Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εμφανίζει μήνυμα λάθους οι χάρτες του Google με την έκδοση 9 του "Χαραλάμπη"!

Δεν είδα και κάποια σημαντική διαφορά!

Σε αυτή την έκδοση δε σβήνει τον "Εσωτερικό χώρο αποθήκευσης", αλλά σβήνει όλα τα προγράμματα, οπότε backup και μετά την εγκατάσταση restore!!!

 

 

Χτύπησε ξανά ο Χαραλάμπης με έκδοση V9 1443 ST

http://www.needrom.com/download/lenovo-k910-4-4-2-vibeui-2-0-multilang-gapps/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια...

Ειμαι νεος στο φορουμ και συγγνωμη αν κανω κατι λαθος..

Προσφατα αγορασα το vibe z της lenovo και εχω κοιταξει τα θεματα σας για την αναβαθμιση της ρομ πραγμα που θα προσπαθησω να κανω με ενα φιλαρακι μου που γνωριζει απο αυτα με την πρωτη ευκαιρια... Το θεμα μου ειναι οτι σημερα στα ξαφνικα σταματησε να αναπαραγει ηχο το ηχειο του κινητου... Ειναι κανονικα ενεργοποιημενος στο προφιλ το γενικο... Δεν παιζει ηχους κλησεις, βιντεο απο νετ και ραδιοφωνο στο μεγαφωνο... Οταν συνδεω τα ακουστικα ομως υπαρχει κανονικα ηχος απο αυτα... Τι μπορει να φταιει..;;; Το εκανα επανεκκινηση πολλες φορες αλλα τπτ... Σας παρακαλω τα φωτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίζει μήνυμα λάθους οι χάρτες του Google με την έκδοση 9 του "Χαραλάμπη"!

Δεν είδα και κάποια σημαντική διαφορά!

Σε αυτή την έκδοση δε σβήνει τον "Εσωτερικό χώρο αποθήκευσης", αλλά σβήνει όλα τα προγράμματα, οπότε backup και μετά την εγκατάσταση restore!!!

 

Καποιες εφαρμογες κολλανε και θελουν επανεκκινηση.

 

Εχω συνηθίσει το ελληνικό λεξικό της CM

Όσοι θέλουν να το περάσουν στην δική μας ROM είναι εύκολο και χρειάζεται μόλις 3΄ αρκεί να είναι ROOT

Κατεβάζουμε το titanium backup βρίσκουμε το πληκτρολόγιο android 4.4.2 και κάνουμε ένα backup (όχι οτι χρειάζεται)

Μετά κάνουμε απεγκατάσταση του και επανεκκίνηση.

Μετά κάνουμε εγκατάσταση του latinime.apk

 

οκ είμαστε έτοιμοι!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Νεα ROM .....πριν απο 25 λεπτα.

http://www.needrom.com/download/multilanguage-crowdsstripedrom-v3-0/

Εχει αρχισει και με τρωει και μενα........

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Νεα ROM .....πριν απο 25 λεπτα.

http://www.needrom.com/download/multilanguage-crowdsstripedrom-v3-0/

Εχει αρχισει και με τρωει και μενα........

 

Την δοκιμάζω εδώ και λίγη ώρα. Μέχρι τώρα πολύ καλή. Σαν αίσθηση πιο smooth απο baralajbi

Ένα Fc κάνει η κάμερα αν πας για πανοραμική,

ο launcher δεν μου αρέσει και τον εβγαλα με titanium και στην θέση του έχω τον nova

περισσότερα αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμάζω εδώ και λίγη ώρα. Μέχρι τώρα πολύ καλή. Σαν αίσθηση πιο smooth απο baralajbi

Ένα Fc κάνει η κάμερα αν πας για πανοραμική,

ο launcher δεν μου αρέσει και τον εβγαλα με titanium και στην θέση του έχω τον nova

περισσότερα αυριο!

 

ελληνικα εχει???????

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε παιδια.. Αλλάζετε ρομ κάθε μερα... Εγώ περιμένω να έρθει το τηλέφωνο.. Και εχω μπει στην διαδικασία να δοαβασω πως κανουμε την δουλεια.... Βουνο μου φαινεται!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενα θέμα με το security και όταν πας να κανεις απ εγκατάσταση κανει fc. Λύνεται με μια εφαρμογή απο το market (έχω appmonster)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παΐδια

μπορεί να μου πει κανείς αν αξίζει να το πάρω,

και λεπτομέρειες αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάποιο πρόβλημα με τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αξίζει σίγουρα, τα δύο μειονεκτήματα είναι πρώτον ότι χρειάζεται "πείραγμα" η συσκευή για να έχεις ελληνικό μενού και δεύτερο η έλλειψη υποδοχής κάρτας μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω απορία. Γίνεται όπως στο nexus όταν κάνουμε εγκατάσταση μιας νεας ROM να συγχρονίζει μόνο του τις εφαρμογές που ειχαμε πριν γιατί δεν βρίσκω τη ρύθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Νεα ROM .....πριν απο 25 λεπτα.

http://www.needrom.com/download/multilanguage-crowdsstripedrom-v3-0/

Εχει αρχισει και με τρωει και μενα........

 

από την 1443 του μπάρμπα καλύτερη? να αλλάξω και να παω σε αυτήν?:worry:

Link to comment
Share on other sites

από την 1443 του μπάρμπα καλύτερη? να αλλάξω και να παω σε αυτήν?:worry:

 

Να σου πω την αλήθεια τη 1443 δεν την κράτησα αφού ήμουν σε ταξίδι εκανα το update και τα έχασα όλα έτσι γύρισα στην 1439.

Τώρα για τη ROM που Ρωτάς την έχω απο όταν βγήκε είναι πολύ γρήγορη, έχει καλύτερα ελληνικά και στις ειδοποιήσεις.

