς που εχει δεν ξερω αν θελω τελικα να το παρω, ειδικα επειδη ειχα παρομοια θεματα στο ζοπο (το οποιο το πηρα 220 € ) 1-2 απο τα θεματα (ζεσταμα -και καποια ριμπουτ στην αρχη) οποτε ηθελα κατι που να μην ειχε θεματα,

 

οποτε αν σχεδον ολοι σας λετε οτι εχετε θεμα αυτο ειναι λιγο καπως....:ninja:

 

αποψεις?

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΟυυυυφφφφ !

 

επιτέλους τελειωσα το διαβασμα :wacko::wacko:

 

καταρχην ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να μπαινετε μεσα σε ενα ποστ,για το κινητο που σαν ενδιαφερει και να ρωτατε αξιζει?

υπαρχουν 28-29 σελιδες που εχει αρκετες (βασικα σχεδον ολες ) τις ερωτησεις που ρωτατε

 

οσον αφορα εμενα,ημουν κατοχος του zopo c2 platinum για 1 χρονο με μικρα προβληματα ,μεχρι το καλοκαιρι που η μιση οθονη σταματησε να νιωθει αγγιγματα...αντεξα 2-3 μηνες χωρις σμαρτφον αλλα ειναι καιρο για αγορα,

ειμαι αναμεσα στο S660 και A806 το οποιο εχει καλυτερα σπεκς αλλα 500μαωρια μικροτερη μπαταρια το οποιο σε συνδυασμο των καλυτερων σπεκς καιει περισσοτερο

 

 

το θεμα ειναι οτι ειχα ψιλο καταληξει για να επαιρνα το 660 απο μινιντιλ λογω μπαταριας ,ικανοποιητικα σπεκς ,μεταλικο καπακι ,και τιμη ,ΑΛΛΑ μετα απο οσα διαβασα στα τελευταια ποστ για τα μπαγκς που εχει δεν ξερω αν θελω τελικα να το παρω, ειδικα επειδη ειχα παρομοια θεματα στο ζοπο (το οποιο το πηρα 220 € ) 1-2 απο τα θεματα (ζεσταμα -και καποια ριμπουτ στην αρχη) οποτε ηθελα κατι που να μην ειχε θεματα,

 

οποτε αν σχεδον ολοι σας λετε οτι εχετε θεμα αυτο ειναι λιγο καπως....:ninja:

 

αποψεις?

 

 

φιλε μου τα εχω δουλεψει για λιγο και τα δυο κινητα,παρε το Α806 χωρις πολυ σκεψη,παει σφαιρα ,η μπαταρια κραταει οπως το 660 το οτι ειναι 8πυρινο δεν παει να πει οτι καιει περισσοτερο.και 2GB ram ;)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα εχω δουλεψει για λιγο και τα δυο κινητα,παρε το Α806 χωρις πολυ σκεψη,παει σφαιρα ,η μπαταρια κραταει οπως το 660 το οτι ειναι 8πυρινο δεν παει να πει οτι καιει περισσοτερο.και 2GB ram ;)

 

απλα επειδη εχει και hd oθονη ,και καλυτερο επεξεργαστη απο τη προσωπικη μ εμπειρια αυτο καταλαβα,πρεπει σιγουρα να διαβασω και το αλλο νημα,αλλα ιδια μπαταρια? :wacko: μακαρι

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

......οποτε αν σχεδον ολοι σας λετε οτι εχετε θεμα αυτο ειναι λιγο καπως....:ninja:

 

αποψεις?

Δεν έχουμε όλοι θέμα, απλά εδώ (και λογικό είναι) γράφουν όσοι έχουν πρόβλημα.

Αλλιώς θα έβλεπες συνέχεια ανούσια ποστ του τύπου "έχω το S660 και είμαι καλά" :p

 

Σε ότι αφορά τα προβλήματα, όπως και να το κάνεις το κινητό απευθύνετε κυρίως σε απλούς χρήστες

που θέλουν κάτι καλό ποιοτικά, που να δουλεύει χωρίς πείραγμα (που τα προσφέρει με το παραπάνω το κινητό αυτό)

οπότε και δεν υπάρχει η εμπειρία αντιμετώπισης (κυρίως softwarικών) προβλημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον προηγουμενο και για να δωσω ενα παραδειγμα του τι μπορει να συμβει, εχω δωσει εδω και καιρο το εν λογω κινητο στο... ετερον ημισυ και ξαφνικα ακουω γκρινια για την αυτονομια και οτι δεν κραταει ουτε μια μερα... τι ειχε γινει; απλα καπου καπως ειχαν ξεχαστει το gps και το navigator ανοιχτα συνεχως (ναι υπαρχουν χρηστες που κατι τοσο απλο δεν μπορουν να το καταλαβουν) .

 

Προς θεου δεν λεω οτι τα παραπονα των φιλων ειναι αβασιμα για να μην παρεξηγηθω...ομως αν καποιοι εχουν την γνωση ας συμβουλευτουν τους τυφλοσουρτες εδω στο φορουμ για να αλλαξουν ρομ, εστω και παλαιοτερης εκδοσης.

 

Τωρα για τον φιλο που εχει το διλλημα με το α806 θα ελεγα να ριξει μια ματια στο s860(παρομοια κατασκευη με το s660, ισως ακομα καλυτερη) και σε καποια της σειρας α που εχουν γνωστες αλυσιδες. Η διαφορα ειναι κυριως στα χρηματα, στην ποιοτητα και θεωρω στην αυτονομια, αν και δεν ξερω ακριβως ποσες ωρες βγαζει το α806 με ιδια χρηση. Σιγουρα με μια optimized rom το s660 θα ειχε ακομα καλυτερη αυτονομια. Εντελει και τα δυο καλα ειναι, εξαρταται τι θελει ο καθενας.

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε όλοι θέμα, απλά εδώ (και λογικό είναι) γράφουν όσοι έχουν πρόβλημα.

Αλλιώς θα έβλεπες συνέχεια ανούσια ποστ του τύπου "έχω το S660 και είμαι καλά" :p

 

 

 

αδικο δεν εχεις σε αυτο που λες! ουσιαστικα στο ψαξε ειμαι ακομη,τωρα οσον αφορα την απλη χρηση,στο παλιο μ σιγουρα το ειχα φορτωσει(200++ apps )

αλλα σε αυτο θελω σιγουρα πιο χαλαρες απαιτησεις...

επισης δεν θελω να δωσω πολλα χρηματα και αυτα τα 30 της διαφορας μεταξυ των 2 μου φαινεται μεγαλο (λογω του οτι μολις αγορασα dslr οποτε τα χρηματα τα μετραω σαν κουκια (συν οτι θελω να το παρω πριν τις χριστουγεννιατικες διακοπες) )

 

οσο για το κινητο που μου προτεινε ο φιλος,τον ευχαριστω καταρχην αλλα οπως δεν μαρεσει τοσο το κλειστο λειτουργικο,ετσι δεν μαρεσει και η κλειστη μπαταρια.ναι οκ εχει 4000αμπερωρια ,δεν νομιζω να χρειαστω αλλαγη συντομα,αλλα το οτι δεν μου επιτρεπει να το πειραξω μου τη σπαει λιγο(συν οτι το βρισκω καμποσο πιο ακριβο)

 

 

το ψαξιμο συνεχιζεται...

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

@georgePS

 

Οχι δεν προτεινα το s860 (που μου αρεσει παρεμπιπτοντως) , εννοουσα να δεις τις ποιοτικες διαφορες στην κατασκευη της σειρα s με την σειρα a απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

@georgePS

 

Οχι δεν προτεινα το s860 (που μου αρεσει παρεμπιπτοντως) , εννοουσα να δεις τις ποιοτικες διαφορες στην κατασκευη της σειρα s με την σειρα a απο κοντα.

 

αα οκ νομιζα οτι μου το προτεινες,αφου εκανες την αρχη τελεια ,να παμε για καφε να το δω το τηλεφωνο :lol::lol:

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι'εγω ενα για τον φιλο μου και του κανει τα ιδια ακριβως,δεν κραταει ουτε μια μερα,το εχει σχεδον ενα μηνα.

Για πειτε ρε παιδια τι κανουμε?(απο minideal κια το δικο μου)

 

τελικα αλλαξα ρομ και το προβλημα μπαταρια λυθηκε.φορουσε την s032 και του εβαλα την s058.

Link to comment
Share on other sites

Την S58 που την βρήκες? Είναι επίσημη? Δε μου λες (μόλις το τσεκάρεις) πόσο καλό σήμα έχει το GPS με κάνα tester?
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την νέα ROM και την διαφορά με αυτήν που φορούσε ( θετικά & αρνητικά )

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

κομμάτι δύσκολο το κόβω eu warehouse που να το έχει ετοιμοπαράδοτο. Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...