Τα αρνητικά.

1. Δεν βρίσκει τον καιρό στο γραφικό όταν το κιν είναι κλειδωμένο με τη θήκη ( έχει ενα fix αλλά ίσως κάνω κάποια βλακεία και δεν μου δούλεψε)

2. Χτες δυο φορές έκανε συνεχόμενα fc το notification center συνέχισε μετά απο reboot και έκανα ξανά flash τη ROM για να στρώσει. Δεν χάθηκε τίποτα.

3. Στην εφαρμογή της κάμερα που έχει αν πας για πανοραμική κανει fc. Έχω την DSLR camera που έχει πει ενα παιδί εδώ και είμαι μια χαρά... ( Μίλησα με τον developer και μου είπε οτι δεν το κάνει κανονικά αυτό)

 

Οτι άλλο ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν βρίσκει τον καιρό στο γραφικό όταν το κιν είναι κλειδωμένο με τη θήκη ( έχει ενα fix αλλά ίσως κάνω κάποια βλακεία και δεν μου δούλεψε)

 

Καλησπέρα. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ (με άλλη rom όχι με αυτήν που έχεις εσύ). Μπορείς να μου πεις που βρήκες το fix να το περάσω κι εγώ, να δώ αν μου δουλεύει; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ (με άλλη rom όχι με αυτήν που έχεις εσύ). Μπορείς να μου πεις που βρήκες το fix να το περάσω κι εγώ, να δώ αν μου δουλεύει; Ευχαριστώ

 

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=9231

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πια η διάφορα k910 με k910e ???? το k910e δουλεύει στην Ελλάδα;;;

 

Ναι δουλεύει. Έχω K910e εδώ και δύο μήνες και το δουλεύω μια χαρά στην Ελλάδα. Όλα, κλήσεις, 3G, εφαρμογές.

Λογικά από το μαγαζί θα σου βάλουν από μόνοι τους rom του Κ910. Γενικά μπορείς να δουλέψεις για να το αναβαθμίσεις με τα εργαλεία του K910.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια τη 1443 δεν την κράτησα αφού ήμουν σε ταξίδι εκανα το update και τα έχασα όλα έτσι γύρισα στην 1439.

Τώρα για τη ROM που Ρωτάς την έχω απο όταν βγήκε είναι πολύ γρήγορη, έχει καλύτερα ελληνικά και στις ειδοποιήσεις.

Τα αρνητικά.

1. Δεν βρίσκει τον καιρό στο γραφικό όταν το κιν είναι κλειδωμένο με τη θήκη ( έχει ενα fix αλλά ίσως κάνω κάποια βλακεία και δεν μου δούλεψε)

2. Χτες δυο φορές έκανε συνεχόμενα fc το notification center συνέχισε μετά απο reboot και έκανα ξανά flash τη ROM για να στρώσει. Δεν χάθηκε τίποτα.

3. Στην εφαρμογή της κάμερα που έχει αν πας για πανοραμική κανει fc. Έχω την DSLR camera που έχει πει ενα παιδί εδώ και είμαι μια χαρά... ( Μίλησα με τον developer και μου είπε οτι δεν το κάνει κανονικά αυτό)

 

Οτι άλλο ρωτάς.

 

Το πρόβλημα στις ειδοποιήσεις λύθηκε με ενα φλασαρισμα που έδωσε την τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στις ειδοποιήσεις λύθηκε με ενα φλασαρισμα που έδωσε την τετάρτη.

Δηλαδη ειμαστε για αυτην?ειμαι με την 1435 του μπαμπη,αξιζει να παω σε αυτην ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει. Έχω K910e εδώ και δύο μήνες και το δουλεύω μια χαρά στην Ελλάδα. Όλα, κλήσεις, 3G, εφαρμογές.

Λογικά από το μαγαζί θα σου βάλουν από μόνοι τους rom του Κ910. Γενικά μπορείς να δουλέψεις για να το αναβαθμίσεις με τα εργαλεία του K910.

έχει τύχει να δεις η να συγκρίνεις το k910 με το k910e για το πια είναι η διάφορα τους;

Link to comment
Share on other sites

έχει τύχει να δεις η να συγκρίνεις το k910 με το k910e για το πια είναι η διάφορα τους;

 

Όχι, δεν έχει τύχει. Είναι όμως ίδιες οι δύο συσκευές στα χαρακτηριστικά.

Ξέχασα να σου πω ότι δούλεψε εξίσου καλά και σε άλλα Ευρωπαϊκά δίκτυα (Γαλλία).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα την 1435 του baralajbi και οταν κατεβασα την 1443 για να την εγκαταστησω με τον ιδιο τροπο πατωντας volume + volume - Και power ενω πριν μου εβγαζε το μενου (πχ για την εγκατασταση νεας rom η για backup) τωρα μου βγάζει μενου της lenovo που μου λεει να διαλεξω αγγλικα η κινεζικα. Μπορει κάποιος να μου πει πως μπορω να το ξαναεπαναφερω το μενου αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα την 1435 του baralajbi και οταν κατεβασα την 1443 για να την εγκαταστησω με τον ιδιο τροπο πατωντας volume + volume - Και power ενω πριν μου εβγαζε το μενου (πχ για την εγκατασταση νεας rom η για backup) τωρα μου βγάζει μενου της lenovo που μου λεει να διαλεξω αγγλικα η κινεζικα. Μπορει κάποιος να μου πει πως μπορω να το ξαναεπαναφερω το μενου αυτο?

 

Πρεπει να εισαι root καταρχην.στο πρωτο post του forum υπαρχει αναλυτικος οδηγος πως θα περασεις την twrp...

αν δεν τα καταφερεις θα το κανουμε μαζι :)

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...